Jump to content
Dogomania

Niedoczynność Tarczycy


Martens

Recommended Posts

1 godzinę temu, mdk8 napisał:

miał badania na pasożyty ? a może to jakaś nietypowa alergia ?

Nie tylko badania, ale nawet podany advokate, profilaktycznie, bo się uparłam. Pies nigdy się nie drapał, nie wygryzał, nie je kurczaka, jest na barfie. Wcześniej dawałam bezzbożówkę na bazie jagnięciny albo ryb. Siemię lniane je od 5 lat, o olejach nie wspomnę..do tego suplementy, nie tylko polskie, nawet z Niemiec i USA ściągnęłam. Pies aktywny, chodzi na spacery, biega...Ale łysy...już niedługo będzie jak "grzywacz chiński"... tylko mi nie do śmiechu.....:-((( Ostatnio usłyszałam, że "mam zepsutego psa" . Zmieniłam weta...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mdk8 napisał:

a od dawna tak łysieje ? Jakaś zagadka medyczna ... Słyszałam , że nadmiar białka też może  powodować coś takiego . Jest wykastrowany ?

Problemy z okrywą włosową zaczęły się ok trzech lat temu, ale nie było dramatu. Mnie zaczęło niepokoić to, że pies nie linieje, tak jak powinien, tylko traci okrywowy włos. Oczywiście słyszałam teksty, że wymyślam. Niedoczynność zdiagnozowana 1.12.2014r. Pies jest wykastrowany. Ja już zaczynam podejrzewać, że mój pies jest dotknięty chorobą o nazwie Coat Funk. Tutaj masz link http://mals.pl/2013/04/coat-funk/ Objawy są identyczne u mojego psa jak te w opisie choroby (polecam tez strony anglojęzyczne) tylko u nas jest niedoczynność tarczycy, tam nie powinno jej być.... 

Weci o coat funk nawet nie słyszeli.... b671bd1000b9_sM_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
O 10.11.2016 o 12:49, mdk8 napisał:

a od dawna tak łysieje ? Jakaś zagadka medyczna .

Chyba w końcu zagadka rozwiązana....piszę chyba, bo jeszcze czekam na ostateczną diagnozę z Niemiec. Wszystkie wyniki i objawy  wskazują na Alopecję X  (u malamutów to Coat funk). Niedoczynność tarczycy źle zdiagnozowana....2 lata niepotrzebnego faszerowania psa lekami, sterydami, suplementami i hormonami....

Ku przestrodze dla innych: w przypadkach kontrowersyjnych należy szukać pomocy w większych ośrodkach (poliklinikach Vet) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Może miał,moźe nie miał...Gdyby miał od długiego czasu - już działoby się cos niedobrego m.inn z sercem.Na p[ewno wet zleci podawanie hormonu doustnie,a piesowi sie poprawi.

Powodzenia,SBD :)

M.

Link to comment
Share on other sites

nie miał, bo kiedyś miał t4 badane.

oczywiście jemy forthyron i za miesiąc zobaczymy, jak wskaźniki tarczycowe (zbadam wszystkie na wszelki). ale - cholesterol ma bardzo ładny.

serce - osłuchowo gites. żadnych objawów oprócz zmniejszonej aktywności, ale - ma zwyrodnienie stawów, jest starym dziadem i słabuje bardziej przy wilgotnej pogodzie - można by spokojnie to podciągnąć pod stawy, dobrze, że zrobiliśmy t4.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie, 

Zastanawiam się nad połączeniem kryla arktycznego (Składniki analityczne na 100 g produktu: jod 0,56 mg/kg) z Pokusy i alg z Koebers (jod 700-1200 mg na 1 kg karmy). Pies waży +/- 20 kg. Zatem kryla powinnam podawać 8g na dobę. A w przypadku alg 4g. Jeśli jednak chciałabym połączyć i jedno i drugie, wychodziłoby to 4g kryla + 2g alg? Pies ma dolną granicę normy tarczycy, lat 16, czyli uznajemy to za niedoczynność, tak jest? Jestem istnym tumanem z matematyki i przy obliczeniach palą mi się styki... gdyby ktoś mógł poratować?

Ogólnie zastanawiam się, które algi wybrać, biorę pod uwagę:

Algi Koebers (na 1 kg karmy jod 700-1200 mg)

Algi Pokusa (Zawartość jodu: 450mg/kg)

New Foods Kelp (tabletki 325 lub 150 mcg jodu)

Ogólnie będzie mi miło jeśli ktoś pociągnie temat, dorzuci swoje trzy grosze, poradzi, zasugeruje, podzieli się efektami suplementacji.

Link to comment
Share on other sites

L-karnityna,
jod
Q10
kryl arktyczny
algi.........

ale...wyniki Ci się zapodziały,sama odstawiasz leki (hormon!)
pies nie do konca zdiagnozowany,
ma zaburzenia równowagi -to  na tym sie trzeba skupić.
 Nieprzemyslana suplementacja moze byc zgubna w skutkach.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, bou napisał:

L-karnityna,
jod
Q10
kryl arktyczny
algi.........

ale...wyniki Ci się zapodziały,sama odstawiasz leki (hormon!)
pies nie do konca zdiagnozowany,
ma zaburzenia równowagi -to  na tym sie trzeba skupić.
 Nieprzemyslana suplementacja moze byc zgubna w skutkach.

Niedoczynność zdiagnozowana przez kolejnego weta, konsultowałam się z 2 innymi. Podejrzenia problemów z krążeniem i wątrobą właśnie od niedoczynności, mogłabym próbować to podważyć, ale niestety nie jestem weterynarzem i boję się, że w końcu za to oberwę. Hormony zostały odstawione w zeszłym roku, po odstawieniu (tak zdaję sobie sprawę, że zrobiłam błąd, wtedy o tym nie wiedziałam, że nie wolno tak odrazu) tarczyca była w normie. Tabletki dawałam przez dosłonie 2 tygodnie więc prawde mówiąc wątpię, żeby miały jakiś wpływ na tak szybką poprawę. Nasza wet jak pisałam powiedziała, że tarczyca musiała być ok, ale przez stan zapalny dziąseł wyniki widocznie się posypały. Te suplementy, o których wspomniałam polecono mi na grupie Barfowej. Pytałam wet, czy mogę je podawać. Nie ma zastrzeżeń, ale wolę zapytać jeszcze Was, a nuż ktoś ma inne zdanie i dlatego z chęcią dowiem się co myślicie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...