Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='pantolini']Ale teraz ponoć juz się tworzą nowe związki i w którymś hodowla może być zapisana.Nie możesz bazowac w tym momencie na hodowlach FCI i KPR bo bazy nowych stowarzyszeń będa na bierzaco uzupełniane.MASAKRA[/QUOTE]
O kurcze, nie wiedziałam. Ale to co beda sobie tworzyc stowarzyszenia i wyrabiac psom rodowody mimo ze te ich nie maja czy jak ?

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak mogą .Będa działać tak jak ZKwP z psami ras polskich i zaczna zakładać księgi wstępne albo zatwierdza rodowody FCI jak ktoś wcale nie chodził na wystawy.Zresztą rasy też powstały od kundli.Dlatego zgłaszam po przeczytaniu aukcji np to że są i psy i suki bo to jest niedozwolony wybór towarów z listy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Niestety tak mogą .Będa działać tak jak ZKwP z psami ras polskich i zaczna zakładać księgi wstępne albo zatwierdza rodowody FCI jak ktoś wcale nie chodził na wystawy.Zresztą rasy też powstały od kundli.Dlatego zgłaszam po przeczytaniu aukcji np to że są i psy i suki bo to jest niedozwolony wybór towarów z listy.[/QUOTE]
Kurde to bedzie problem ... To ta ustawa w takim razie bedzie w tym kierunku bezsensowna - w sensie walki z pseudo, my bedziemy ich teraz zglaszac a oni potem wyjda jak grzyby po deszczu... niedobrze

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]pantolini[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18358762#post18358762"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Niestety tak mogą .Będa działać tak jak ZKwP z psami ras polskich i zaczna zakładać księgi wstępne albo zatwierdza rodowody FCI jak ktoś wcale nie chodził na wystawy.Zresztą rasy też powstały od kundli.Dlatego zgłaszam po przeczytaniu aukcji np to że są i psy i suki bo to jest niedozwolony wybór towarów z listy.


Kurde to bedzie problem ... To ta ustawa w takim razie bedzie w tym kierunku bezsensowna - w sensie walki z pseudo, my bedziemy ich teraz zglaszac a oni potem wyjda jak grzyby po deszczu... niedobrze

NO TO WIDAĆ O JAKA MIŁOŚC CHODZI TYLKO DO KASY A NIE O ZWIERZĘTA
ALE ZMARTWIENIE- CYTUJE - WYJDĄ JAK GZRYBY PO DESZCZU SAMI TEGO CHCIELIŚCIE TO MACIE

Link to comment
Share on other sites

Przed chwila ogladalam w telewizji ZDF program przedstwiajacy targowiska przygraniczne,na ktorych sprzedawano ponoc z papierami wszystkie rasy psow .Widzalam w skrzynkach chihuahua,miniaturki szpicow,westi iitd.Ilosc psow do sprzedazy sie zwiekszyla.psy sprzedaja po 100euro.
Moze tymi targowiskami sie ktos zajmie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koczka']Napisał [B]pantolini[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18358762#post18358762"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Niestety tak mogą .Będa działać tak jak ZKwP z psami ras polskich i zaczna zakładać księgi wstępne albo zatwierdza rodowody FCI jak ktoś wcale nie chodził na wystawy.Zresztą rasy też powstały od kundli.Dlatego zgłaszam po przeczytaniu aukcji np to że są i psy i suki bo to jest niedozwolony wybór towarów z listy.


Kurde to bedzie problem ... To ta ustawa w takim razie bedzie w tym kierunku bezsensowna - w sensie walki z pseudo, my bedziemy ich teraz zglaszac a oni potem wyjda jak grzyby po deszczu... niedobrze

NO TO WIDAĆ O JAKA MIŁOŚC CHODZI TYLKO DO KASY A NIE O ZWIERZĘTA
ALE ZMARTWIENIE- CYTUJE - WYJDĄ JAK GZRYBY PO DESZCZU SAMI TEGO CHCIELIŚCIE TO MACIE[/QUOTE]

Przeciez chcielismy dobrze - zeby pseudo sie nie szerzylo , zeby psy byly hodowane w godnych warunkach prawda ? "SAMI TEGO CHCIELIŚCIE TO MACIE" - to co sugerujesz , ze robiac cos w kierunku dobra dla zwierzat chcielismy aby pseudo sie poszerzylo i potworzylo jakies nowe zwiazki ? To chyba nie jest logiczne myslenie...Wiec moze lepiej sie zastanow co piszesz a nie rzucaj sie na ludzi ktorzy proboja cos pomoc ?
Zauwazyliscie , ze te konta ktore na nas naskakuja to sa potworzone w tym roku w styczniu, dziwne prawda ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Przed chwila ogladalam w telewizji ZDF program przedstwiajacy targowiska przygraniczne,na ktorych sprzedawano ponoc z papierami wszystkie rasy psow .Widzalam w skrzynkach chihuahua,miniaturki szpicow,westi iitd.Ilosc psow do sprzedazy sie zwiekszyla.psy sprzedaja po 100euro.
Moze tymi targowiskami sie ktos zajmie?[/QUOTE]

Na takie targowiska to chyba tylko z policja . Ciekawe czy oni maja zamiar takie targowiska monitorowac ;>? jak sadzicie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Nie wiem, czy moja propozycja zostanie zaakceptowana, ale już trochę przeglądam.
[url]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-owczarki-szczenieta-i2026375854.html[/url]

To jest coś takiego?[/QUOTE]

możliwe że nie są w ZK , tylko tej organizacji owczarkowej , KHORN czy jakoś tak
trzeba by teraz złapać sporo hodowców , by weryfikować nazwy hodowli etc
ja tylko ew mogę w staffikach , amstaffach , bullach -bo w tym "siedzę"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laura_112']Na takie targowiska to chyba tylko z policja . Ciekawe czy oni maja zamiar takie targowiska monitorowac ;>? jak sadzicie ?[/QUOTE]
ale ponoc od 01.01 2012 jest zakazane sprzedawanie psow i kotow?to moze napisac do urzedow przygranicznych miast i przeslac im ustawe o Noweilzacji faxem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Całe śląskie na allegro też ogarnięte. Na tablicy wszyscy zaznaczają, iż pies ma rodowód, ale w opisie tego nie podają - podejrzewam, że nie ma. Nie mam pojęcia, co teraz robić.[/QUOTE]

powinien być podany przydomek hodowli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Całe śląskie na allegro też ogarnięte. Na tablicy wszyscy zaznaczają, iż pies ma rodowód, ale w opisie tego nie podają - podejrzewam, że nie ma. Nie mam pojęcia, co teraz robić.[/QUOTE]

Ja wczoraj całe śląskie na allegro zgłaszałam, dużo dziś było??
Wezmę się później za małopolskie bo widzę, że chyba nikt nie zgłasza...

Link to comment
Share on other sites

Będą mieli stowarzyszenia jak im z 'psów rasowych bez udokumentowanego pochodzenia' wyrostac bedą obciążone chorobami genetycznymi psy. Przykro widzieć, ze niektórzy nie widzą tego, ze ustawa ma charakter dobroczynny a nie zaden spisek hodowców psów z rodowodem.
Ja np żadnej hodowli nie prowadze, nie mam znajomosci w zkwp, nie jestem ich członkiem, udzielam sie w wolontariacie w schronie, pomagam bezdomnym psom i po prostu widać jakie 'zyski' przynosi niekontrolowana hodowla i sprzedaż psów bez 'papierów'.
Jestem jak najbardziej za ustawą, szkoda, że tak bardzo jest ona dziurawa.
Aczkolwiek nie przeczę że i w zkwp zdarzają się przekręty co powinno być szybko i skutecznie tępione.
No to idę na pomorskie zgłaszać pieseczki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...