Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

a nadzieja matką głupich :( cały czas mam poczucie, że Luna gdzieś tu jest, ten niepokój w środku, w sercu, że muszę dać leki na czas, że muszę wyprowadzić na siku, żeby nie musiała trzymać, nie potrafię wyprać jej posłanek - lezą i czuję jej zapach - czy raczej smrodek bo przecież starość nie pachnie kwiatami :( 

żeby nie zwariować muszę coś robić... 

przedwczoraj pojechałam do Łodzi - zabrałam z hotelu Sonię naszą i przywiozłam do Uli - jest chuda jak szczapka :( musimy jej zrobić badania, nie wiem czemu nie przytyła w tym hotelu :/ z Piły od Marty Tamm przyjechały też do Łodzi Tiga niepelnostrawna śreniaczka z ataksją i dziadek z chorymi oczkami - dziadek jest u Ulki, a Tiga u mnie z Nerusiem; teraz musimy jechać do okulisty z dziadkiem, a z Tigą muszę się umówić do neurologa we Wrocławiu, pewnie zrobić rezonans, bardzo biednie wygląda to jej poruszanie się, na żywo jakos gorzej niz na filmikach, które od Marty dostawałam :( 

 

Link to comment
Share on other sites

Czasu potrzeba , czasu.Ja po roku dopiero w miarę normalnie mogłam myśleć o Myszce, chociaż do tej pory łezka mi się kreci na sama myśl.

Zoran  świetnie sobie radzi, oby wszystko było w porządku i długo cieszył się zdrowiem.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, malawaszka napisał:

w środę jedziemy do okulisty, szkoda, że dopiero w środę, ale takie są terminy do pani doktor - teraz hodowcy głównie tam zapychają po zaswiadczenia o zdrowiu oczu 

A coś więcej?Czuję niedosyt .

Link to comment
Share on other sites

32 minut temu, WATACHA napisał:

Biedna, ale wesoła. To średniaczka?

tak - taka sporsza, przy niej Zora to knypek byłby, a Tiga kawał baby

 

31 minut temu, WATACHA napisał:

A coś więcej?Czuję niedosyt .

co tu pisać o dziadku, muszę jechać zrobić zdjęcia, ale czasu brak bo muszę też do missiek pojechać ostrzyc Tobiego i mamy tam też nowego Czedara z Mysłowic, ale nie wyrabiam się... a dziadek czeka na propozycje imienia, albo zostanie Zorro :p trochę coś tam widzi, ale Ula mówi, że głuch, za to bardzo sympatyczny jest - taki dziadek do tulenia

Link to comment
Share on other sites

O 28.06.2016 o 09:28, WATACHA napisał:

Ja też nie brałam pod uwagę :(. To jeden z tych psów co myśli się , że będzie żył wiecznie

To prawda, nasze ukochane psy żyją wiecznie ... w naszych sercach!

Bardzo Ci współczuję Moniko!

Od wielu lat zerkam (tutaj i na FB) do sznupek, które ratujesz, pamiętam ich poczynania opisane ze wspaniałym poczuciem humoru, nikt inny tak nie opisywał nbiesfornych podopiecznych, często zaśmiewałam się do łez.

Teraz smucę się z Tobą, ale wiem, że psy, którymi się opiekujesz czują, że stało się coś strasznego i starają się wynagrodzić Ci choć w małej części Twój czas i serce, które im codziennie dajesz.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Ewanko! tak to prawda - psiaki żyją z nami zawsze - w sercach, ale odejście ze świata realnego boli bardzo i trzeba to przetrwać :( przy tylu psach ile mam, nie sposób pogrążyć się w smutku na długo bo te, które żyją, potrzebują mnie teraz bardzo - z Tinką coraz słabiej, ma problemy ze wstawaniem, podtrzymuję jej pupę kocykiem

 

apropos tego opisywania z poczuciem humoru - to bardzo mi tego brakuje, ostatnio, już od dłuższego czasu, jest tu smutno, gdzieś znikł humor, lekkość... jest tak jakoś sucho i nie umiem na to nic zaradzić, pustki tu straszne i w zasadzie się nie dziwię, bo ludzie wolą czytać o radosnych rzeczach

Link to comment
Share on other sites

Szczęscie psiaków zawsze cieszy. I Każda pojedyńcza adopcja cieszy. I adopcje starszych psiaków cieszą. Tylko szkoda i żal, ze tak szybko niektóre odchodzą - ale ważne ejst to, ze odeszły kochane, z przyjacielem człowiekiem obok.

 


Co do pustki na watku. Zabili dogomanie. Pierwsza aktualizacja naruszyli kontrukcję a każda kolejna powodowała, ze było coraz mnie użytkowników.

Jeszcze wyjdzie słońce!

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo często zaglądam do Was i podziwiam za serce i sprawność działania. Jesteście świetnie zgraną grupą wspaniałych, głównie ,kobiet.

Wspaniale ,że Zoran nie ma raka.

Tiga to ta sunia pieprz z solą? Kto ocenił ,że ona ma zmiany neurologiczne? Na filmie wygląda jakby miała problem z łapą raczej chirurgiczny, jakby zerwane ścięgno.

Ja weszłam na dogo dzięki Dolarkowi, który ma 13,5 lat i z przerażeniem myślę o nadchodzącym czasie.

W uznaniu dla Waszej pracy przeznaczyłam ten bazarek na potrzeby sznupków.

 

.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Tiga to ta sunia pieprz z solą? Kto ocenił ,że ona ma zmiany neurologiczne? Na filmie wygląda jakby miała problem z łapą raczej chirurgiczny, jakby zerwane ścięgno.

 

.

 

na razie to ocena moja i mojej wetki, która kazała nam do dobrego neurologa - no i klops bo do Wrzoska wizyty na wrzesień dopiero :( łapa przednia to jedno - najpewniej to uszkodzony nerw promieniowy - łapa nie była połamana, robiliśmy rtg i tej łapy i miednicy - nie ma żadnych złamań, ta łapa jest bezwładna, przeszkadza, jest spory przykurcz i stopa cały czas jest podwinięta; a tył to drugi problem - jakby nie miała zdolności koordynacji łap i każda idzie osobno, sprężynuje - może na filmach zaraz po zabraniu ze schroniska zobaczysz to bo chyba wyraźniej widać:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jakby ją ziemia parzyła :(

Młodziaki mają większe szanse , a mnie rozczulają małe stare sznupki, kocham, czym bardziej nieporadny tym bardziej skrada moje serce. Ale nie wszystkie psiaki co odeszły ostatnio to były stare , chyba, bo mi się już wszystko myli :(

Dziękujemy Poker , za miłe słowa i bazarek. Trza w końcu się wziąć w garść , a nie biadolić i rozruszać ta dogomanię :P

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście na filmach widać niezborność ruchów. Od kiedy ona tak ma i w jakim jest wieku? Coś może się dziać w móżdżku.Jest szansa,że to nie jest nowotwór, bo objawy się zmniejszyły. A nie miała jakiegoś urazu w głowę?

Oprócz Wrzoska są jeszcze inni neurolodzy.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Poker napisał:

Rzeczywiście na filmach widać niezborność ruchów. Od kiedy ona tak ma i w jakim jest wieku? Coś może się dziać w móżdżku.Jest szansa,że to nie jest nowotwór, bo objawy się zmniejszyły. A nie miała jakiegoś urazu w głowę?

Oprócz Wrzoska są jeszcze inni neurolodzy.

 

od samego początku jak ją Marta zabrała ze schroniska, i taka już do schroniska trafiła (jakoś w lutym albo w marcu trafiła), ale tam zauważyli tylko problem z przednią łapą, nie jest stara - około 4-5 lat może; Tak myślę, że to jakieś pourazowe może być bo uszkodzenie łapy przedniej na to wskazuje więc mogła wpaść np pod samochód, albo od kogoś dostać w głowę - no gdybanie takie, bo tylko badanie głowy może nam dać odpowiedzi.

Teraz wysłałam znajomym z Wrocławia, którzy mieli ode mnie adoptowanego Frodka radysiaka i zainteresowali się Tigą - mają pokazać filmiki Niedzielskiemu, może tam na rezonans pojedziemy, zobaczymy co powie.

Poker kogoś polecisz konkretnego, kto się w neurologii specjalizuje?

 

wow dzięki wielkie za bazarek, przeoczyłam wcześniej link

Link to comment
Share on other sites

My tez Bardzo Ci współczujemy z powodu Luny, bardzo :(

Jest Ci bardzo ciężko, ale jak to dobrze ze jesteś...

i młody i staruszek tez wart jest pomocy. A Tinie może sterydy w zastrzykach by pomogly? Mogę się dowiedzieć jakie bierze od roku nasz podopieczny, bo wlasnie na ten niedowład pupy-bardzo mu pomagają te zastrzyki 1 raz na 3 tygodnie -i po ok 2 dniach od zastrzyku pies ma się znacznie lepiej, a potem znow i tak od ponad roku działamy. Muffin niestety amputacja kolejnego palca, leczenie nie przyniosło poprawy.

No i pozdrowienia od naszego cukiereczka, którego los dzięki Wam się odmienil i nam tez weselej. Nie miałam na nic czasu, bo praca, dziadki w domu to same wiecie, ale dziś jak tylko będę umiec (bo już zapomniałam jak się to robi) wrzuce zdjęcia naszej Nuczki na nasz watek Mondusiowy-chce zmienić temat tylko jak się to robi?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...