Jump to content
Dogomania

List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec


AgaG

Recommended Posts

[quote name='amikat']Łamanie regulaminu tego forum, stało się normą akceptowana powszechnie przez dużą cześć użytkowników.

Mając na uwadze regulamin forum wzywam autorów obraźliwych i oszczerczych tekstów pod moim adresem, adresem fundacji i moich wolontariuszy a w szczególności Kasi - aisaK. O podpisanie postów proszę:
Psa Wolnego
Ulkę13
Leilę 52

Proszę o wskazanie konkretnych paragrafów Ustawy o Ochronie Zwierząt, Rozporządzenia o prowadzeniu Schronisk, Prawa Weterynaryjnego, Ustawy o Ruchu Drogowym, rozporządzeń dotyczących transportu zwierząt, etc, które zdaniem osób piszących oszczerstwa pod naszym adresem. NIe interesuja mnie pomówienia, domysły, chciejstwo.
Z szacunku do pozostałych użytkowników forum czekam na odpowiedz.
Anata Motak Fundacja S.O.S. dla Zwierząt[/QUOTE]

[quote name='amikat']wybacz ale nie sledze podpisów pod listem. Nie wiem jaka jest korelacja miedzy Leila52 a jednym z nazwisk podpisanych pod nim.
Ja się nazywam Aneta Motak. Bardzo proszę wymienione osoby o podpisanie swoich postów. Moje słownictwo i teksty? Proszę o przykład. Jeżeli sienie pojawi potraktuję to jako kolejny nieuzasadniony niczym atak.

Proszę jak już we wcześniejszym poście o przywołanie przepisu i paragrafu który złamałam i który to stanowi podstawę do straszenia mnie, nas prokuratorem.

Zgodnie z Waszymi postami jesteśmy złodziejami,. oszustami, przedszkolankami satanistów, mamy krew na rękach, mamy problem z psychiką, pracujemy jako pomagierzy , naganiacze etc. Jakież to MOJE słownictwo pozostawia wiele do życzenia? PRZYKŁAD! Z niecierpliwością czekam

Uspokoję Cie - jestem poczytana, spokojna i zdrowa psychicznie.[/QUOTE]

Pani Motak ja się nazywam Jan Cyndecki i to pani wie już od dawna - powód Pani także zna, ale specjalnie dla Pani raz jeszcze. I radzę się nie rozpędzać znowu i nie wtykać mi słów przeze mnie nie napisanych. Pani dorozumienia i interpretacje mnie nie interesują.
Pisząc, iż ja określiłem Panią jako przedszkolankę satanistów kłamie Pani. Już pokazała Pani swoje zdolności w zakresie języka polskiego pisanego - proszę w moim przypadku o precyzję. Jestem do dyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

i macie to co chcieliście sygnotariusze - zamykają nam schron - jedyny schron w naszym rejonie - BRAWO!!! cieszcie sie i skaczcie - tylko, ze tam są psy, do których nikt już nie zagląda i nie zaglądnie. Nadto w naszym rejonie jest coraz więcej bezdomnych - ZAMIAST ZADBAC O POPRAWĘ WARUNKÓW W SCHRONIE - GDY BYŁA [PETYCJA W CZERWCU ROZSYŁANA, TO ROZPIERNICZYLIŚCIE WSZYSTKO

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']i macie to co chcieliście sygnotariusze - zamykają nam schron - jedyny schron w naszym rejonie - BRAWO!!! cieszcie sie i skaczcie - tylko, ze tam są psy, do których nikt już nie zagląda i nie zaglądnie. Nadto w naszym rejonie jest coraz więcej bezdomnych - ZAMIAST ZADBAC O POPRAWĘ WARUNKÓW W SCHRONIE - GDY BYŁA [PETYCJA W CZERWCU ROZSYŁANA, TO ROZPIERNICZYLIŚCIE WSZYSTKO[/QUOTE]
jak mozna zamykac schronisko bez dania alternatywnego miejsca ,zeby psy mozna umiescic.To skandal
jakie to jest schronisko.gdzie sa te ci krzykacze co popierali je zamknac?
Zamyknie schroniska ma cel ,podczas wykonywania ulepszen ,remontow,bez przyjmowania psow,ale likwidowac to tylko moga czynic ludzie bez mozgow nienawidzacy wszystko co zyje.
Do kogo mozna jeszcze ztelefonowac pisac ?
Co stanie sie z tymi psami?
mam pomysl ,nich ci,co przylozyli sie do zamkniecia schroniska ,zabiora teraz do siebie do domow te biedne bezdomne istoty,albo porosic jakas zagraniczna organizacje moze pomoglaby w adopcjach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']i macie to co chcieliście sygnotariusze - zamykają nam schron - jedyny schron w naszym rejonie - BRAWO!!! cieszcie sie i skaczcie - tylko, ze tam są psy, do których nikt już nie zagląda i nie zaglądnie. Nadto w naszym rejonie jest coraz więcej bezdomnych - ZAMIAST ZADBAC O POPRAWĘ WARUNKÓW W SCHRONIE - GDY BYŁA [PETYCJA W CZERWCU ROZSYŁANA, TO ROZPIERNICZYLIŚCIE WSZYSTKO[/QUOTE]
Podobno tam działa prężne MTOZ więc coś zaradzi. Jak widać z wpisów na tym wątku, osoby biorące psy z Mielca na eksport doskonale wiedziały i orientowały się jaki jest stan tego schroniska, jaki jest sposób jego finansowania. Pytałem jakie działania były w tym zakresie podejmowane, pytałem także Amikat czy może Ona coś zrobiła dla zmiany tego stanu. Widział ktoś odpowiedź ? Pytałem jak kierowana była pomoc innych, w tym DNH dla tego schroniska. Na ręce administratora schroniska czy na ręce właściciela schroniska - bo to duża różnica. Prosiłem o pokazanie pism do UM Mielec ze strony DNH ws sprawie stanu tego schroniska, widział to ktoś. Ja nie. Jeśli byłby dowód na to, że innego wyjścia jak tylko eksport nie było - byłby zupełnie inny kontekst całej sprawy.
Tak się kończy sprawy bieg gdy od cyferblatu się zaczyna zegar oglądać. Podziękujcie same sobie, a od sygnatariuszy listów, w tym ode mnie proszę się ..... z zarzutami w stylu Basia1968 oddalić na stronę. Psy są własnością gminy i miasta Mielec i rozwiązanie musi podać właściwa władza samorządowa , bo od tego jest. A Wy lokalne działaczki i woluntariuszki od tego co macie w statutach Waszych organizacji.

Link to comment
Share on other sites

basia -dlaczego zamkneli schronisko? kto przylozyl sie do tego zamkniecia?Ile pozostalo psow?
Pies w-ty juz lepiej nic nie pisz ,bo twoje rady ..ach brak slow!
basia ,oby sie DNH nie obrazily tymi oskarzeniami ze strony paru krzykaczy na tym watku.Moze znowu pomoga ,bo co stanie z psami pozostawionymi w tym schronisku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em_'][quote name='Kaja i Aza']sosnowieckie schronisko
[QUOTE]" i breloczki z wątroby, wyciskają też białko z oczu, a najlepiej smakuje na tostach"Jak jeszcze sledzilam watek Wojtyszki (juz, jak rozumiem, nie istnieje), to przeczytalam cos takiego, autor Pies Wolny. Ja mu tam tego tekstu nie mam za zle :-).

[COLOR=#000000][FONT=Calibri] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/76537-WOJTYSZKI...-czy-kto%C5%9B-s%C5%82ysza%C5%82-co%C5%9B-o-tym-schronie/page63"]http://www.dogomania.pl/threads/76537-WOJTYSZKI...-czy-kto%C5%9B-s%C5%82ysza%C5%82-co%C5%9B-o-tym-schronie/page63[/URL]

cytat: "W zakresie mojej pomocy zwierzętom. Jeśli nie rozumiesz, że moja rozmowa z Tobą należy także do takiej pomocy to dodam Ci w tajemnicy, że ja zjadam te pieski i kotki co potrzebują pomocy, a raczej ich, gorące jeszcze, "grzejące wątroby". I bardzo mnie wkurzają typy co mi zamykają dostęp do piesków i kotków, i utrudniają wybór kolejnego kandydata do ... zjedzenia, i jeszcze faszerują pieska jakimś gooownem co mi między zęby włazi. Resztki sprzedaję, by mieć drobne na Brzozówkę. I mówię Ci to jakem weteryniarz :diabloti: "
[/FONT][/COLOR][/QUOTE] Nie udzieliłem Ci prawa do szastania wg Twoich upodobań moimi słowami, naruszasz moje prawa osobiste - przypomina ci to coś ? Jeśli cytujesz ten wpis to żądam żebyś zacytowała cały oraz ten na który odpowiadałem, w którym zrobiono mnie 'weteryniarzem' mordującym psy.

[quote name='xxxx52']basia -dlaczego zamkneli schronisko? kto przylozyl sie do tego zamkniecia?Ile pozostalo psow?
Pies w-ty juz lepiej nic nie pisz ,bo twoje rady ..ach brak slow!
basia ,oby sie DNH nie obrazily tymi oskarzeniami ze strony paru krzykaczy na tym watku.Moze znowu pomoga ,bo co stanie z psami pozostawionymi w tym schronisku?[/QUOTE]

Co jest ? rzeczywistość znowu skrzeczy czy boli ? co zapomniałaś o swoich apelach ws 'Twoich' ulubionych schronisk w Polsce. Ty także nic w tych sprawach nie zrobiłaś - NIC. Motto na cały problem - "zabrać pieski do Niemiec"
Masz co chciałaś.

Link to comment
Share on other sites

Ależ jak to komu? A przeczytajże, skarbeńku jeden z drugim, swoje pościki urocze, swoją jazdę bez trzymanki. Przecież to kochane obrończynie DNH udowadniały tutaj, na tym wątku, że mieleckie schronisko to umieralnia, potworne miejsce, z którego psy nie mają szansy na adopcję. Przecież to wy, panie troskliwe, zamartwiałyście się, jak pieski przeżyją zimę w budach wiatrem podszytych.Przecież to wy nazywałyście Mielec więzieniem i czym tam jeszcze.I to wy udowadaniałyście, że dlatego z Mielca trzeba wywozić pieski na te niemieckie kanapy, bo nikt w Polsce ich z pewnością nie będzie chciał.Teraz się użalacie i szukacie winnych? Wasza pokrętna logika zawiodła. Odebrałyście tym zwierzętom jedyne miejsce, które miały.Tak, wy, bo nikt z sygnatariuszy listu nie sugerował zamknięcia schroniska.Nie było takiej sugestii także w liście otwartym.
I jeszcze jedno.Ja jako sygnatariusz listu chcę oświadczyć jasno i wyraźnie, że nie życzę sobie, aby jakieś damy posądzały mnie, iż nie wiem dokładnie, co podpisałam.Wiem, podpisałam świadomie, a taka insynuacja jestobraźliwa dla mnie i, nie wątpię, że dla innych sygnatariuszy listu także.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny'][quote name='Em_'][quote name='Kaja i Aza']sosnowieckie schronisko
Nie udzieliłem Ci prawa do szastania wg Twoich upodobań moimi słowami, naruszasz moje prawa osobiste - przypomina ci to coś ? Jeśli cytujesz ten wpis to żądam żebyś zacytowała cały oraz ten na który odpowiadałem, w którym zrobiono mnie 'weteryniarzem' mordującym psy.



Co jest ? rzeczywistość znowu skrzeczy czy boli ? co zapomniałaś o swoich apelach ws 'Twoich' ulubionych schronisk w Polsce. Ty także nic w tych sprawach nie zrobiłaś - NIC. Motto na cały problem - "zabrać pieski do Niemiec"
Masz co chciałaś.[/QUOTE]
ja podpisalam sie pod tym ,zeby zamknac schronisko?jestem wrogiem zamykania schronisk.jestem zwolenniczka unowoczesniania ,remontowania,budowania malych schronisk do 100 psow,
Jezeli mialoby sie pomoc uratowac zwierzeta i znalazlabym dla nich miejsce zagranica ,to bym wszystkie wywiozla,zeby tylko im zycie uratowac ,bo ci to tak krzycza to tylko umieja krzyczec.W Polsce gdzie mozna psy umiescic?gdzie,jak tylko zamykaja schroniska ,a po 01.01 beda je zabijac ,gdyz stana sie niebezpieczne dla otoczenia.No no .ale ida czasy dla zwierzat ,staje sie powoli paradis ,ale w psim niebie.
co niektorzy beda zachwyceni bo zakopany pies w Polsce nie wyjedzie w boksie nawet do Niemiec.
Jestem ogromnie wdzieczna DNH ,ze chociaz kilkudziesieciu polskim psom uratowali zycie.Oby jeszcze przyjechali

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny'] Psy są własnością gminy i miasta Mielec i rozwiązanie musi podać właściwa władza samorządowa , bo od tego jest. .[/QUOTE]


[quote name='Lilek'] nikt z sygnatariuszy listu nie sugerował zamknięcia schroniska.Nie było takiej sugestii także w liście otwartym.
[/QUOTE]

Psy bezdomne sa i zawsze byly wlasnoscia gminy .

[quote name='Basia1968']i[B] macie to co chcieliście sygnotariusze - zamykają nam schron[/B] - jedyny schron w naszym rejonie - BRAWO!!! cieszcie sie i skaczcie - tylko, ze tam są psy, do których nikt już nie zagląda i nie zaglądnie. Nadto w naszym rejonie jest coraz więcej bezdomnych - ZAMIAST ZADBAC O POPRAWĘ WARUNKÓW W SCHRONIE - GDY BYŁA [PETYCJA W CZERWCU ROZSYŁANA, [B]TO ROZPIERNICZYLIŚCIE WSZYSTKO[/B][/QUOTE]


O zamknieciu schroniska byla juz mowa w r. 2008, potem w ubieglym roku - to nie jest nic nowego :
[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100808/POWIAT0301/609461287[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Ależ jak to komu? A przeczytajże, skarbeńku jeden z drugim, swoje pościki urocze, swoją jazdę bez trzymanki. Przecież to kochane obrończynie DNH udowadniały tutaj, na tym wątku, że mieleckie schronisko to umieralnia, potworne miejsce, z którego psy nie mają szansy na adopcję. Przecież to wy, panie troskliwe, zamartwiałyście się, jak pieski przeżyją zimę w budach wiatrem podszytych.Przecież to wy nazywałyście Mielec więzieniem i czym tam jeszcze.I to wy udowadaniałyście, że dlatego z Mielca trzeba wywozić pieski na te niemieckie kanapy, bo nikt w Polsce ich z pewnością nie będzie chciał.Teraz się użalacie i szukacie winnych? Wasza pokrętna logika zawiodła. Odebrałyście tym zwierzętom jedyne miejsce, które miały.Tak, wy, bo nikt z sygnatariuszy listu nie sugerował zamknięcia schroniska.Nie było takiej sugestii także w liście otwartym.
I jeszcze jedno.Ja jako sygnatariusz listu chcę oświadczyć jasno i wyraźnie, że nie życzę sobie, aby jakieś damy posądzały mnie, iż nie wiem dokładnie, co podpisałam.Wiem, podpisałam świadomie, a taka insynuacja jestobraźliwa dla mnie i, nie wątpię, że dla innych sygnatariuszy listu także.[/QUOTE]
To co ,ze umieralnia?to sie zamyka schroniska?
CPrawie kazde schronisko w Polsce to jest umieralnia ,i co sie je zamyka?zamykac to mozna na okreslony czas celem remontow ,unowoczesnien ,albo likwiduje sie i przenosi sie psy do nowego schroniska.
Niestety zaistniala moda na zamykanie schronisk.wladze chca pozbyc sie kloptu zwiazanego z psami i nie chca przeznaczac funduszy na modernizacje schronisk ,albo budowe ,ale te urzedasy nie mysla, co stanie sie z tymi psami schroniskowami i bezdomnymi .
Jezeli to schronisko jest tylko zamkniete ,a nie zlikwidowane to jest wszystko okey.nalezy dowiedziec sie co wladze zamierzaja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52'][quote name='Pies Wolny'][quote name='Em_ to nie Em_ tylko to xxxx52 napisała ten post poniżej']
ja podpisalam sie pod tym ,zeby zamknac schronisko?jestem wrogiem zamykania schronisk.jestem zwolenniczka unowoczesniania ,remontowania,budowania malych schronisk do 100 psow,
Jezeli mialoby sie pomoc uratowac zwierzeta i znalazlabym dla nich miejsce zagranica ,to bym wszystkie wywiozla,zeby tylko im zycie uratowac ,bo ci to tak krzycza to tylko umieja krzyczec.W Polsce gdzie mozna psy umiescic?gdzie,jak tylko zamykaja schroniska ,a po 01.01 beda je zabijac ,gdyz stana sie niebezpieczne dla otoczenia.No no .ale ida czasy dla zwierzat ,staje sie powoli paradis ,ale w psim niebie.
co niektorzy beda zachwyceni bo zakopany pies w Polsce nie wyjedzie w boksie nawet do Niemiec.
Jestem ogromnie wdzieczna DNH ,ze chociaz kilkudziesieciu polskim psom uratowali zycie.Oby jeszcze przyjechali[/QUOTE]

Kobieto kiedy ty wreszcie nauczysz się cytować posty - coś Ty narobiła z tymi cytatami ? Ja ci powiem, że Cię lubię jak nie robisz takich produkcji. Schroniska do 100 psów - marzenie, pisz na Wojtyszki i do Sieradza do PLW niech tak zrobią !!! pisz - proszę. Co będzie po 1.01.2012 nie pisz proszę, nie zdradzaj tajemnicy !!! po jakich Ty watkach łazisz, że taka zaraza Cię oblazła - naprawdę czas coś z sobą zrobić
co to jest [quote] .... co niektorzy beda zachwyceni bo zakopany pies w Polsce nie wyjedzie w boksie nawet do Niemiec. ....[/quote]Pani Romo co Pani jeszcze wymyśli ? czy aby to na pewno nauczycielska posługa ?

PS. No i wyszedł pajacyk z cytowania xxxx52 - chodzi o jej post 1808 - cudo składni BCC w wydaniu xxxx52

Link to comment
Share on other sites

Psie W. teraz to juz chyba naprawde naruszyles moje prawa, hehe, bo mi przypisales cos, czego nigdy nie napisalam, zle zacytowales post, zaczynajacy sie od: "Kobieto kiedy ty wreszcie nauczysz się cytować posty" :-).
Ja sie nie obrazam, bo wiem, ze to pomylka, zlosliwa nie bede.
Wyedytuj to, a ja wywale ten post.

Link to comment
Share on other sites

No swietnie, na gorze stoi jak byk: "napisal Em_", a ja tego nie napisalam, a ty mozesz latwo to zmienic. Nie chcesz, moze nie umiesz, spoko, niech zostanie na wieczna rzeczy pamiatke, ze piszac o czyim braku umiejetnosci wlasciwego cytowania zle sam cytujesz :-).

Mojej zadnej wpadki nie bylo, nie mam nic przeciwko cytowaniu, choc nalezy zaznaczac, co sie samemu podkresla w cudzym tekscie (ja to robie, ty nie). Natomiast tak, oj pamietam, pamietam, ale twoja reakcje na post tamtej pani, i - szybko sie uczac - zaraz walne jeszcze jakis cytat z ciebie. Ha!
(wyrywanie z kontekstu jest oczywiscie nieprzyjemne, zaleznie od celu, tu, w omawianym przypadku celem nie bylo twoj tekst sam w sobie, jeno usmiech na - znow - nadymanie sie pewnej pani o poziomie innych... Fajnie wyszlo, nie? :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em_']No swietnie, na gorze stoi jak byk: "napisal Em_", a ja tego nie napisalam, a ty mozesz latwo to zmienic. Nie chcesz, moze nie umiesz, spoko, niech zostanie na wieczna rzeczy pamiatke, ze piszac o czyim braku umiejetnosci wlasciwego cytowania zle sam cytujesz :-).

Mojej zadnej wpadki nie bylo, nie mam nic przeciwko cytowaniu, choc nalezy zaznaczac, co sie samemu podkresla w cudzym tekscie (ja to robie, ty nie). Natomiast tak, oj pamietam, pamietam, ale twoja reakcje na post tamtej pani, i - szybko sie uczac - zaraz walne jeszcze jakis cytat z ciebie. Ha!
(wyrywanie z kontekstu jest oczywiscie nieprzyjemne, zaleznie od celu, tu, w omawianym przypadku celem nie bylo twoj tekst sam w sobie, jeno usmiech na - znow - nadymanie sie pewnej pani o poziomie innych... Fajnie wyszlo, nie? :-)[/QUOTE]
A teraz Ci się podoba ? kliknij w 1808, funkcję cytuj i będziesz miała to samo. I nie dziękuj. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Drogie trole aisak, amikat i sosnowieckie schronisko, czyli fundacja SOS, a cóz to za nadpobudliwe wpisy i gorączkowa aktywność? :) Nie musicie się już tak ośmieszać i kompromitować, bo sprawą wywózek mieleckich psów do Niemiec zajęła się już przecież prokuratura :) Jeżeli to do was nie dociera to polecam fragment aryykuły z mieleckiego tygodnika KORSO pod jakże wymownym tytułem "Afera z mieleckimi psami w tle":


Każda wywózka psów za granicę powinna zostać zgłoszona do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, aby zwierzęta mogły być odpowiednio przygotowane do wyjazdu i poddane niezbędnym badaniom – informuje nas Roman Tomas, powiatowy lekarz weterynarii. - W tym roku były dwa transporty psów z mieleckiego schroniska, w kwietniu i październiku. Przebiegały one zgodnie z przepisami służb weterynaryjnych. Zwierzaki zostały odpowiednio przebadane i zachipowane. Sprawdzono ich paszporty i stan pojazdów, którymi miały zostać wywiezione z kraju. Niestety, poprzednich wyjazdów, które miały miejsce w 2008, 2009 i 2010 roku nikt nam nie zgłosił, a przez to nie zostały poddane odpowiedniej kontroli. Zawiadomienie nas o planowanym wyjeździe psiaków było obowiązkiem schroniska. Ponieważ procedura nie przebiegała tak, jak powinna, były one nie całkiem zgodne z prawem. Wystąpiliśmy już do prokuratury o zbadanie sprawy. Na pewno doszło tu do naruszenia przepisów – podkreśla Tomas

Od siebie dodam, że nieznajomość przepisów prawa, którą się zasłaniacie nie stanowi okoliczności łagodzącej, a udział fundacji SOS w całym procederze zostanie z całą pewnością wszechstronnie zbadany. Mam nadzieję, że prokuratura przejrzy też wasze "dokonania" na dogomanii, które są dowodem skrajnego prostwctwa i krętactwa, a także przeanalizuje taśmy z TVP Rzeszów, które mówią wiele o waszym udziale całej aferze. No i oczywiście liczę, że w majestacie prawa zostaną wyjaśnione losy wszystkich 555 psów, wyeksportowaych do Niemiec.

Nie dziwię się też, że nie otrzymałam od was drogie trole w fundacji SOS odpowiedzi na moje wczorajsze pytanie, które brzmi; Z jakich jeszcze schronisk, oprócz Mielca, fundacja SOS "pomagała" wywozić psy do DNH. No cóż, najwyraźniej strach was obleciał, tak samo jak przy wszystkich najważniejszych pytaniach, dotyczących masowych wywózek psów do Niemiec. Ale nie martwcie się, prokuratura zajmie się niebawem także tą kwestią :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulka33']

[B]W tym roku były dwa transporty psów z mieleckiego schroniska, w kwietniu i październiku. Przebiegały one zgodnie z przepisami służb weterynaryjnych. Zwierzaki zostały odpowiednio przebadane i zachipowane. Sprawdzono ich paszporty i stan pojazdów, którymi miały zostać wywiezione z kraju.[/QUOTE]
[/B]No to za te wywozy, nie moga odpowiadac kochane trole, bo psy zostaly wywiezione zgodnie z przepisami. Za pozostale sie okaze, prokuratura jest w trakcie sprawdzania, choc Ty juz wydalas wyrok [B]WINNE[/B].Stos juz przygotowany.

Link to comment
Share on other sites

Psie W-Ciebie nie mozna brac na powaznie ,dlatego zostawie bez komentrza co piszesz .
Dla mnie nie jestes postrachem na dogomani.Wysmiewanie itd to tylko twoja specjalnosc.To mnie zalatuje molina ,ktora dlugo wietrzylam i sie wyzbylam.
Zycze lepszego chumoru i zdrowia.:lol:

Link to comment
Share on other sites

amikat i inni ktorzy sa zwolennikami exportu psow do Niemiec.Jezeli chodzi ci o lamanie regulaminu forum to najlepszym przykladem tego sa zwolennicy wysylek ktorzy posluguja sie na tym watku czesto wulgarnymi i nie cenzurowanymi slowami co swiadczy o agrsesywnosci i kiepskim stanie emocjonalnym.Ta dyskusja jest otwarta i kazdy moze w sposob ogolnie przyjety wyrazic swoj poglad na sprawe.Ci ktorzy podpisali sie pod listem otwartym przedstawiaja wam swoje zdanie i przytaczaja fakty ktorych wy nie akceptujecie. Zadacie na wszystko dowodow ale sami zadnych nie przedstawiacie.Ludzie ktorzy podpisali sie pod listem otwartym sa pewni tego co podpisali.AgaG formulujac listy do urzedow posiada dosc argumentow na poparcie tego co pisze i nie musi wam niczego udawadniac.Wy nie jestescie zadnym urzedem tylko grupa krzykaczy ktora znalazla latwy sposob na oproznianie schronisk w Polsce.Wy Ludzie jestescie odpowiedzialni za to zeby zabezpieczyc godne zycie psom w swoim Kraju tak jak to robia inni.Dlaczego psy z Niemiec maja placic za wasza nieudolnosc i co ma wasza dzialalnosc wspolnego z ochrona zwierzat? To jest zwykly handel napychacie kieszenie handlarzom z Niemiec ktorych na ostatnim miejscu interesuje dobro psow ktore zworza.W grupie zwolenikow exportu do Niemiec znajduja sie tez turyski z Polski ktore na jakis tam zasadach egzystuja w Niemczech i prezentuja sie tu jako znawczynie tematu.Pomoca psom zajmuje sie od ponad 20 lat i zorganizowanie systemu pomocy w Niemczech wymagalo sporo czasu.W mojej pracy na rzecz pomocy psom spotykam sie czesto z psami przywiezionymi przez handlarzy do Niemiec, znam az za dobrze zasady dzialania takich jak DNH i dlatego zabieram glos w tym temacie.Porzucone i zostawione na pastwe losu psy to coraz czestszy temat w Niemczech.Jeszcze krotko co do postow xxx5. Ty nalezysz do znawczyn tematu wiec jezeli potrzebujesz informacjii o psach w laboratoriach to musisz sie sama tym zajac. Smieszne jest jeszcze to ze cichociemni z grupy zwollennikow exportu psow do Niemiec nie ujawniaja nawet nazwy miasta w ktorym mieszkaja,szybko sie obrazaja i wymagaja od przeciwnikow natychmiastowego podpisywania pelnym nazwiskiem swoich komentarzy.Biore odpowiedzialnosc za to pisze i podpisuje; Marguerite Maehler-Mattis

Link to comment
Share on other sites

Wiele tu napisano - niejako na marginesie meritum - slów o kulturze, chamstwie, poziomie, prostactwie itp. wlasciwym (glownie) podejrzanym o handel psami, o swiadome skazywanie ich na cierpienie za pieniadze. I oto pojawia sie na watku nick ulka33, bez wczesniejszych postow na dogo (obecnie postow 33, produkowanych tutaj), i wyzywa, wyzywa, wyzywa, m.in. od troli, ludzi z kilkoma tysiacami postow na dogomanii. Znajomosc definicji pojecia “trol” jest jej – klasycznemu przypadkowi trola – widac obca, kryje sie pod tym nickiem zapewne ktos, kto nie chce sobie “szargac” swojego wlasciwego nicka takimi wpisami. Broni prawa do wypowiedzi tego trola aktywny uczestnik dyskusji. Kazdy ma prawo ponoc zaczynac.

Trol w “furmanskim” stylu oskarza, wyzywa, rzuca epitetami, zada odpowiedzi na pytania, straszy prokuratura, ba, juz wydal wyrok, nadyma sie i peroruje mieszajac z blotem ludzi, przedstawiajacych sie z imienia i nazwiska, od lat zaangazowanych w sprawy psow. Kim trol ów jest, publicznosci forumowej nie wiadomo (niektorzy oczywiscie to wiedza), nie wiadomo, kto zacz, nie zajaknela sie bowiem ula33, czym sama sie zajmuje w kwestii psow. Ona ma prawo innych oskarzac zza wegla. Na watku dotyczacym zadan przejrzystosci dzialan wobec psow.

Przyszla tu na “ustawke” - powyzywac sie, powyzywac innych, kryjac sie pod nowym nickiem, chlustac stekiem niewybrednych oskarzen. Na pewno ma to (nie)wiele wspolnego z psami. No, to jest dopiero poziom. Ku uwadze zatrwozonych o psychike uczestnikow dyskusji.

Ja zglaszam oficjalny protest (nie, zebym sie spodziewala, ze to cos da, ale niezgody na takich “tajniakow” wymaga wg mnie netykieta).
Innym proponuje ignorowac trola, nie reagowac na ten zakamuflowany wysilek, chyba, ze w sadzie rzeczywiscie, za pomowienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila52']Ty tez nalezysz do tej grupy troli nie jestes w stanie zdecydowac z jakiego kraju pochodzisz, piszesz pod nickiem ireprezentujesz tych tajniakow o ktorych sama piszesz.Wiec o co ci chodzi?[/QUOTE]


Na podstawie czego tak wnosisz? Bo sie nie zgadzam z twoim sposobem argumentacji? :-) Musze podac ci moje dane, zeby moc z toba dyskutowac?:-) (zreszta moje dane sa ogolnie tu na dogo znane wielu osobom, m.in. Psu W., lacznie z kodem pocztowym:-) ). Tylko ze ja nikogo nie oskarzam o tak potworne praktyki, jak ty innych ludzi.

Dobry zwyczaj (prawniczy) wymaga, ze jesli sie kogos powaznie oskarza, to pod otwarta przylbica, by oskarzany mogl sie bronic. Drugi dobry zwyczaj wymaga dowodow. Dowody w twoim wydaniu wygladaja tak, ze nastepnie kazesz innym (tu xxx52) sama ich szukac, choc to ty twierdzilas, ze sa ci znane.

Opisujac tu jakies krew mrozace z zylach historie, prawdopodobnie mylac prawdziwych handlarzy psami, zarabiajacych krocie na nielegalnych hodowlach, z transportem bid ze schronisk (polskich) do - miejmy nadzieje - lepszych warunkow, oglaszasz to wszem i wobec jako prawde. Piszesz - przepraszam, ale bzdury - o tym, jak to w Rumunii zadbali o to, zeby psy nie byly wywozone do Niemiec podnoszac za nie oplaty. Jak na kogos z dwudziestoletnia praktyka w pomocy psom to niezle rozeznanie w problematyce:-).

Piszesz, ze trzeba sie zajac psami we wlasnym kraju (wiec te osoby, ktore sie zajmowaly, sa winne stanowi rzeczy w Polsce, juz sygnatariusze listu, rowniez mieszkajacy w Polsce, nie? :-)), co jest po prostu rewelacyjnym podejsciem, tzn. ja nie powinnam sie zajmowac sie pomoca np. psom w Rumunii czy kotom w Egipcie, bo tam nie mieszkam? Ktos tu pisal o pokretnej logice kiedys :multi:

"Zwolennicy eksportu" jak ich brzydko nazywasz, bo nie o zaden eksport tu chodzi, ale tego nie widzisz, dzialaja w imie "ratujac choc jednego psa, nie zmienisz swiata, ale zmienisz swiat dla tego jednego psa". Znalas to piekne powiedzenie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ten psina potrzebuje natychmiastowej pomocy[/B]!!!
[IMG]http://img836.imageshack.us/img836/1150/sandomierz.jpg[/IMG]


zdjęcie z komórki - psiak jest w Sandomierzu - przytulisko Sandomierz nie ma nawet jak wcisnąć psiny, Mielec tym bardziej - najbardziej boję się, że psiak może nie doczekać jeśli zajmie sie nim straż - "wyadoptują"" go na tamten świat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...