Jump to content
Dogomania

Przepisy na psie ciasteczka :)


blaira

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Mam nadzieję, że nie będziecie na mnie złe, że ożywiam temat?
Świetny pomysł z tymi ciasteczkami, na pewno spróbuję, ale takie mam pytanie.Uwielbiam dekorować i wszystkie desery dekoruję na wszystkie sposoby, te psie też bym chciała ;) Tak więc czy macie jakieś pomysły? Myślałam o czymś podobnym jak np. wzorki z lukru czy używanie dwukolorowych ciast albo jakieś guziczki, może orzechy? Chętnie wypróbuję wasze pomysły. Pozdrawiam, Danka

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że odświeżyłaś bo nabrałam weny na upieczenie ciastek ;). Ile to może biedna Hexa wcinać te parówki na treningach i spacerach :roll:.
Do dekorowania lukier niebardzo. Orzechy, warzywa, owoce jak pies lubi. Dwukolorowe ciasto to bardzo dobry pomysł. Pisząc to myślę co mam akurat ciekawego w domu ;).

Link to comment
Share on other sites

u nas wątróbkowe królują, pieke je od paru mies i właściwie zaraz jak mi się skończą zaraz piekę nową porcję, świetnie sprawdzają się na szkoleniu, a na naszych bernusiowych spacerkach żadko zdarzy się psiak któremu nie podejdą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Dobrze, że odświeżyłaś bo nabrałam weny na upieczenie ciastek ;). Ile to może biedna Hexa wcinać te parówki na treningach i spacerach :roll:.
Do dekorowania lukier niebardzo. Orzechy, warzywa, owoce jak pies lubi. Dwukolorowe ciasto to bardzo dobry pomysł. Pisząc to myślę co mam akurat ciekawego w domu ;).[/quote]

Myślałam, że podacie mi gotowy przepis na ozdoby ;p
Jeśli robię ciasteczka dwukolorowe dla ludzi, to robię jedną masę, dzielę na 2 części i do jednej dodaję kakao, a jak u psów? Popatrzcie na te cuda!
[URL="http://zakupy.ibex.pl/lukrowane-przysmaki-dla-psa-kwiatki/2007/07/15/"]Lukrowane przysmaki dla psa - Kwiatki - czy to dobry pomysł na prezent? Ciekawe gadżety na zakupy.ibex.pl[/URL]
[URL="http://www.vkrpets.com/dog%20cookies.html"]Dog Treats Dog Cookies[/URL]
[URL="http://www.shop.barkerstreetbakery.com/category.sc;jsessionid=52964272634DA9A5A3C5126971A73DDC.qscstrfrnt03?categoryId=2"]Barker Street Gourmet Dog Bakery and Boutique : Our Famous Cookies for your Pooch[/URL]
[URL="http://www.americas-pet-store.com/details/prodid/1823.html"]Dog Birthday Party Package - Free Shipping! Low Prices![/URL]

Można się doszukać podpowiedzi takich jak masa jogurtowa, masło orzechowe, miód...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Moja przygoda z psimi ciastkami kiedyś skończyła się tym, że się uśmiałam sama z siebie. Ciacha bezkształtne, każde innej wielkości, kolor bliżej nieokreślony, ale psisko wcinało z takim apetytem, że wynagrodziło mi to trudy ;). W sumie ja na wygląd psiego żarełka uwagi nie zwracam, bardziej na zapach i skład (jak gotuję Hexolinie też nie wygląda to super apetycznie :roll:). Pierwsze ciastka, które piekłam były ze wszystkiego co akurat miałam pod ręką i większość znajomych psiaków się częstowała z chęcią.
Mi się lukier tylko ze straszną słodkością kojarzy :roll:. Słodyczy Hexolinie nie daję (wystarczy, że kradnie :angryy:), ale miód zdrowy jest i można dodać.

Zmysłu artystycznego mi natura poskąpiła i moje psisko poozdabianych ciastek jeść nie będzie :evil_lol:. Ona zresztą je wszystko co się da zjeść według jej osobistej oceny, wygląd i zapach nieważny:mad:.


[quote name='Dankaa']Myślałam, że podacie mi gotowy przepis na ozdoby ;p
[/QUOTE]
Ja do pieczenia dwie lewe ręce mam :oops:. W gotowaniu wenę twórczą jakąś miewam, ale jak coś upiec to już schody za strome dla mnie :roll:. Może jakaś masa z różnego koloru warzyw, owoców?
[quote name='Dankaa']Jeśli robię ciasteczka dwukolorowe dla ludzi, to robię jedną masę, dzielę na 2 części i do jednej dodaję kakao, a jak u psów?[/QUOTE]
Kakao dla psów niezdrowe. Na pieczeniu się nie znam, więc nie podpowiem dużo :oops:. Może warzywami jakoś zabarwić? Buraki czy marchewka na przykład? Albo różne rodzaje mięsa, warzyw, owoców.. Tak sobie gdybam.

Link to comment
Share on other sites

Zabieram się za pieczenie :razz:. U mnie rodzinka robi dziwne miny jak postanawiam coś gotować, szczególnie że gotuję głównie (jak już gotuję) psu. Mamuśka z domu wybywa jak tylko się zabieram do krojenia Hexi jedzonka, a tata mi się wtrąca w gary jak gotuję :mad:. Teraz pusto i zaczynam, o efektach napiszę ;).
Ciasteczka będą rybne, bo akurat ryba mi w rączki wpadła :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

zaciekawiłyście mnie i chyba też wezmę się za pieczenie jakichś ciastek dla Axela. :diabloti:
serowe albo pasztetowe, ale chyba będą serowe, bo ser uwielbia.
tylko muszę poczekać aż nikogo w domu nie będzie, zaraz by zaczęli jakieś miny robić. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Zabieram się za pieczenie :razz:. U mnie rodzinka robi dziwne miny jak postanawiam coś gotować, szczególnie że gotuję głównie (jak już gotuję) psu. Mamuśka z domu wybywa jak tylko się zabieram do krojenia Hexi jedzonka, a tata mi się wtrąca w gary jak gotuję :mad:. Teraz pusto i zaczynam, o efektach napiszę ;).
Ciasteczka będą rybne, bo akurat ryba mi w rączki wpadła :cool3:.[/quote]
Jak juz będzie PO PIECZENIU to zdaj relację, co i jak wyszło, dobrze?:lol:

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']zaciekawiłyście mnie i chyba też wezmę się za pieczenie jakichś ciastek dla Axela. :diabloti:
serowe albo pasztetowe, ale chyba będą serowe, bo ser uwielbia.
tylko muszę poczekać aż nikogo w domu nie będzie, zaraz by zaczęli jakieś miny robić. :evil_lol:[/quote]
... i koniecznie daj znac, jak poszło.:lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ciacha się pieką :multi:. Hexolina chyba ze znajomymi się podzieli, bo wyszło tego bardzo dużo, na dwa razy muszę piec bo mam tylko jedną odpowiednią blachę (wg moich wymagań). Mam nadzieję, że będą twarde i podzielić się je będzie dało a nie tak jak poprzednie.. No i że będą zjadliwe :evil_lol:. A smak w końcu rybno-serowo-marchewkowy :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiki4']Mogę prosić o przepis na psi torcik?:p Będę sobie piekła jak wrócę ze szkoły :evil_lol: Jak zwykle mama zawału dostanie jak zobaczy kuchnię cała w mące:diabloti:[/quote]

jest na pierwszej stronie. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Ciacha się pieką :multi:. Hexolina chyba ze znajomymi się podzieli, bo wyszło tego bardzo dużo, na dwa razy muszę piec bo mam tylko jedną odpowiednią blachę (wg moich wymagań). Mam nadzieję, że będą twarde i podzielić się je będzie dało a nie tak jak poprzednie.. No i że będą zjadliwe :evil_lol:. A smak w końcu rybno-serowo-marchewkowy :cool3:.[/quote]
No to jeszcze do kompletu zrób fotkę!:lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Też o fotce pomyślałam, ale moje zdolności kulinarne nie nadają się do oglądania, bo wszyscy apetyt tracą :evil_lol:. Tak wogóle dobre ciacha wyszły, tylko z mąką przesadziłam. Psisko zaślinione chodzi, podłoga w kuchni mokra przez to i się poślizgałam trochę, do tego surowe ciasto ledwo przed zeżarciem uratowałam. Ale było warto się wysilić, bo degustatorka potwierdziła moją opinię o ciasteczkach :multi:. Kilka prostych składników a tyle radości na psiej mordzie :lol: (sam ser jest ble, ale w ciastkach smakuje).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...