Jump to content
Dogomania

Bastek - Kudłaty aniołek . odszedł za T.M ...Kocham y Cię ,,nadal....


aanka

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dogo07']Nie każdy psiak jest przytulakiem.
Ja myślę że jak na początek to naprawdę wspaniałe wieści.
:)[/QUOTE]
Też tak myślę,bo to przecież jego pierwsza noc w domku...Nowi ludzie i nowe,jeszcze nieznane otoczenie...Wszystkiego musi się dopiero nauczyć.Będzie dobrze...!

Link to comment
Share on other sites

Michelle raz jeszcze DZIĘKI WIELKIE. To co on przywiózł ze sobą to wielkie nic w porównaniu z tym jakie szczęście go spotkało na stare lata. Smaczki to dla wszystkich Twoich psiaków, bo Bastek pewnie nawet nie wie co to jest. Martwi mnie to jego brudzenie.Piękne DZIĘKI dla Cioteczek i Michelle.

Link to comment
Share on other sites

Wieści są dobre. Wczoraj Bastek już spał w fotelu. Wskakuje dopiero jak wyjdę z pokoju, ale zawsze coś ;) Ma lekkie problemy z koordynacją ruchów, ale to może wina wieku oraz ma jakąś traumę odnośnie przypinania smyczy albo dotykania główki. Wczoraj dwa razy chapnąl pyszczkiem w potwietrzu gdy chciałam przypiąć smycz, ale gdy już jest na smyczy jest ok. Na dworze grzecznie spaceruje i UWAGA! pomimo, że dzisiaj rano znowu była kałuza, to jednak Bastek sygnalizuje swoje potrzeby, tak jakby bucząc :) Jest to cichy sygnał , ale jest!!!

Wieczorem wkleję foty to ciotki zobacza pięknego chłopaka jak zwinnie biega po dworze :)

Acha i jeszcze jedno, zapomniałabym, na jednym spacerze Bastek był z Tuptusiem. Chłopcy grzecznie się obwąchali i Bastek stracił zainteresowanie Tupkiem, natomiast Tuptuś był bardzo ciekawy nowego domownika, aż musiałam go odciągnąć. Myślę więc, że z Luzikąteż nie powinno być problemu, tym bardziej, że to dzieweczka :)

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia-s']przyszly pieniazki od: aanka, Maja602, ulka1108, jota67 - Bastek Serdeczenie Dziekuje :-)

poszedl przelew za dt za luty[/QUOTE]

Asieńko wielkie dzięki za pilnowanie finansów Bastusia,muszę napisać,że robisz to wzorowo,zresztą jak w wielu przypadkach.
Wszystkim Cioteczkom o wspaniałych serduszkach dziękuję za wpłaty,dzięki,którym Bastuś rozpoczął nowe życie!

Link to comment
Share on other sites

Bastek gdy idzie na spacer jest bardziej ożywiony, jakby weselszy. Gdy wraca kładzie sie w fotelu i śpi. Zwinie się w kłębek i wówczas można chodzić po pokoju, a on nie reaguje. Z pewnością ma problemy ze słuchem, tylko czy to kwestia wieku czy są inne powody - nie wiem. Jednak moja boksia, też już niemłoda również jest już trochę głucha i gdy śpi, można całą zawartość chaty wynieśc a ona ani drgnie, więc....myślę, że ten objaw nie jest niepokojący.

[quote name='docha']nie wygląda na bardzo starego psa, ja bym mu dała max 5 lat.

pamiętam dość niedawno psa z takimi problemami, czy to nie był PON-Ponik od Anuli?[/QUOTE]

Docha dodaj jakieś 5 albo 7 lat- takie info dostałam od cioteczek- ale pojedziemy do weta niech sam określi jego wiek i kondcję.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

Michelle a może Bastek ma chore uszy?
Wiesz ja miałam w DT PONika i też na samym początku nie dawał sobie zapiąć do obroży smyczy,kłapał zębami,było ewidentnie widać,że był podenerwowany .Miał jakiś uraz związany z głową,szyją.Był wyprowadzany w szelkach.Moją metodą na zmianę jego zachowania było delikatne dotykanie obroży,lekkie przekręcanie jej,po prostu w każdej wolnej chwili manipulowanie delikatne w tym miejscu.I udało się po pewnym czasie przekonać go,że dotyk nie boli a jest wręcz przyjemny,ale podkreślam,że było to bardzo delikatne działanie.No niestety każdy pies potrzebuje indywidualnego podejścia i obserwacji go i naprawienia błędów,które posiada.
Ja też jakoś nie mogę przełknąć jego wieku.PO zachowaniu jego na dzień dzisiejszy nie można określać wieku.Potrzeba dać mu czas,widać,że jeszcze jest zagubiony,niepewny,smutny.Nawet stary pies nie zachowuje się tak jak Bastek w tej chwili.

Edited by Anula
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Dzięki michelle za wiadomości o naszym Bastusiu.A jak z jego apetytem,co je?Jest zainteresowany jakimiś pluszakami,zabawkami?
Może moje pytania są nie na miejscu ale tak bardzo bym chciała wiedzieć jak najwięcej o Bastusiu.[/QUOTE]

Anula apetyt Jemu dopisuje. Dostaje jedzenie dwa razy dziennie i wszystko wyjada. Tylko za pierwszym razem, gdy dodałam jemu kiełbasy do chrupek, zostawił chrupki,gdy skończyła się kiełbaska, więc teraz dodaje mięsną puszkę,którą mieszam z chrupkami i ...wszystko znika :eviltong:
Co do zabawek to ma piłeczkę-brak zainteresowania, pszczółkę pluszową- również bez odzewu i misia gumowego-brak reakcji.

[quote name='Anula']Michelle a może Bastek ma chore uszy?
Wiesz ja miałam w DT PONika i też na samym początku nie dawał sobie zapiąć do obroży smyczy,kłapał zębami,było ewidentnie widać,że był podenerwowany .Miał jakiś uraz związany z głową,szyją.Był wyprowadzany w szelkach.Moją metodą na zmianę jego zachowania było delikatne dotykanie obroży,lekkie przekręcanie jej,po prostu w każdej wolnej chwili manipulowanie delikatne w tym miejscu.I udało się po pewnym czasie przekonać go,że dotyk nie boli a jest wręcz przyjemny,ale podkreślam,że było to bardzo delikatne działanie.No niestety każdy pies potrzebuje indywidualnego podejścia i obserwacji go i naprawienia błędów,które posiada.[/QUOTE]

To jest myśl!!! Dzięki Anula, kupię jemu szelki i wówczas, może nie będzie traumy z manipulowaniem przy głowie i zobaczę jak będzie sie zachowywał.
Obrożę wg wskazówek zostawię i gdy będzie gotowy na kontakt, wówczas delikatnie będę jego oswajać.
Dziekuję za wskazówkę .. :)

Edited by Szamanka
Post pod postem
Link to comment
Share on other sites

Uszy też niech zbada wet...może tutaj tkwi przyczyna tej wrażliwości....

Jego wiek został określony przez 2 wetów,wg informacji, ktore otrzymałam. Jeden dał jemu 10 lat, a drugi ok. 12, ale niech "mój" wet się wypowie bez żadnych sugestii. Zobaczymy....

Edited by Szamanka
Post pod postem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...