Jump to content
Dogomania

sunia w typie labka po szkoleniu oddana do raju na łańcuch (s.14)-prosimy o pomoc!


joanna83

Recommended Posts

[quote name='pędzelopka']Co prawda ja nie podejmuję decyzji jeśli chodzi o tego psa, ale moim zdaniem trzeba kręcić kasę i wypchnąć ja stąd. Bo jeśli nic nie zrobimy to równie dobrze można ja odwieźć do schronu. Za chwile P.Elę mogą wywalić z domu i suka i tak tam trafi.
Czyli trzeba załatwić sterylkę ( za darmo na zielonogórskiej ) i zbierać pieniądze. (w sumie najdroższy będzie transport, bo te 150zł tak jakby jednorazowo - suka by była wysterylizowana, zaopatrzona w akcesoria, nie potrzebuje leczenia) więc za bardzo nie byłoby potrzeby tej sumy naruszać. Zrobić co się da tu u nas i wypchnąć ją do tego DT.No i do tego karma. Dobrej jakości, ale nie musi być z najwyższej półki - np. [URL="http://www.telekarma.pl/p7500/brit.premium.adult.large.15.kg.htm"]Brit[/URL][/QUOTE]

Zgadzam się w 100 %. Spacery z sunią dają tyle, że ma okazję się wyszaleć, może nawet nauczy się w miarę dobrze chodzić na smyczy, ale to, co najważniejsze, czyli zachowanie w domu, woła o pomstę do nieba. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny jestem już i przeczytałam ostatnie Wasze wpisy.
Saba jest ogłoszona z moim numerem telefonu. Dziś miałam w jej sprawie dwa telefony. Pan z Katowic wydał się dosyć sensowny z tym, że chciał po sukę dziś przyjechać, co oczywiście w grę nie wchodzi z wiadomych powodów. Będę w nim w kontakcie, ale pełnego przekonana nie ma co do tego domu, bo są tam małe dzieci (5 i 8 lat).
Pędzelopko na Zielonogórskiej sterylizacje są tylko dla psów właścicielskich. Sterylizację zorganizujemy, chociaż z tego co wiem problemem są (jakby to delikatnie ująć?) przekonania p.Eli...
Faktycznie lepiej będzie jeśli zajmie się nią ktoś doświadczony, tylko czy ta osoba zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda w chwili obecnej zachowanie psa? Czy nastawiona jest na to, że suka może szukać domu przez wiele miesięcy?
Ewelina wysyłam Ci pw...

Link to comment
Share on other sites

Dlatego też te moje wpisy z opisami jak się pies zachowuje. Żeby można było podać dalej informację co i jak. Bez owijania w bawełnę. Staram się pisać dokładnie jak wygląda sytuacja. Nie wiem czy tak małe dzieci to dobry pomysł - suka kopuluje na wszystkim co się rusza i naprawdę mocno gryzie. Dziecko będzie uciekać, odganiać psa rękoma i nieszczęście gotowe.
Nie wiedziałam, że P.Ela ma takie nastawienie co do sterylizacji. Do tej pory udało mi się z nią nawiązać fajny kontakt, poruszę delikatnie kwestię przy następnym spotkaniu (we wtorek).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Dziewczyny jestem już i przeczytałam ostatnie Wasze wpisy.
Saba jest ogłoszona z moim numerem telefonu. Dziś miałam w jej sprawie dwa telefony. Pan z Katowic wydał się dosyć sensowny z tym, że chciał po sukę dziś przyjechać, co oczywiście w grę nie wchodzi z wiadomych powodów. Będę w nim w kontakcie, ale pełnego przekonana nie ma co do tego domu, bo są tam małe dzieci (5 i 8 lat).
Pędzelopko na Zielonogórskiej sterylizacje są tylko dla psów właścicielskich. Sterylizację zorganizujemy, chociaż z tego co wiem problemem są (jakby to delikatnie ująć?) przekonania p.Eli...
Faktycznie lepiej będzie jeśli zajmie się nią ktoś doświadczony, tylko czy ta osoba zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda w chwili obecnej zachowanie psa? Czy nastawiona jest na to, że suka może szukać domu przez wiele miesięcy?
Ewelina wysyłam Ci pw...[/QUOTE]

Skontaktuję się z tą dziewczyną i zapytam, czy miejsce jest aktualne, a także powiem, jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy.

Link to comment
Share on other sites

w sobotę kiedy byłam u niej z moją suką pytała czy sterylizowana i czy będę sterylizować. Odpowiedziałam jej , że oczywiście i opowiedziałam jej historię mojej sonii i nowotworu i operacji itp. i wydaje mi się, że u P.Eli chodzi raczej o samą niewiedzę niż o konkretne powody tej niechęci. Ale oczywiście jeśli radzisz nie mówić to nie będę.
W sumie sama mnie zapytała o sterylizację.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam maila z nr telefonu. Jutro zadzwonię, bo dziś już późno odczytałam.
Bakteria ja nadal nie widzę wydarzenia jak wchodzę na swoje konto na fb. Nie rozumiem tego. W każdym razie myślę, że wysyłanie darów opiekunce nie ma sensu. Ewentualnie można zamówić jakaś karmę dla suni w sklepie internetowym. Chociaż pani Ela zwykle drzwi nawet nie otwiera.

Tak sobie pomyślałam, że jeśli sunia pojedzie do tego DT w Gdańsku, to będzie potrzebna kasa na transport i te 150 zł zabezpieczenia. Ale to jutro się pewnie okaże co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Parę dni przerwy i Sabę nosi jeszcze bardziej niż zwykle. W domu masakra. Na spacerze w sumie niewiele lepiej - przynajmniej na początku. Byłyśmy dziś na spokojnym spacerze w nowych miejscach, Saba węszyła, kluczyłyśmy chodnikami. Podekscytowała się kotem i długo się uspokajała niestety. Chwilami było ciężko.
Saba biegała dziś znów bez smyczy. Nie było jej pół godziny, później wróciła pod klatkę.
P.Ela na wieść o DT dla Saby o mało nie padła. Powiedziała, że będzie się modlić całą noc. W sumie zasugerowała mi delikatnie, że długo już nie wytrzyma takiej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Niestety nie mogę dodzwonić się do Paseczki. Trafiłam natomiast na jej bloga. Dogomaniaczko czy wiesz ile ona ma psów własnych i na DT? Widzę, że jeszcze jeden pies z dogo ma tam jechać.[/QUOTE]

Paseczka jest na szkoleniu. Oddzwoni do Ciebie kiedy będzie mogła. Nie znam dokładnej liczby psów na ten moment. Do Paseczki prawdopodobnie w ten weekend pojedzie Leo - kaukaz, którego wyciągamy ze schronu.




[quote name='pędzelopka']Parę dni przerwy i Sabę nosi jeszcze bardziej niż zwykle. W domu masakra. Na spacerze w sumie niewiele lepiej - przynajmniej na początku. Byłyśmy dziś na spokojnym spacerze w nowych miejscach, Saba węszyła, kluczyłyśmy chodnikami. Podekscytowała się kotem i długo się uspokajała niestety. Chwilami było ciężko.
Saba biegała dziś znów bez smyczy. Nie było jej pół godziny, później wróciła pod klatkę.
P.Ela na wieść o DT dla Saby o mało nie padła. Powiedziała, że będzie się modlić całą noc. W sumie zasugerowała mi delikatnie, że długo już nie wytrzyma takiej sytuacji.[/QUOTE]

Czy jestem zapowiedziana na jutro? Jak wyglądała ta sugestia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Dostałam maila z nr telefonu. Jutro zadzwonię, bo dziś już późno odczytałam.
Bakteria ja nadal nie widzę wydarzenia jak wchodzę na swoje konto na fb. Nie rozumiem tego. W każdym razie myślę, że wysyłanie darów opiekunce nie ma sensu. Ewentualnie można zamówić jakaś karmę dla suni w sklepie internetowym. Chociaż pani Ela zwykle drzwi nawet nie otwiera.

Tak sobie pomyślałam, że jeśli sunia pojedzie do tego DT w Gdańsku, to będzie potrzebna kasa na transport i te 150 zł zabezpieczenia. Ale to jutro się pewnie okaże co i jak.[/QUOTE]

Ale jak to nie widzisz? W sensie, że żadne powiadomienia się nie pojawiają?

Link to comment
Share on other sites

Sugestia wyglądała tak: " Ona tu będzie jak długo da się radę, ale już nie daję rady". Zresztą jak na początku zaniżała czas spacerów ( no jak godzina spaceru, za długo) to teraz sama wypytuje(no to co. tak z godzinkę was nie będzie?czy dłużej? ) :evil_lol: Nie dziwię się kobiecie, nie daje sobie z Sabą rady.

Umówiona jesteś tak jak było ustalone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pędzelopka']Sugestia wyglądała tak: " Ona tu będzie jak długo da się radę, ale już nie daję rady". Zresztą jak na początku zaniżała czas spacerów ( no jak godzina spaceru, za długo) to teraz sama wypytuje(no to co. tak z godzinkę was nie będzie?czy dłużej? ) :evil_lol: Nie dziwię się kobiecie, nie daje sobie z Sabą rady.

Umówiona jesteś tak jak było ustalone.[/QUOTE]

Ok, dzięki. :)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam wczoraj wiadomość, że p Ela z Sabą już dłużej nie wytrzyma i ją wypuści. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile straszenia, ale sytuacja robi się napięta.
Wieczorem znowu będę dzwonić do tego potencjalnego DT, bo dziewczyna nie oddzwoniła. Rozumiem, że Saba będzie u niej w domu, nie w kojcu?

[B]Bakteria[/B] ja klikam na wydarzenia i mam tylko chyba 3, a biorę udział w kilkunastu. Dopiero jak odszukam linki do pozostałych, to wklejam w przeglądarkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Dostałam wczoraj wiadomość, że p Ela z Sabą już dłużej nie wytrzyma i ją wypuści. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile straszenia, ale sytuacja robi się napięta.
Wieczorem znowu będę dzwonić do tego potencjalnego DT, bo dziewczyna nie oddzwoniła. Rozumiem, że Saba będzie u niej w domu, nie w kojcu? [/QUOTE]

Tak, Saba będzie w domu. Paseczka ma 5 swoich psów - 4 huskie i 1 labrador. Wkrótce pojedzie do niej kaukaz Leo ze schroniska, no i Saba. Joanna83, ja próbuję się też skontaktować z Paseczką, więc jeśli uda mi się dodzwonić (przez to szkolenie kontakt jest naprawdę utrudniony na chwilę obecną), powiem, żeby do Ciebie pilnie zadzwoniła.

Dziś po spacerze dam znać, jak Saba się sprawowała.

Link to comment
Share on other sites

Znając sytuację - troszkę straszenia , ale więcej prawdy. P.Ela dała wyraźnie znać , że jest u kresu wytrzymałości a wcześniej tego nie robiła. A Saba w domu zachowuje się coraz gorzej - bo utrwala sobie te zachowania dzień w dzień (wspomagana kotletem od sąsiadki , wczoraj widziałam osobiście. P. Ela nie wie, że nagradza Sabę za każde złe zachowanie - dla świętego spokoju karmi ją kotletami po , które Saba wspina się na szafki w przedpokoju.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Chcę umówić Sabę na sterylizację i znowu pojawił się problem dopilnowania suki po zabiegu. Kurcze no, ciągle coś nie tak.[/QUOTE]

Przez 2-3 dni po zabiegu mogłaby być u mnie. Ale niestety nie dłużej.


Nie wiem, czy ta informacja ma znaczenie w sprawie Saby, ale zrezygnowałam z opcji DT u Paseczki dla kaukaza Leo.

Link to comment
Share on other sites

A może jak Saba jest w domu bardzo ożywiona ograniczyć jej trochę liczbę bodźców, np zamykając ją w klateczce i dając np gryzaka. Mam klatkę dla psa, mogę porzyczyć, tylko nie wiem czy nie będzie na nią za mała. Jak moja Pipi zaczynała szaleć i nie dało się nad nią zapanować to klatka była dobrym rozwiązaniem. Teraz jest OK, ale klatka nadal jest otwarta bo Pipi po prostu lubi w niej spać.
Druga sprawa, że podziwiam tą panią która chce zabrać Sabę, czy ona poradzi sobie z takim stadem, czy będzie miała dość czasu by pracować nad tym psem? Ja mam 3 własne psy i jak czasem trafia do mnei jakiś psiak, to momentami mam dosyć i wiem że to jest naprawdę ciężka praca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maia']A może jak Saba jest w domu bardzo ożywiona ograniczyć jej trochę liczbę bodźców, np zamykając ją w klateczce i dając np gryzaka. Mam klatkę dla psa, mogę porzyczyć, tylko nie wiem czy nie będzie na nią za mała. Jak moja Pipi zaczynała szaleć i nie dało się nad nią zapanować to klatka była dobrym rozwiązaniem. Teraz jest OK, ale klatka nadal jest otwarta bo Pipi po prostu lubi w niej spać.
Druga sprawa, że podziwiam tą panią która chce zabrać Sabę, czy ona poradzi sobie z takim stadem, czy będzie miała dość czasu by pracować nad tym psem? Ja mam 3 własne psy i jak czasem trafia do mnei jakiś psiak, to momentami mam dosyć i wiem że to jest naprawdę ciężka praca...[/QUOTE]


Powiem tak: mam całkiem spore podejrzenie, że dziewczyna od DT, mimo szczerych chęci złożyła kilka niezbyt przemyślanych deklaracji. Dlatego wycofałam od niej Leo. Paseczka kocha psy, pracuje z nimi i widać, że umie się nimi zajmować, ale niestety, ręki sobie nie dam za nią uciąć (a nawet palca).

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czy któraś z Was ma do pożyczenia klatkę dla Saby? Trzeba by jakoś ułatwić p. Eli funkcjonowanie z psem i może jednocześnie zabezpieczyć sukę po sterylizacji.
Saba w następnym tygodniu mogłaby być przyjęta na DT do Paseczki, ale potrzeba jej 150 zł zabezpieczenia oraz pieniążków na transport (myślę, że to na pewno z 500 zł będzie, bo jest 400 km w jedną stronę).
[B]Kto mógłby wspomóc dziewczynkę grosikiem?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...