Jump to content
Dogomania

Kulfon, czyli dzieciak na diecie KFC - SZCZĘŚLIWY W SWOIM DOMU!


Ewa Marta

Recommended Posts

Bardzo serdecznie dziękuję Nutusi za ogromną pomoc i założenie wątku Kulfona:-) Zostawiam jej tekst, bo w pełni oddaje sytuację Kulfona:-)



Zakładam wątek na prośbę Ewy Marty, która pewnie go przejmie jak tylko wróci z wakacji.
Właśnie jadąc wczoraj na wakacje, w ogródku restauracji KFC w Płońsku natknęła się na psiaka w typie boksia, który rozpaczliwie usiłował się zabrać z każdym posilającym się człowiekiem w dalszą podróż...

Kulfon (takie imię nadała mu Ewa dziś rano) był bardzo głodny, a przede wszystkim spragniony, bo nawet jeśli ktoś pomyślał, by podzielić się z nim frytkami czy kurczakiem, nikomu nie przyszło do głowy, że po takim posiłku przydałby się łyk wody.

Ewa go nakarmiła psią karmą, napoiła i zadzwoniła do mnie po ratunek ;) Dzięki szybkiej reakcji Ciotek z boksiowej Fundacji już po dwóch godzinach jechałam po niego. Na miejscu się przeraziłam, że psa nie ma, ale pewna pani, do której samochodu też Kulfon się przymierzał powiedziała, że śpi pod stołem. Był z lekka półprzytomny ze zmęczenia, ale od razu dał mi buziaka i dał się zapiąć na smycz. Do samochodu wskoczył jak z procy i od razu zapadł w kamienny sen. Rozwalał się przy tym jak typowy boksio, przeciągał i puszczał trujące bąki :crazyeye:

Potem przejęła go Jola z boksiej fundacji, z którą pojechał do Warszawy. Został u niej na noc. Niestety, nie umie zachować czystości w domu (tym bardziej, że ma biegunkę po tym amerykańskim żarciu). Jest też mały problem, bo ujada gdy zostaje sam. Teraz się trochę uspokoił... Ładnie natomiast chodzi na smyczy i doskonale zna podstawową funkcję kanapy :razz:
Dziś miał jechać do DT do Piaseczna, ale na razie ta osoba nie odbiera telefonu...:cool3:

Kulfon jest młodziutki - ząbki bieluśkie i... siusia jeszcze jak dziewczynka. Do ludzi i psów niezwykle przyjacielski - merda ogonem, rozdaje buziaki, chce się bawić i pójdzie z każdym, kto okaże mu zainteresowanie i... otworzy drzwi do samochodu.

Prosimy o pomoc w zbieraniu funduszy na wizytę u weta, odrobaczenie, szczepienie, później pewnie kastrację, o pomoc w zakupie karmy, o ogłoszenia. Podnoszenie wątku i dobre myśli także w cenie ;)

[B]TEKST DO OGŁOSZEŃ:[/B]

Kulfon – nie załapał się na autostop

Kulfon został porzucony przy jednej z restauracji KFC. Może jechał ze swoją rodziną na wakacje – przynajmniej tak mu się wydawało – ale gdy zatrzymali się na posiłek, ludzie zjedli i odjechali – pies został.
Gdy się zorientował, że nie ma „jego samochodu”, usiłował się załapać na autostop z kimkolwiek, byle tylko jechać dalej i szukać swojej rodziny. Niestety, nikt nie chciał go zabrać.
Ludzie się litowali, dzielili potrawami z kurczaka, ale potem odjeżdżali...
W końcu podjechał samochód, a w nim ludzie, którzy przyjechali nie po kurczaki, ale po niego, zaalarmowani, że psu grozi niebezpieczeństwo (restauracja przy trasie szybkiego ruchu). Do samochodu wskoczył błyskawicznie i równie błyskawicznie zasnął kamiennym snem.
Jest młodziutki – ma ok. 8 miesięcy. Jest jeszcze trochę nieokrzesany, jak każdy młodziak, ale bardzo szybko się uczy, wykorzystując pokłady psiej inteligencji. Mimo tych przeżyć jest w nim szczenięca radość życia.
Jest odrobaczony i zaszczepiony, przed adopcją zostanie wykastrowany.
Ma typowo boksiowy charakter – kocha cały świat – ludzi, psy, wszystkim rozdaje buziaki i za odrobinę poświęconej mu uwagi poszedłby za człowiekiem na koniec świata! Może właśnie z Tobą mógłby się udać w taką podróż?
Kontakt do adopcji:
Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B][COLOR=blue]W dniu 10.10 2011 (w dniu 8 urodzin mojego kochanego Semika;-) - tak mi się jakoś skojarzyło) kwotę pozostałą na koncie Kulfona - Tajfuna przelewam na konta dwóch psiaków w potrzebie:[/COLOR][/B][/SIZE]
120 zl - dostaje Stevie - wątek Steviego: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/209633-Stevie-quot-znalaz%C5%82-oczy-quot-ale-go-zawiod%C5%82y-POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2096...KLARACJE-NA-DT[/COLOR][/URL]
120 zł - dostaje Sonia - wątek Soni: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/1724...rak-deklaracji"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1724...rak-deklaracji[/COLOR][/URL]



[SIZE=3][B][COLOR=blue][/COLOR][/B][/SIZE]
[SIZE=3][B][COLOR=blue][/COLOR][/B][/SIZE]
[SIZE=3][B][COLOR=blue]Post rozliczeniowy[/COLOR][/B][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=red][B]Aktualny stan Kulfonowego konta = 239,93 zł[/B][/COLOR][/SIZE]

[B][COLOR=#008000]Wpłaty:[/COLOR][/B]
06.09 - 186,50 zł - Ewa Marta
06.09 - 186,50 zł - Rita (właścicielka Kulfona nr 1)
07.09 - 30 zł - Tatankas (spadek po Gaborku)
07.09 - 30 zł - Czorcik
07.09 - 100 zł - Ania Shirley
08.09 - 20 zł - Guliwer89
12.09 - 118,60 zł Santino (za niewykorzystany pobyt Rudiego)
14.09 - 50 zł - Mama Jaszy
15.09 - 250 zł - Santino (spadek po Rudim)

[B][SIZE=4][COLOR=#008000]Ogółem wpłacone: 971,60 zł[/COLOR][/SIZE][/B]

[COLOR=darkred][B]Wydatki: [/B][/COLOR]
07.09 - 50 zł - 4 tabl. Pratela i fiprex
07.09 - 39 zł - obroża i smycz (ciacha gratis:razz:)
08.09 - 300 zł - opłata za DT za 20 dni
08.09 - 135,99 - karma Josera
13.09 - [COLOR=red][B]-195 zł[/B][/COLOR] - zwrot niewykorzystanych funduszy za DT
13.09 - 40 zł - wizyta u weta, szczepienie i badanie
13.09 - 65 zł - obroża kiltix duża
13.09 - 280 zł - dopłata do pozostawionych przez Santino 118,60 zł za hotelik do 12.10
19.09 - 10 zł - pakiet ogłoszeniowy zrobiony przez mgie
[SIZE=2][COLOR=#3e3e3e][SIZE=2][COLOR=#3e3e3e]30.09 - 10 zł - krople do oczu dicortineff[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#3e3e3e][SIZE=2][COLOR=#3e3e3e]01.10 - 10 zł pakiet ogłoszeniowy u Jenny29[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#3e3e3e]03.10 - 40 zł - szczepienie na wirusówki 2[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#3e3e3e]08.10 - [COLOR=red][B]- 53,32[/B][/COLOR] zł zwrot za 4 niewykorzystane dni w hotelu[/COLOR][/SIZE]


[SIZE=4][COLOR=darkred][B]Ogółem wydatki: 731,67 zł[/B][/COLOR][/SIZE]


[COLOR=darkorchid][B]Dary rzeczowe:[/B][/COLOR]
07.09 - Pani w sklepie - paczka ciasteczek
13.09 - Ellig - 6 puszek mięsnych po 1250 g
13.09 - Ewa i Rita - 3 kg karmy, zabawki, dentalki, smakołyki
15.09 - Ewa i Rita - duża poduszka i 2 kocyki na coraz chłodniejsze noce
16.09 - Ewa Marta prawie 2 kg ciasteczek wątrobowych dla wszystkich psiaków w hotelu
24.09 - Rita - aniprazol 6 tabletek
24.09 - Ewa - 2,5 kg ciasteczek wątrobowych dla wszystkich psiaków w hotelu, kostki i zabawki dla Kulfona

Link to comment
Share on other sites

Wysylaj zdjecia , wstawie.
Nutusia tylko Ty dzialasz jak prawdziwe Pogotowie Ratunkowe!

[IMG]http://images8.fotosik.pl/2675/3f1fc3d7a6dbac66.jpg[/IMG]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/2675/40438f4ec1c48414.jpg[/IMG]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/2675/5cb0d78b74f2f518.jpg[/IMG]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/2675/ef00f96381f611c8.jpg[/IMG]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/2675/6b3cfe8c73d18ec5.jpg[/IMG]

[IMG]http://images8.fotosik.pl/2675/9a855a265dfb5c72gen.jpg[/IMG]

[img]http://images8.fotosik.pl/2675/d90b5b1fefff390f.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Co to jest PR?...:cool3:

Fundacja go nie przejęła - baaaaaaardzo pomogła, za co baaaaaaardzo jej jesteśmy z Ewą wdzięczne (SOS bokserom - Jolę ozłocę i wstawię w ramki :loveu:). Pomoc była możliwa, bo Ewa Marta zadeklarowała pomoc finansową "na start":multi: Teraz Jola pojechała do pracy - ciekawe co zastanie po powrocie... Ale chłopak miał boksia w rodzie i to całkiem niedaleko ;) Nie dość, że buziakuje bez opamiętania, kocha cały świat, łobuzuje i drze ryjek, to OCZYWIŚCIE potrafi otworzyć każde drzwi! Niestety, wszędzie szuka jedzenia, wspina się na stół, na blaty w kuchni. Jola musi go trochę przegłodzić, bo walnął w nocy 8 kup, nas o mało nie wysadził w powietrze w samochodzie "gazami bojowymi" i rano się okazało, że jest chudy jak szczapka, a wczoraj Ewie tłumaczyłam, że ma spaczone spojrzenie, bo się wydawał pękaty:shake:
Ellig, wysyłam Ci mms-y - dzięki!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Co to jest PR?...:cool3:

Fundacja go nie przejęła - baaaaaaardzo pomogła, za co baaaaaaardzo jej jesteśmy z Ewą wdzięczne (SOS bokserom - Jolę ozłocę i wstawię w ramki :loveu:). Pomoc była możliwa, bo Ewa Marta zadeklarowała pomoc finansową "na start":multi: Teraz Jola pojechała do pracy - ciekawe co zastanie po powrocie... Ale chłopak miał boksia w rodzie i to całkiem niedaleko ;) Nie dość, że buziakuje bez opamiętania, kocha cały świat, łobuzuje i drze ryjek, to OCZYWIŚCIE potrafi otworzyć każde drzwi! Niestety, wszędzie szuka jedzenia, wspina się na stół, na blaty w kuchni. Jola musi go trochę przegłodzić, bo walnął w nocy 8 kup, nas o mało nie wysadził w powietrze w samochodzie "gazami bojowymi" i rano się okazało, że jest chudy jak szczapka, a wczoraj Ewie tłumaczyłam, że ma spaczone spojrzenie, bo się wydawał pękaty:shake:
Ellig, wysyłam Ci mms-y - dzięki!:loveu:[/QUOTE]

ostatnio SOS bokserom spotykam u weta
i panie mówiły, że mają chyba z 6 boksiów zgłoszonych do odbioru

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czorcik']czyli rozumiem , ze piesek jest przejęty przez Fundację SOS Bokserom ?[/QUOTE]

Nie, [B]nie jest przejęty[/B] przez Fundację. Po prostu osoby z fundacji nam pomogły - na nie zawsze można liczyć ;) Fundacja jest totalnie bez kasy - to już nawet nie jest dół, ale cały rów mariański :(

Co do jego bezpieczeństwa, to na razie się rozpycha na kanapie, choć dwie boksiowe rezydentki dają mu jasno do zrozumienia, że ten skrawek, który sobie wyasygnował ma tylko dzięki ich wielkoduszności ;) Ale co z nim dalej będzie, jeszcze nie wiadomo.

Jeśli macie jakieś pomysły - BARDZO PROSIMY! U Joli zostać nie może!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czorcik']czyli co trzeba zbierać deklaracje i DT szukać[/QUOTE]

Bezwzględnie! Bo nawet jeśli ten DT, który się wczoraj deklarował w końcu odbierze telefon, to i tak kosztów nie unikniemy na początek... Przecież wet, szczepienia, odrobaczenie, odjajczenie, karma... no!...

Jasza, bardzo Ci dziękuję za takie "tylko" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']Jestem i ja.
Zobaczę jak mogę pomóc, ale chyba tylko ogłoszeniami albo wpłacając jakąś kwotę...ekhm..Nutusiu.
Brawa dziewczyny![/QUOTE]Brawo Nutusia miala wczoraj upiorny dzien, jechala po leki, potem miala jechac do szpitala tez pilna sprawa a pojechala bez wahania po psa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Piękne dzięki, Jaszko! Wpisuję Cię do postu rozliczeniowego z jednorazową wpłatą. Z kontem jeszcze nie wiem jak będzie. Na razie Ewa przelała swoją i Rity deklarację na moje konto, gdyby trzeba coś płacić już natychmiast, ale pewnie w ciągu dzisiejszego dnia się coś wyklaruje.

Kto jeszcze sypnie grosikiem na posag dla malucha?...:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Młodziutki jest - jeszcze sika jak dziewczynka ;) Tylko kompletnie niewychowany - pewnie przez brak manier zaliczył wypad z domu... :([/QUOTE]

wrrr
bo tak po pies powinien wszysko umieć na wstępie, jako szczeniak
juz niedługo będą musiały prać sprzątać i gotować znąc 3 języki obce i wogóle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...