Jump to content
Dogomania

LUKA - młoda płena energii sunia szuka domu !!


Daruma90

Recommended Posts

Witam, chciałabym przedstawić Wam młodą, wspaniałą pełną energii sunię, która bardzo potrzebuje domu... Najpierw oddaję głos samej psinie:

[I][FONT=&amp]Drogi Ludziu![/FONT][/I]
[I][FONT=&amp]Wiem, [/FONT]ż[FONT=&amp]e nie jestem rasowym psem. Ale có[/FONT]ż[FONT=&amp] z tego? Te[/FONT]ż[FONT=&amp] mam 4 [/FONT]ł[FONT=&amp]apy, sznupk[/FONT]ę[FONT=&amp], która zawsze b[/FONT]ę[FONT=&amp]dzie u[/FONT]ś[FONT=&amp]miecha[/FONT]ł[FONT=&amp]a si[/FONT]ę[FONT=&amp] do Ciebie, ogonek, który merda ze szcz[/FONT]ęś[FONT=&amp]cia, serduszko, które czeka na mi[/FONT]ł[FONT=&amp]o[/FONT]ść[FONT=&amp]…[/FONT][/I]
[I][FONT=&amp]Potrafi[/FONT]ę[FONT=&amp] siada[/FONT]ć[FONT=&amp] i prosi[/FONT]ć[FONT=&amp] na komend[/FONT]ę[FONT=&amp], zawsze przyjd[/FONT]ę[FONT=&amp] do Ciebie, gdy mnie zawo[/FONT]ł[FONT=&amp]asz. Musz[/FONT]ę[FONT=&amp] nauczy[/FONT]ć[FONT=&amp] si[/FONT]ę[FONT=&amp] jeszcze [/FONT]ł[FONT=&amp]adnie chodzi[/FONT]ć[FONT=&amp] na smyczy i s[/FONT]ł[FONT=&amp]ucha[/FONT]ć[FONT=&amp] co do mnie mówisz (przecie[/FONT]ż[FONT=&amp] na [/FONT]ś[FONT=&amp]wiecie tyle si[/FONT]ę[FONT=&amp] dzieje…) Ale dla Ciebie (i parówek) zrobi[/FONT]ę[FONT=&amp] wszystko! [/FONT][/I]
[I][FONT=&amp]Umowa jest taka: Ty dajesz mi dom, swoj[/FONT]ą[FONT=&amp] mi[/FONT]ł[FONT=&amp]o[/FONT]ść[FONT=&amp], miski pe[/FONT]ł[FONT=&amp]ne wody i jedzenia, du[/FONT]ż[FONT=&amp]o pieszczot i zabawy (UWIELBIAM!). Ja Tobie: „zakochanie” po moje psie uszy, wdzi[/FONT]ę[FONT=&amp]czne spojrzenie, wpis na 1. miejsce mojej Listy 10Top i 23h55’/24h szcz[/FONT]ęś[FONT=&amp]cia (5 minut odpoczynku ;-)[/FONT][FONT=&amp]).[/FONT][/I]
[RIGHT][RIGHT][I][FONT=&amp]Luka[/FONT][/I][/RIGHT]
[/RIGHT]
[I][FONT=&amp]P.S. Szcz[/FONT]ęś[FONT=&amp]cie hu[/FONT]ś[FONT=&amp]ta si[/FONT]ę[FONT=&amp] na psim ogonie…[/FONT][/I]



Teraz trochę odemnie:
Najpierw minusy, bo są małe i nieważne ;P Luka nie potrafi dość dobrze chodzić na smyczy, momentami dość mocno ciągnie, ale pracujemy, pracujemy, pracujemy ;-) Ciężko też się jej skupić, choć to już także dąży ku lepszemu. Dom bez małych dzieci - psinka może hapsnąć, gdy dziecko wsadzi jej rękę do miski, postaram się ją tego oduczyć, ale lepiej chuchać na zimne. W zabawie także gdy się rozochoci może złapac zębami - nie jest to jednak agresja a tylko zabawa. Wystarczy ją uspokajać w trakcie zabawy co jakiś czas ;-)
A teraz plusy: jest niesamowicie ciepłym pieskiem. Uczuciem może obdarzyć kilkuosobową rodzinę, miejsca w serduchu niesamowicie dużo ;-) Jest typowym psim przytulachem, który w schronisku jest troszkę stłamszony ;-( Uwielbia biegać, biegać, biegać. Bawić się, ale głównie z człowiekiem. W stosunku do psów jest bardzo nieufna i zazwyczaj poddańcza. Boi się innych psów, które czują to i "górują" nad nią. Trzeba poświęcić sporo czasu na przekonanie jej do piesków lub znalezienie jej psiego przyjaciela. Na spacerach psinka nie wie za co się zabrać - wszędzie jej pełno, wszystko musi sprawdzić ;-) Ma duże predyspozycje do agility i wszelkiego typu zabaw, nauki komend. Momentami jej pomysły co zrobić, żeby się nie narobić ale dostać parówkę doprowadzają mnie do śmiechu ;-)
To chyba tyle. A nie. Na koniec dodam jeszcze: łamie mi się serce za każdym razem gdy oddaję ją do klatki. Z wesołego, pełnego życia psa staje się zgaszonym psem z niewiarygodnie smutnymi oczyma... Nie pozwólcie jej "zwiędnąć" w schronisku!
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-m0EL4izGTro/T2O9hhemxBI/AAAAAAABxa4/5nDV6UOfqAk/s912/DSC_3948.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OGuoadGwbRE/T2JS9T-GDDI/AAAAAAABxLY/WrgPU55gkxs/s800/IMG_0638.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Vii0eNLWaoA/T2O9qsbAGZI/AAAAAAABxbI/VtDqgA3JNOg/s912/DSC_3961.JPG[/IMG]


Kontakt: Anna Karbowska
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
518242546

Edited by Daruma90
Link to comment
Share on other sites

Luka z patykiem to Luka szczęśliwa ;)
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/99/23809117.jpg/][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/8834/23809117.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/96091087.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/4049/96091087.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - dzisiaj odkryłam wielką miłość Luki - są nią bez wątpienia PATYKI. Szczególnie takie "do obrania" ^^ Mrrrrr !! Na spacerze już trochę mniej ciągnęła, a jeśli już pociągła to przynajmniej reagowała na moje odciąganie zmyczy i przez chwilkę (krótszą lub dłuższą) szła bardzo ładnie ;-) Nadal jednak jak widzi psa lub człowieka to opanować się jej nie da ;P
Z pozytywnych spraw: Luka coraz lepiej reaguje na komendę: do mnie! Nie rzuca się już tak dziko na człowieka, tylko ładnie podchodzi (i czeka na nagrodę). Siad podszkoliła, poproś także (...) a nauczyła się dawać łapę ^^

Link to comment
Share on other sites

Wczorajsze wyjście z Luką było znowu lepsze od poprzednich ;-) "Mała" jest wspaniała, istny wulkan energii. Musi trafić do domu z ogrodem lub na naprawdę aktywną rodzinę. Z wiekiem się pewnie uspokoi ale na pewno nie będzie to pis kanapowy ;-P
Ale przejdźmy do opisu naszych postępów. Ciągnięcie na smyczy niestety nadal obecne... Ale w sumie nie można się temu dziwić - młody pies, chcący biegać a wyjść może tylko 2 razy w tygodniu ;-( Jestem więc pewna, że przy regularnej, codziennej pracy, dużej ilości ruchu i konsekwencji da się Lukę nauczyć ładnego chodzenia na smyczy ;-) Tym bardziej, ze psina reaguje na upomnienia. Trenowałyśmy wczoraj znane komendy i poddawałyśmy je korekcji (siad, poproś i łapa). Pobawiłyśmy się także wczoraj na torze agility - mała mądrala pięknie złapała koncepcję skakania przez obręcz i przeszkody, slalomik idzie jej troszkę gorzej, na ławeczkę niestety nie chce wchodzić. Musze zaznaczyć, ze po wybieganiu się sunia jest bardzo grzecznym psem ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daruma90']Istar - mogłabym Cię prosić o banerek? ;-> Tak bardzo, bardzo ładnie proszę ;-P[/QUOTE]

Do [B]Istar[/B] najlepiej na PW z prośbami :D Tak na przyszłość! Cytuję [B]Istar[/B]: "Prośby o banerek proszę wysyłać mi mailem lub na PW, gdyż na wątku mogę nie zauważyć :)"

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj też byłam u młodej ;-) Dzisiaj znowu o wiele mniej ciągnęła na smyczy, na dworze zdarzało się to już o wiele rzadziej, w budynku nadal ciągnie ;-( Na podwórku spokojniejsza, bardziej skupiona na mnie. Na wybiegu zadowolona, wybiegała się, chociaż już nie tak dziko jak ostatnimi razami ;-P Pod koniec mojego pobytu, koło godziny 13, prawie cały czas kręciła się już koło mnie i reszty ludków na wybiegu ;-) Bardzo ładnie skakała przez przeszkody i przez obręcz, na ławeczkę nie udało mi się wprowadzić suni ;-( Slalomik przeszła chociaż niezbyt łapała po co jej to do szczęście potrzebne ;P Niestety warknęła na mnie gdy próbowałam ją pogłaskać po pyszczku podczas karmienia ;-( Zdarzyło jej się to pierwszy raz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...