Jump to content
Dogomania

Gucio i Maniuś : mają już domki, POZOSTAŁ DŁUG za operacje!


mshume

Recommended Posts

Ząbki to chyba bez narkozy.
Przynajmniej u nas wet robi to błyskawiczne ' na żywca"- mój artysta po zjedzeniu czegokolwiek poza suchą karmą ma biegunke i w związku z tym , co jakiś czas musimy czyścić zębiska.
no, ale może u maluszków jest inaczej ( nie orientuję sie, bo zawsze miałam większe psy ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witamy wszystkich,
tu Gabi i Łukasz, którzy nie moga się doczekać nowego domownika Maniusia :)
Dzisiaj jedziemy sie z nim zapoznać, jutro rano ma jechac do weterynarza, a wieczorem będzie już z nami.
Zrobimy wszystko, zeby czuł sie komfortowo i szybko zadomowił u nas w domku :)

Link to comment
Share on other sites

strasznie się cieszę :D
G&Ł JESTEŚCIE FARCIARZAMI ;) Maniuś to cudowny psiak ,lizus nieprzeciętny .
długo będę pamiętała przyjemność trzymania go na kolanach i radość że będzie miał już tylko lepiej.
Los był jednak dla niego okrutny:( ,mam nadzieje że Wy postaracie się aby już zawsze był szczęśliwy .

Link to comment
Share on other sites

witam m.aleksandrzak i ciesze się bardzo Gucio to świetny chłopak ;) tylko już z lekka leciwy.Domek miał jego książeczkę ,ale myślę że teraz nie czas o takich rzeczach mysleć za testy mocne kciuki .
ja chyba padalec jestem dla swoich wypierdków bo ich nie ubieram .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorcia44']witam m.aleksandrzak i ciesze się bardzo Gucio to świetny chłopak ;) tylko już z lekka leciwy.Domek miał jego książeczkę ,ale myślę że teraz nie czas o takich rzeczach mysleć za testy mocne kciuki .
ja chyba padalec jestem dla swoich wypierdków bo ich nie ubieram .[/QUOTE]


...wczoraj odebrałam łysolka od fryzjera (Fredka po sterylizacji była ogolona szczególnie nieszczęśliwie) i zdecydowałam, że warto jakiś kubrak zorganizować. Chociaż na szybkie sikanie się nie sprawdzi i tak ;-)

ps. dzięki za kciuki. Przydadzą się i nam i małemu emerytowi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Czy możecie mi podać rozmiary Maniusia( długość i objętość w pasie)?
Robię na drutkach takie różne cudeńka dla mikrusów ( tych większych też ) i wstyd by było, gdyby psiak mojej córki chodził na spacerki " taki nie ubrany".Na zdjęciach sierść Maniusia wygląda na mocno zaniedbaną ( rozumiemy sytuację, ale fakt jest fakt ) i Gabi planuje wizytę u fryzjera, a póżniej intensywną kurację poprawiającą stan włosa
Już wymyśliłam kilka fasonów i wkrótce Maniuś będzie najlepiej ubranym psem w Wawie i okolicy.
To na allegro, to są strasznie drogie rzeczy.Robione w domu są dużo tańsze, ładniejsze i jest gwarancja, że nie spotkają na skwerku psiaka identycznie ubranego- bo może psiaki są jak kobiety i spotkanie z kolegą w identycznej kreacji, to dla nich prawie dyshonor, hi, hi.

Link to comment
Share on other sites

Maltanczyk powinien nosić ubrania wyłącznie na podszewce (sztucznej lub jedwabnej), inaczej to filcuje włos. Manius wygląda teraz lepiej, bo już rozczesany, Pan wykąpał go uprzednio nie rozczesując i gotowe. Uwierz mi, nie widziałaś chyba zaniedbanego maltana ;) Nie uważam,żeby strzyżenie było wskazane, ewentualnie skrócenie koncówek.

Link to comment
Share on other sites

Długość: od szyi do nasady ogona:29cm, obwód brzuszka:34cm.

Tak jak pisze Msume - w niedzielę znajomi właściciciela wykąpali Mariana bez rozczesywania, więc włos po prostu się splątał i lekko sfilcował.
A Gutek też nie pozwala odpocząć sierści Mania, i dość mocno przyczynia się do tych kołtunów, ponieważ regularnie siedzi na koledze, usiłując uprawiać seks :mdleje::mdleje::mdleje:

Żunia - musisz obiecać zdjęcia Mariana we wszystkich tych fatałaszkach :lol:!

Link to comment
Share on other sites

To nie ja, to Gabi ( jak znam życie ) szybciutko stworzy wieeelką galerię i mam nadzieję, że sukcesywnie będzie ją uzupełniać.
Ja tu się rozpisuję, bo nadopiekuńcza jestem ( zarówno w stosunku do dzieci, jak i zwierząt ) i lubię się wcinać w decyzje ( zazwyczaj mądre i przemyślane ) mojej córki.
Tylko czekać jak me dziecię wytłumaczy mi przez telefon, co o tych moich postach sądzi

Link to comment
Share on other sites

Zostałam oficjalnie upoważniona do napisania,
Gabi i Łukasz są po wizycie u Mańka. Psiak ich zachwycił i nie mogą doczekać się chwili, kiedy będzie z nimi. Zdjęcia z wizyty będą chyba jutro, bo teraz towarzystwo ruszyło na podbój sklepu zoologicznego.
Chcą już dziś kupić Maniusiowi wszystko, co będzie psiakowi potrzebne ( ciekawa jestem okrutnie tych zakupów).
Z tego, co mówili zrozumiałam, że wzięli też namiar na sklep z karmą odpowiednią dla Maniusia.
Oczywiście o nowym domowniku została już powiadomiona cała rodzina ( i wszyscy deklarują pomoc w opiece, gdyby Młodzi musieli wyjechać bez psa ) oraz koleżanki i koledzy z pracy obojga.
Mam nadzieję, że nie tylko oni odnieśli tak pozytywne wrażenia po wizycie.

Link to comment
Share on other sites

To się bardzo cieszę :) Dorotka jak oceniasz przyszły domek? Mam nadzieję,że piesek nie będzie często zostawał bez Pańciostwa, bo maltany bardzo tęsknią za swoimi ludźmi :( Maltańczyk od tysiąclecia towarzyszy ludziom wszędzie, rzymskie matrony nosiły je w rękawie sukni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']To się bardzo cieszę :) Dorotka jak oceniasz przyszły domek? Mam nadzieję,że piesek nie będzie często zostawał bez Pańciostwa, bo maltany bardzo tęsknią za swoimi ludźmi :( Maltańczyk od tysiąclecia towarzyszy ludziom wszędzie, rzymskie matrony nosiły je w rękawie sukni ;)[/QUOTE]


Uważam, że Marian nie mógł trafić lepiej :)
Maluch przywitał Gabrysię i Łukasza bardzo wylewnie, od razu wskoczył nowemu Panu na kolana i rozdawał buziaki.
Myslę, że nawet ptasiego mleczka mu nie zabraknie, a wiem, co mówie, bo znam się na ludziach :)

Link to comment
Share on other sites

Świetnie, ja to na wszelki wypadek znalazłam nawet tani transport do twojego miasta na ten weekend :) To czekamy, aż Abrakadabra potwierdzi,że osoba wizytująca pozytywnie oceniła wasz dom :)[quote name='m.aleksandrzak']Jesteśmy po wizycie pre- i... Gucio, wszystko wskazuje na to, że pakujesz manatki i będziesz nasz, a my - Twoi :-)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='m.aleksandrzak']Jesteśmy po wizycie pre- i... Gucio, wszystko wskazuje na to, że pakujesz manatki i będziesz nasz, a my - Twoi :-)[/QUOTE]

Właśnie małam zamiar obwieścić tę radosną nowinę!
Gutek zamieszka u Małgosi w Kaliszu, musimy tylko dograć sprawę transportu.
Bardzo się cieszę :)

Po obserwacji i głębszym przeanalizowaniu sprawy dochodzę do wniosku, że rozłąka dobrze im zrobi, naprawdę.
Marian odpocznie od ciągłego "gwałcenia" :), a podejrzewam, że stan jego sierści ulegnie również znacznej poprawie..., ponieważ Gutek strasznie go podczas tej czynności "mierzwi" :evil_lol:

Małgosia, jeśli Twoja sunia jest taka samo asertywna i stanowcza jak moja - to pewnie szybko da radę ostudzić zapędy Gutka :)
Zresztą mam nadzieję, że po kastracji jego spojrzenia na sprawy seksu ulegnie weryfikacji...
Jutro chłopaki jadą na badania krwi, zabieg i czyszczenie ząbków.

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak myśleliśmy ciężko nam było się rozstać z Mańkiem i ubolewamy, że nie mogliśmy wziąć go już dzisiaj.
Jak pisała Mama poczyniliśmy niezbędne zakupy ( w postaci wygodnego legowiska, 3 przyrządów do czesania, szelek, smyczy, miseczek, karmy suchej i mokrej, witamin ) myśleliśmy też o jakiś zabawkach, ale niestety nie wiedzieliśmy, jakie będą odpowiednie ( może jakieś podpowiedzi :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...