Jump to content
Dogomania

Przepisy na psie ciasteczka :)


blaira

Recommended Posts

upiekłam wątrobiane, Axel oszalał :evil_lol:
dosłownie stracił dla nich głowę. :diabloti:
jak mu dałam kawałek to później skakał, wyginał się, robił obroty i inne, żeby tylko ciacho dostać :loveu:

ps. ciasto jest jeszcze gorące, ale czy ono powinno być takie hmm.. miękkie? czy to tylko ja taka zdolna? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][COLOR=#FFFFFF][FONT=Verdana][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[FONT=Verdana][B][I]Ciasteczka wątróbkowo-drobiowe[/I][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2] Składniki: [/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]pół kilo wątróbki (nie musi być drobiowa) [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]pół kilo piersi z kurczaka lub indyka [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]3 całe jajka [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]mąka (na oko) [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2] ząbek czosnku [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]0,5 szklanki oleju [/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Verdana][SIZE=2] Przygotowanie: [/SIZE][/FONT]
[LEFT][LEFT][FONT=Verdana][SIZE=2]Wątróbkę i pierś dokładnie myjemy i mielimy maszynką. Ząbek czosnku także mielimy razem z wątróbką. Po zmieleniu wbijamy jajka oraz wlewamy olej, dokładnie mieszamy i dodajemy mąkę do uzyskania spójnej konsystencji... cokolwiek to znaczy Tak by całość była jeszcze płynna. [/SIZE][/FONT][/LEFT][/LEFT]
[LEFT][LEFT][FONT=Verdana][SIZE=2]Wlewamy tak przygotowane ciasto do wysokiej formy i wkładamy do nagrzanego piekarnika na około 20 - 30 minut. Piekarnik nagrzewamy do temperatury 200oC [/SIZE][/FONT][/LEFT][/LEFT]
[LEFT][LEFT][FONT=Verdana][SIZE=2]Po wyjęciu upieczonego ciasta odczekujemy by wystygło, i następnie kroimy na kawałki (wielkość w zależności od wielkości psa). Tak przygotowane przysmaki przechowujemy w zamrażalniku, porcje na najbliższe dni w lodówce. [/SIZE][/FONT][/LEFT][/LEFT]
[LEFT][LEFT] [/LEFT][/LEFT]
[LEFT][LEFT][B][I][FONT=Verdana]Jajecznica[/FONT][/I][/B][/LEFT][/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2] Składniki: [/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]2 lub 3 jajka [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2] masło [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2] zioła -bazylia lub tymianek lub majeranek (ułatwiają trawienie), ja dodaje czasem lubczyk ogrodowy-ma niesamowity aromat a przy tym jest "łagodny" [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2]pół lub ząbek czosnku (jeśli pies nie lubi nie dodajemy) [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2] kawałeczki gotowanego mięsa (kurczak, wołowina) [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana][SIZE=2] naprawdę maleńka szczypta soli [/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Można też dodać marchew i groszek (niewielka ilość) , które wcześniej gotujemy . [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Na lekko podgrzaną patelnię dajemy łyżeczkę masła, pilnując aby delikatnie się rozpuściło (nie powinno się zarumienić), dajemy gotowane kawałeczki mięsa, smażymy (a właściwie dusimy) ze dwie minuty, następnie dodajemy warzywa i czosnek, jeszcze z minutę i wbijamy jajka.
Cały czas pilnujemy, aby ogień był bardzo mały. Jeśli będziemy smażyć na dużym ogniu jajecznica nie będzie puszysta i stanie się sucha i mało apetyczna.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Smażymy ciągle mieszając tak długo, aż białka całkowicie się zetną a żółtka będą lekko płynne. W tym momencie zestawiamy jedzonko z ognia i jeszcze przez chwilkę mieszamy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Kiedy ostygnie jest gotowe do podania.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[B][I] [FONT=Verdana]Galaretka z kurzych ratek [/FONT][/I][/B]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Kupujemy ratki ok. 10szt.. Wkładamy je do garnka z marchewką i pietruszką. Może być też wersja bez jarzynki. Potem zalewamy wodą. Stawiamy na kuchnie i gotujemy aż większość wody wyparuje i zostanie rosołku tyle, że ledwie ratki będą przykryte. Studzimy i wkładamy do lodówki - najlepiej na noc.
Rano mamy super galaretkę.
W zasadzie możemy dawać bez ograniczeń; po kilka dziennie jako smakołyki lub raz w tygodniu jako posiłek.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2] [/SIZE][/FONT][B][I][FONT=Verdana]Ciasteczka[/FONT][/I][/B]
[SIZE=2][FONT=Verdana]- 2 szklanki wody
- 3/4 szklanki przecieru jabłkowego (najlepiej takiego dla dzieci w słoiczkach)
- 1/8 łyżeczki od herbaty wanilii
- 1 jajko
- 2 szklanki mąki pszennej
- 1 szklanka zwykłej mąki
- 1/4 szklanki rodzynek
- 1/4 szklanki zmielonych orzechów
- 1 łyżka stołowa proszku do pieczenia
- 1/4 łyżeczki od herbaty gałki muszkatołowej
- 1/4 łyżeczki od herbaty cynamonu 1/4 szklanki owsa

Podgrzać piekarnik do 180 stopni.
W misce dobrze wymieszaj wodę, przecier jabłkowy, wanilię i jajko.
W drugiej misce połącz mąkę, rodzynki, orzechy, proszek do pieczenia, gałkę muszkatołową i cynamon. Dobrze wymieszaj.
Dodaj składniki z pierwszej miski do drugiej i dobrze wymieszaj.
Nakładaj łyżeczką do foremek na małe babeczki, wypełniając każdą do końca. Piec około 1 godzinę i 20 minut.
Ochłodź kompletnie i przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu. [/FONT] [/SIZE]

[B][I][FONT=Verdana]Na słodko[/FONT][/I][/B]

[FONT=Verdana][SIZE=2]- 1,5 słoiczka (czyli ok. 200g) deserku Gerbera (smak Jabłko z owocami leśnymi)
- 9 łyżek kaszki ryżowo-mlecznej truskawkowej
- 9 łyżek mąki
- 1 jajko

Wszystko wymieszać. Wysmarować tacę (taki spód od tortownicy) masłem, ale nie za dużo bo jak będzie za dużo masła to ciasteczka będą się smażyć, a nie piec. Wstawić do piekarnika i piec w temperaturze 210-220 stopni C przez około 12-15 min aż zbrązowieją. [/SIZE][/FONT]

[B][I][FONT=Verdana]
Ciasteczka z Gerbera[/FONT][/I][/B][FONT=Verdana][SIZE=2]

- 1 słoik jedzenia dla dzieci (np. indyk z warzywami lub sam indyk Gerbera)
- 6 łyżek stołowych mleka w proszku
- 8 łyżek zarodków pszenicy [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Nastawić piekarnik na 220 stopni. Wszystkie składniki wymieszać i formować ciasteczka. Piec około 12-15 aż zbrązowieją.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][B][I]Serowe Kosteczki[/I][/B][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]

- 2 szklanki maki razowej
- 1 i 1/4 szklanki utartego żółtego sera
- 2 ząbki drobno pokrojonego czosnku
- 1/2 szklanki oleju roślinnego
- 5 łyżek stołowych wody [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Mąkę, ser, olej i czosnek wymieszać (można użyć miksera), stopniowo dodając wodę. Ciasto rozwałkować do grubości ok. 1 cm i używając foremki wyciąć kształt kości (ja lepie kuleczki ). Piec w temperaturze ok. 200 stopni c przez 10-15 minut, aż ciasteczka się przyrumienia. Przechowywać w szczelnym pojemniku lub w lodowce[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][B][I]Ciasteczka wątrobowe [/I][/B] [/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]- 3 jaja
- 1/3 szklanki oleju
- 0,5 kg wątroby (surowej)
- 1 ząbek czosnku
- ok. 2 szklanek mąki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Ubić lekko jajka, dolać olej, wrzucamy czosnek, wymieszać. Wątróbkę przekręcić przez maszynkę do mięsa. Dodać tyle mąki, żeby mieć gęstość przeciętnego ciasta (niezbyt płynne). Wyłożyć na blachę, pomagając sobie łopatką. Piec w nagrzanym piekarniku 15-30 minut, w temp 220oC. Kiedy powierzchnia jest sucha i zaczyna się rumienić na brzegach, sprawdzamy patyczkiem czy jest upieczone. Jeżeli patyczek wkłuty w środek wychodzi suchy, to jest upieczone. Kroić na kawałki i wyłożyć do wystygnięcia. Jeżeli chcemy żeby ciasteczka były bardziej suche i twarde, włożyć kawałki na blachę i suszymy w lekko ciepłym piekarniku około 30 minut.[/SIZE][/FONT]

[B][I][FONT=Verdana]Ciasteczka pasztetowe[/FONT][/I][/B]
[FONT=Verdana][SIZE=2]- 60 dkg pasztetowej
- 3 łyżki suszonego majeranku
- 2 jajka
- 2 szklanki mąki
Całość wymieszać do uzyskania konsystencji ciasta i piec na blasze ok. 20 min. w 200oC.[/SIZE][/FONT]

[B][I][FONT=Verdana]Ciasteczka cynamonowo-jabłkowe[/FONT][/I][/B]
[FONT=Verdana][SIZE=2]- 1 duże jabłko
- 2-3 łyżki miodu
- 1/4 szklanki wody
- 1/2 łyżeczki cynamonu
- 1/2 szklanki mąki owsianej (lub ryżowej jeżeli pies jest alergikiem)
- 3/4 szklanki mąki pszennej [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Nastawić piecyk na 200-220 stopni.Jabłko obrać, zetrzeć na tarce. Dodać do niego miód, wodę, cynamon i mąkę owsianą. Wszystko dokładnie wymieszać. Potem stopniowo dodawać mąkę pszenną.Po wyrobieniu ciasta uformować płaskie ciasteczka. Włożyć do piekarnika na 0,5 godz. Następnie przewrócić na drugą stronę i zmniejszyć temperaturę do o około 20 stopni. Piec jeszcze 30 minut.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][B][I]Ciasteczka marchewkowe [/I] [/B][SIZE=2](wpływające na barwę sierści)[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]- szklanka ugotowanej i zmiażdżonej marchewki
- 2 jajka
- 2 łyżeczki czosnku
- 1 szklanka mąki
- 1/2 szklanki płatków owsianych
- 1/8 szklanki mąki ryżowej lub zarodków pszennych
Wszystkie składniki wymieszać i wyrobić ciasto. Rozwałkować i wykrawać ciasteczka. Piec około 45 minut aż zrobią się brązowe i chrupiące. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][B][I]Ciasteczka z płatków owsianych lub jęczmiennych [/I][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]- 2 szklanki płatków owsianych lub jęczmiennych,
- 1/2 kostki margaryny lub masła,
- 2 jaja,
- 3-4 łyżki miodu,
- olejek waniliowy [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Płatki zrumienić na patelni (uważać bo strasznie szybko się przypalają) Żółtka, miód, kilka kropli olejku waniliowego i margarynę lub masło utrzeć na gładką masę. Do tej masy dodać zimne płatki i wymieszać. Ubić na sztywną pianę białko, dodać do masy i dokładnie wymieszać. Formować małe kuleczki, układać luźno na posmarowanej tłuszczem i posypanej mąką blasze. Piec w mocno nagrzanym piekarniku aż się zrumienią (można w połowie pieczenia przewrócić na druga stronę). Trzeba co chwilę sprawdzać bo szybko się przypalają. Wyłączyć piekarnik i zostawić w nim ciasteczka, żeby się wysuszyły.[/SIZE][/FONT]

źródło: [url=http://www.elfinek.friko.pl]Sznaucer miniaturowy Elfi[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']bo serowe ciastka sa takie bez smaku:lol: sama probowalam:evil_lol: kruche troche i tyle:eviltong:a dalam duzo sera...
bardzo przyjemne sa jablkowo-cynamonowe, ale trzeba wybrac ten dobry przepis - kraza dwa, z jednego wychodzi...no nie wychodzi:evil_lol:[/QUOTE]

herezje głosisz...serowe są pycha! A jeszcze z piwkiem mniam!

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazłam w jednej z moich książek taki przepis:
[B]
[U],,TE MAŁE PRZEKĄSKI SĄ DOSKONAŁYMI SMAKOŁYKAMI ZACHĘCAJĄCYMI DO NAUKI - PIES ZROBI WSZYSTKO, ABY JE ZDOBYĆ! [/U] [/B]

Do ich przygotowania potrzeba:
- 375 g wątroby jagnięcej,
1,5 litra zimnej wody.

1. Podgrzej piekarnik do temperatury 140 stopni C. Natłuść nieprzylepną formę do pieczenia.
2. Włóż wątrobę do garnka i zalej wodą. Doprowadź do wrzenia i gotuj ( około 30 minut).
3. Zlej wodę do plastikowego dzbanka i po schłodzeniu wstaw do lodówki, aby dolewać do karmy.

Ostudź wątrobę i pokrój ją na 1-centymetrowe kawałki. Umieść kawałki w formie do pieczenia i zapiekaj w dolnej części piekarnika przez godzinę. Ostudź je i podawaj. W lodówce można przechowywać przez trzy dni.''

Link to comment
Share on other sites

Dziś upiekłam serowe ciasteczka (te z pierwszej strony). Przepis odrobinę zmodyfikowałam - dałam ciut mniej mąki, za to dorzuciłam ok. 1/4 szklanki płatków owsianych. I wiecie co? Smakuję wyśmienicie! :evil_lol: W ogóle nie czuć braku mąki (może dzięki czosnkowi?). Licziemu również bardzo smakują - mogę nawet śmiało stwierdzić, że na ich widok reaguje tak samo jak na smakowitą, zakazaną kiełbasę ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie w piecu właśnie siedzi jedno wielkie ciacho (ma robić za torta jutro:cool3:) [FONT=Verdana][B][I]z płatków owsianych XD
[/I][/B]Nie powiem na początku nie wiedziałam co z tego bd, ale jak wszystko razem wymieszałam, masę z pianą i płatkami, to bardzo znajomo zaczęło pachnieć :cool3:
Zapach pyszności!
Niestety Luna musi do jutra poczekać aż skosztuje bo to na jej urodziny XD

Może ukuchce jeszcze jutro serowe jak zdążę :razz:

A jak się upiecze to zrobię fotkę ;)
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Fotkę zrobiłam, a jakże ;) Nie są to co prawda kosteczki, tylko ciasteczka wykrawane kieliszkiem, ale Liczi się nie skarżył z tego powodu :D Jeszcze na blasze:
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/130/64dd200c0548518f.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Obiecałam i zrobiłam :cool3:
Jednak tylko pozostałam przy tym jednym wielkim ciachu owsianym XDD

Zdjęcia zaraz po upieczeniu

[IMG]http://i39.tinypic.com/255hmwm.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.tinypic.com/23t4fms.png[/IMG]


I po skosztowaniu XD

[IMG]http://i44.tinypic.com/2ms3sc6.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobiłam wczoraj ciasteczka z płatków jęczmiennych (z pierwszej strony)... Mały przed nimi ucieka! :diabloti: Wręcz się ich brzydzi :roll:
Tutaj zdjęcie:
[URL]http://img198.imageshack.us/img198/4623/ciastka.jpg[/URL]
Ale on już jest, taki wybredny... Mam tylko nadzieję że na spacerze przy innych psach zje :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwcza']Ja zrobiłam wczoraj ciasteczka z płatków jęczmiennych (z pierwszej strony)... Mały przed nimi ucieka! :diabloti: Wręcz się ich brzydzi :roll:
Tutaj zdjęcie:
[URL]http://img198.imageshack.us/img198/4623/ciastka.jpg[/URL]
Ale on już jest, taki wybredny... Mam tylko nadzieję że na spacerze przy innych psach zje :roll:[/quote]
Hm, to zrób z owsianych lub po prostu wątrobowe, serowe lub jeszcze jakieś inne...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...