Jump to content
Dogomania

Odczulanie zakończone lecz pies musi brać leki do końca życia. Potrzebny lek Calcort 6mg


Recommended Posts

[quote name='__Lara']Cioteczko, Ty też masz uczulenie???? :o[/QUOTE]

No mam niestety. Teraz to już nie wiem na co te oczy, ale wychodzi mi, że na któreś ze zwierząt - albo świnkę albo psa. Muszę powtórzyć testy, ale takie są terminy do tych lekarzy, że szkoda gadać.Na obydwa zwierzęta mam wynik dodatni, ale nigdy nie miałam takich objawów. Aż mnie kusi, żeby Huntera tabletkę wziąć i mieć spokój :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='__Lara']:shake: paskudztwa te uczulenia - mam wrażenie, że ten problem z biegiem lat się nasila, że kiedyś tego tyle nie było, ale to może złudzenie :/[/QUOTE]

Niestety to nie złudzenie, tylko zatrucie środowiska i chemia w żywności. A tazywność genetycznie modyfikowana jeszcze więcej corób nam przyniesie. Ja uczulenia dostałam w wieku lat 20. Moja córka jest alergiczką już od małego. Miałam w życiu z 5 psów, a dopiero przy 6 słyszę, ze psy też miewają alergie. Masakra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']Niestety to nie złudzenie, tylko zatrucie środowiska i chemia w żywności. A tazywność genetycznie modyfikowana jeszcze więcej corób nam przyniesie. Ja uczulenia dostałam w wieku lat 20. Moja córka jest alergiczką już od małego. Miałam w życiu z 5 psów, a dopiero przy 6 słyszę, ze psy też miewają alergie. Masakra.[/QUOTE]

Alergia w wieku 20 lat to rzeczywiście jakaś masakra :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']tak samo kiedys nie slyszalo sie o tych alergiach pokarmowych, a teraz prawe kazdy ma nietolerancje laktozy,fruktozy,glukozy itp..[/QUOTE]

Jak byłam na diecie po zabiegu i pytałam babkę w sklepie o wędlinę jakąś bez konserwantów, to powiedziała, że najlepiej sobie samemu kawal schabu upiec, bo nie ma się co oszukiwać, że są takie bez konserwantów. Albo weźmy mleko (które nota bene lekarze w ogóle odradzają nawet dzieciom) - kiedyś można było z niego zrobić takie pyszne zsiadłe mleko, a teraz wychodzi jakiś gorzki syf. Ech... trzeba na wieś się przenieść i samemu sobie wszystko hodować chyba :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']na wątku baloniarek jest informacja, że karmę dla alergików ma ktoś do oddania - miałam link, to nie znalazłam tego wątku, gdzieś mi zaginął w licznych subskrypcjach[/QUOTE]

pewnie była, bo to długo nigdy nie czeka... ale co to w ogóle jest wątek baloniarek ? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']pewnie była, bo to długo nigdy nie czeka... ale co to w ogóle jest wątek baloniarek ? :crazyeye:[/QUOTE]

Wątek baloniarek to wątek bezpłatnych DT ;). [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwa%C5%82ych-Baloniarek-Razem-mo%C5%BCemy-odnosi%C4%87-sukcesy-%29[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiunia131'][B]annavera, [/B]Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku dla Ciebie i całej Twojej rodziny, a dla Huntera przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, żeby już więcej nic nie bolało i nie swędziało.[/QUOTE]

dziękujemy i Tobie wszystkiego dobrego na Święta i w Nowym Roku 2013

Edited by annavera
Link to comment
Share on other sites

Nie bójcie się tak bardzo Cacortu- moje ludzkie dziecko na autoimmunologiczne zapalenie wątroby- tak tak wątroby- ma do łykania właśnie Calcort. Oczywiście zapisany był polski Encorton po którym spuchło mi dziecię jak balon i sama- bo nie lekarze dzoszłam do Calcortu- substancja czynna ta sama, tylko oczyszczenie dużo lepsze. Niestety teraz nie ma refundacji- bo to rozpusta przecież w/g "Ministra" jesli jest polski lek. No ale nie w tym rzecz. Okresowo dostajemy recepty- w tym roku się coś zmieniło i nie ma teraz "na życzenie", bo np. opakowanie ci się zgubiło albo zmokło. Dają na tyle ile do następnej wizyty potrzeba. A wogóle to tanio te 28 euro- ja płacę po 32,5. Z realizacją recept mogę pomóc- szybko i skutecznie. Na import docelowy nie ma co się wogóle patrzeć- bo strasznie zdzierają w aptekach. Do sterydu koniecznie coś osłonowego - najlepiej Essentiale Forte, choć moje dziecię odmawia już łykania wszelakich dodatkowych rzeczy. I widziałam annavera, że mialaś ochotę na "podskubanie" młodemu tabletki. To nie jest tak- sterydy zaczyna się brać od maxymalnej dawki, potem stopniowo się zmniejsza i patrzy na efekty. Po czasie udaje ustalić minimum i na tym się działa. Po kolejnym czasie ( w przypadku moim to minimum dwa lata leczenia) jesli jest ok ( u nas nie jest) jeszcze się schodzi- rozciąga w czasie podawanie leku. I dopiero, po malutku, stopniowo odstawia się sterydy. Takie natychmiastowe odstawienie kończy się szokiem, i może marnie być.
Moje dziecię ma akurat jeszcze małopłytkowość przewlekłą, więc i tak szybko się nie uwolnimy, wcześniej mieliśmy wlewki z Solu Medrolu- bo mniej obciążojające, a teraz mamy dwa choróbska za jednym Calcortem załatwiane, ale wiem, że co jednemu słuzy innemu niekoniecznie. Znam dzieci, które na Encortonie działają super, a Calcort im nie bardzo służy, choć lepszy. Ja ten nasz paskudny Encorton mam jeszcze, ale to chyba koniec świata by musiał byc, żebym młodej go znowu dała ;) Leży i czeka na przeterminowanie ;)
I wszystkiego Naj Wam zyczymy- bedzie lepiej- musi- bo już gorzej nie może- cos też wiem w tym temacie- niestety. Te 2 w roku jakieś pechowe, wolę swoją 13 ;)

Acha- mleka zsiadłego z UHT nie zrobisz;)- kup takie w butelce- 'świeże" i się da. Najlepiej kilka kropel cytryny- prawdziwej i szybko się zrobi. A jak kefirek czy jogurcik- to podgrzać takie świeże mleko do ok45 st.- nie gotowac!! i wlać mały kubeczek czego tam lubisz- zmieszać i odstawić. Za kilka dni masz swoje własne kefiry czy jogurty. Potem kupujesz tylko kolejne mleko- z poprzedniego masz szczep i z tego wlewasz i robisz następną porcję. Moje psiule (i nie tylko)uwielbiają, co prawda jak na wsi jesteśmy to za wiejskie zsiadłe mleko dadzą się pokroić ;)

Edited by milamini
Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']pewnie była, bo to długo nigdy nie czeka... ale co to w ogóle jest wątek baloniarek ? :crazyeye:[/QUOTE]

baloniarki to takie "wielodzietne", jak ja ;)
wspieramy się nawzajem, to nam raźniej razem, a czasem i finansowo uda się pomóc ( taką finansową pomoc dostałam, kiedy zachorował Kilerek
[*], nawet nie zdążyłam o nic poprosić - same przysłały)
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...87-sukcesy-)[/URL]

[quote name='milamini']Nie bójcie się tak bardzo Cacortu- moje ludzkie dziecko na autoimmunologiczne zapalenie wątroby- tak tak wątroby- ma do łykania właśnie Calcort. Oczywiście zapisany był polski Encorton po którym spuchło mi dziecię jak balon i sama- bo nie lekarze dzoszłam do Calcortu- substancja czynna ta sama, tylko oczyszczenie dużo lepsze. Niestety teraz nie ma refundacji- bo to rozpusta przecież w/g "Ministra" jesli jest polski lek. No ale nie w tym rzecz. Okresowo dostajemy recepty- w tym roku się coś zmieniło i nie ma teraz "na życzenie", bo np. opakowanie ci się zgubiło albo zmokło. Dają na tyle ile do następnej wizyty potrzeba. A wogóle to tanio te 28 euro- ja płacę po 32,5. Z realizacją recept mogę pomóc- szybko i skutecznie. Na import docelowy nie ma co się wogóle patrzeć- bo strasznie zdzierają w aptekach. Do sterydu koniecznie coś osłonowego - najlepiej Essentiale Forte, choć moje dziecię odmawia już łykania wszelakich dodatkowych rzeczy. I widziałam annavera, że mialaś ochotę na "podskubanie" młodemu tabletki. To nie jest tak- sterydy zaczyna się brać od maxymalnej dawki, potem stopniowo się zmniejsza i patrzy na efekty. Po czasie udaje ustalić minimum i na tym się działa. Po kolejnym czasie ( w przypadku moim to minimum dwa lata leczenia) jesli jest ok ( u nas nie jest) jeszcze się schodzi- rozciąga w czasie podawanie leku. I dopiero, po malutku, stopniowo odstawia się sterydy. Takie natychmiastowe odstawienie kończy się szokiem, i może marnie być.
Moje dziecię ma akurat jeszcze małopłytkowość przewlekłą, więc i tak szybko się nie uwolnimy, wcześniej mieliśmy wlewki z Solu Medrolu- bo mniej obciążojające, a teraz mamy dwa choróbska za jednym Calcortem załatwiane, ale wiem, że co jednemu słuzy innemu niekoniecznie. Znam dzieci, które na Encortonie działają super, a Calcort im nie bardzo służy, choć lepszy. Ja ten nasz paskudny Encorton mam jeszcze, ale to chyba koniec świata by musiał byc, żebym młodej go znowu dała ;) Leży i czeka na przeterminowanie ;)
I wszystkiego Naj Wam zyczymy- bedzie lepiej- musi- bo już gorzej nie może- cos też wiem w tym temacie- niestety. Te 2 w roku jakieś pechowe, wolę swoją 13 ;)

Acha- mleka zsiadłego z UHT nie zrobisz;)- kup takie w butelce- 'świeże" i się da. Najlepiej kilka kropel cytryny- prawdziwej i szybko się zrobi. A jak kefirek czy jogurcik- to podgrzać takie świeże mleko do ok45 st.- nie gotowac!! i wlać mały kubeczek czego tam lubisz- zmieszać i odstawić. Za kilka dni masz swoje własne kefiry czy jogurty. Potem kupujesz tylko kolejne mleko- z poprzedniego masz szczep i z tego wlewasz i robisz następną porcję. Moje psiule (i nie tylko)uwielbiają, co prawda jak na wsi jesteśmy to za wiejskie zsiadłe mleko dadzą się pokroić ;)[/QUOTE]


moja "tymczasowiczka" Tiara jest na Encortonie ( autoagresja) tylko to jej pomaga, Equoral nie dawał takich efektów
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/185530-Tiara-problemy-zdrowotne-nerki-jelita-w-kiepskim-stanie-Może-jesteś-w-stanie-pomóc?p=20172148#post20172148[/url]
niestety Encorton ( obecnie 20mg na dobę) pomagając szkodzi jej na wątrobę, tak myślę, czy nie spróbować z tym Calcortem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)?p=20186444#post20186444[/URL]

post 7129 - karma dla alergików[/QUOTE]

dzięki mari23 :)
Ja tam widzę, że jest dużo problemów i chętnych na tą karmę, a bić się nie lubię. Przyznam, że chętnie bym spróbowała takiej karmy dla swojego psa, no ale trochę się boję, że na dłuższy czas i tak nie będzie mnie stać na jej kupowanie, a co komu po jednym worku ? Podobno nie bardzo powinno się zmieniać karmy.
Dla tych co mają wątpliwości, że pies ma alergię na roztocza, a nie na karmę ... z alergikami to już tak jest, że nigdy nie wiadmomo, na co wyjdzie następne uczulenie. Wiem to po sobie. Lekarz zalecał nam póki co sprawdzać karmę z jagnięciną (ale taką pies miał od początku jak choruje - firmy Bento, więc chyba średnia półka (to tańsze Bento, nie to najdroższe)); teraz kupiłam drugi worek karmy Purina Sensitive z łososiem, bo niby ryby są najlepsze. Zobaczymy. Jest nieco droższa niż inne karmy Puriny, ale ujdzie. Dostaje to na przemian z gotowanym ryżem, warzywami i indykiem.
Ja też jestem uczulona na pyłki, a jednocześnie są tzw alergie krzyżowe i to że jestem uczulona na pyłki wyklucza jedzenie pewnych rzeczy, jak np orzechy laskowe, seler, jabłka tylko po 2-3 dniach w lodówce itp itd. Pies nie był badany pod kątem alergii pokarmowych, bo wszystkiego naraz się nie da, ale lekarka zaznaczała, że trzeba uważac z karmieniem i zdecydowanie dawać jedna suchą karmę (jagnięcina, ryba), bo to też moze wywoływać uczulenia.
Cieszę się, że Calcort działa, bo dostawał tabletkę co 5 dni, a teraz nawet była dłuższa przerwa. Może to też zasługa tego że spadł śnieżek i było mroźno. Może też to ma znaczenie. Czekamy na resztę tabletek od Moniki.

Ale teraz najlepsza wiadomość :)
Przyszedł do Huntera św. Mikołaj i zrobił niesamowity prezent. Czekam jeszcze na informację, czy mogę choć imię podać, bo Mikołaj chciał pozostać anonimowy. Dostaliśmy dofinansowanie w takiej kwocie, że możemy zacząć odczulanie :multi: :multi: :multi:
Spokojnie mamy opłacone 2/3 odczulania albo i więcej :multi:
Dziś dzwoniłam do lecznicy, żeby się dowiedzieć kiedy można zaczynać, ale nie mogłam się dodzwonić. Spróbuję jutro.
Po prostu tańczymy z radości :multi: :multi: :multi:

Teraz tylko trzymajcie kciuki, żeby okazało się skuteczne. Pozostanie do uzbierania jakieś 260 zł, ale to póki co jest jeszcze czas. HURA !
Jeszcze dwie osoby obiecały coś dorzucić, może nie zapomną; jeszcze z bazarku ma coś wpłynąć :)
I tak jak byłam bardzo sceptyczna, co do tego czy uda się taką kwotę uzbierać, co nawet mówiłam lekarce, tak teraz jestem przekonana, że takie akcje na FB czy dogomanii naprawdę dają efekty.
A mój pies w gruncie rzeczy jest szczęściarzem, jak stwierdzam i teraz mówimy mu Panie Hunter, bo jest najbogatszy w rodzinie :cool3: :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']baloniarki to takie "wielodzietne", jak ja ;)
wspieramy się nawzajem, to nam raźniej razem, a czasem i finansowo uda się pomóc ( taką finansową pomoc dostałam, kiedy zachorował Kilerek
[*], nawet nie zdążyłam o nic poprosić - same przysłały)
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...87-sukcesy-)[/URL]




moja "tymczasowiczka" Tiara jest na Encortonie ( autoagresja) tylko to jej pomaga, Equoral nie dawał takich efektów
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/185530-Tiara-problemy-zdrowotne-nerki-jelita-w-kiepskim-stanie-Może-jesteś-w-stanie-pomóc?p=20172148#post20172148[/URL]
niestety Encorton ( obecnie 20mg na dobę) pomagając szkodzi jej na wątrobę, tak myślę, czy nie spróbować z tym Calcortem[/QUOTE]

Wywaliłabym ten Encorton, jeśli da radę ... tyle się źle mówi o efektach ubocznych, które przynosi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']dzięki mari23 :)
Ja tam widzę, że jest dużo problemów i chętnych na tą karmę, a bić się nie lubię. [/QUOTE]

O karmę nikt się nie bije - klub działa tak, że pomoc idzie do Bezpłatnych Domów Tymczasowych, czyli do osób, które bezinteresownie pomagają bezdomnym psom udzielając im schronienia u siebie i szukając im domów.
O zgodzie na wydanie karmy decyduje zarząd w ilości 3 osoby, a nie ja osoba, która tę karmę ma.
Czytałam cały wątek i widzę jak wygląda sprawa, nie znalazłam zaś żadnych informacji jaką karmę zaleca wet, ale mogłam przegapić.
Fajnie, że jest pomoc finansowa i można zacząć działać konkretnie, nie szkodząc już psiakowi lekami zastępczymi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...