Jump to content
Dogomania

Szukam domu dla psa, bo ma zostać zabity.


Recommended Posts

  • Replies 383
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ewu'][B]Wywal: zdanie[/B]:Cygan nie jest wrogo nastawiony, po prostu potrzebuje nieco czasu aby zaufać człowiekowi i się z nim zapoznać.
Może ono sugerować,że jest groźny a ma normalne reakcje uwiązanego dla psa.
Ja bym dopisała jeszcze taki apel:[B]"Prosimy pomóżcie nam uratować Cygana"
[/B]Ja wiem,że to brzmi przykro ale jeśli błagamy o życie, to inaczej będzie trudno wzbudzić zainteresowanie ludzi. I tak sugerujemy zagrożenie życia
[B]Na FB podajcie mój numer a nie Taty Stepelki[/B] ponieważ wtedy unikamy niefortunnych pytań. Ja porozmawiam z ludźmi o psie a z Tatą ustalę detale akcji jak się coś wykluje.
[B]608 45 17 27
Jeśli będzie podany kontakt do mnie , to możemy pisać wprost o zagrożeniu życia. Tata uniknie przykrych rozmów a ja z Nim to delikatnie załatwię.
[/B][/QUOTE]

Ok, zmienię to i jeszcze dopiszę gdzie psiak przebywa, bo zapomniałam to ująć ;)
Masz rację z tym telefonem, w końcu nie chcemy żeby ludzie, którzy chcą pomóc padli ofiarą jakichś ataków :)

[quote name='MTD']pierwsze na mojej tablicy [URL]https://www.facebook.com/duszkam?sk=wall[/URL][/QUOTE]

niestety, ja dalej nie widzę wydarzenia, najnowszy post, który widzę na Twojej tablicy jest z 24 lipca....

[quote name='MTD']czyli wklejam tekst kasiass z uwagami ewu i podaję nr do ewu, tak? czy kasiass wolisz zrobić swoje wydarzenie i być adminem?[/QUOTE]

Możesz wkleić mój tekst :)
Ja napisałam, że mogę zrobić, bo nikt inny nie chciał się tego podjąć, ale jak Ty już zrobiłaś to jest ok :)
Tylko jeszcze dopisz gdzie pies przebywa bo ja zapomniałam dopisać w tekście ;)

Podaj proszę tytuł pod jakim jest wydarzenie, może tak uda mi się je znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

kasiass no to dodaj mnie do znajomych i Cię zaproszę, wydarzenie jest publiczne jak bum cyk cyk, zaraz zrobię printscreena chyba ;|


[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-4g_t0Eh1YQQ/UBfATtPKTrI/AAAAAAAAF9o/36LtGaF0b3Q/s912/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg[/IMG]

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy w tej sytuacji da się wszystko załatwić po dobroci, uważam, że nie. Bo jak Cygan zostanie wyadoptowany to przyjdzie kolejny pies i kolejna próba odbicia? I tak w kółko?

Ludzie na wsi są ogólnie bardzo wścibscy, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Jakby przyjechała interwencja z asystą Policji to podejrzewam, że dla dziadków byłby to duży wstyd, bo poszliby zaraz na języki. Wtedy pewnie zastanowiliby się czy brać kolejnego psa i czy może lepiej zacząć traktować zwierzęta. I wcale to nie musi wyjść ze strony ich wnuczki. To może być po prostu interwencja jakiejś organizacji po otrzymanym anonimie.

Wiem, że chcecie dobrze, ale uważam, że bez jakiegoś wstrząśnięcia tymi ludźmi się nie obejdzie.

Swoją drogą, nie chce tylko źle pisać o polskiej wsi. Ja mam rodzinę w zachodniej części Polski, też na wsi, 100 km za Wrocławiem. Tam podejście do psów, kotów jest zupełnie inne. Pies ma kojec, jest co każdy dzień spuszczany na kilka godzin. O zdrowie zwierząt się dba, leczy. Koty mają swoją suchą karmę, mokrą też się kupuje, mają wstęp do domu. Czasami śpią w łóżku z moim kuzynem :) Moja babcia jest bardzo prozwierzęca, lubi i psy, i koty. Ale to zachodnia Polska, tam jest zgoła inna mentalność niż na Wschodzie... wiem, bo tam zaś mój mąż ma rodzinę, to jest zupełnie inna mentalność. Tylko dziwne, bo moi dziadkowie pochodzą z Kresów, także jest to jeszcze dalszy Wschód.

.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam nowe wydarzenie, powiedzcie czy działa, jeśli tak, zacznę zapraszać ludzi:

[URL]http://www.facebook.com/events/509929605687623/[/URL]


I jak myślicie, mogę już zacząć robić ogłoszenia, czy lepiej poczekać na Stepelkę żeby zaakceptowala tekst?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Zrobiłam nowe wydarzenie, powiedzcie czy działa, jeśli tak, zacznę zapraszać ludzi:

[URL]http://www.facebook.com/events/509929605687623/[/URL]


I jak myślicie, mogę już zacząć robić ogłoszenia, czy lepiej poczekać na Stepelkę żeby zaakceptowala tekst?[/QUOTE]

dziala, udostepniam

Link to comment
Share on other sites

Oki, dobrze że działa :)
Ja też już pozapraszałam, im więcej ludzi się o tym dowie tym lepiej.
Jak myślicie dać link do tego wątku na wydarzeniu? Nie jestem pewna czy mogę, bo Stepelka prosiła aby nie pisać o jej rodzinie, a tutaj jest wszystko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Oki, dobrze że działa :)
Ja też już pozapraszałam, im więcej ludzi się o tym dowie tym lepiej.
Jak myślicie dać link do tego wątku na wydarzeniu? Nie jestem pewna czy mogę, bo Stepelka prosiła aby nie pisać o jej rodzinie, a tutaj jest wszystko...[/QUOTE]

wg mnie lepiej nie podawac, bo sa tu tez nr tel...

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałam, zresztą to co jest napisane w wydarzeniu to chyba wystarczająca informacja.
Poza tym jest numer telefonu do [B]ewu [/B];)

Co do ogłoszeń to poczekam na Steplkę, aż zaakceptuje tekst, bo tam jest jednak numer jej taty podany....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Nie wiem czy w tej sytuacji da się wszystko załatwić po dobroci, uważam, że nie. Bo jak Cygan zostanie wyadoptowany to przyjdzie kolejny pies i kolejna próba odbicia? I tak w kółko?

Ludzie na wsi są ogólnie bardzo wścibscy, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Jakby przyjechała interwencja z asystą Policji to podejrzewam, że dla dziadków byłby to duży wstyd, bo poszliby zaraz na języki. Wtedy pewnie zastanowiliby się czy brać kolejnego psa i czy może lepiej zacząć traktować zwierzęta. I wcale to nie musi wyjść ze strony ich wnuczki. To może być po prostu interwencja jakiejś organizacji po otrzymanym anonimie.

Wiem, że chcecie dobrze, ale uważam, że bez jakiegoś wstrząśnięcia tymi ludźmi się nie obejdzie.

.[/QUOTE]
a ja chciałabym powiedzieć, że się zgadzam w 100%, niestety:(

Link to comment
Share on other sites

Ok, skoro wszystko zaakceptowane, to jutro zrobię ogłoszenia dla Cygana :)

Na wydarzenie jak do tej pory zapisały się 42 osoby, ale myślę, że możemy uzbierać dużo więcej :)
Stepelka, a czy jeśli znalazłby się nowy dom dla Cygana to dziadkowie będą skłonni na pewno go oddać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...