Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

To stwoarzyszenie zaklada pani Marta ;) hodowczyni shih tzu Stowarzyszenie to ma na celu hodowlę w poszanowaniu praw zwierząt

to jej blog

[URL="http://nanta.bloog.pl/kat,40244068,index.html"][/URL]

Pomaga szukac domow dla psów z pseudo

[URL="http://www.photoblog.pl/shihtzu/111802354/nielegalna-pseudohodowlaszukamy.html"][/URL]

















Zbiera podpisy do petycji

[URL="http://www.photoblog.pl/proxy.php?to=c2bc7ebd90107d3783e12234e0a9ad15&h=TW1VMlpEazBNV1V6WW1KUFI3UlFxSElnNjFoNW9XR3ltRDVDOFgvUg==&backUrl=http%3A%2F%2Fwww.photoblog.pl%2Fhodowlananta%2F112130318"]http://www.photoblog.pl/proxy.php?to=c2bc7ebd90107d3783e12234e0a9ad15&h=TW1VMlpEazBNV1V6WW1KUFI3UlFxSElnNjFoNW9XR3ltRDVDOFgvUg==&backUrl=http%3A%2F%2Fwww.photoblog.pl%2Fhodowlananta%2F112130318[/URL]

Edited by Monalisa4
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monalisa4']To stwoarzyszenie zaklada pani Marta ;) hodowczyni shih tzu Stowarzyszenie to ma na celu hodowlę w poszanowaniu praw zwierząt

to jej blog

[URL]http://nanta.bloog.pl/kat,40244068,index.html[/URL]

Pomaga szukac domow dla psów z pseudo

[URL]http://www.photoblog.pl/shihtzu/111802354/nielegalna-pseudohodowlaszukamy.html[/URL]

Zbiera podpisy do petycji

[URL]http://www.photoblog.pl/proxy.php?to=c2bc7ebd90107d3783e12234e0a9ad15&h=TW1VMlpEazBNV1V6WW1KUFI3UlFxSElnNjFoNW9XR3ltRDVDOFgvUg==&backUrl=http%3A%2F%2Fwww.photoblog.pl%2Fhodowlananta%2F112130318[/URL][/QUOTE]

Reklamujesz tutaj pseudohodowlę, która na swojej głównej stronie jawnie łamie ustawę o ochronie zwierząt? Nie rozumiesz, że tutaj są ludzie, którzy bardzo chętnie podeślą info na prokuraturę? <zanim skończyła to pisać spisała dane i przesłała w odpowiednie ręce>

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, od paru dni również masowo zgłaszam pseudo, allegro świetnie działa w porównaniu do innych serwisów. Wczoraj wysłałam maila do tablicy, gratki i moruska, dlaczego ogłoszenia wciąż wiszą skoro łamią ustawę otrzymałam odpowiedz od tablicy:
[COLOR=#222222][FONT=Geneva] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Geneva]Hej!
Dziękujemy za wiadomość.
Większość kotów i psów widocznych w tej chwili w naszym serwisie urodziło się przed wejściem w życie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Niezależnie od kategorii i parametru "za darmo", mogą być więc sprzedane. "Za darmo" jest parametrem na stałe ustawionym w kategorii zwierząt bez rodowodu ze względu na nowelizację , która zakazuje [B]"rozmnażania zwierząt w celach handlowych"[/B]. Prawo nie działa jednak wstecz i nie dotyczy zwierząt urodzonych wcześniej.
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Geneva][COLOR=#222222][FONT=Geneva]Jeśli w czymś jeszcze możemy pomóc - napisz do nas.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Geneva]
Więc odp że jest to łamanie prawa bo sprzedający uzyska korzyść ze sprzedaży nierodowodowego psa w tym roku a nie w 2011 i do tej pory cisza...
[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]

a od gratki:
Dziękuję za zgłoszenie. Pragnę poinformować, iż zgodnie ze zmianą
Ustawy
o Ochronie Praw Zwierząt, została wprowadzona odpowiednia zmiana
Regulaminu Gratka.pl.
W odniesieniu do uwag dotyczących łamania regulaminu przez innych
użytkowników, zapewniam, że każdy przypadek, który do nas dotrze jest
rozpatrywany. Niestety w chwili obecnej nie istnieją techniczne
możliwości, które nie pozwolą dopuścić do publikacji podobnych
ogłoszeń,
dlatego musimy działać po fakcie. W takiej sytuacji może dochodzić do
łamania zasad.
Użytkownicy serwisu Alegratka.pl zostaną poinformowani w najbliższym
czasie mailowo o wprowadzonych zmianach w Regulaminie Gratka.pl.
Zachęcamy do kontaktu w przypadku zaobserwowania kolejnych naruszeń
regulaminu.
Mam nadzieję, że podane informacje okażą się pomocne.

W odp napisałam że jeśli działają po fakcie niech usunął ogłoszenie shar-pei (to z jabłkiem, co niby piesek bez niego nie zostanie "oddany" za cenę chyba 600zł)
odp że przekażą do sprw. i aby zgłaszać kolejne, po ok 20min ogłoszenia nie było. Więc wysłałam kolejną partię (ok 6linków) ponad godzinę temu i cisza..ogłoszenia dalej są..

a morusek milczy w sprawie mojego maila...

Myślę że trzeba ich "atakować" mailami nie tylko zgłoszeniami z całym opisem że jeśli nie usuną tych ogłoszeń to będziemy przekazywać sprawę odpowiednim instytucjom.

Link to comment
Share on other sites

Witam, piszę na tym forum właściwie nie mojej sprawie tylko koleżanki. Dziś przeczytałyśmy na internecie że jutro ma nastąpić pierwsze czytanie ustawy o ochronie zwierząt [url]http://www.koalicja.org.pl/ustawa.php[/url]
Zawiera ona między innymi taki tekst:
[CENTER][B]Art. 17.[/B][/CENTER]

[LIST=1]
[*] Chów, rozmnażanie i oferowanie zwierząt domowych, w tym także rasowych, na sprzedaż jest działalnością gospodarczą podlegająca rejestracji w ogólnokrajowym rejestrze psów oraz innych zwierząt domowych, zwanego dalej "rejestrem hodowli zwierząt domowych".
[*] Rejestr hodowli zwierząt domowych prowadzi Krajowy Inspektor do Spraw Zwierząt.
[*] Do rejestru hodowli zwierząt domowych wpisuje się zwierzęta oznaczone czipem.
[*] W rejestrze umieszcza się dane wszystkich psów wydawanych lub zbywanych z hodowli oraz przyjmowanych do schronisk i domów tymczasowych.
[*] Do rejestru mogą być, na wniosek właściciela, wpisane inne zwierzęta domowe.
[*] Minister właściwy do spraw administracji publicznej określi, w drodze rozporządzenia, sposób i tryb prowadzenia rejestru hodowli zwierząt domowych, mając na względzie potrzebę zapewnienia jawności danych zawartych w rejestrze.
[*] W przypadku prowadzenia handlu lub rozrodu zwierząt domowych bez wpisu do rejestracji hodowli zwierząt domowych, wójt gminy właściwej ze względu na miejsce chowu lub oferowania zwierząt lub Wojewódzki Inspektor do Spraw Zwierząt może wydać decyzję o odebraniu zwierząt.
[/LIST]
I teraz moje pytanie czy każda hodowla nawet ta rodowodowa będzie musiała otworzyć działalność gospodarczą?
Moja znajoma ma jedną suczkę rodowodową i chciałaby ją wystawiać i zrobić jej uprawnienia hodowlane ale jeśli dla jednej suczki musi otworzyć działalność to chyba nie ma sensu.
I jeszcze jedno pytanie:
Czy każdy szczeniak którego się kiedyś będzie kupowało będzie musiał być zaczipowany?

To już tak z ciekawości?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']
I teraz moje pytanie czy każda hodowla nawet ta rodowodowa będzie musiała otworzyć działalność gospodarczą?
Moja znajoma ma jedną suczkę rodowodową i chciałaby ją wystawiać i zrobić jej uprawnienia hodowlane ale jeśli dla jednej suczki musi otworzyć działalność to chyba nie ma sensu.
I jeszcze jedno pytanie:
Czy każdy szczeniak którego się kiedyś będzie kupowało będzie musiał być zaczipowany?

To już tak z ciekawości?
Pozdrawiam[/QUOTE]

Pewnie lepiej byłoby napisać w temacie o nowelizacji, ale tutaj i tak straszny bałagan panuje :)
Tutaj jest opracowanie, które wygląda na wiarygodne. Ogólnie rzecz biorąc obecnie również każdy, kto prowadzi hodowlę prowadzi działalność gospodarczą, jednak jest to dość specyficzna działalność:
[url]http://www.mastifland.pl/index.html?id=17[/url] (teksty o Urzędzie Skarbowym i ZUS czy KRUS)

polecam jednak sprawdzić każdy punkt :)

Link to comment
Share on other sites

Oprócz Allegro, podniósł mnie na duchu mały, lokalny serwis tarnowski. Oto odpowiedź na moje pytanie, co z ogłoszeniami psów i kotów bez rodowodu:


[I]Witam,

1. Problem był sygnalizowany telefonicznie przez intenautów
2. Zdecydowaliśmy się dodać zapis w regulaminie serwisiu [/I][URL="http://www.tarnowiak.pl/strona/regulamin/"][COLOR=#0066cc][I]http://www.tarnowiak.pl/strona/regulamin/[/I][/COLOR][/URL]
[I]3. Za treści ogłoszeń nie odpowiadamy - odpowiadają za nie dodający ogłoszenia
4. IP użytkownika dodającego ogłoszenie podajemy wyłącznie na prośbę prokuratury lub policji
5. W dniu dzisiejszym dodatkowo usunęliśmy ogłoszenia dot sprzedaży psów - nie mamy pewności że wszystkie
6. Będziemy się starali nie dodawać ogłoszeń dot sprzedaży psów
7. Niestety ogłoszenia reaktywowane/przedłużane są akceptowane automatycznie więc może się zdarzyć że w serwisie pojawi się tego typu ogłoszenie
8. Pod treścią ogłoszenia jest przycisk "zgłoś błąd" -->niezgodne z regulaminem ... Prosilibyśmy Panią jeżeli tylko to możliwe jak znajdzie Pani takie ogłoszenie aby kliknąć w przycisk "zgłoś błąd" - takie ogłoszenie zostanie przez nas usunięte w ciągu kilku chwil

Czy powyższe działania Panią satysfakcjonują? Dziękuję za pomoc w eliminacji tego typu ogłoszeń, za okazaną pomoc będę zobowiązany.

:-)[/I]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem gdzie byłoby lepiej pisać, jestem tu pierwszy raz i taki temat znalazłam, wydał mi się odpowiedni. Ale przepraszam
Do keksika, przeczytałam - lecz właśnie z tego co zrozumiałam w nowej ustawie hodowla psów będzie traktowana jak działalność gospodarcza więc konieczne będzie opłacanie ZUSu. Ten link który mi wysłałaś będzie raczej nieaktualny.
Ale nie wiem tego na pewno - może jest na tym forum jakiś prawnik?
A co do drugiej odpowiedzi z tego co czytam w ustawie to czipować nie będzie Związek Kynologiczny tylko będzie można czip zrobić nawet u weterynarza , tyle że do "rejestru hodowli" będzie można wpisywać tylko psy z czipowane. Z tym że każdy szczeniak i każdy dorosły pies hodowlany będzie musiał być wpisany do tego rejestru.
Tak ja to rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zołzowata']Oprócz Allegro, podniósł mnie na duchu mały, lokalny serwis tarnowski. Oto odpowiedź na moje pytanie, co z ogłoszeniami psów i kotów bez rodowodu:


[I]Witam,

1. Problem był sygnalizowany telefonicznie przez intenautów
2. Zdecydowaliśmy się dodać zapis w regulaminie serwisiu [/I][URL="http://www.tarnowiak.pl/strona/regulamin/"][COLOR=#0066cc][I]http://www.tarnowiak.pl/strona/regulamin/[/I][/COLOR][/URL]
[I]3. Za treści ogłoszeń nie odpowiadamy - odpowiadają za nie dodający ogłoszenia
4. IP użytkownika dodającego ogłoszenie podajemy wyłącznie na prośbę prokuratury lub policji
5. W dniu dzisiejszym dodatkowo usunęliśmy ogłoszenia dot sprzedaży psów - nie mamy pewności że wszystkie
6. Będziemy się starali nie dodawać ogłoszeń dot sprzedaży psów
7. Niestety ogłoszenia reaktywowane/przedłużane są akceptowane automatycznie więc może się zdarzyć że w serwisie pojawi się tego typu ogłoszenie
8. Pod treścią ogłoszenia jest przycisk "zgłoś błąd" -->niezgodne z regulaminem ... Prosilibyśmy Panią jeżeli tylko to możliwe jak znajdzie Pani takie ogłoszenie aby kliknąć w przycisk "zgłoś błąd" - takie ogłoszenie zostanie przez nas usunięte w ciągu kilku chwil

Czy powyższe działania Panią satysfakcjonują? Dziękuję za pomoc w eliminacji tego typu ogłoszeń, za okazaną pomoc będę zobowiązany.

:-)[/I][/QUOTE]


super:)))))))))) widać jak się chce to można, ciekawe ile osób musiało zgłosić żeby podjeli takie kroki:]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']
Do keksika, przeczytałam - lecz właśnie z tego co zrozumiałam w nowej ustawie hodowla psów będzie traktowana jak działalność gospodarcza więc konieczne będzie opłacanie ZUSu. Ten link który mi wysłałaś będzie raczej nieaktualny.
[/QUOTE]

Masz rację, nieaktualne. Jednak na usprawiedliwienie autora: ostatnio często zmieniało się pojęcie działalności gospodarczej: [url]http://www.iform.pl/dzialy-specjalne-produkcji-rolnej-a-dzialalnosc-rolnicza-i-dzialalnosc-gospodarcza---dotyczy-pit-N229.html[/url]

Więc teraz hodowla psów nie jest działalnością gospodarczą, a tylko należy do działów specjalnych produkcji rolnej - obecnie hodowcy nie muszą płacić ZUS, lecz jeśli w nowelizacji zatwierdzą ten punkt, będzie to działalność gospodarcza i o ile jest to jedyna działalność z jakiej czerpie się zyski, to trzeba będzie odprowadzać ZUS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']
A co do drugiej odpowiedzi z tego co czytam w ustawie to czipować nie będzie Związek Kynologiczny tylko będzie można czip zrobić nawet u weterynarza , tyle że do "rejestru hodowli" będzie można wpisywać tylko psy z czipowane. Z tym że każdy szczeniak i każdy dorosły pies hodowlany będzie musiał być wpisany do tego rejestru.
[/QUOTE]

Ustawa nie może nakazywać jakichś działań stowarzyszeniu. Związek Kynologiczny w Polsce to tylko stowarzyszenie hodowców psów rasowych - jedno z kilku. To nie jest organ państwowy :)

Link to comment
Share on other sites

I bardzo dobrze wszyscy rozmnażający powinni być zarejestrowani w US i powinni płacić podatki. Podatek powinien być przystępny nie za duży ale i nie za mały tak ok 500 zł od szt hodowlanej i bez względu na to czy hodowla jest zrzeszona w jakimś związku czy nie , a oprócz tego powinno się wprowadzić pojęcie max wielkości stada do 5 szt aby realnie można było zapewnić utrzymanie w dobrostanie swoich pupili i obowiązkowe kontrole wet co 2 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']Ustawa nie może nakazywać jakichś działań stowarzyszeniu. Związek Kynologiczny w Polsce to tylko stowarzyszenie hodowców psów rasowych - jedno z kilku. To nie jest organ państwowy :)[/QUOTE]
Ale ja nie oto pytałam, mówimy o rejestracji hodowli u Krajowego Inspektora do spraw Zwierząt. Z tego co szukałam nie ma w tej chwili takiego urzędu ale ma właśnie powstać . Oto co wyczytałam na stronie którą podałam wcześniej.
Najważniejsze nowe elementy proponowanej nowej "Ustawy o ochronie zwierząt" w stosunku
do ustawy obecnie obowiązującej:
1. Utworzenie - zgodnie z Europejską Konwencją Ochrony Zwierząt - instytucji Krajowego Inspektora ds
Zwierząt i jego wojewódzkich przedstawicieli, których zadaniami będą m.in:
a. nadzór nad miejscami opieki nad zwierzętami bezdomnymi;
b. nadzór nad hodowlami zwierząt domowych;
c. nadzór nad innymi miejscami wykorzystywania zwierząt domowych i dzikich do celów zarobkowych.
1.1 Uczynienie z Krajowego Inspektora ds Zwierząt osoby współodpowiedzialnej za realizację ustawy.
4. Ograniczenia w podaży zwierząt domowych, zmniejszające ilość zwierząt bezdomnych:
a. uznanie hodowli zwierząt domowych za normalną, opodatkowaną działalność gospodarczą;
b. zakaz handlu zwierzętami domowymi poza miejscami ich chowu (w tym na targowiskach); w sklepach
zoologicznych dopuszczona sprzedaż niektórych zwierząt;
c. zakaz rozmnażania pewnych ras psów i ich mieszańców;
d. wprowadzenie obowiązku zdawania odpowiedniego egzaminu przez właścicieli pewnych ras psów i
mieszańców ras; wprowadzenie ewidencji takich osób.
Jest tam więcej ale nie chcę wszystkiego wklejać aby nie zaśmiecać wątku.
Moje pytanie pozostaje więc takie same,
czy po wejściu tej ustawy w życie moja koleżanka która ma suczkę rodowodową , chcąc ją rozmnożyć, (oczywiście po zdobyciu przez nią uprawnień), będzie musiała zgłosić szczeniaki do Krajowego Inspektora no i oczywiście sukę też - bo z tego co ja rozumiem z tego projektu to tak. Mało tego tam nie ma żadnego wpisu na temat Związku Kynologicznego. JA rozumiem że hodowla będzie tylko wtedy jeśli będzie wpisana do wspomnianego w ustawie rejestru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78'] a oprócz tego powinno się wprowadzić pojęcie max wielkości stada do 5 szt aby realnie można było zapewnić utrzymanie w dobrostanie swoich pupili [/QUOTE]
wyobrażasz sobie 5 kaukazów , na 10 piętrze w bloku mieszczącego się w centrum dużego miasta ? :)
ja mam 8 psów i jest tu wielu dogomaniaków co mają więcej niż 5 psów

więc dlaczego akurat uważasz że 5 to idealnie ? ja mogę mieć i 20 , stać mnie na to i mam warunki ..
stąd przykład kaukazów , pogłowie psów , powinno zależeć od warunków w jakich będą żyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']
Moje pytanie pozostaje więc takie same,
czy po wejściu tej ustawy w życie moja koleżanka która ma suczkę rodowodową , chcąc ją rozmnożyć, (oczywiście po zdobyciu przez nią uprawnień), będzie musiała zgłosić szczeniaki do Krajowego Inspektora no i oczywiście sukę też - bo z tego co ja rozumiem z tego projektu to tak. Mało tego tam nie ma żadnego wpisu na temat Związku Kynologicznego. JA rozumiem że hodowla będzie tylko wtedy jeśli będzie wpisana do wspomnianego w ustawie rejestru.[/QUOTE]

Będzie musiała:
- mieć hodowlę zarejestrowaną w stowarzyszeniu hodowców psów rasowych
- zarejestrować działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu hodowli psów rasowych
- wpisać tę działalność oraz psy (jeśli zaczipowane) do rejestru w Inpektoracie ds Zwierząt (szczeniaków, o ile rozumiem nie musi zgłaszać do tego rejestru dopóki ich nie zaczipuje i nikomu nie przekaże)

Dobrze zrozumiałaś zapis :) Ale pamiętajmy, że to dopiero projekt i jeszcze długa droga przed nim.
Nie ma żadnego wpisu o Związku Kynologicznym, bo nie jest on potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

Co do hodowli w blokach powinien być absolutny trzymania powyżej 2 psiaków lub kotów bo może stać się to uciążliwe dla innych mieszkańców . A psów można mieć i 100 tylko żecz w tym aby poświęcać im odpowiednio dużo czasu i uwagi a nie powiesz mi chyba że 7 psiakom poświęcisz dziennie 1 godzinkę i będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...