Jump to content
Dogomania

10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!


EVA2406

Recommended Posts

[quote name='majqa']Jeśli qpa żyła swoim życiem i to tak, jak opisujesz to w moim odczuciu powinny być dogrywki tabletkowe.[/QUOTE]

Też tak uważam, pomimo, że dehinel jest dosyć mocnym preparatem przeciwrobaczym.
Zawiera 3 składniki: febantel, pyrantel embonian i prazikvantel i jest porównywalny z aniprazolem i drontalem, chociaż jest od nich tańszy. Miałam kiedyś ściągnięte z forum molosów super porównanie preparatów na robaki, stąd się tak wymądrzam:oops:.
Ale dla mnie jest szczególnie ważne odrobaczenie, bo przecież mam małe dzieci w domu, które na co dzień mają kontakt ze zwierzakami. Głaszczą, tulą, bawią się i śpią z nimi.

Link to comment
Share on other sites

A ja się nie znam na tych preparatach. Wiem tylko, że szczeniaki padają po odrobaczeniu, bardzo często :(.
Sunia pewnie nigdy nie była odrobaczana, więc żeby nie przeholować z dawką....... nie znam się.......może zapytaj weta........

Link to comment
Share on other sites

Niestety w kwestii odrobaczenia zawsze kierowałam sie wskazaniami wetów, wiec wymądrzać się nie będę... macie w tym względzie większe doświadczenie. Wiem jedno- trzeba tych "pasażerów" zlikwidowac dla dobra wszystkich.

Czy sunia miała jakąś książeczkę? Chodzi mi min. także o szczepienia. Wiecie coś na ten temat?
Jeśli umknęła mi informacja, przepraszam za medzenie.

Link to comment
Share on other sites

Byłam u Polci:multi::multi::multi:. Jest śliczna, ma cudne mięciutkie futerko i jest mniejsza niż mi się wydawało. Trochę się mnie bała, ale do Ani już podchodzi i merda ślicznym, puszystym, zwiniętym w rogalik, ogonkiem.
Zawiozłam jedzonko. Niestety marketowe, ale w tej chwili mamy inne ważne wydatki, a kasy mamy malutko.
Polcia ma straszne robale :(. Po dzisiejszym odrobaczaniu powtórka musi być za 2 tygodnie. Wtedy to będzie dopiero można zrobić badanie krwi i umawiać sterylkę. Martwię się, że odciąga się nam ta sterylka.........
W piątek Ania podejdzie z Polusią do weta żeby sprawdził czy jeszcze można poczekać ze sterylką......bo szczeniaczków nie chcemy.....oj, nie chcemy ....:shake:

Psiaki w hoteliku wszystkie cudne i zadbane co na własne oczy widziałam. I muszę Wam powiedzieć, że jest to raj........tylko proszę nie kojarzyć z innym "rajem" czy " hospicjum".........:(
Polcia ma piękne białe ząbki, bez śladu kamienia i absolutnie nie wygląda na 9-10 lat i myślę, że tyle nie ma. jak tylko trochę nabierze odwagi, to będzie super psinka. Oby tylko szybko dobry domek się znalazł.

Aniu, dziękuję za wszystko :). Miło było Cię poznać :)

[B]Acha, i jeszcze dobra wiadomość. mamy następną deklarację:
- moja koleżanka Ania - 30 zł ( Aniu dziękuję bardzo :calus:)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Dobre, dobre wieści, aż miło się czyta. :-)
Ewo, a może być zmodyfikowała nieco tytuł, uaktualniła na hm... zgrabny apel o pomoc w opłaceniu hotelikowania? Hm? Gooopio radzę?[/QUOTE]

Też już o tym pomyślałam.......może coś wymyślisz......;)

Deklaracji mamy w tym momencie na 200 zł, czyli brakuje drugie tyle :(

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź, bo już kilkakrotnie próbowałam, ale bez efektu.
No, Polcia zaopiekowana i nikt więcej do niej nie zagląda :(

Kaju, wpłynęło od Ciebie 50 zł......czy to od Pani Agnieszki?

Edited by EVA2406
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do Poli. Przekichane z tymi robalami. Kiedyś u mojej Koli po odrobaczeniu w kupce były podejrzane białe kreseczki. Weterynarz polecił odrobaczyć po dwóch tygodniach jeszcze raz. I na tym u nas skończyła się walka z życiem wewnętrznym Koli. Oby u Poli też tak było.

Link to comment
Share on other sites

Witamy się z rana! Wczoraj nie zaglądałam z powodu braku czasu.

Ewuś! Było mi szalenie miło Cię poznać i muszę Ci powiedzieć, że nadajemy na tych samych falach. Lubię takich ludzi jak Ty i mówię "bez wazeliny"! :evil_lol: Fajnie, że podobały Ci się "moje" psiaki.... Mam same "perełki", chociaż jedna z nich ma kolor, może nie czarny, ale szary. Wiesz o kim mówię.

Polcia na razie cały czas siedzi tam gdzie siedziała.
Wczoraj wieczorem zrobiła qpę w której nie widziałam robaków - ani żywych ani martwych. Dzisiaj rano tak samo.

Próbowałam ją dzsiaj zapoznać z dwoma suniami z naszego hotelu, ale niestety nie jest za dobrze... Polcia warczy i szczerzy kły. Na razie nie panikuję, bo to był kilkuminutowy i delikatny kontakt, za godzinkę spróbuję ponownie z dwoma kolejnymi. Ona po prostu musi zaczaić, że nie jest jedyna w tym miejscu.
Będzie dobrze...... ;)

Evuś! Hotel nie będzie kosztował 400 zł, tylko mniej.
11 zł za dobę, bo to mały piesek.
Jak ją odchudzimy to na pewno będzie poniżej 10 kg! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki, żeby Polcia dogadała się z innymi Pieskami.
EVA ten przelew na 50 zł to był ode mnie na karmę, a dopiero dzisiaj rano zrobiłam przelew na 50 zł od mojej koleżanki Agnieszki (to deklaracja jednorazowa), bo wczoraj znowu padłam jak przecinak :)
i jeszcze mam dobrą wiadomość sprzed chwili - moja znajoma Maria deklaruje jednorazową wpłatę na Polcię - 100 zł, jak tylko pieniążki dostanę to zrobię przelew - prawdopodobnie jutro wieczorem, jak wrócę z Wałbrzycha

Edited by kaja8888
Link to comment
Share on other sites

DIFciu o tych "falach" też podobnie pomyślałam :loveu:.

Dziękuję, że Poleńka będzie trochę taniej kosztować, bo jak widzisz z deklaracjami kiepsko :(
Myślę, że ona nie jest gruba, tylko to futerko dodaje jej objętości :lol:

Mam nadzieje, że Polcia zrozumie, że to jeszcze nie ten domek na wyłączność, że to dopiero początek jej drogi ku lepszemu życiu :)

Poleńko, bądź grzeczną dziewczynką i poznaj nowe koleżanki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Musi być szczepiona przeciwko wściekliźnie i przeciwko chorobom wirusowym też. Poza tym musi być zabezpieczona od kleszczy, tylko tego wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrobić równocześnie.[/QUOTE]
Ewo, powolutku, nie denerwuj się tym tak bardzo, co piszę z doświadczenia. Dobry, mądry wet pomoże Ci podjąć decyzje i przyjąć kolejność priorytetów według pilności potrzeb. Ania też łebska babka więc wspólnymi siłami dacie radę z ogarnięciem tej kolejki. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...