Jump to content
Dogomania

Odczulanie zakończone lecz pies musi brać leki do końca życia. Potrzebny lek Calcort 6mg


Recommended Posts

[quote name='Olena84']A jak świnka? ktos juz adoptował czy bidula nadal szuka?[/QUOTE]

Świnek nadal u nas - nikt nie chce świnki awet za darmo. Co za świat. Z drugiej strony córka też nie chce oddać :)
Trochę ma przerąbane świnek, bo jak go wypuszczam, to musi tylko "opłotkami" się poruszać, bo boi się psa. A pies lubi do niego doskoczyć -chce go zachęcić do zabawy, ale malutka świna wtedy dostaje prawie zawału. Namierzylam taką dziewczynę z Gdańska, która ma dom tymczasowy dla świnek i chcę do niej napisać. No ale ona z tego co czytałam na forum ma sporo tych świnek, bo ratują takie świnki polaboratoryjne, na których testowano leki. Sama ma też kilka swoich. U niej mój Chrumek miałby o tyle dobrze, że spotkał by inne świnki (a z tego co czytam świnki nie powinny być trzymane pojedyńczo). No ale szanse są nikłe, bo u niej chyba z 5 zwierzaczków teraz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gazzy']Zaglądam ;) Trzymaj się Hania ;)[/QUOTE]

dzięki :) cóż nam pozostało, jak tylko się trzymać.

Jestem po rozmowie z Panią doktor i okazuje się qrczaki, że podawąłam za duża dawkę tego Calcortu, ale na szczęście w dużych odstępach.
Teraz już wiem jak dokładnie dawkować.
No i za 10 dni do dwóch tygodni mamy umówić się na wizytę i może już początek odczulania.
Przy okazji też mam obserwować tą narośl za uchem czy rośnie czy coś się zmienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']dzięki :) cóż nam pozostało, jak tylko się trzymać.

Jestem po rozmowie z Panią doktor i okazuje się qrczaki, że podawąłam za duża dawkę tego Calcortu, ale na szczęście w dużych odstępach.
Teraz już wiem jak dokładnie dawkować.
No i za 10 dni do dwóch tygodni mamy umówić się na wizytę i może już początek odczulania.
Przy okazji też mam obserwować tą narośl za uchem czy rośnie czy coś się zmienia.[/QUOTE]

A jak ogólnie samopoczucie Hunterka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']A jak ogólnie samopoczucie Hunterka?[/QUOTE]

Jest fajnie. :multi: W sumie mogę powiedzieć, że normalnie, tak jak być powinno.
Drapie się sporadycznie, ale kto z nas się nie drapie czasem :) Oczki wokoło i na uszach gołe placki pozarastały sierścią. Jedynie czasem ma jakieś problemy żołądkowe (może dlatego, że je zbyt łapczywie, a może jednak powinna być inna karma). Polega to na tym, że mu się odbija i mlaska i oblizuje się. Na szczęście nie ma biegunki ani wymiotów.
Oby jeszcze udało się wyeliminować tabletki z czasem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']to moze a zgage,gdzies czytalam, te przy zgadze psy tak robia.Moze to od lekow?[/QUOTE]
no właśnie ja wczoraj też czytałam o refluksie i tam były podobne objawy. Coś z żoładkiem Moze to od leków :( Siemię muszę mu zrobic i spróbować podać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']ojej.. a jedzeniem zwymiotowal, czy zolcia? Poki co sie nie martw, a jaka karma bylaby dla niego dobra?[/QUOTE]

Najpierw karmą, a potem były śmierdzące kałuże z pianą :( Leży jakiś osowiały dziś.
Nie mam pojęcia jaką karmę mu najlepiej dawać. Teraz i tak już dostaje taką sensitive z łososiem. No ale było wczoraj jeszcze trochę drobiazgów "ze stołu" - przyznaję. Dzis głodówka potem jednak twarda dieta tylko na suchej karmie, bez podjadania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']no to moze mu cos zaszkodzilo,bidulek..mam nadzieje, ze szybko przejdzie.[/QUOTE]

No może, choć dużo tego nie było - jakiś plasterek serka, to plasterek wędliny. No ale ma wrażliwy żoładek jednak i może jeden "jakiś" kęs był nie taki :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie wiem czy dobrze radze ,moje dwa schroniskowe stworki p. Hania je zna jedza ryz z jarzynami i kurczakiem ,zdrowe bez konserwantow i chyba taniej jak te wszystkie drogie karmy gotowe ,czasem puszke dla psow ale tez z ryzem wymieszane ,zadnych problemow od lat .Becia miala ostatnio problem ale zjadla reszki ptakom z karmika co spadly w ogrodzie ,same ziarna slonecznka oddawala w wymiocinach za dwa dni bylo i jest OK .pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krolik2014']nie wiem czy dobrze radze ,moje dwa schroniskowe stworki p. Hania je zna jedza ryz z jarzynami i kurczakiem ,zdrowe bez konserwantow i chyba taniej jak te wszystkie drogie karmy gotowe ,czasem puszke dla psow ale tez z ryzem wymieszane ,zadnych problemow od lat .Becia miala ostatnio problem ale zjadla reszki ptakom z karmika co spadly w ogrodzie ,same ziarna slonecznka oddawala w wymiocinach za dwa dni bylo i jest OK .pozdrawiam[/QUOTE]

U nas na szczęście było to jakieś jednorazowe zatrucie, Może coś na dworze łapnął, bo ludzie wykładają w lesie dla zwierząt różne rzeczy, chleb, ziemniaki, a mój pies potrafi to zwęszyć z dużej odległości - czasem sama jestem zadziwiona jak złapie jakiś trop i leci, a ja gnam za nim, bo oczywiście na nic wtedy moje wołania :) Zawsze zdąży wyżreć wszystko zanim go dopadnę :)

Co do kurczaka, to jest najbardziej alergicznym pokarmem- mam zakaz dawania. I dlatego też odpada wiele karm i smaczków dla psów, bo tam są dodatki kurczaka. Dawałam ryż czy makaron z warzywami i indykiem, bo jest mniej nafaszerowany chemią. Tylko, że mój pies ma wtedy kłopoty z żołądkiem i wzrasta globalne ocieplenie planety, jak zaczyna puszczać bąki :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Olena84']Hmmm, a co tu tak cicho?[/QUOTE]

dzięki, ze pamiętasz
a bo u nas póki co nic się nie dzieje - nie ma co pisać :) Hunter jest na sterydach od Moniki; staramy się ustalić właściwą dawkę i w zasadzie mamy co 2 dzień 1/4 tabletki. Ładnie pozarastał futerkiem i się nie drapie. Czasem ma tylko sensacje żoładkowe, ale to dlatego, że nie bardzo umiem zachować tą dietę suchych kulek i czasem mu coś podrzucę "ze stołu" :evil_lol: Ale ogólnie jest fajnie. Musimy w końcu podjechać do tej wetki z odczulaniem ... choć jest tak fajnie, że zastanawiam się czy trzeba jeszcze :)
pozdrowienia dla wszystkich i podrapki dla pupili

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']dzięki, ze pamiętasz
a bo u nas póki co nic się nie dzieje - nie ma co pisać :) Hunter jest na sterydach od Moniki; staramy się ustalić właściwą dawkę i w zasadzie mamy co 2 dzień 1/4 tabletki. Ładnie pozarastał futerkiem i się nie drapie. Czasem ma tylko sensacje żoładkowe, ale to dlatego, że nie bardzo umiem zachować tą dietę suchych kulek i czasem mu coś podrzucę "ze stołu" :evil_lol: Ale ogólnie jest fajnie. Musimy w końcu podjechać do tej wetki z odczulaniem ... choć jest tak fajnie, że zastanawiam się czy trzeba jeszcze :)
pozdrowienia dla wszystkich i podrapki dla pupili[/QUOTE]

i ja pamiętam, zaglądam czasem....
i życzę Hunterowi zdrowia !

mój Łatuś właśnie w trakcie zastrzyków "podtrzymujących odczulanie" jest, raz w miesiącu dostaje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Olena84']:hand: cio tam u was?[/QUOTE]

na razie po staremu w zasadzie; tabletki clacort
ale zaczęły się chyba objawy uczulenia na pyłki, bo trochę Hunterowi oczy łzawią, wieć musimy się wybrać po ten zastrzyk antyalergiczny

sama zresztą też odczuwam te nieznośne pyłki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='annavera']na razie po staremu w zasadzie; tabletki clacort
ale zaczęły się chyba objawy uczulenia na pyłki, bo trochę Hunterowi oczy łzawią, wieć musimy się wybrać po ten zastrzyk antyalergiczny

sama zresztą też odczuwam te nieznośne pyłki :)[/QUOTE]

odwiedzam i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...