Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

[quote name='Pinesk@']Squ trzeba było rok temu się odezwać na wątku spacerniakowo-olsztyńskim to by był wspólny spacer :P[/QUOTE]
W zeszłym roku miałam mega nawał roboty i nie wchodziłam zbyt często na dogo ;)

Link to comment
Share on other sites

teraz posprawdzałam sobie odpowiedzi, byłam taka zadowlona, a teraz patrze jakie głupie błędy raz po raz :) ile by nie było i tak będzie dobrze - jedną próbną nie zaliczyłam, drugą ledwo :-D

jutro angielski. z rana podstawa potem na 14 muszę wrocić na rozszerzenie.

Link to comment
Share on other sites

Też sprawdziłam odpowiedzi... Ale jestem zła... Zgubiłam 1 punkt i to jeszcze na zamkniętym w którym nie było nic do liczenia... No i nie wiem jak ocenią moje dowody, ale wyszły mi ok. Głupota no, nie wierze normalnie... :shake: Na tym z kątem... Nie zwróciłam uwagi, że ten większy jest środkowy i ten mniejszy też dałam 50', bo uznałam, że jest to po prostu kąt oparty na tym samym łuku...

Link to comment
Share on other sites

Nie załamujcie się, pod sprawdzeniu odpowiedzi zwykle jest tak że wydaje się że wszystko było źleeee... kilka punktów to niewielka strata, chyba że bierzecie pod uwagę matmę.. to już inna sprawa ;)

A ja mam małe pytanko. O zapis schematyczny ogniw.
Mam ogniwo np żelazowo (w roztworze FeSO4)- ołowiane(w roztworze Pb(NO3)2).
Czy muszę je zapisać koniecznie tak:
Fe|FeSO4||Pb(NO3)2|Pb
czy mogę też tak: Fe|Fe2+||Pb2+|Pb
Dla mnie to to samo ale czy zapisać tak mozna sobie na maturze, wie ktoś?

EDIT: Już znalazłam odpowiedź, dla zainteresowanych niewiedzących- Można :P

Link to comment
Share on other sites

Mnie uczyli,ze jeśli mam konkretnie podane jakieś sole w zadaniu, to mam je uwzględnić w ogniwie.Jeśli natomiast ma to być zapis jonowy(o czym muszą napisać albo podać gotowe jony) to od razu piszemy te jony. Tylko pamiętaj,że jeśli jony to musisz dodać platynę lub węgiel z podkresleniem,że to grafit.
Czyli powinno to wyglądać tak:
Pt|Sn2+,Sn4+||Fe3+,Fe2+|Pt lub zamiast Pt- C(grafit)

Link to comment
Share on other sites

Bo zazwyczaj na maturze nie ma podanych konkretnych wzorów soli tylko właśnie jony lub jony i pierwiastki,więc tak jak piszesz powinno być ok(nasza babka od chemii siedziała trochę w tych maturach stąd nas uczulila na dokładne czytanie poleceń,bo zwykle piszą czego chcą).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominika405']A dlaczego nie behawiorystka?Jeśli Cię to interesuje to powinnaś chociaż spróbować żeby potem nie żałować.[/QUOTE]

wiesz co po pierwsze że jest pół polski ode mnie;), a poza tym w Polsce raczej w przeciągu przyszłych kilkunastu lat myślę że na nic mi się to nie przyda, jak mi się uda to kiedyś jako bardziej hobby pewnie spróbuje:)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o behawiorystykę to z tym jest jeden mały kłopot - nie wyżyje się z tego. To może być profesja dodatkowa, ale nie główna. Z resztą i tak niestety jeśli chodzi o ludzi, nie psiarzy, to świadomość pomocy zwierzętom w przypadkach złych zachowań nadal jest mała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominika405']Mnie uczyli,ze jeśli mam konkretnie podane jakieś sole w zadaniu, to mam je uwzględnić w ogniwie.Jeśli natomiast ma to być zapis jonowy(o czym muszą napisać albo podać gotowe jony) to od razu piszemy te jony. Tylko pamiętaj,że jeśli jony to musisz dodać platynę lub węgiel z podkresleniem,że to grafit.
Czyli powinno to wyglądać tak:
Pt|Sn2+,Sn4+||Fe3+,Fe2+|Pt lub zamiast Pt- C(grafit)[/QUOTE]

Ostateczne pytanie i już wiecej nie meczę :) Czy Pt i C pisze w takim samym układzie jeśli mam ogniwo np Mg|Mg2+||Ag+|Pt Bo tu nie wszystko są jony a w zadaniu nie mam podanych soli. Czyli zapisuje w sposób taki: Pt | Mg, Mg2+ || Ag+, Ag | Pt ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Wtedy nie piszesz Pt/C -zamiast tego zaznaczasz co jest katodą,co anodą:
A(-) Mg|Mg 2+||Ag+|Ag (+)K
Jeśli nie jesteś pewna znaków przy A i K to ich nie pisz.
Ogólnie jest taka reguła,ze jeśli
-masz napisać schemat ogniwa i masz sole to powinnaś ich użyć w schemacie
-masz jony i pierwiastki(które zawsze będą na 0 stopniu utlenienia) to po prostu zaznaczasz co jest K a co A
-jeśli masz wszystko w jonach to musisz dodać Pt lub C bo inaczej elektrony nie będą przepływać
I tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem wykończona, po każdej z matur czuje się jak po 10cio godzinnym kopaniu rowów. Ale jak do tej pory nie jest źle! :D Moje minimalne wyniki to: Matma 50 %, Angielski 60%, polaka nie zapeszam bo jak nie będzie nic z wypracowania to nie zdam matury :D Mordownia. A to dopiero połowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...