Jump to content
Dogomania

Perełka, teraz Negra ma wspaniały dom!!!


iwonamaj

Recommended Posts

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gabi79']Czy to się nigdy nie skończy???????????
Ludzie wyrzucą psa, jak śmiecia i jadą sobie na urlop, jak gdyby nigdy nic - potwory:angryy:[/QUOTE]

I nie zdają sobie sprawy co czuje wtedy pies to juz ich kompletnie nie obchodzi...:-(:-(:-( mimo tych wszystkich programów,które puszczają w telewizji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']I nie zdają sobie sprawy co czuje wtedy pies to juz ich kompletnie nie obchodzi...:-(:-(:-( mimo tych wszystkich programów,które puszczają w telewizji...[/QUOTE]
Do niektórych niestety nic nie dotrze, oni nie wiedzą, że źle postępują, nie widzą w tym nic niewłaściwego.
Szkoda słów.......

Link to comment
Share on other sites

Jestem i nikogo nie będę wieszać, ja mam już dużo fantów i miałam z nich robić 2 bazary, na Dianę (fanty od Iwonkimaj AgusiP, Martiki) i Amorka (fanty od Ady Vebby Amelii64 i moje)
Bazarki są w trakcie robienia.
To może ja wszystko połączę to co mam, dołożę to co wygrzebiecie i zrobię jeden duży na 3 psiaki, Dianę Amorka i tą malutką.
Może tak być?
Zaraz poczytam o tych sterylkach bo na wątku Saby tej z Dańdówki ktoś nam wykład robił.

znalazłam, można prze 1 cieczką

[SIZE=3][B]
"Wczesna sterylizacja suk (przed pierwszą cieczką lub pomiędzy pierwszą i drugą cieczką) zapobiega powstawaniu nowotworów gruczołu sutkowego u suk!
Kiedy można wykastrować sukę?
Zabieg można wykonać prawie w każdym wieku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, [COLOR=#ff0000]najlepiej przed lub po pierwszej cieczce[/COLOR]. Na podstawie doniesień światowych i własnych obserwacji, zalecamy wykonanie zabiegu powyżej 4-5 miesiąca życia i nie później niż przed drugą cieczką. Późniejsza sterylizacja nie ma już działania profilaktycznego przeciwko nowotworom gruczołu sutkowego.
Ważny jest jeszcze moment, w którym wykonujemy zabieg. Najlepszym momentem jest okres spokoju płciowego, czyli 1 miesiąc przed cieczką lub 3 miesiące po jej zakończeniu. Chodzi o to, aby zabieg nie spowodował wyrzutu prolaktyny i nie wywołał laktacji. W takiej sytuacji, mimo sterylizacji, u suki może pojawiać się laktomania. U suk występuje jeszcze jeden "bezpieczny" moment sterylizacji. Otóż do 14 dnia po zakończeniu cieczki progesteron jest prolaktynoniezależny i w związku z tym 10-14 dnia po zakończeniu cieczki można wykonać sterylizację bez żadnych negatywnych dla zdrowia suki konsekwencji, nawet, jeżeli w czasie cieczki doszło do kontaktu z psem.
[I]Więcej na temat cyklu płciowego u suk przeczytać można[/I] [URL="http://www.therios.eu/?act=3&id=22"]TUTAJ[/URL] "
[/B][/SIZE]
[URL]http://www.therios.eu/?act=3&id=13[/URL]

Edited by Mysza2
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysza2']Jestem i nikogo nie będę wieszać, ja mam już dużo fantów i miałam z nich robić 2 bazary, na Dianę (fanty od Iwonkimaj AgusiP, Martiki) i Amorka (fanty od Ady Vebby Amelii64 i moje)
Bazarki są w trakcie robienia.
To może ja wszystko połączę to co mam, dołożę to co wygrzebiecie i zrobię jeden duży na 3 psiaki, Dianę Amorka i tą malutką.
Może tak być?
Zaraz poczytam o tych sterylkach bo na wątku Saby tej z Dańdówki ktoś nam wykład robił.[/QUOTE]
Jeśli chodzi o mnie to popieram!!!!!!!!!! Myszko, jesteś KOCHANA:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']jaka biedulka wystraszona. jakims bardzo skromny grosikiem bede mogła wesprzeć. kiedy malutka ma jechać do weta?[/QUOTE]

Witaj ciocia Jola kochana :) Pojedzie jak tylko będziemy miały jakieś pieniążki.
Obecnie ruszamy z bazarkami z nadzieją że kilka groszy wpadnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...