Jump to content
Dogomania

milamini

Members
 • Content Count

  423
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About milamini

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.shetland.pl

Converted

 • Biography
  niepokorną babą
 • Location
  Stare Babice/W-wa
 • Interests
  owczarki szetlandzkie
 • Occupation
  matka Polka
 1. Nie bójcie się tak bardzo Cacortu- moje ludzkie dziecko na autoimmunologiczne zapalenie wątroby- tak tak wątroby- ma do łykania właśnie Calcort. Oczywiście zapisany był polski Encorton po którym spuchło mi dziecię jak balon i sama- bo nie lekarze dzoszłam do Calcortu- substancja czynna ta sama, tylko oczyszczenie dużo lepsze. Niestety teraz nie ma refundacji- bo to rozpusta przecież w/g "Ministra" jesli jest polski lek. No ale nie w tym rzecz. Okresowo dostajemy recepty- w tym roku się coś zmieniło i nie ma teraz "na życzenie", bo np. opakowanie ci się zgubiło albo zmokło. Dają na tyle ile do następnej wizyty potrzeba. A wogóle to tanio te 28 euro- ja płacę po 32,5. Z realizacją recept mogę pomóc- szybko i skutecznie. Na import docelowy nie ma co się wogóle patrzeć- bo strasznie zdzierają w aptekach. Do sterydu koniecznie coś osłonowego - najlepiej Essentiale Forte, choć moje dziecię odmawia już łykania wszelakich dodatkowych rzeczy. I widziałam annavera, że mialaś ochotę na "podskubanie" młodemu tabletki. To nie jest tak- sterydy zaczyna się brać od maxymalnej dawki, potem stopniowo się zmniejsza i patrzy na efekty. Po czasie udaje ustalić minimum i na tym się działa. Po kolejnym czasie ( w przypadku moim to minimum dwa lata leczenia) jesli jest ok ( u nas nie jest) jeszcze się schodzi- rozciąga w czasie podawanie leku. I dopiero, po malutku, stopniowo odstawia się sterydy. Takie natychmiastowe odstawienie kończy się szokiem, i może marnie być. Moje dziecię ma akurat jeszcze małopłytkowość przewlekłą, więc i tak szybko się nie uwolnimy, wcześniej mieliśmy wlewki z Solu Medrolu- bo mniej obciążojające, a teraz mamy dwa choróbska za jednym Calcortem załatwiane, ale wiem, że co jednemu słuzy innemu niekoniecznie. Znam dzieci, które na Encortonie działają super, a Calcort im nie bardzo służy, choć lepszy. Ja ten nasz paskudny Encorton mam jeszcze, ale to chyba koniec świata by musiał byc, żebym młodej go znowu dała ;) Leży i czeka na przeterminowanie ;) I wszystkiego Naj Wam zyczymy- bedzie lepiej- musi- bo już gorzej nie może- cos też wiem w tym temacie- niestety. Te 2 w roku jakieś pechowe, wolę swoją 13 ;) Acha- mleka zsiadłego z UHT nie zrobisz;)- kup takie w butelce- 'świeże" i się da. Najlepiej kilka kropel cytryny- prawdziwej i szybko się zrobi. A jak kefirek czy jogurcik- to podgrzać takie świeże mleko do ok45 st.- nie gotowac!! i wlać mały kubeczek czego tam lubisz- zmieszać i odstawić. Za kilka dni masz swoje własne kefiry czy jogurty. Potem kupujesz tylko kolejne mleko- z poprzedniego masz szczep i z tego wlewasz i robisz następną porcję. Moje psiule (i nie tylko)uwielbiają, co prawda jak na wsi jesteśmy to za wiejskie zsiadłe mleko dadzą się pokroić ;)
 2. Hop Misiaku do góry- do domku...
 3. Szczekliwe to szetlandy bywają ;) Trzeba je stanowczo traktować. Choć u mnie niestety to "stanowczo" nie zawsze dotrze do kudłatych łebków- zwłaszcza na "dzień dobry" i "do widzenia" kogokolwiek. W domu siedzą cicho.
 4. milamini

  celestynow -jakie zamiary ma nowy prezes toz

  To tylko mnie cieszy- no ja mogę jedno, które znam i współpracuję od dłuższego czasu- to Azorek sochaczewski.
 5. milamini

  celestynow -jakie zamiary ma nowy prezes toz

  No nieźle- mi juz słów brakuje na to się ogólnie wyrabia. Z pseudofundacji znikają rasowe psy, nawet mające właścicieli odnalezionych, w schronach jeszcze gorzej, a świadomość społeczna problemu prawie zero.
 6. milamini

  Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt

  A dlaczego psy myśliwych mogą biegać po lesie? W sumie biegają samopas, bez smyczy czy kagańca ;)- no raczej w uprzęży nie wystawi a ni nie zaaportuje. Bo co? Bo ten pies jest lepiej ułożony od mojego? Mój nie jest szkolony na atak na misia ;) Tylko ja nie bulę kasiory na polowanko-chlanko dla tłuściochów z piórkiem w .....Mnie tylko nieźle gmina kasuje za kilka merów działki rekreacyjnej w obszarze "leśnym"- kilka razy więcej za mniej terenu niż za moją powierzchnię "mieszkalną". Inne opłaty też szary człowiek wnosi- i co? jesteśmy ludki podludki, niższej kategorii. Najpierw szamani wmawiali ludkom co jest cacy a co bee- a teraz jeszcze więksi szamani wszelakiej maści i przynależności. Aj i tak do niczego to nasze gadanie nie doprowadzi, a szkoda.
 7. milamini

  Baza zwierząt zaginionych

  Fionka namierzona i odebrana!!!! Już w domku!!!
 8. milamini

  Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt

  A ja już szykuję swoim burkom kubraki odblaskowe z napisem " jestem psem myśliwego"- myślicie, że do swoich będą strzelać? Szetlandowi do psa myśliwskiego co prawda daleko, ale z lisem go jeszcze pomylą jak takie niedouczone to towarzystwo. Na całe szczęście my raz w roku w lesie biegamy i to w gęsto zaludnionym, ale ..... Pytałam kiedyś eksmysliwego o te odstrzały i mi powiedział, że w sumie to im się nie opłaca bo nabój kosztuje złotówkę, a jakby chcięli wszystkie wytłuc to z emerytury by nie starczyło ;) W/g mnie po prostu powinno się zlikwidować myślistwo totalnie, a "czyścić" las powinien ew. leśniczy. A w ogóle to z czego my mamy czyścić te nasze pożal się boże lasy? Jedna sarenka na hektar? Kilka dzików co z głodu do miasta się pcha? Mieszkając nawet koło Kampinosu to z 10 lat temu lisa widziałam, i łosia niedawno co do ogródków się przyplątał (bo mu te ogródki na jego terenie porobili). Ale nic to- skoro mysliwy teraz z niczego nie musi się tłumaczyć, to może sami się wytłuką nawzajem- bo pomyli kolegę (znaczy się konkurenta) z żubrem i pozamiatane- w końcu niska szkodliwość :evil_lol:
 9. milamini

  Augsburg 23-24/07/2011

  Czy ktoś jedzie do Augsburga? [url]http://www.vdh-bayern.de/tl_files/vdh/Dateien/IHA2011/augsburg/IHA-Augsburg-2011-Flyer.pdf[/url]
 10. Białe są dogi argentyńskie. Właśnie miałam kolejny tel- "mi rodowód niepotrzebny"- a koleżanka docisnęła i okazało się, że są już dwa samce bezpapierowe w domu- do nas po sucz dzwoniono. I jak tu atomówki nie spuścić????
 11. milamini

  Szetlandy w potrzebie

  No sam nie- ale jeśli komuś zaginął a ktoś inny go znalazł i zamiast samemu poszukać to go tak potraktował? Poza tym jeśli się hodowca odnajdzie to też jakoś może pomóc. I tak musi odbębnić kwarantannę bidulek.
 12. milamini

  Szetlandy w potrzebie

  Poszły powiadomienia do ew. domków- teraz tylko czekać na odpowiedź, no i na wyjaśnienie jego sytuacji.
 13. milamini

  Szetlandy w potrzebie

  Ile on może mieć lat? Koło 10-ciu? Po południu jak wrócę ze schronu to pogadam z domkami.
×