Jump to content
Dogomania

Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]


Tola

Recommended Posts

4 godziny temu, Jolanta08 napisał:

Jak ten czas leci i jak tu nie zazdrościć takiego życia,też bym tak chciała :)) a jasny piesek wylegujący się na werandzie to pewnie gość :)

Ta sunia Nela została znaleziona przez mojego zięcia, mieszka u teściów mojej córci i jest wielką przyjaciółką naszej Florki.

Zabieramy ją często jak jedziemy do chałupy, żeby obie suczki pobiegały sobie, pobawiły się razem, bo przepadają za sobą:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Macie swój własny kawałek świata, do którego chętnie sie wraca. O tej porze roku jest tam jak w raju i myślę, ze nie tylko ludzie ale i zwierzaki są tam szczęśliwe.

Tak Elu, to bardzo przyjazne nam miejsce i uciekamy tam  w każdej wolnej chwili, każdy znajdzie tu jakieś atrakcje tylko dla siebie:)

Jak tylko zaczyna się robić ciepło  duszę się w bloku, muszę uciekać bliżej natury;).

Cisza, zieleń, odgłosy przyrody, świeże powietrze od razu pozwalają zapomnieć o wszelkich obecnych ograniczeniach i problemach.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dnia 8.06.2020 o 11:19, Tyś(ka) napisał:

Koty zadomowiły się na dobre? :)

Zadomowiły się nadzwyczaj dobrze i szkoda nam odsyłać je na wieś, bo byłyby tam zupełnie same, a okazały się bardzo towarzyskimi kotkami.

Ponieważ za tydzień rozpoczyna się u nas w mieszkaniu w bloku remont i będziemy zmuszeni większość czasu spędzać  na wsi, zaplanowaliśmy kocią przeprowadzkę właśnie wtedy.

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Sowa napisał:

Przepraszam, pomyłkowo wstawiłam tu tekst będący odpowiedzią na inny wątek, a jakoś nie udaje mi się całkowicie wycofać, przenieść wypowiedzi.

Nie ma problemu, miło Cie widzieć:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.04.2020 o 19:57, Tola napisał:

Inne były te święta, wszystko teraz inne...

Na szczęście już powoli wraca do normalności:)

Dnia 23.04.2020 o 21:50, Tola napisał:

Wczoraj minęło 3 lata, odkąd Florka jest z nami:)

Spóźnione najlepsze życzenia:) 

Dnia 24.04.2020 o 17:30, Jolanta08 napisał:

Jak ten czas leci i jak tu nie zazdrościć takiego życia,też bym tak chciała :))

Ja też! :)

Dnia 27.04.2020 o 18:18, Tola napisał:

Cisza, zieleń, odgłosy przyrody, świeże powietrze od razu pozwalają zapomnieć o wszelkich obecnych ograniczeniach i problemach.

Dokładnie! I mimo, że mam las pod nosem to nie mam takiej chałupy, płotu i innych starych zabudowań, a to wszystko razem dopiero daje efekt spokoju i relaksu:) 

Jak zwykle świetne zdjęcia:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dnia 30.07.2020 o 00:01, helli napisał:

Czy te dzikie kotki się oswoiły?  liczą na Was jeśli chodzi o pożywienie czy wychodzą i polują?

Nie znam się na kotkach, różnią się od psów.

 

To nigdy nie były dzikie koty, raczej bardzo nieufne i takie pozostały w stosunku do obcych ludzi, szczególnie Luiza, ta jaśniejsza.

Kotki teraz znowu polują, ale zawsze bardzo chętnie korzystały z naszej pomocy w dokarmianiu.

Teraz, po zimie spędzonej w bloku, jakby straciły apetyt na to puszkowe jedzenie;  nie wiem, czy stały się bardziej wybredne? czy są przejedzone, bo nigdy tak dobrze im nie było? Schudły, ale i mniej zjadają tego pozostawianego im jedzenia.

IMG_20200803_194757.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zulcia znowu ma ropień przy zębie, spuchła, bierze antybiotyk, wet mówi, że trzeba usunąć, bo wygląda to paskudnie:(. Mal schudła, bo ma problemy z jedzeniem. Nie da sobie zajrzeć do pysia, walczy, gryzie:(

W poniedziałek jesteśmy umówieni u kardiologa, będzie też miała badaną krew:(. Jestem przerażona, to staruszka, każdy zabieg to ryzyko, a tak też nie może zostać:(

IMG_20200805_173350.jpg

IMG_20200805_173400.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zabiegu nie było. Dostała antybiotyk no i na dzisiaj umówiono nas na zabieg przy obecności tego kardiologa z Lublina, po EKG serca, USG  i badaniu krwi. ( przyjeżdża co poniedziałek). Panikowałam cały  ten czas, bo Zulka ma ok.18 lat, a jednocześnie widziałam, ze cierpi. Ale antybiotyk zadziałał, w sobotę zniknęła opuchlizna, Zulka zaczęła jeść, a  nawet po swojemu brykać. No i wczoraj póznym wieczorem zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z zabiegu, ale wykorzystamy umówioną wizytę na zrobienie badań. Wyniki ucieszyły nas: serce Zulci  ma się lepiej niż podczas poprzedniej wizyty, guzek na nerce nie powiększył się, nie ma ataków zespołu przedsionkowego, morfologia bardzo dobra, wątroba i trzustka bez pogorszenia. Mamy nadal podawać leki nasercowe i poprawiające prace naczyń mózgowych. Mamy nadzieję, że zęby odpuszczą na trochę...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.08.2020 o 23:14, Tola napisał:

W poniedziałek jesteśmy umówieni u kardiologa, będzie też miała badaną krew:(. Jestem przerażona, to staruszka, każdy zabieg to ryzyko, a tak też nie może zostać:(

Nie martw się Martusiu na zapas. Moja Masia w tym roku w styczniu miała zapalenie trzustki, a w marcu miała usuniętą śledzionę. Dziś czuje się dobrze i pewnie zapomniała już o tamtych problemach.  Przed operacją miała oczywiście zrobione echo serca.  Piszę o tym, bo Masia to też wiekowa panienka. Ma około 16 lat. Zulcia też sobie poradzi  :)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze gdy tu wchodzę i oglądam zdjęcia to życie zwalnia chociaż na chwilę:) Wszystko wygląda tak sielankowo:)

Nadrabiając zaległości wystraszyłem się, że Zulka może mieć konieczny zabieg, ale na szczęście ma sporo szczęścia, że ma takie zdrowie...no i Was:) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...