Jump to content
Dogomania

Zwierzaki "Zwierzaka" - prosimy o pomoc w adopcjach i utrzymaniu psów i kotów :(


andzia69

Recommended Posts

dzisiaj rano jak weszłam do psiarni to przeżyłam szok,nigdy czegoś takiego nie widziałam,calutki boks dosłownie zalany biegunką więc po pierwsze rozdzieliłam dziewczyny żeby ustalić,która nie domaga,dwa natychmiastowa decyzja dzwonimy po naszą Panią doktor(strasznie się bałam,że to może być parwo).i tak:

1.Alta onka-ma 8-9 lat,nie widzi całkowicie na jedno oko,w drugim też straci wzrok to tylko kwestia czasu,ma chorobę immunologiczną typową dla tej rasy zwaną łuszczką,ma parodontozę i do usunięcia co najmniej połowę zębów,osłuchowo i po badaniach przez doktor nie jest w złym stanie.została odrobaczona i podano preparat na pchły i kleszcze.

2.Sonia-ma 1-1,5 roku max zdrowa,trochę wychudzona.została odrobaczona i podano preparat na pchły i kleszcze.

do tej pory nie wiem,która miała tak koszmarną biegunkę,bo na chwilę obecną w boksach czysto.

bardzo źle znoszą zamknięcie Alta wyje i rozpaczliwie szczeka,Sonia wyje i wszystko niszczy.

oby dwie to totalne histeryczki jeśli chodzi o weta,widać że raczej nie miewały z nim kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, mar.gajko napisał:

Ta Sonia to pyszczek chartowaty ma.

Napisz coś, ile mają, szczepione? Tak ogólnie, to ogłoszę gdzieś. Sterylka kiedy? Jakie charaktery?

Ile w kilogramach mają?

no w kg to nie napiszę, bo nikt nie ważył :) Sonia - chartowata, ale nizsza  - taka do kolana, zaszczepiona na wirusówki, do sterylki za 2 tyg. najwcześniej'

Alta  - jw, ale do sterylki to jeszcze ze 2 mies :P aktualnie ma cieczkę

1.Alta onka-ma 8-9 lat,nie widzi całkowicie na jedno oko,w drugim też prawdopodobnie straci wzrok ,po badaniach przez doktor nie jest w złym stanie.została odrobaczona i podano preparat na pchły i kleszcze, zaszczepiona na wirusówki. Proludzka, dogaduje się z psami. Nie lubi kojca.

2.Sonia-ma 1-1,5 roku max zdrowa,trochę wychudzona.została odrobaczona i podano preparat na pchły i kleszcze, zaszczepiona na wirusowki.

 

Bardzo źle znoszą zamknięcie Alta wyje i rozpaczliwie szczeka,Sonia wyje i wszystko niszczy.

Obydwie to totalne histeryczki jeśli chodzi o weta,widać że raczej nie miewały z nim kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, devoner napisał:

no jakiś cymbał chyba myślał,że to CAO co nie zmienia faktu,że jakiekolwiek kopiowanie uszu i okaleczanie psa jest dla mnie niezrozumiałe.

Dziewczynki ja ostatnio miałam/mam psy z wyrżniętymi uszami przy dupie, jak trafnie Andzia napisała. I widuję takie w Krakowie, to psy z Ukrainy. Mam na osiedlu taką sukę z całkiem miłymi młodymi ludźmi i też ma tak wyrznięte uszy.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, mar.gajko napisał:

Dziewczynki ja ostatnio miałam/mam psy z wyrżniętymi uszami przy dupie, jak trafnie Andzia napisała. I widuję takie w Krakowie, to psy z Ukrainy. Mam na osiedlu taką sukę z całkiem miłymi młodymi ludźmi i też ma tak wyrznięte uszy.

ja tyż mam ukrainkę :) dobrze, ze jej  zostawili uszy w spokoju :)

13512133_1614360202142798_5607632582906040295_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...