Jump to content
Dogomania

Selena, Myszka i Czarny - przeżyli horror, teraz szukają domków! KORNEL ADOPTOWANY


wollygator

Recommended Posts

  • Replies 540
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wróciliśmy do domu. Kornel dostał suma sumarum pół jednostki krwi i całą jednostkę koncentratu. Jest słabiutki, ale musi dać radę! Po przetoczeniu krwi wyniki morfologii skoczyły dwukrotnie.
Pozostaje nam teraz czekać i równolegle leczyć. Czekać, czy nie wystąpi zator i czekać co będzie po 5-6dniach, jakie będą wyniki morfologii. Jego życie balansuje teraz na cienkiej granicy.

Link to comment
Share on other sites

Boże, biedna psinka, w takim stanie faktycznie musi mieć fachową opiekę... :(

Przepraszam że o to pytam, ale czy krew dla Kornela dostępna jest bez problemu? Nie bardzo się orientuję czy istnieją banki krwi dla psiaków, psi dawcy- w każdym razie myślę że w razie czego możemy troszkę krwi oddać Kornelkowi... Z tym że nie wiem jak się do tego zabrać... Jakie pies/psy muszą mieć badania itp? (Oprócz maluchów z avatara mam stafficzkę i westika).

Link to comment
Share on other sites

Kornel w dniu dzisiejszym miał oznaczaną grupę krwi, czyli pobraliśmy mu krew, z próbką pojechaliśmy do lecznicy Banku Milusia, gdzie oznaczono mu grupę krwi. Pod tę grupę zakupiliśmy jednostkę krwi i jednostkę koncentratu płytek. Wróciliśmy do lecznicy i podaliśmy już według dalszych zaleceń weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']Kornel w dniu dzisiejszym miał oznaczaną grupę krwi, czyli pobraliśmy mu krew, z próbką pojechaliśmy do lecznicy Banku Milusia, gdzie oznaczono mu grupę krwi. Pod tę grupę zakupiliśmy jednostkę krwi i jednostkę koncentratu płytek. Wróciliśmy do lecznicy i podaliśmy już według dalszych zaleceń weta.[/QUOTE]
Czyli gdybym chciała dać Wam krew dla Kornela od moich psiaków, najpierw w tej lecznicy musimy się zbadać na grupę i pewnie na jakieś nosicielstwa? Zorientuję się jakie byłyby tego koszta tych badań, bo niestety z kasą u mnie krucho, ale jeżeli dam radę, zbadam psiaki i może grupa będzie dobra? Można w ogóle tak zrobić, że oddaje się krew dla konkretnego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vesper']Czyli gdybym chciała dać Wam krew dla Kornela od moich psiaków, najpierw w tej lecznicy musimy się zbadać na grupę i pewnie na jakieś nosicielstwa? Zorientuję się jakie byłyby tego koszta tych badań, bo niestety z kasą u mnie krucho, ale jeżeli dam radę, zbadam psiaki i może grupa będzie dobra? Można w ogóle tak zrobić, że oddaje się krew dla konkretnego psa?[/QUOTE]
Vesper pies dawca powinien ważyć co najmniej 26 kg i być zdrowy. Podczas pierwszej transfuzji zgodność grup krwi biorcy i dawcy jest mało istotna (wstrząsy występują sporadycznie) dopiero potem powstają przeciwciała. Psy mają kilkanaście grup krwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Vesper pies dawca powinien ważyć co najmniej 26 kg i być zdrowy. Podczas pierwszej transfuzji zgodność grup krwi biorcy i dawcy jest mało istotna (wstrząsy występują sporadycznie) dopiero potem powstają przeciwciała. Psy mają kilkanaście grup krwi.[/QUOTE]
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Niestety- z powodu zbyt niskiej wagi (największa z moich psów staffinka Arielka waży ok.14kg) raczej nie będziemy mogli pomóc...:(
Szkoda.

Kornelku, trzymaj się...
Tak bym chciała żeby chłopak dał radę... W jakim on jest stanie psychicznym- chce walczyć? (Tzn może inaczej- czy ma siłę walczyć? :(...)

Link to comment
Share on other sites

Boże... ta przepita kreatura urządziła psom obóz koncentracyjny. Trzymamy z całej siły kciuki za Kornelka. :kciuki: Nie poddawaj się piesku! Łzy się do oczu cisną, tak nam przykro, że Cię to spotkało, to musiało być wiele tygodni bolesnej wegetacji. :placz:

Mam nadzieję, że babę spotka zasłużona kara i to nie finansowa, bo na pewno nie ma z czego płacić. Niech ta kara będzie maksymalnie dotkliwa na tyle na ile się da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Jak napiszecie mi po polsku, to ja mogę przetłumaczyć.[/QUOTE]

Ponawiam tylko swoją propozycję, nie wiem czy dalej chcecie, bo nikt mi nie odpisał...

Dzieki ewab za codzienne informacje, bo tu duuuużo osób kibicuje Kornelkowi i wierzy, że będzie tylko lepiej!!!

A jak Serena?

Link to comment
Share on other sites

Kochani, potrzebna jest pomoc rzeczowa dla Kornelka w postaci kocy. Cała lecznica dyżuruje dzielnie, aby pilnować co godzinnych spacerów, ale przy dużej ilości pacjentów zdarzają się obsunięcia i Kornelek zdąży nasiusiać pod siebie. Zawiozłam mu dzisiaj ponownie co miałam (staram się prać kocyki), ale już mi powoli brakuje zapasów.

Może ktoś z Radomia lub z Wawy dałby radę przekazać mu coś od siebie?

Jutro jedziemy wieczorem do Kornelka z Wawy. Tj. o 19:30 - 20:00 jesteśmy na Wilanowie i tu możemy odebrać podarki i zawieźć szkielecikowi.

Ewentualnie do weekendu proponuję aby zrobić zbiórkę w Wawie i Radomiu, a potem zawieziemy Kornelkowi. Prosimy chętnych o kontakt:
501 797 018
[email][email protected][/email]

A tymczasem z dzisiejszych wieści - stan Kornelka jest lepszy niż wczoraj. Nie chcę pisać, że jest super, bo po transfuzji to normalne i obraz jest "przekłamany". Kornel dzisiaj dość długo jak na siebie uczestniczył w życiu lecznicy, czyli poszedł na trawkę bardzo chętnie, podreptał nawet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']

Dzieki ewab za codzienne informacje, bo tu duuuużo osób kibicuje Kornelkowi i wierzy, że będzie tylko lepiej!!!

[/QUOTE]
:hmmmm:
Doddy to chyba do Ciebie:)

Kornelkowi i Serenie kibicujemy jak najbardziej.
Te dwa psiaki, których kobita się zrzekła są ok?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']Kochani, potrzebna jest pomoc rzeczowa dla Kornelka w postaci kocy. Cała lecznica dyżuruje dzielnie, aby pilnować co godzinnych spacerów, ale przy dużej ilości pacjentów zdarzają się obsunięcia i Kornelek zdąży nasiusiać pod siebie. Zawiozłam mu dzisiaj ponownie co miałam (staram się prać kocyki), ale już mi powoli brakuje zapasów.

Może ktoś z Radomia lub z Wawy dałby radę przekazać mu coś od siebie?

Jutro jedziemy wieczorem do Kornelka z Wawy. Tj. o 19:30 - 20:00 jesteśmy na Wilanowie i tu możemy odebrać podarki i zawieźć szkielecikowi.

Ewentualnie do weekendu proponuję aby zrobić zbiórkę w Wawie i Radomiu, a potem zawieziemy Kornelkowi. Prosimy chętnych o kontakt:
501 797 018
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

A tymczasem z dzisiejszych wieści - stan Kornelka jest lepszy niż wczoraj. Nie chcę pisać, że jest super, bo po transfuzji to normalne i obraz jest "przekłamany". Kornel dzisiaj dość długo jak na siebie uczestniczył w życiu lecznicy, czyli poszedł na trawkę bardzo chętnie, podreptał nawet.[/QUOTE]


A o jakie koce konkretnie chodzi? Polarowe najłatwiej się pierze bo lekkie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...