Jump to content
Dogomania

Pusia w DS :). Pusia umarła w nocy na moich rękach :(((((((((


toyota

Recommended Posts

Kochani sunia natychmiast potrzebuje weta!Rany należy codziennie przepłukiwać antybiotykiem i podawać antybiotyk doustnie lub domięśniowo,jeżeli się tego nie będzie robić to rokowania mogą być bardzo złe.Rany po pogryzieniu bardzo się źle goją i wymagają dobrej pielęgnacji ze strony weterynaryjnej.Na cito potrzebny jest suni DT i wet!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']to znaczy ze juz jest po ogledzinach veta? jakie objawy sa przy marskosci watroby? trzeba jej natychmiast zastosowac diete watrobowa ? sa takie mozliwosci w schronie? co z tym BDT?[/QUOTE]
BDT byl oferowany przez osobe mieszkajaca w Niemczech i tak jak Toyota wyzej napisala stan suczki nie pozwala na taka dluga podroz wiec nadal szukamy DT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']to znaczy ze juz jest po ogledzinach veta? jakie objawy sa przy marskosci watroby? trzeba jej natychmiast zastosowac diete watrobowa ? sa takie mozliwosci w schronie? co z tym BDT?[/QUOTE]
Kava skąd wzięłaś marskość wątroby,sunia ma martwicę.Nie wiem może na cito by mogła być przewieziona do Lecznicy? Jej konkretna jest potrzebna pomoc weterynaryjna,kroplówki itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']to znaczy ze juz jest po ogledzinach veta? jakie objawy sa przy marskosci watroby? trzeba jej natychmiast zastosowac diete watrobowa ? sa takie mozliwosci w schronie? co z tym BDT?[/QUOTE]


Z tego co zrozumiałam to chodzi o martwicę tkanek. Nie ma możliwości oględzin przez weta innego niż schroniskowy. Jeśli będzie DT to mogę ją wtedy zabrać do swojego weta po wyciągnięciu ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Kava skąd wzięłaś marskość wątroby,sunia ma martwicę.Nie wiem może na cito by mogła być przewieziona do Lecznicy? Jej konkretna jest potrzebna pomoc weterynaryjna,kroplówki itd.[/QUOTE]

sorki, ja taka niegramotna w tych sprawach .... nie wiem co to martwica... pomylily mi sie te pojecia... jeszcze raz przepraszam...

toyota , rozumiem ze mala nie powinna dlugiej podrozy robic? zapytaj o BDT u kaja69

Link to comment
Share on other sites

Moja Emi była bardzo pogryziona w sierpniu. Miała ponad 40 szwów i wyszła z tego...Było też zagrożenie martwicą. Walka trwała prawie 3 tygodnie. Była operowana i brała Metronidazol, Rovamycynę, Melovem i Solcoseryl, maść Fibrolan- rewelacja i Heparin Hasco. Miała całkowicie oderwany płat skóry wielkości dużej dłoni. Warto powalczyć... :( Nie mam jak pomóc, nie mogę wziąć malutkiej :(

Link to comment
Share on other sites

Opieka w schronie to nie to samo co w domu.

W poniedziałek sunia nadal nie jadła i nie było decyzji, żeby zawieźć ją do weta do lecznicy. Cyt. :" Wet będzie jutro - to ją zobaczy". Czyli jak ją pozszywał w sobotę i coś tam zaaplikowali, to dopiero we wtorek była kontynuacja leczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Z Anią rozmawiałam, ma dużo psów na głowie. Nawet zdrowego nie udało mi się jej wcisnąć.[/QUOTE]

rozumiem, wiem ze u niej adopcje ostatnio stoja...
szkoda ....
sproboje jeszcze u jednej dogomaniaczki w Poznaniu, czy to za daleko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']sorki, ja taka niegramotna w tych sprawach .... nie wiem co to martwica... pomylily mi sie te pojecia... jeszcze raz przepraszam...

toyota , rozumiem ze mala nie powinna dlugiej podrozy robic? zapytaj o BDT u kaja69[/QUOTE]

Kaja nie pisze już na Dogo :(
I nie wiadomo też czy nie trafi do niej taka sunia ze stacji benzynowej (jeśli da sie oswoić na tyle żeby do niej podejść)

Link to comment
Share on other sites

jezeli znacie w poblizu bardzo dobra lecznice i jakis doswiadczonych etycznych weterynarzy to zabierzcie ja juz teraz do lecznicy - nie ma na co czekac !!!

przeslalabym 100zl - ktora Cioteczka zbiera pieniadze?

jak zaczniemy zbiorke to napewno troche sie uzbiera, i do tego dojda bazarki - tylko trzeba ja brac do lecznicy JUZ i prosze - oddajcie tylko pod opieke sprawdzonych weterynarzy !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gruba Berta']jezeli znacie w poblizu bardzo dobra lecznice i jakis doswiadczonych etycznych weterynarzy to zabierzcie ja juz teraz do lecznicy - nie ma na co czekac !!!

przeslalabym 100zl - ktora Cioteczka zbiera pieniadze?

jak zaczniemy zbiorke to napewno troche sie uzbiera, i do tego dojda bazarki - tylko trzeba ja brac do lecznicy JUZ i prosze - oddajcie tylko pod opieke sprawdzonych weterynarzy !!![/QUOTE]

calkowicie sie zgadzam z G.Berta ( dziekuje za przybycie) i rozumiem jej uzasadnione obawy co do nierzetelnych vetow....
Wezmy ja jutro ze schronu i umiescmy w lecznicy, jezeli nie bedzie innego wyjscia...
MUSIMY JA WYLECZYC...MUSIMY....
dokladam sie do kosztow leczenia....
czekam jeszcze na odpowiedz z jednego miejsca odnosnie umieszczenia malej...

Link to comment
Share on other sites

teraz przeczytalam ze weta nie ma codziennie w schronisku - czy ktos w schronie podawal jej antybiotyk? odkazal brzuszek ? [quote name='toyota']Opika w schronie to nie to samo co w domu.

W poniedziałek sunia nadal nie jadła i nie było decyzji, żeby zawieźć ją do weta do lecznicy. Cyt. :" Wet będzie jutro - to ją zobaczy". Czyli jak ją pozszywał w sobotę i coś tam zaaplikowali, to dopiero we wtorek była kontynuacja leczenia.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...