Jump to content
Dogomania

Mój pies jest niemową?


Dobry

Recommended Posts

Niektórzy pewnie mają zupełnie odmienny problem i nie są w stanie opanować swoich szczekających pupili. My jednak zastanawiamy się kiedy nasz labek zacznie szczekać?

Mega ma już osiem miesięcy, jest bardzo przyjacielska w stosunku do ludzi oraz innych psów. Z każdym (obcy czy nie) bardzo radośnie próbuje się witać. Nie widać u niej żadnych przejawów agresji. Czasami wręcz chcielibyśmy żeby zaszczekała na obcą osobę przechodzącą obok naszego domu - a tu nic. Średniomiesięczny limit to jakieś dwa szczeknięcia ;) i rzadko kiedy jest przekraczany.

Czy nasz pies będzie szczekał? Czy można go tego nauczyć? A może lepiej darować sobie takie szkolenie i przejmowanie się tym, bo w niedługim czasie będe musiał założyć topic "Mój pies jest za bardzo rozgadany" ;)

Zapraszam do dyskusji!

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, jak chcielibyscie zeby piesek szczekal na osoby przechodzace kolo waszego domu, czyli zakladam ze chodzi o to zeby pilnowal to chyba sie pomyliliscie z wyborem rasy :wink:

A tak serio, to moim zdaniem lepiej ze pies siedzi cicho i nie "nadziera paszczy" z byle powodu. To dopiero jest uciazliwe. Wiec sie cieszcie, ze psisko jest przyjacielskie i "niewygadane".

Link to comment
Share on other sites

To po prostu nie są szczekliwe psy i w sumie chwała im za to. Mój jak szczekni 2, 3 razy w tygodniu to i tak dużo. Moi znajomi, posiadający labka, swego czasu czaili się z dyktafonem, żeby sprawdzić, czy ich pies w ogóle szczeka i żeby mieć jakiś dowód, że pies nie jest niemową. Ja się cieszę z tej niemoty. Bilbo jak się czegoś domaga, to buczy. Szczekaniem nie jest zainteresowany. I chwała mu za to.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce demonizować problemu. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nas pies jest przyjacielski i "grzeczny". Bardziej zależy mi na poznaniu opini innych osób czy podobnie jest z ich labkami.

Mimo to chciałbym nauczyć swojego psa szczekania na komendę lub na przykład w momencie kiedy wraca z ogródka. Teraz puka łapą w szybę okna balkonowego ale nie zawsze to słyszymy. A gdyby tak zaszczekała przy drzwiach to na pewno ktoś by usłyszał.

Tylko jak ją tego nauczyć skoro jej się szczekać nie chce? :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Nie mam labka tylko goldenkę , ale "problem" ten sam :wink:

Moja :lilangel: Shilla nie umie szczekać.... no to znaczy umie ale robi to średnio 3 - 4 razy w tygodniu (po jednym szczeknięciu) .

Raz jak sie rozszczekala to zaczęła sie krztusić :D I tak jest prawie po każdej (bardzo żadkiej) serii szczeknięć (jak szczeknie trzy razy z rzędu to zaraz się zakrztusi)

Tyle że mi to wcale a wcale nie przeszkadza , wrecz przeciwnie. Chyba nie wytrzymalabym z dziamgotem

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Pagaj szczeka sporadycznie. W tym roku szczeknął dwa razy, jak się bawił z moim synem. Pierwszy raz jak szczeknął, to się wystraszył :lol: :lol: :lol: Swojego głębokiego, basowego, głośnego szczeknięcia się wystraszył :lol: :lol: :lol: Pokładaliśmy się wtedy ze śmiechu :lol: :lol: :lol:

W sumie, to cieszę się, że mam psa, który nie ujada, jedyna wada, to taka, że on boi się psów szczekających, niezależne od tego, czy to rottweiler, czy jamnik :D

Link to comment
Share on other sites

Moja psina jezeli szczeka to w odpowiedzi innym wygladajacym groznie psom, nigdy sama z siebie.Ostatnio oszczekala Gwiazdora :oops: ,bo ten wydawal z siebie dziwne glosy.Najczesciej to ona po prostu MARUDZI i sie zali co zawsze zwraca nasza uwage (i czesto smiech znajomych).

Mysle ,ze dla dobra (wlasnych) malych dzieci i sasiadow cichy pies to "lepszy" pies

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A Milo - goldek szczeka! Lubi sobie usiąść na przyzbie, czyli na schodkach do domu i tak w "ogólności" poszczekać.

Czasami tez szczeka na niektórych ludzi przechodzących za płotem - szczególnie nie lubi takich jakiś wielkich czapkach na głowach!

No i szczeka, jak chce wejść do domu, czyli chyba jest kompletnie nietypowym goldkiem. Ale jak nas wita - to wydaje takie niesamowite pomruki, stękanka - no, z niczym nieporównywalne! :D I bardzo lubi w czasie powitań mieć coś w buzi, bo wtedy lepiej sie mruczy i w ogóle wita.

Pozdrawiamy A&M

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.

Dobry... Czy tobie naprawde zalezy na tym by twój Labek szczekał?

Psy jak ludzie, jedni sa wygadani, inni wola pomilczeć. Twój typ tak ma, że woli sobie pomilczeć. Jak chcesz coś "akustycznego", to proponuje latlerka mojej mamy, tak na tydzien :D Szybciuchno zatesknisz za ciszą......... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Moja goldenka, już 9-cio m-czna :lol: ,bardzo długo nie dawała głosu. Ale jakiś czas temu usłyszeliśmy jej basowy głos. Nadal jest bardzo cichym psiaczkiem, odzywa się tylko w czasie zabawy gdy nie może czegoś zdobyć i ostatnio szczekaniem reaguje na dźwięk domofonu. Czasami gdy jest sama w domu i usłyszy grzebanie kluczami w zamku, również odzywa się. Poza tym wita domowników i wszystkich napotkanych ludzi bardzo serdecznie machając ogonem, łasząc się i domagając się pieszczot. Oczywiście bardzo nie lubi ( kuli się i wycofuje do pana) wszystkich szczekających psów czy to dużych i groźnych , czy małych i hałasujących. Taki pies przeważnie nie jest już dla niej partnerem do zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Myslę ,że możesz byc szczęśliwy ,że masz spokojnego psiaka. Mój golden pełni chyba w domu funkcje stróża z prawdziwego zdarzenia. Obszczekany jest każdy. Szczeka czsto i gęsto a najczęściej gdy się cieszy. Pomału go oduczamy.. małe postępy są widoczne. Kiedyś też chciałam ,zeby mój pies szczekał kiedy chce wyjść, ale teraz cieszę się ,ze nie pojął tej sztuczki albo nieumiejętnie go uczyłam. Wyjeżdzamy z nim na dwa długie leśne spacery plus do tego parę wyjść typu : ogródek, miasto, jeziorko. Nie widzę więc potrzeby ,żeby dodatkowo wymuszał jakieś wyjscia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moj Golduś szczeka raz w tygodniu, gdy odkurzam mieszkanie - szczekanie to za dużo powiedziane, gdyż szczeknie raz na odkurzacz po czym kaszle i to tyle z jego szczekania.

Ja jestem zadowolona z faktu,że mam psa "niemowę" :laola: - sądze iż moi sąsiedzi również.

Link to comment
Share on other sites

:wink: :lol:

"Milczenie jest złotem a mowa ..." :wink:

Argo szczeka w domu tylko wtedy gdy po posiłku zaprasza do zabawy - ot, taki rytuał :lol: :lol:

Na domofon,ludzi na klatce schodowej nie reaguje... i wielkie mu za to dzięki :kciuki: :klacz:

W czasie spaceru, na małe, szczekające psy nie zwraca w ogóle uwagi :lol: :klacz:

Na duże, pilnujące swojej posesji psiury reaguje zabawnie - jeży się,warczy po nosem i "znaczy" :wink: :lol: ogrodzenie ... rzadko kiedy odpowiada szczekaniem :lol:

W samochodzie, od około 3 tygodni, zamienia się w "stróża" :o :o - każde przechodzące zwierzę jest ostrzegane :wink: :nono: :smhair2: - i to tak, że w głowie dudni :o :fadein: :lol:

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Mój labi ma 8 miesięcy i szczeka i to sporo. Przede wszytskim, gdy ktoś hałasuje na klatce schodowej lub gdy ktoś dzwoni do drzwi. Jest poprostu czujny i nas ostrzega, ale czasem jest to męczące(szczególnie w nocy :D ), więc nie masz co narzekać, ze Twój pies nie szczeka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...