Jump to content
Dogomania

Dwaj nierozłączni kumple reksio i fredzio razem w hotelu,poszukujemy ds !!!


himba

Recommended Posts

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='naszkaarek']właściwie to taki płatny dom tymczasowy , bo przygotowuje pieski do adpcji , ale masz racje
ich większa waga to większe pieniądze , tylko jak nawet ten bezpłatny , to też trzeba zbierać kasę na karmę
i weterynarza[/QUOTE]
Ten u Bambino to płatny DT ale za Fredzia to już wiem od 130-150, to jest dużo mniej niż w hotelu,łatwiej zgromadzić tyle:)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałm z himbą, zastanawiam się nad parą kumpli, ale muszę to dobrze przemysleć. Czy dam radę z dwójką obcych, stojących za sobą w razie czego psów przy mojej osómce ( w tym 2 psy - jeden Hektor raczej misio - mieszanka wilka z malamutem 1,5 roczny i Bubełek-diabełek 12 letni zaczepiacz) Zamierzam zrobic kojec, ale jeszcze się zastanawiam. Na pewno coś postanowię i dam znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bambino']Rozmawiałm z himbą, zastanawiam się nad parą kumpli, ale muszę to dobrze przemysleć. Czy dam radę z dwójką obcych, stojących za sobą w razie czego psów przy mojej osómce ( w tym 2 psy - jeden Hektor raczej misio - mieszanka wilka z malamutem 1,5 roczny i Bubełek-diabełek 12 letni zaczepiacz) Zamierzam zrobic kojec, ale jeszcze się zastanawiam. Na pewno coś postanowię i dam znać.[/QUOTE]

Trzymam kciuki! To by ich uratowało...

Link to comment
Share on other sites

Najlepszy dla kumpli to DT czyli taki dom jaki prowadzi Bambino, ona wczoraj podjęła decyzję,że dwoma się nie zajmie:-( Rozumiem ją, ale ubolewam nad tym faktem,gdyż tylko taka opcja jest w stanie nie odebrać wolności naszym kumplom. Rozumiecie mnie cioteczki? To są stare psy i prawdopodobnie nieadopcyjne, zamknąć je w hotelowym kojcu, to tak jakby odebrać im wolność! Ja wiem,że ludzie nie myślą perspektywicznie i zależy im na "szczęśliwym zakończeniu" a to nie takie proste. Jak mam sama zaopiekować się psami,które żyły na ulicy wiele lat i musiały sobie radzić...
Hotel to kastracja, szczepienia itp, fizycznie nie dam rady:shake: zwłaszcza,że Reksio nie jest takim psem z którym można zrobić wszystko....
Jest taki pensjonat ,w którym trzymam Cezara(owczarka niemieckiego) i ten właśćiciel znany mi z podejścia do psów umiałby w tym mi pomóc, ale on nie może póki co wystawić faktury a Stowarzyszenie, które udzieliło konta wymaga jej wystawienia. Jak to rozwiązać??? pomóżcie mi bo oszaleję.....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki mtf zalesie:) ale bardziej teraz zależy mi na tym aby sie odnieść do tego co napisałam w poprzednim poście:)
Jeśli chodzi o deklaracje to już nie jest aktualna ta lista w pierwszym poście, ihabe do ciebie prośba:)

Link to comment
Share on other sites

jestem tylko z doskoku przy kompie, bi martwię się o psiaki. Rozchorowałam się:-( Gosiu, jeśli masz aktualna liste deklaracji to napisz a ja ją wstawię w pierwszym poście. Jak tylko koleżanka podeśle mi listę wpłat na konto stowarzyszenia to też zaraz napiszę. Wybaczcie ale nie jestem w stanie siedzieć, połamamało mnie:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ihabe']jestem tylko z doskoku przy kompie, bi martwię się o psiaki. Rozchorowałam się:-( Gosiu, jeśli masz aktualna liste deklaracji to napisz a ja ją wstawię w pierwszym poście. Jak tylko koleżanka podeśle mi listę wpłat na konto stowarzyszenia to też zaraz napiszę. Wybaczcie ale nie jestem w stanie siedzieć, połamamało mnie:-([/QUOTE]
Współczuję Ci ihabe:( potrzebna lista osób,które wpłaciły kasę na kumpli,pytają o to na fb, ale kolejny problem to czy jak chciałabym umieścić je w pensjonacie u Jacka,gdzie jest Cezar, ale on nie może póki co wystawić faktury to co na to Stowarzyszenie?? tu byłyby bardziej wolne....

Link to comment
Share on other sites

Mam info od Stowarzyszenia o wpłatach na chwilę obecną jest na koncie dla kumpli 730 zł:)) cały czas nie ma deklaracji na 600 zł,dużo jest jednorazowych wpłat ale jak wiecie one nie załatwią problemu (choć są na wagę złota ! )

Link to comment
Share on other sites

Stowarzyszenie opłaci wydatki kumpli np.wet., karma, hotelik..(w ramach zgromadzonych dla nich środków),ale musi mieć na nie Faktury i to najlepiej 'płatne przelewem', czyli bezgotówkowo.

To tak informujemy, dla jasności.

Link to comment
Share on other sites

no przecież stowarzyszenie może z nim podpisać umowę o dzieło , określić w niej zakres dzieła np. szkolenie- trening czy inne , na pozostałe rzeczy mógłby brać faktury bezposrednio na stowarzyszenie np. karma usługi weta , czy inne zakupy
stowarzyszenie odprowadzi podatek dochodowy od umowy a do umowy ten co wykonuje dzieło wystawia rachunek umowa musiałaby być wyzsza o ten podatek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naszkaarek']i jeszcze jedno stowarzyszenie musiałoby być włascicielem piesków[/QUOTE]
czyli Stowarzyszenie musiałoby je przygarnąć czy podjąć się opieki nad nimi?? chyba nie jest możliwe, ja gdybym należała do Stowarzyszenia to natychmiast bym to zorganizowała...a tak pojawia się kolejny problem!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#b22222][SIZE=2]WIECIE CO, JESTEM TYM PRZERAŻONA (CHOĆ NIE POWINNAM) Wątek prawie nie żyje!!! piszę ja i inne dwie osoby....patrząc jak trudno jest uzbierać deklaracje, zaczynam wątpić w sens tej akcji!!! Ludzie na fb wpłacili jakieś 730 zł( nie wiem czy są jakieś kolejne wpłaty) i KONIEC??
Na hotel w Psanatorium trzeba mieć 810, inne pewnie podobne mają ceny (to niezły biznes) W Mokrym Nosku zgodzili się potrzymać jeden kojec dla dwóch za 600 zł, ale nie będą trzymać wiecznie.....a deklaracji wciąż brakuje!!!
[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

800 zł za hotel to strasznie dużo z tego co wiem to 400 się bierze
za bernardyny a nie za takie psy dla mnie to cena z kosmos.
Na dogo coraz trudniej o wpłaty i deklaracje a żeby je dostać trzeba żebrać
czyli słać każdemu osobno zaproszenie na wątek z prośbami o wspracie finansowe...
innego wyjścia niestety nie ma bo rzadko ludzie wchodzą ot tak i dają fure pieniędzy...
niestety rąk do pomocy coraz mniej a psów nie ubywa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naszkaarek']no właśnie , przecież stowarzyszenie zbiera pieniądze na niego to powinno przejąć pieski pod opiekę , na wpłatach jest określona darowizna dla kogo , czyli co zbierają a przeznaczają na co chcą[/QUOTE]


Nie wiem na jakiej podstawie wypisujesz takie rzeczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']800 zł za hotel to strasznie dużo z tego co wiem to 400 się bierze
za bernardyny a nie za takie psy dla mnie to cena z kosmos.
Na dogo coraz trudniej o wpłaty i deklaracje a żeby je dostać trzeba żebrać
czyli słać każdemu osobno zaproszenie na wątek z prośbami o wspracie finansowe...
innego wyjścia niestety nie ma bo rzadko ludzie wchodzą ot tak i dają fure pieniędzy...
niestety rąk do pomocy coraz mniej a psów nie ubywa...[/QUOTE]
Dokładnie! najbardziej się boje tego żebrania:( bo co będzie jak je zawiozę a ludzie przestana wpłacać??
Tak bardzo chciałabym sam móc wpłacać na nie (czyli mieć na tyle kasy,żeby sie nikogo nie prosić)

Link to comment
Share on other sites

Reasumujac opcje sa 3:
1- psy zoastaja tam gdzie sa
2- psy przechodza pod opieke fundacji...Ale z tego co widze fundacje sa tak przepelnione, ze nie maja mozliwosci wziac kolejnyc psow..
3- pieski jada od tanszego hotelu bez rachunkow.
Poziem tak, jak dla mnie to rachunki sa nie potrzebne.
Hotel bez rachunkow zawsze bedzie tanszy bo wtedy wlascieiel nie odprowadza podatku ani vatu, wiec moze oferowac nizsza cene.
Skoro fundacja i tak psow nie wezmei, wiec zastanowmy si nad opcja hotelu bez rachunkow= TANSZEGO.
w koncu i tak deklarujacy to osoby prywatne,wiec rachunki sa nam nie potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aryste']Reasumujac opcje sa 3:
1- psy zoastaja tam gdzie sa
2- psy przechodza pod opieke fundacji...Ale z tego co widze fundacje sa tak przepelnione, ze nie maja mozliwosci wziac kolejnyc psow..
3- pieski jada od tanszego hotelu bez rachunkow.
Poziem tak, jak dla mnie to rachunki sa nie potrzebne.
Hotel bez rachunkow zawsze bedzie tanszy bo wtedy wlascieiel nie odprowadza podatku ani vatu, wiec moze oferowac nizsza cene.
Skoro fundacja i tak psow nie wezmei, wiec zastanowmy si nad opcja hotelu bez rachunkow= TANSZEGO.
w koncu i tak deklarujacy to osoby prywatne,wiec rachunki sa nam nie potrzebne.[/QUOTE]
Tak, ale czytałaś,że Stowarzyszenie może zapłacić przelewem za weta,karmę lub hotel na podstawie [SIZE=3][COLOR=#800000]Faktury[/COLOR][/SIZE] [COLOR=#800000][SIZE=2]i koniec, to jest strzelenie sobie w kolano !!![/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Według moich wyliczeń deklaracji jest na 480 zł, potrzeba jeszcze na 120 zł żeby rozmawiać o hoteliku,
bardzo proszę osoby,które na dogo zadeklarowały jakieś kwoty o potwierdzenie:roll:
Jest kilka miejsc, w których wystawiają faktury....ostatnio pracuję nad hotelem u Stonki "Przystanek Psykoty"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...