Jump to content
Dogomania

Wyrzucona na pastwę losu Zojka odeszła za TM*, Saszka już w ds


ifka

Recommended Posts

[quote name='doris66']Rozesłałam zapytania do kilku hotelików o ceny i wolne miejsce. Czekam na odpowiedzi.[/QUOTE]

I to jest dobre posunięcie :thumbs:
Skarpeta może pomóc w opłacie przynajmniej części kosztów pobytu w hotelu/DT, ale sunia musi mieć jakąś konkretną perspektywę

[B]Jestem gotowa zrobić wydarzenie na fb, czekam na info, o które prosiłam, żeby zredagować opis[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 593
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a na dogo nie ma wątku z domami tymczasowymi ? itp. by zobaczyć czy coś jest w pobliżu suni ?

a ta pani co dokarmia i co jest właścicielką stodoły nie ma jakoś szans by u niej była sunia na jakiś czas do póki się coś nie wykombinuje ?? ( znajdzie się już hotelik czy dt i ruszy się coś )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elwira1992']a na dogo nie ma wątku z domami tymczasowymi ? itp. by zobaczyć czy coś jest w pobliżu suni ?

a ta pani co dokarmia i co jest właścicielką stodoły nie ma jakoś szans by u niej była sunia na jakiś czas do póki się coś nie wykombinuje ?? ( znajdzie się już hotelik czy dt i ruszy się coś )[/QUOTE]
Zojka może być w tej stodole tak długo jak będzie trzeba. Ifka jej nie wygania i karmi. Ale chodzi o to, ze teren nie jest ogrodzony i teoretycznie ktoś może wejść i zrobić psom krzywdę. Dopóki Zojka siedzi dużo z małą to jest nieźle ale ona za tydzień lub dwa bedzie się oddalałą od małej częściej i może komuś złemu we wsi wejść na oczy. Różnie to bywa.
Jeden hotel się odezwał do mnie, ze w tej chwili miejsca nie ma ale może w niedzielę coś się zwolni. Ale to nic pewnego, odezwą się w niedzielę i cena za Zojkę i malutką 15zł za dobę. Czyli 450,00zł. Jak na razie deklaracji jest 20zł, więc ciężko jak cholera. Dt w Bielsku Podlaskim nie ma, w najbliższej okolicy też nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=doris66;]19495914]Zojka może być w tej stodole tak długo jak będzie trzeba. Ifka jej nie wygania i karmi. Ale chodzi o to, ze teren nie jest ogrodzony i teoretycznie ktoś może wejść i zrobić psom krzywdę. Dopóki Zojka siedzi dużo z małą to jest nieźle ale ona za tydzień lub dwa bedzie się oddalałą od małej częściej i może komuś złemu we wsi wejść na oczy. Różnie to bywa.
[/QUOTE]
[B]doris66[/B] ma rację jak mała zacznie sie oddalać od Zojki moze byc nie ciekawie ktoś przyuwazy i moze zrobić jej krzywdę, sa jeszcze wakacje dzieci szwedają sie po wsiach, a z nimi tez nigdy nic nie wiadomo.
Przekonałam sie ostatnio ja i mój TZ, jak na wsiach szybko pozbywają sie psów bezpańskich, kiedy to przybłąkał sie szczeniak gdzie mój TZ pracował w pewnej małej mieścinie.Było by po psie gdyby nie zabrał jego do B-stoku.
Uważam, że psy powinny być jednak jak najszybciej zabrane z tego miejsca.
[B]doris66[/B],a próbowałaś w hoteliku w Sochoniach? Dość blisko i miałybyście je na oku.

Link to comment
Share on other sites

W Sochoniach nie pytałam teraz, ale w tamtym roku jak hoteliku potrzebowałą Elza ( też onkowata sunia ) , dzwoniłam i pytałam. Cena była 400zł za miesiąc. Ostatecznie Elza tam nie pojechała bo znalazła szybko ds. Czekam jeszcze na odpowiedz z innego hoteliku, tez blisko. Bo daleko to wiadomo dochodzi transport, a pieniędzy Zojka nie ma żadnych.

Link to comment
Share on other sites

jak czytam wasze posty to serce rośnie, że ktoś się zojką przejmuje...!!!
jesli chodzi o obawe przed sasiadami czy dziecmi, wydaje mi sie ze to nie bedzie problem zojki,
wies jest na uboczu, nie ma dzieci,taka wioska na wymarciu...poza tym sołtys dobry czlowiek, sam przygarnal dwa psy z lasu, i zna sytuacje, ze zojka jest tymczasowo w stodole i jest przeze mnie karmiona, tak wiec NIE OBAWIAJCIE SIE O LUDZKĄ INGERENCJĘ

Link to comment
Share on other sites

znalazlam w jednym sklepie maty, koszt 14 zł, ale to nawet nie jest taka pianka, tylko chamski, nadmuchany plastikocośpodobnego,
wiem, o jakie maty chodzi piankowe, te takie nie są miłe w dotyku, widać, ze gorszej jakosci;
dziś wysciele jej miejsce słomą

Link to comment
Share on other sites

zojka moze zostac spokojnie jeszcze miesiac, do czasu oddania szczeniaka;robiąc wątek zojki liczylam na dt ktore bedzie zorientowane na duze psy, jak widzicie ona b w typie ON i jest taka lagodna...z dt jest b trudno, zatem zojka na zimę bedzie potrzebowac; ale ja bedac poza siecią, nie wyobrazam sobie organizowania tego od strony finansowej i informacyjnej.dlatego nie ukrywam, ze łatwiej jest mi skupic sie na jeżdżeniu do niej i karmieniu...tylko to niczego nie zmienia, tzn zmienia, ale doraźnie;dziewczyny, co robić?skupiac sie za wszelka cene na hoteliku? jak myslicie, czy to jest szansa zojki?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ifka[/B], skoro już jesteś, to zbierz mi w jednym poście info o Zojce i Maluszku, zebym mogła ruszyć z wydarzeniem na fb :)
I najważniejsze pytania: czy szukamy tylko domu, czy także wsparcia finansowego ?; na kogo podać namiary do kontaktu ???; kogo z opiekunów ustanowić drugim administratorem ???

Link to comment
Share on other sites

szukamy najpierw dt, docelowo ds - tylko sama nie wiem, czy wchodzenie w hotelik, to jest dobre posuniecie?no bo dach nad glowa i jedzenie ma; ale jesli uwazacie ze z hoteliku bedzie WIEKSZA SZANSA na znalezienie ds, to moze trzeba bedzie skupic sie na tym hoteliku?mozna podawac moj nr tel, napisze ci na PW, co do administratora to nie rozumiem, do wątku , tak?

Link to comment
Share on other sites

dobra, jesli chodzi o hotel to moge zadeklarowac 200 zł m-nie na hotel dla niej; ale z hotelem trzeba poczekac do sterylki, ktora jest wyznaczona na 8go wrzesnia - jest w bielsku i za darmo, wiec nie bede jej wozic wczesniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']jak czytam wasze posty to serce rośnie, że ktoś się zojką przejmuje...!!!
jesli chodzi o obawe przed sasiadami czy dziecmi, wydaje mi sie ze to nie bedzie problem zojki,
wies jest na uboczu, nie ma dzieci,taka wioska na wymarciu...poza tym sołtys dobry czlowiek, sam przygarnal dwa psy z lasu, i zna sytuacje, ze zojka jest tymczasowo w stodole i jest przeze mnie karmiona, tak wiec NIE OBAWIAJCIE SIE O LUDZKĄ INGERENCJĘ[/QUOTE]


Kochana, to kamień z serca !
Ale do mrozów musi się coś dla niej znależć.
Kup jej te maty - ja zwracam, to naprawdę nie jest dyżu koszt a psiakom będzie dużo lepiej.
Wieczorami i nocami jest już chłodno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']dobra, jesli chodzi o hotel to moge zadeklarowac 200 zł m-nie na hotel dla niej; ale z hotelem trzeba poczekac do sterylki, ktora jest wyznaczona na 8go wrzesnia - jest w bielsku i za darmo, wiec nie bede jej wozic wczesniej.[/QUOTE]


A gdzie będzie po operacji ?
Musi być w odpowiednich warunkach do wygojenia, przez co najmniej dwa tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']szukamy najpierw dt, docelowo ds - tylko sama nie wiem, czy wchodzenie w hotelik, to jest dobre posuniecie?no bo dach nad glowa i jedzenie ma; ale jesli uwazacie ze z hoteliku bedzie WIEKSZA SZANSA na znalezienie ds, to moze trzeba bedzie skupic sie na tym hoteliku?mozna podawac moj nr tel, napisze ci na PW, co do administratora to nie rozumiem, do wątku , tak?[/QUOTE]

Może i masz rację.
Ale solidna buda by się przydała, lato powoli zmierza ku końcowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']dobra, [B]jesli chodzi o hotel to moge zadeklarowac 200 zł m-nie[/B] na hotel dla niej; ale z hotelem trzeba poczekac do sterylki, ktora jest wyznaczona na 8go wrzesnia - jest w bielsku i za darmo, wiec nie bede jej wozic wczesniej.[/QUOTE]

[quote name='Pliszka'][B]Ja też mogę dorzucić 20zł miesięcznie[/B], jeśli będzie taka potrzeba. Trzymam mocno kciuki![/QUOTE]

No to mamy już 220 zł na hotel dla Zojki :multi: :multi: :multi:
Teraz trzeba szukać miejsca :)
Po sterylce sunia nie może wrócić do stodoły
Jeśli będzie miejsce, to za pierwszy miesiąc hotelowania brakującą kwotę może dołożyć SKARPETA OWCZARKOWA. Zojka jest praktycznie "na ulicy", więc jak najbardziej się kwalifikuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']No to mamy już 220 zł na hotel dla Zojki :multi: :multi: :multi:
Teraz trzeba szukać miejsca :)
Po sterylce sunia nie może wrócić do stodoły
Jeśli będzie miejsce, to za pierwszy miesiąc hotelowania brakującą kwotę może dołożyć SKARPETA OWCZARKOWA. Zojka jest praktycznie "na ulicy", więc jak najbardziej się kwalifikuje[/QUOTE]
Mamy 240zł, bo ja też deklarowałam 20zł ( wpis na poprzedniej stronie ). Gdyby ten hotel w okolicy potwierdził dziś wolne miejsce dla Zojki i jej małej - koszt pobytu wynosi 15zł za dobę czyli 450,00zł miesięcznie. Czyli wychodzi z tego, że 200zł dorzuciłaby skarpeta tak?
Tylko co będzie dalej jak się Zojka zasiedzi.
Jak hotelik sie odezwie na tak, przekażę im kontakt tel. do Ifki. To ona powinna ostatecznie zdecydować czy Zojka ma tam pojechać, czy zostaje w stodole a my szukamy dt bezpłatnego.

Link to comment
Share on other sites

Trochę cena wygórowana te 450 zł.Chyba,że to all inclusive:razz:Druga sprawa,jak pisze Ifka miejsce jest prywatne,nie ogrodzone ale w miarę bezpieczne.Wiem,że mnie zgromicie ale nie lepszą opcją byłoby na jakiś czas przypiąć sunię na długiej lince tak ,by miała swobodę,możliwośc schronienia w stodole itd.Czy to jest technicznie możliwe?Nieszczęściem byłoby zaplątanie się(może łańcuch?) i czy sunia zaakceptuje upięcie na uwięzi?Oczywiście jest to chwilowe rozwiązanie,jeśli nie akceptujecie,to nie ma problemu ale czasami ten zły łańcuch daje pewność,że pies gdzieś nie zginie pod kołami.U mnie pies był pół roku na łańcuchu i była to wyższa konieczność a i tak leciały na mnie gromy.Nie miałem po prostu mozliwości odseparowania dwóch agresywnych owczarków od siebie a zamykanie w kojcu 2 x3 uważałem za gorszą opcję niż 7 metrowy łanćuch i swoboda na zielonej trawce.Obecnie pies ma 3000m2 wolności a łańcuch rdzewieje:diabloti:nieużywany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...