Jump to content
Dogomania

Przepisy na psie ciasteczka :)


blaira

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iwcza']Ja zrobiłam wczoraj ciasteczka z płatków jęczmiennych (z pierwszej strony)... Mały przed nimi ucieka! :diabloti: Wręcz się ich brzydzi :roll:
Tutaj zdjęcie:
[URL]http://img198.imageshack.us/img198/4623/ciastka.jpg[/URL]
Ale on już jest, taki wybredny... Mam tylko nadzieję że na spacerze przy innych psach zje :roll:[/quote]


Wyglądają smacznie. To chyba chodzi o te płatki jęczmienne...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jednak mój sposób się sprawdził :lol: Na spacerze dałam innemu psu, który zaraz zjadł, na co mój stanął jak wryty, no bo dlaczego ja daje coś innemu psu :lol: teraz za mną chodzi i się upomina o ciasteczka :cool3:
A na mięsne widziałam gdzieś przepis, chyba właśnie tutaj... Ale nie jestem pewna, muszę przeszukać temat

Link to comment
Share on other sites

Mój rzucał się na serowe jak były świeżutkie, teraz owszem weźmie, ale chowa jak wszystkie inne przysmaki "na potem" :evil_lol: Wczoraj mnie rozśmieszył; zjadł wieczorem porcję wieczornego jedzonka, potem przyszedł do sypialni (już leżeliśmy w łóżku), wyjął sobie zza szafki nocnej ciasteczko i schrupał - po prostu zostawił na deser :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuza:D']Chyba nie było..


[LIST]
[*]1/4 szklanki rodzynek
[/LIST]
[/quote]


To mają byc ciastka dla psów, czy dla ludzi? Bo, jeśli nie wiesz, rodzynki są TOKSYCZNE dla psów. [B]Dawka toksyczna wynosi 11,5 grama rodzynek na kilogram masy ciała.

[/B]

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie było..

[B]Dla łakomczuchów [/B]

[U]Składniki:[/U]
[LIST]
[*]2 szklanki wody
[*]3/4 szklanki przecieru jabłkowego (najlepiej takiego dla dzieci w słoiczkach)
[*]1/8 łyżeczki od herbaty wanilii
[*]1 jajko
[*]2 szklanki mąki pszennej
[*]1 szklanka zwykłej mąki
[*]1/4 szklanki rodzynek
[*]1/4 szklanki zmielonych orzechów
[*]1 łyżka stołowa proszku do pieczenia
[*]1/4 łyżeczki od herbaty gałki muszkatołowej
[*]1/4 łyzeczki od herbaty cynamonu
[*]1/4 szklanki owsa
[/LIST][U]Wykonanie:[/U]
Podgrzać piekarnik do 180°C. W misce dobrze wymieszać wodę, przecier jabłkowy, wanilię i jajko. W drugiej misce połączyć mąkę, rodzynki, orzechy, proszek do pieczenia, gałkę muszkatałową i cynamon. Dobrze wymieszać. Dodać składniki z pierwszej miski do drugiej i dobrze wymieszać. Nakładać łyżeczką do foremek na małe babeczki, wypełniając każdż do końca. Piec oko³o 1 godzinê i 20 minut. Ochłod¼ kompletnie i przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka']To mają byc ciastka dla psów, czy dla ludzi? Bo, jeśli nie wiesz, rodzynki są TOKSYCZNE dla psów. [B]Dawka toksyczna wynosi 11,5 grama rodzynek na kilogram masy ciała.

[/B][/quote]

Nie wymyśliłam tego przepisu. Więc jeśli tak napisali to widocznie można dodać rodzynki.


A jakby co to są ciastka dla psów :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze to..


[B] Mleczno-kukurydziane [/B]

[U]Składniki:[/U]
[LIST]
[*]1 szklanka białej mąki
[*]1 szklanka mąki kukurydzianej
[*]1/2 szklanki odtłuszczonego mleka w proszku
[*]1/2 szklanki chudej wędzonej szynki
[*]4 łyżki margaryny lub masła
[*]1 łyżeczka proszku do pieczenia
[*]1 szklanka wody
[*]5 tabletek wapna (około 2000 milligramów calcium)
[*]trochę suszonego czosnku
[/LIST][U]Wykonanie:[/U]
Zmiksować mąkę z suszonym mlekiem i proszkiem do pieczenia. Dodać pozostałe składniki i dokładnie wymieszać i wyrobić ciasto. Rozwałkować ciasto na 1 do 2 centymetrowy placek, a nastêpnie wyci±æ no¿em lub formą pożądany kształt. Wycięte ciasteczka ułożyć na blasze, włożyć do nagrzanego piekarnika do 180°C i piec od 20 do 30 minut. Następnie wyjąć i pozostawić do wystygnięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuza:D']Nie wymyśliłam tego przepisu. Więc jeśli tak napisali to widocznie można dodać rodzynki.


A jakby co to są ciastka dla psów :eviltong:[/quote]

Nie wszystko "co piszą" jest prawdą, i nie wszyscy wiedzą, co piszą. I nie wszystko można bezkrytycznie kopiować. Weterynarze wyraźnie mówią, że rodzynki, czekolada i kilka innych produktów obojętnych dla człowieka jest silnie toksycznych dla psów.

Zadaj sobie trud i poczytaj, a dopiero potem pisz teksty typu "jeśli tak napisali to widocznie można dodać rodzynki", bo bierzesz odpowiedzialność za szkody, jakie możesz wyrządzić swoją indolencją.

Przeczytajcie przed gotowaniem z zuzą :-) :

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f33/trucizny-rodzynki-winogrona-cebula-czekolada-inne-34470/[/URL]

Niektórzy twierdzą, że czosnek też jest szkodliwy - to tak na marginesie - dlatego w ciastkach dla psów lepiej stosować atraktory zapachowe.

Link to comment
Share on other sites

Już wcześniej pisałam o rodzynkach. Niektórzy weci o tym nie wiedzą ('mój' nie wiedział) i mówią, że nic nie będzie po rodzynkach czy winogronach. Wydrukowałam wetowi (i rodzicom) tekst o rodzynkach i przeliczał ile Hexa zeżreć by musiała żeby coś się jej stało. Poszłam do weta właśnie w sprawie tych ukradzionych przez nią rodzynek :mad:.
Po cebuli ratowali znajomą sunię (podobno, wiem z opowiadań właściciela), ale nie wiem jak to było dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka']Nie wszystko "co piszą" jest prawdą, i nie wszyscy wiedzą, co piszą. I nie wszystko można bezkrytycznie kopiować. Weterynarze wyraźnie mówią, że rodzynki, czekolada i kilka innych produktów obojętnych dla człowieka jest silnie toksycznych dla psów.
[/quote]

Hhmm.. Masz rację. Ale chyba jak pominiemy rodzynki to nic się nie stanie :evil_lol:

[B]Dla łakomczuchów [/B]

[U]Składniki:[/U]
[LIST]
[*]2 szklanki wody
[*]3/4 szklanki przecieru jabłkowego (najlepiej takiego dla dzieci w słoiczkach)
[*]1/8 łyżeczki od herbaty wanilii
[*]1 jajko
[*]2 szklanki mąki pszennej
[*]1 szklanka zwykłej mąki
[*]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[*]1/4 szklanki zmielonych orzechów
[*]1 łyżka stołowa proszku do pieczenia
[*]1/4 łyżeczki od herbaty gałki muszkatołowej
[*]1/4 łyżeczki od herbaty cynamonu
[*]1/4 szklanki owsa
[/LIST]
[U]Wykonanie:[/U]
Podgrzać piekarnik do 180°C. W misce dobrze wymieszać wodę, przecier jabłkowy, wanilię i jajko. W drugiej misce połączyć mąkę, rodzynki, orzechy, proszek do pieczenia, gałkę muszkatałową i cynamon. Dobrze wymieszać. Dodać składniki z pierwszej miski do drugiej i dobrze wymieszać. Nakładać łyżeczką do foremek na małe babeczki, wypełniając każdą do końca. Piec oko³o 1 godzinê i 20 minut. Ochłod¼ kompletnie i przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Próbował ktoś tego ??

Ciasto dla psa:
Składniki- jedna psia konserwa (około 1200 gram), 200- 400 g płatków zbożowych i bułka tarta

Sposób przygotowania: Płatki na moczyć na krótko w wodzie, następnie wymieszać je z karmą z puszki. Jeżeli jet ona dość wilgotna, wziąć 400g płatków, jeśli sucha wystarczy 200g. Okrągłą formę do pieczenia obsypać w środku bułką tartą i przełożyć do niej gotową masę. Zapiekać ciasto przez godzinę, w 150 stopniach.

Przepis pochodzi z książki "Psy- zwierzęta w domu" autorstwa Moniki Wegler i Kathariny Schlegl- Kofler.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...