Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

To może wypadałoby napisać konkretnie, które rodowody, jakich organizacji będą przestrzegane.
(np. FCI, F.C.I., AKC)

Mnie tam się nie podoba np. federacja, która miesza dwie rasy psów tworząc nową. Była swego czasu taka, nie wiem czy nadal istnieje. ;x
(wtedy co była moda na labradoodle, maltipo np.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ppx']T[B]o może wypadałoby napisać konkretnie, które rodowody, jakich organizacji będą przestrzegane.[/B]
(np. FCI, F.C.I., AKC)

Mnie tam się nie podoba np. federacja, która miesza dwie rasy psów tworząc nową. Była swego czasu taka, nie wiem czy nadal istnieje. ;x
(wtedy co była moda na labradoodle, maltipo np.)[/QUOTE]
A jak nowe powstaną, to zmieniać ustawę? czy odmówić respektowania dokumnetów? Na jakiej podstawie?

Ustawa jest prawem nadrzędnym i nie może opierać swoich przepisów na ustaleniach przyjętych przez prywatne organizacje, a stowarzyszenia kynologiczne są prywatnymi organizacjami i ich regulaminy i dokumenty nie mają żadnej mocy poza tymi organizacjami. I mieć nie mogą!

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy naśmiewają się,że my w Polsce nowelizujemy ustawę o ochronie zwierząt aby chronić pieski i kotki a tymczasem UE zezwala legalnie na okrucieństwo wobec nich,więc nasze prawo niewiele zmieni:

[quote]
[b]
[B]Można zatłuc szczeniaka na śmierć. Zgodnie z prawem UE[/B]

Pod warunkiem, że zrobi się to w laboratorium.[/b]

Nowe unijne prawo zezwala na uśmiercanie zwierząt laboratoryjnych: młodych psów, kotów, lisów i fretek poprzez uderzenie w głowę. Od 2013 roku przepisy te będą obowiązywały także w Wielkiej Brytanii. [B]Obrońcy zwierząt uważają, że to skandal[/B] - informuje "The Daily Mail".
Do tej pory szczeniaki i kocięta, które nie były potrzebne do badań usypiano. Jednak Unia Europejska, chcąc "zharmonizować standardy w laboratoriach w całej UE", [B]zezwoliła na ich zabijanie ciosem w głowę.
[/B]Zdaniem obrońców praw zwierząt dyrektywa ta to "oficjalne usankcjonowanie okrucieństwa". Przewidują, że skorzysta z niej wiele laboratoriów. Uznają bowiem, że [B]zatłuczenie zwierzęcia na śmierć jest metodą tańszą i szybszą.[/B]
W ubiegłym roku tylko w Wielkiej Brytanii przeprowadzono w laboratoriach [B]8 tys. eksperymentów na kotach i psach.[/B]
[/quote]

[URL]http://www.sfora.pl/Mozna-zatluc-szczeniaka-na-smierc-Zgodnie-z-prawem-UE-a35571[/URL]
[URL]http://www.sfora.pl/Mozna-zatluc-szczeniaka-na-smierc-Zgodnie-z-prawem-UE-l72704[/URL]

a w USA jeden z polityków zamierza wcielić w życie marzenie części naszych myśliwych:

[quote]
[B]Bezdomne zwierzęta? Trzeba je wystrzelać[/B]


Tak rozwiążą [COLOR=blue][B][U]problem[/U][/B][/COLOR] dzikich psów i kotów w Utah.
Po ulicy pląta się bezpański pies? Możesz wziąć strzelbę i go zabić. Nie masz strzelby? Żaden problem [B]możesz strzelić do niego z łuku albo po prostu zatłuc czymś ciężkim[/B]- informuje newser.com.
Takie prawo ma zamiar wprowadzić w stanie Utah republikanin Curt Oda. Jego zdaniem to [COLOR=blue][B][U]najtańszy[/U][/B][/COLOR] i najszybszy sposób na to, by pozbyć się problemu bezpańskich zdziczałych psów i kotów. W ten sposób [B]można też będzie zabijać gryzonie i inne "szkodniki", także gołębie.[/B]
By móc zatłuc psa lub kota, albo wręcz obciąć mu głowę, [B]wystarczy mieć przekonanie, że jest dziki. [/B]
Zdaniem Curta Oda, dzikie zwierzę to zaś takie, które "powróciło do życia w dzikich warunkach". A więc wszystkie porzucone i bezpańskie psy i koty podlegają tej definicji. [B]Nie ma znaczenia fakt, że są zdrowe i nieagresywne.[/B]
Przeciwko nowej ustawie już [B]protestują obrońcy zwierząt.
[/B]
[B][/quote][/B]


[URL]http://www.sfora.pl/Bezdomne-zwierzeta-Trzeba-je-wystrzelac-a28519[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem co wynika z cytowanych przez Ciebie fragmentów.
Czy sugerujesz, że mamy nie zastanawiać się i nie działać w sprawach zmiany prawa dla zwierzat w Polsce a zabrać się za zezwolenia w Wielkiej Brytanii i dyskusje z jakimś republikaninem w Utah?
Chciałam tylko przypomnieć, że zezwolenia UE nie są prawem obowiązującym. Każde Państwo w UE może rozporządzenia unijne, dotyczące zwierząt, zaostrzyć!
Na przkyład klatki dla kur niosek w rozporzadzeniu UE podają MINIMALNE wymagania. I tak jest w innych rozporządzeniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']
Czy sugerujesz, że mamy nie zastanawiać się i nie działać w sprawach zmiany prawa dla zwierzat w Polsce a zabrać się za zezwolenia w Wielkiej Brytanii i dyskusje z jakimś republikaninem w Utah?
[/QUOTE]

Nie,chodzi mi tylko o to,że nasze starania są krytykowane i bagatelizowane,gdyż na świecie panują inne trendy
chodzi mi też o to,że miłośnicy zwierząt i obrońcy ich praw mają ciągle pod górkę oraz posiadają grono przeciwników,dla których zwierzę nie ma wartości a są oni,np.u władzy.

Link to comment
Share on other sites

Co mi się tutaj nie podoba:
politycy po małej awanturze przepchnęli przez sejm nowelizację ustawy o ochronie zwierząt ( został jeszcze senat i prezydent )
teraz,większość forumowiczów chciała by skakać do góry i całować polityków po tyłku,bo są wspaniali,bo tacy z nich miłośnicy zwierząt
a to błąd,politycy ( w większości ) [B]NIE SĄ[/b] miłośnikami zwierząt,oni doskonale wiedzą co im się opłaca a co nie,zwłaszcza przed wyborami,kalkulują za co dostaną plus u wyborców a za co minus,wiedzą jak się przypodobać wyborcom
tak więc,nie ważne jest to ze w ustawie są błędy,że po części może być ona bublem prawnym,w Polskę pójdzie zupełnie co innego,pójdzie sam przekaz,że oto politycy pomagają zwierzętom,są wiec ich miłośnika,i i warto na nich zagłosować
nazwałbym to polityczną obłudą - podobnie jak zeszłoroczna deklaracja prezydenta/elekta,Komorowskiego
nie neguję że ustawa poprawi los zwierząt mimo swoich wad,uważam tylko że nie powinniśmy wierzyć w to,że politycy są po naszej stronie,bo oni robią tylko to,co przyniesie im polityczny profit,więc nie cieszmy się tak z ich głosów za.

Link to comment
Share on other sites

Masz sporo racji, ale malkontenckiej .... Nie wiem ile masz lat i od ilu lat interesujesz się zwierzętami, a od ilu politykami i polityką. Krytykować polityków to łatwizna .... ale jaki pożytek z tego? Ja po prostu ich obserwuję i wyławiam tych uczciwych. I tych którzy sa zainteresowani zwierzętami. Obojętne czy dla tego że je kochają czy też robią to dla własnego interesu. A potem do nich piszę. Naświetlam sprawę, szykuję dla nich argumenty.
Nie zawsze się udaje, ale kilka lat temu odniosłam cichy sukces, słowami jednego z senatorów. Ale trzeba to robić umiejętnie.
Taka krytyka na dogomanii to przelewanie z pustego w próżne. Nie przynosi żadnych efektów. Pokrytykujemy, ponarzekamy i co dalej?
Jeszcze mamy miesiąc czasu aby przyglądnąć się obecnym posłom i senatorom. Przejrzeć ich dossier sejmowe na stronach sejm.gov.pl. Tam można sprawdzić czym się w tej kadencji zajmowali i jak. Znaleźć tych którzy NIE zajmowali się "sztandarowymi" pyskówkami a swoje robili. Skutecznie. I zainteresować ich losem zwierząt. Nie wszystkich tylko niektórych i w takim zakresie w jakim jest to osiągalne.
Bo napewno nie uda się zakazać polowań, nie uda się zlikwidować hodowli i uboju zwierząt na mięso, nie uda się spuścic burków z łańcucha. Lobby myśliwskie jest mocne, wegetarian jest garstka, a rolnicy będą obstawać twardo za burkami na łańcuchach, choć wsie są zelektryfikowane i można zakupić czujnik ruchu, którego trudno otruć czy skusić kiełbasą. A jak się przetnie przewody nie będzie cierpiał.
Mnie osobiście interesują psy i dlatego zaglądam na dogomanię. W tym temacie jest do zrobienia naprawdę wiele. I naprawdę można coś zrobić. Moim priorytetem jest "zakręcenie kurka" z ich nadprodukcją. Przez kastrację, sterylizację, oznakowanie, rejestrację i wyeliminowanie dzikich hodowli.
Nowelizacja ustawy idzie w tym kierunku.
Jeżeli ktoś ma inne priorytety to niech znajdzie forum gdzie poruszy ludzi do działania. A uświadamianie dogomaniaków o tym, że gros polityków jest be a inne zwierzeta poza burkami tez cierpią, jest bezsensowne. Wszak wszyscy to wiedzą!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie wiem ile masz lat i od ilu lat interesujesz się zwierzętami, a od ilu politykami i polityką. [/QUOTE]

Mam 33 lata,zwierzętami i polityką interesuję się już sporo czasu,na tyle żeby móc się wypowiadać - lepiej lub gorzej,ale jednak.

[QUOTE]Krytykować polityków to łatwizna .... ale jaki pożytek z tego? [/QUOTE]

Nie chodzi mi o krytykę polityków,chodzi mi tylko o to,żeby nie wchodzić im w tyłek tylko dlatego że poparli nowelizację ustawy,Sama piszesz że wyłaniasz tych uczciwych polityków,chodzi mi o to,żeby nie skakać z radości gdy większość polityków robi coś w celu wizerunkowym,wiedząc że im sie to politycznie opłaci,wiedząc że dana ustawa zawiera liczne błędy,ale to nie oni będą się z owymi błędami,nieścisłościami i bzdurnymi zapisami danej ustawy na co dzień zajmować,oni tylko tworzą prawo i tyle,a że ich prawo ma wady?,jest jeszcze senat a nawet jeśli i wtedy prawo nadal będzie błędne to nie oni będą je interpretować i egzekwować.

[QUOTE]Bo napewno nie uda się zakazać polowań, nie uda się zlikwidować hodowli i uboju zwierząt na mięso, nie uda się spuścic burków z łańcucha. Lobby myśliwskie jest mocne, wegetarian jest garstka, a rolnicy będą obstawać twardo za burkami na łańcuchach, choć wsie są zelektryfikowane i można zakupić czujnik ruchu, którego trudno otruć czy skusić kiełbasą. A jak się przetnie przewody nie będzie cierpiał.[/QUOTE]

Nie zgodzę się,do wszystkiego można dojść krok po kroku ale do tego wszystkiego potrzebna jest edukacja od najmłodszego,uczenie dzieci szacunku i dobroci dla zwierząt,ale jeżeli politycy / czyli dorośli / podejmują takie działania jak w linkach które zamieściłem to czego uczy to dzieci?,że nie muszą szanować zwierząt skoro dorośli tego nie robią?
do wszystkiego można dojść ale potrzebny jest czas,wola i edukacja / nie tylko dzieci /.

[QUOTE]Mnie osobiście interesują psy i dlatego zaglądam na dogomanię. W tym temacie jest do zrobienia naprawdę wiele. I naprawdę można coś zrobić. Moim priorytetem jest "zakręcenie kurka" z ich nadprodukcją. Przez kastrację, sterylizację, oznakowanie, rejestrację i wyeliminowanie dzikich hodowli.
Nowelizacja ustawy idzie w tym kierunku.[/QUOTE]

Do tego też jeszcze daleko,brakuje obowiązku chipowania psów i kotów,sterylizacja,kastracja też nie jest wszędzie stosowana,np.we wszystkich schroniskach,ważne jednak że coś idzie na przód,największy brak tej nowelizacji to właśnie brak obowiązku chipowania zwierząt domowych.

Link to comment
Share on other sites

No to lisie włącz się w akcję lobbingu na temat wprowadzenia ustawy o obowiązkowym chipowaniu i rejestracji psów. Mam zamiar w tym kierunku działać w czasie nowej kadencji Parlamentu.
Kastrację i sterylizację zostawiam innym. Ma tutaj wielu zwolenników. A działanie wielotorowe nie jest wskazane. Można się pogubić - czego zresztą dowodem jest Dogomania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']No to lisie włącz się w akcję lobbingu na temat wprowadzenia ustawy o obowiązkowym chipowaniu i rejestracji psów. [/QUOTE]

Chętnie ale nie za bardzo wiem,jak
jak na razie,moim priorytetem jest zakaz odstrzałów psów i kotów,mimo nowelizacji nadal nie wiadomo,jak to będzie wyglądać i czy nowe prawo cokolwiek zmieni
kiedyś prof.Elżanowski zauważył,że problemem polskich środowisk pro zwierzęcych jest brak konsolidacji,współpracy i porozumienia w ważnych kwestiach i muszę przyznać że coś w tym jest ... widzę też brak przebicia,obserwowałem to gdy powstawała petycja przeciwko odstrzałom psów i kotów,niewiele podpisów / dwa,trzy tysiące osób / gdy tymczasem petycja pod nazwą stop PZPN zebrała ok.200 tys.podpisów - to pokazuje że albo miłośników psów i kotów jest tak mało,albo,co jest bardziej prawdopodobne,mało co obchodzą ich sprawy zwierząt które nie dotyczą bezpośrednio ich psa lub kota a interesuje ich coś dopiero wtedy,gdy im się to przydarzy.
Mnie osobiście najbardziej interesuje etyczny stosunek do zwierząt,do wszystkich zwierząt - etyka,moralność i empatia w kontaktach człowiek / zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

jak to ma sie do nowelizacje ,ze zastala moda na zymkanie schronisk.Na watku o schronisku swarzedzkim przekazuja ,ze schronisko z 600 psami i 30 kotami ma byc zamkniete ,a tam znjdujace sie zwierzeta zostana uspione.
jak to mozliwe nowelizacja ,nowelizacja ,a gehenna ,martyrium zwierzat odbywa sie w przerazajacym tempie mimo ustawy majacej chronic te biedaki.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie jaki skandaliczny artykuł zamieścił ostatnio Przegląd:

[URL="http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/nowe-zwierzece-prawa"]http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/a...wierzece-prawa[/URL]

Stowarzyszenie Arka w osobie Ani Chodakowskiej wysyła do gazety sprostowanie następującej treści:

[I]Szanowni Państwo,[/I]
[I]W 35 numerze „Przeglądu”, w artykule „Nowe zwierzęce prawa” autorstwa Agnieszki Płochockiej zamieściliście Państwo nieprawdziwe informacje.[/I]
[I]Informacje te dotyczą autorstwa nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, o której traktuje artykuł. Autorka przypisuje autorstwo projektu Straży dla Zwierząt i Prof. Elżanowskiemu.
[/I]

[I]Nie pokusiła się o sprawdzenie tej informacji nigdzie poza rozmową z komendantem Straży dla Zwierząt. [/I]
[I]A wystarczyłoby napisać lub zadzwonić do kogokolwiek z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.[/I]
[I] Efektem tej niesolidności było napisanie ewidentnej nieprawdy.[/I]

[I]Nowelizacja Ustawy o ochronie zwierząt została napisana wyłącznie przez jedną osobę, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi – [/I][I]autorem tym jest poseł Paweł Suski z PO, członek Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.[/I] [I]Nowelizacja ta jest więc nowelizacją Parlamentarnego Zespołu, nie osób wymienionych w artykule.[/I]


[I]Projekt prof. Elżanowskiego, finansowany przez Straż dla Zwierząt został, w atmosferze skandalu, wycofany z prac Zespołu na pół roku przed powstaniem projektu posła Suskiego.
[/I]

[I]Jego treść wzbudziła ogromne kontrowersje wśród organizacji ochrony zwierząt – właściwie został zgodnie oprotestowany przez wszystkich i nie dopuszczony do dalszych prac. Zawierał zapisy, które pozwalały na nieuzasadnione zabijanie zwierząt. Sprawa ta odbiła się szerokim echem, pisała o tym prasa, organizowane były konferencje prasowe. W akcję protestu przeciw tym zapisom włączyła się Koalicja dla Zwierząt, znane osoby ze świata kultury i sztuki.[/I]

[I]Szkoda, że autorka artykułu przekazała wymagającym i inteligentnym czytelnikom Waszego pisma tak fałszywe fakty. Uważamy, że to skandal – gazeta na Waszym poziomie powinna większą wagę przykładać do sprawdzania informacji, przed ich opublikowaniem. Dla środowiska obrońców zwierząt publikacja ta jest szczególnie bolesna jeszcze z jednego powodu – promujecie Państwo projekt, który dopuszczał mordowanie zwierząt w majestacie prawa[/I]




[B]Może każdy skrobnąłby coś od siebie?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']
Chciałam tylko przypomnieć, że zezwolenia UE nie są prawem obowiązującym. Każde Państwo w UE może rozporządzenia unijne, dotyczące zwierząt, zaostrzyć!
[/QUOTE]

Niestety,nie znam się na prawie,mogłabyś tę myśl rozwinąć i uzasadnić?,gdy takie coś zasugerowałem na innym forum to zostałem wyśmiany,tak więc sam nie wiem a nie jestem zbyt dobry w interpretacji prawa.

Link to comment
Share on other sites

Wpisz sobie do wyszukiwarki "rozporządzenia WE" znajdź te na temat zwierząt hodowlanych i przeczytaj wstępy do każdego. To co jest w rozporzadzeniu to MINIMALNE wymagania odnośnie dobrostanu zwierząt. I gdzieś tam albo we wstepie, albo pod koniec jest powiedziane. ze kazde Panstwo może ty MINIMALNE wymagania zaostrzyć. Mnie sie nie chce szukać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Wpisz sobie do wyszukiwarki "rozporządzenia WE" znajdź te na temat zwierząt hodowlanych i przeczytaj wstępy do każdego. To co jest w rozporzadzeniu to MINIMALNE wymagania odnośnie dobrostanu zwierząt. I gdzieś tam albo we wstepie, albo pod koniec jest powiedziane. ze [B]kazde Panstwo może ty MINIMALNE wymagania zaostrzyć[/B]. Mnie sie nie chce szukać.[/QUOTE]
No to chyba dobrze?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie na TVN24 pokazywali w jaki sposób znakuje się koty po sterylizacji,kastracji / niestety,nie dosłyszałem o jakie miasto chodzi / a robi się to poprzez obcięcie końca ucha,co jest niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt - urzędnicy którzy prowadzą akcję twierdzą że to najtańszy sposób a na chipy nie ma szans bo są za drogie - czy to jeszcze nie oddali obowiązku chipowania psów i kotów?,bo skoro ludzie słyszą że to takie drogie to nie będą się kwapić do chipowania swoich zwierząt ...

Link to comment
Share on other sites

Można zadzwonić lub napisać do producentów/dystrybutorów ile kosztują chipy (transpondery) w hurcie:
[URL]http://www.polarhunde-nothilfe.com/pdf/transponder.pdf[/URL]
A oto ich lista:
[B][FONT=Times-Bold]Hersteller- ISO Kodierung (900-999)[/FONT][/B]
[B][FONT=Times-Bold]ISO [/FONT][/B][B][FONT=Helvetica-Bold]Hersteller / Anbieter[/FONT][/B]
[FONT=Times-Roman]936 [/FONT][FONT=Helvetica]CROVET, S.L. (seit Feb. 2004)[/FONT]
[FONT=Times-Roman]938 [/FONT][FONT=Helvetica]INSVET (seit September 2004)[/FONT]
[FONT=Times-Roman]939 [/FONT][FONT=Helvetica]RealTrace (seit August 2003)[/FONT]
[FONT=Times-Roman]941 [/FONT][FONT=Helvetica]Felixcan S.L. ( seit Juli 2003)[/FONT]
[FONT=Times-Roman]942 [/FONT][FONT=Helvetica]Zee Tags (seit Juni 2003)[/FONT]
[FONT=Times-Roman]943 [/FONT][FONT=Helvetica]E-Mark Technologie & Dev. (Mai 2003)[/FONT]
[FONT=Times-Roman]945 [/FONT][FONT=Helvetica]Business Inception Identification B.V., Niederlande[/FONT]
[FONT=Times-Roman]947 [/FONT][FONT=Helvetica]BELCAM. ID[/FONT]
[FONT=Times-Roman]952 [/FONT][FONT=Helvetica]JECTA, England [URL="http://www.jecta.fsnet.co.uk"]www.jecta.fsnet.co.uk[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]953 [/FONT][FONT=Helvetica]Cromasa Identificacion electronica S.A. Spain fax: +34 948 351817[/FONT]
[FONT=Times-Roman]955 [/FONT][FONT=Helvetica]Reseaumatique, France [URL="http://www.reseaumatique.fr"]www.reseaumatique.fr[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]956 [/FONT][FONT=Helvetica]Trovan Ltd. Germany fax: +49 0221/395893[/FONT]
[FONT=Times-Roman]958 [/FONT][FONT=Helvetica]Pet ID England [URL="http://www.europointtechnology.net"]www.europointtechnology.net[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]959 [/FONT][FONT=Helvetica]Global ID Technologies, Switzerland [URL="http://www.globalid.ch"]www.globalid.ch[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]961 [/FONT][FONT=Helvetica]Mannings I.A.I.D., England fax: +44 1704 545898 [URL="http://www.mannings.uk.com"]www.mannings.uk.com[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]963 [/FONT][FONT=Helvetica]Korth Eletro Mecanica LTDA Brazil fax: +55 16 2741140[/FONT]
[FONT=Times-Roman]964 [/FONT][FONT=Helvetica]Rumitag S.L.[/FONT]
[FONT=Times-Roman]965 [/FONT][FONT=Helvetica]4D Technology Co. Ltd. Thailand fax: +66 2 6424872[/FONT]
[FONT=Times-Roman]966 [/FONT][FONT=Helvetica]PetCode, England fax: +44 870 770 2679[/FONT]
[FONT=Times-Roman]967 [/FONT][FONT=Helvetica]Rfdynamics Netherlands fax: +31 343 412156[/FONT]
[FONT=Times-Roman]968 [/FONT][FONT=Helvetica]AEG Germany ([URL="http://www.dae24.de"]www.dae24.de[/URL])[/FONT]
[FONT=Times-Roman]972 [/FONT][FONT=Helvetica]Planet ID Germany [URL="http://www.planet-id.com"]www.planet-id.com[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]975 [/FONT][FONT=Helvetica]Sokymat England fax: +44 1 244674597[/FONT]
[FONT=Times-Roman]976 [/FONT][FONT=Helvetica]Gemplus[/FONT]
[FONT=Times-Roman]977 [/FONT][FONT=Helvetica]Avid USA[/FONT]
[FONT=Times-Roman]978 [/FONT][FONT=Helvetica]Ordicam / IER SA, France [URL="http://www.ordicam.com"]www.ordicam.com[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]980 [/FONT][FONT=Helvetica]Agrident[/FONT]
[FONT=Times-Roman]981 [/FONT][FONT=Helvetica]Datamars, Switzerland [URL="http://www.datamars.com"]www.datamars.com[/URL][/FONT]
[FONT=Times-Roman]982 [/FONT][FONT=Helvetica]Allflex Germany fax: +49 40 27806110[/FONT]
[FONT=Times-Roman]983 [/FONT][FONT=Helvetica]Texas Instruments[/FONT]
[FONT=Times-Roman]984 [/FONT][FONT=Helvetica]Nedap[/FONT]
[FONT=Times-Roman]985 [/FONT][FONT=Helvetica]Digital Angel, USA / Destron USA [URL="http://www.dstronfearing.com"]www.dstronfearing.com [/URL]

W Niemczech chip kosztuje w detalu okolo 5 marek, W USA pewnie będzie taniej. To jest jednorazowy wydatek na całe życie psa. Do tego dochodzi ich aplikacja (20 zł) i rejestracja (30 zł).

Bezsensowne jest natomiast chipowanie kotów wolnożyjących! Bo niby kto miałby być ich właścicielem? Mały uszczerbek ucha ma być znakiem dla weterynarza, czy karmiciela że kotka (bo tylko kotki w ten sposób sie znakuje) jest wysterylizowana, i to tylko po to by powtórnie nie próbować tego robić. Na kotce sterylizacja goi się bez śladu i tylko USG mogłoby to pokazać. Po kocurze widać od razu :-)
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech dzikie koty maja tatuaz koloru zielonego w uchu.
W Poznaniu obcinanao kawalek ucha kotom kastrowanym,a poza tym paranoja jest kastrowanie kotow i na drugi lub za 3 dni wypuszczac koty na dwor.Wiele z nich zginelo ,poniewaz niezgojone rany doprowadzaly do ogolnego zatrocia organizmu.Podobnie jest psami na wsiach bedacymi w budach.Gdyz po kastracji chlopi wkladaja swiezo wykastrowane suczki do brudnych bud nie troszczac sie o suczki i o mozliwosci zabrodzenia ran ,zakazeniea,pekniecia szwow i komplikaxcjami z tym zwiazanymi.
Czipy kosztuja w Niemczech od 4-12 euro zalozenie od 30-40 euro.Dzikim kotom nie zaklada sie czipow i nie socjalizuje.sa osoby co dokarmiaja koty ,dostaja one od sklepow limit karym ,jak i maja mozliwosc darmowej kastracji.tak jak wspomnialam otrzymuja koty zielony tatuaz widoczny w uchu,ze kazdy karmicielka wie ,ze koty ktore karmi sa wykastrowane(kotki i kocury)i ze nie musi je wylapywac.Koty bez tatuazu nie majace opiekuna sa lapane,to znaczy ludzie zglaszaja obecnosc do schroniska danego regionu .Osoba ,ktora zglasza udaje sie do schroniska celem pozyczenia klatki do lapania kotow,jest pouczona jak musi sie nia posluzyc.Kot po zlapaniu o ile jest dziki ,po kastracji ,wyleczeniu,odpchleniu itd jest wysadzany w to samo miejsce i dokarminy.Kot ktory nie jest dziki pozostaje w schronisku i jest przygotowany do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

No i taki tatuaż w uchu jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż obcinanie kawałka ucha

[QUOTE]paranoja jest kastrowanie kotow i na drugi lub za 3 dni wypuszczac koty na dwor.Wiele z nich zginelo ,poniewaz niezgojone rany doprowadzaly do ogolnego zatrocia organizmu.Podobnie jest psami na wsiach bedacymi w budach.Gdyz po kastracji chlopi wkladaja swiezo wykastrowane suczki do brudnych bud nie troszczac sie o suczki i o mozliwosci zabrodzenia ran ,zakazeniea,pekniecia szwow i komplikaxcjami z tym zwiazanymi.[/QUOTE]

tu idealnym wyjściem było by przetrzymanie zwierzęcia / zwierząt po zabiegu na koszt właściciela - problem w tym,że wielu zapewne nie zgodziłoby się na to / koszta / ...

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze w kwestii odstrzałów psów i kotów:
czy będzie można jakoś walczyć z interpretacją nowych przepisów przez myśliwych?

[QUOTE]Dziś rozmawiałem z łowczym naszego koła o możliwościach jakie daje nowa ustawa ....omal na dupę nie usiadłem kiedy sam zaproponował zakup przez KOŁO
strzelby do usypiania psiaków ....:)
postępowi jesteśmy [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/mg.gif[/IMG]
idziemy z duchem czasu [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/mg.gif[/IMG]
i takie tam .....
strażnik dostanie to ustrojstwo i wio do lasu łapać psy grzybiarzy i turystów ....
zimą pozostaną tylko te naprawdę zdziczałe które będą na zasięg sztucera chodzić [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/mg.gif[/IMG]
i wszystko zgodnie z prawem będzie [IMG]http://www.forum.lasypolskie.pl/images/smiles/rolleyes.gif[/IMG][/QUOTE]

[url]http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=20946&start=418[/url]

czy to takie proste?,myśliwi uśpią i wyłapią psy grzybiarzy,spacerowiczów,potem będą żądali za ich zwrot cen z kosmosu a resztę psów uznają za " stwarzające zagrożenie " i wystrzelają?
niestety,zapis o tym ze myśliwy ma obowiązek zgłaszania porzuconego psa został wykreślony z nowelizacji,czy mogą oni tak sobie interpretować te zapisy?
panowie twierdzą też,że każdy pies,czy to laboratoryjny,zdziczały czy biegający luzem stwarza zagrożenie i wszystkie one kwalifikują się do uśmiercenia,UE zezwala na uśmiercanie zwierząt poprzez uderzenie pałką a my plujemy się o ich odstrzał,co jest wyjściem humanitarnym

[QUOTE]No dobra - ja popieram chipowanie, zrobienie bazy danych, zwiększenie wymogów wobec samorządów itp. I co z tego? Dopóki to wszystko właściwie nie zadziała - a nie zadziała z powodu braku pieniędzy w budżetach oraz takiej świadomości dużej części właścicieli zwierząt, jaka jest obecnie - to na eksperymenty nie można sobie pozwolić.
Odstrzał psów i kotów w obecnej sytuacji jest często złem [U]koniecznym[/U].[/QUOTE]

moim zdaniem trzeba zrobić wszystko,żeby doprowadzić do obowiązku chipowania psów i kotów - tak jak każda krowa ma kolczyk,tak każdy pies czy kot powinien mieć chpipa.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze że ten zapis o obowiązku myśliwego wypadł bo był bezsensu skoro wyżej w tej samej ustawie stoi że ten obowiązek dotyczy każdej osoby która tego psa spotka. KAŻDEJ czyli mysliwego też. Co do czipa i kotów bezpańskich to co Ci on da? Żeby zeskanować musisz przyłożyć mu czytnik do skóry na grzbiecie. Marne szanse u większości. Nacinanie ucha pozwala oszczędzienie kotom narkozy po by tylko blizny na brzuchu po sterylce zobaczyć, a czasem i cięcia, gdy na przykład wcześniejszy zabieg był z bocznego cięcia i blizn na brzuchu nie ma. I nie ma co robić tragedii z tego powodu bo nikt nie obcina kotu całego ucha tylko zwykle się wycina trójkącik o ramionach ok. 4 mm.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...