Jump to content
Dogomania

Jesteśmy już po zabiegu!!!!


edziakalitowa

Recommended Posts

  • Replies 700
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zostawić bez zabezpieczeń - -ocierający się o bliznę materiał bedzie tylko łaskotał i zwiekszy zainteresowanie psa tym miejscem. Ranka zasycha , jest zamknięta szwami więc z punktu widzenia zabezpieczenia rany nie jest to potrzebne- przy tak małym cięciu organizm sam sobie radzi z zabezpieczeniem przed infekcją

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hubabuba']No i stało się. Po roku zastanawiania się, strachu i obaw dziś mój pies został wykastrowany. Wszystko poszło dobrze, o 9 rano był zabieg, o 11 wróciliśmy do domu. Mam kilka pytań:
1) Tam gdzie były jądra(poniżej blizny) jest taki woreczek. Co to jest?
2) Pies chce iść na dwór? Dozwolone? Chyba nie..
3)Kiedy zacząć podawać jedzonko? Pies jest po 24 h głodówce.. Wodę mu podaje w bardzo niewielkich ilościach.

Skąd te pytania? Chcę się po prostu upewnić, czy dobrze myślę. Wet mówił co i jak..ale ja byłam tak zestresowana, że chciałam już jechać z nim do domu. Spokojnie, pamiętam co mówił;)[/QUOTE]

Witaj w klubie kastratów ;) My jesteśmy równo tydzień po zabiegu. W pierwszy dzień też odchodziłam od zmysłów, nawet miałam wyrzuty sumienia co najlepszego narobiłam. Ale dziś po psiaku nie widać śladu zabiegu - fika i wywija jak szalony. Kołnierz wytrzymał 3 dni, teraz leży potrzaskany w drobny mak. Ale rana ładnie się goi, pilnuję, żeby nic nie gmerał między nogami. Wet zapisał mi maść do smarowania Polseptol, ale niestety nie mogłam dostać w żadnej aptece, zamiast tego smaruję podobną antyseptyczną o nazwie Betadine. Prawdopodobnie w najbliższy piątek pojedziemy na zdjęcie szwów.
Jedyne co mnie martwi to, że mój pies w ogóle nie pije. Próbowałam mu podawać nawet wodę z cukrem, ale nie chce, zamoczy tylko język i nic. Wet mówił, żeby do go nie zmuszać. Podjada co prawda śnieg i chrupie sople, ale trochę mnie to martwi. Czy to normalne, żeby tak całkiem wody unikał?

Link to comment
Share on other sites

Jesli je suchą karme to faktycznie niepokojące. Natomiast jak jest na gotowanym lub surowym i są w tym jarzynki to o tej porze roku ( temperaturze) ilośc płynu w karmie może psu wystarczyć- ew. wymaga bardzo niewielkiego uzupełnienia
Jesli chcesz miec pewnośc to zrób badanie ogólne moczu ( koszt 8-10 zł) i wyjdzie jaki jest ciezar własciwy - jesli mocz nie jest zbyt zagęszczony to wszystko OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Jesli je suchą karme to faktycznie niepokojące. Natomiast jak jest na gotowanym lub surowym i są w tym jarzynki to o tej porze roku ( temperaturze) ilośc płynu w karmie może psu wystarczyć- ew. wymaga bardzo niewielkiego uzupełnienia
Jesli chcesz miec pewnośc to zrób badanie ogólne moczu ( koszt 8-10 zł) i wyjdzie jaki jest ciezar własciwy - jesli mocz nie jest zbyt zagęszczony to wszystko OK[/QUOTE]
Dzięki taks. Od zabiegu je wyłącznie gotowanego kurczaka (jeszcze trochę i z torbami pójdę), więc dość wilgotny pokarm. Zrobię badanie moczu na pewno. I krwi dla pewności też.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
nawet miałam wyrzuty sumienia co najlepszego narobiłam.
[/QUOTE]
Ja miałam tak samo.

[QUOTE]Jedyne co mnie martwi to, że mój pies w ogóle nie pije.[/QUOTE]
Wiesz co, mój pies w piątek miał zabieg, a dopiero dzisiaj nabrał ochoty na picie wody. Wcześniej podawałam mu strzykawką wodę. Nie wiem czemu nie chciał pić, ważne że już ją pije... Może Twojemu też się zachce:)

[QUOTE] U nas zastaniawiamy kastrować czy nie?...[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/cool3.gif[/IMG] [/QUOTE]
Poczytaj o wadach, zaletach kastracji.. Dowiedz się więcej na ten temat. Przekonasz się, czy warto:)

My jesteśmy 3 dni po kastracji i pies na dworzu zachowuje się jak zawsze. Chce biegać, szaleć. Ograniczam mu ruch, bo chcę, żeby wszystko ładnie się zarosło. W domu szura dupskiem o panele, chyba go zaczyna swędzieć. Ma dość noszenia kołnierza. Nie pozwalam mu na chodzenie po schodach. Czy dobrze robię?

Kiedy będziemy mogli hasać po lesie, jak kiedyś? Miesiąc po kastracji? Krótkie spacery zaczynają mnie i psa drażnić:(

Wczoraj jak zrobił kupkę, po raz pierwszy od zabiegu..przyszłam do domu to mu nitka wystawała, z 3 cm. Odcięłam ją, a rana jakby nie ruszona. Wszystko ok. Ładnie się zrasta.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hubabuba']
Wiesz co, mój pies w piątek miał zabieg, a dopiero dzisiaj nabrał ochoty na picie wody. Wcześniej podawałam mu strzykawką wodę. Nie wiem czemu nie chciał pić, ważne że już ją pije... Może Twojemu też się zachce:)[/QUOTE]
No mój się dziś wreszcie napił!! Ponad tydzień po kastracji. Wydaje mi się, że to może przez antybiotyk, który dostawał. Strzykawką próbowałam podawać, ale nie chciał, a wet powiedział, żeby go nie zmuszać. Na dworze podjadał śnieg i sople za to.

[quote name='Hubabuba']
My jesteśmy 3 dni po kastracji i pies na dworzu zachowuje się jak zawsze. Chce biegać, szaleć. Ograniczam mu ruch, bo chcę, żeby wszystko ładnie się zarosło. W domu szura dupskiem o panele, chyba go zaczyna swędzieć. Ma dość noszenia kołnierza. Nie pozwalam mu na chodzenie po schodach. Czy dobrze robię?

Kiedy będziemy mogli hasać po lesie, jak kiedyś? Miesiąc po kastracji? Krótkie spacery zaczynają mnie i psa drażnić:( [/QUOTE]
Mój na drugi dzień po zabiegu przeskoczył 1,5 żywopłot :crazyeye: Lata i szaleje jakgdyby nigdy nic, a ja cała w strachu. Ale rana ładnie się goi i skoro nic go nie boli przy tych szaleństwach, to mu nie zabraniam. Zresztą i tak nie mam nic do gadania :p
Mnie wet powiedział, że 2 maksymalnie 3 tygodnie po zabiegu pies będzie mógł normalnie funkcjonować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shelcia9']:D wielkimi krokami ten dzień się zbliża:cool3:[/QUOTE]
No i dobrze. Ja się jeszcze u weta wahałam, że może by jeszcze poczekać - a on do mnie: na co?
Najważniejsze, że podjęliście już decyzję. Najgorszy jest pierwszy dzień, a potem to już z górki :) Będzie dobrze shelcia, trzymam kciuki i pisz na bieżąco co i jak:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
No mój się dziś wreszcie napił!!
[/QUOTE]
A widzisz!:D Super:)


[QUOTE]Mnie wet powiedział, że 2 maksymalnie 3 tygodnie po zabiegu pies będzie mógł normalnie funkcjonować. [/QUOTE]
Wiesz, lepiej się przemęczyć żeby żadnych powikłań nie było..mimo, że to prosty zabieg:)

shelcia9, naprawde nie ma sie czego bać. Ja, jak zobaczyłam, że mój pies się obudził to już spokojna byłam... Dopiero w nocy zaczął się stres(przeczytaj moje wczesniejsze posty). Całą noc nie spałam, pies chodził jak obłąkany.. Ale to przez narkozę. Lepiej poczytać i się dowiedzieć jakich zachowań, normalnych wtej sytuacji można się spodziewać..żeby później nie panikować. Ja o 3 rano już chciałam po weta dzwonić..a on tylko słodko chrapał, a ja: MA KŁOPOTY Z ODDYCHANIEM. Wariatka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shelcia9']a wiesz dziś na s morodował stolarz i jednak jutroL)[/QUOTE]
a czy pamiętasz/wiesz o odpowiedniej diecie psa przed narkozą?
Skoro przekładasz zabieg z dnia na dzień pojawiły się u mnie wątpliwości- bo chyba nie fundujesz mu głodówki przez kolejną dobę?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam wszystkim za te wpisy, które pomogły mi podjąć decyzje o sterylizacji. Moja suczka ma 8,5 miesiąca. Zdecydowałam się na zabieg przed pierwszą cieczką. Zabieg odbył się wczoraj rano.Myślałam że dojdzie do siebie szybko ale wczorajszy dzień to obraz nędzy i rozpaczy. Wymioty, brak apetytu, brak pragnienia, klapnięte uszka, nieprzytomne oczyska. KOSZMAR! Na szczęście dziś na spacerze o 6 rano już ciche poszczekiwania na najbardziej nie lubianego pieska z okolicy - bardzo ucieszyło wszystkich. W końcu moja dziewczynka zjadła koło 12 i do tj pory wącha co by tu jeszcze złapać do wygłodniałego pycha. Troszkę się już kręci i szuka kontaktu z domownikami. Ciężko bo ciężko ale już zaczynamy dochodzić do siebie. Jutro jeszcze pokażemy się weterynarzowi i odliczamy dni do upragnionego długiego spaceru z biegami i wariactwami.
Pozdrawiam wszystkie osoby piszące sensownie na forum. Naprawdę znalazłam tu wiele ciekawych i konkretnych postów!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam wszystkim za te wpisy, które pomogły mi podjąć decyzje o sterylizacji. Moja suczka ma 8,5 miesiąca. Zdecydowałam się na zabieg przed pierwszą cieczką. Zabieg odbył się wczoraj rano.Myślałam że dojdzie do siebie szybko ale wczorajszy dzień to obraz nędzy i rozpaczy. Wymioty, brak apetytu, brak pragnienia, klapnięte uszka, nieprzytomne oczyska. KOSZMAR! Na szczęście dziś na spacerze o 6 rano już ciche poszczekiwania na najbardziej nie lubianego pieska z okolicy - bardzo ucieszyło wszystkich. W końcu moja dziewczynka zjadła koło 12 i do tj pory wącha co by tu jeszcze złapać do wygłodniałego pycha. Troszkę się już kręci i szuka kontaktu z domownikami. Ciężko bo ciężko ale już zaczynamy dochodzić do siebie. Jutro jeszcze pokażemy się weterynarzowi i odliczamy dni do upragnionego długiego spaceru z biegami i wariactwami.
Pozdrawiam wszystkie osoby piszące sensownie na forum. Naprawdę znalazłam tu wiele ciekawych i konkretnych postów!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...