Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Agata Balu']A ja mam propozycję aby wszyscy zdroworozsądkowi opuścili wszystkie tematy, gdzie mowa o zmianie ustawy. Czy nie widzicie co za bajoro zrobiło się na nich?
Zostawmy te tematy tym którzy wchodzą na nie tylko po to by epatować sensacjami i mieszać w głowach nowicjuszom.
Według mnie te tematy powinny być skasowane, bo są szkodliwe.
Drzagodha jak dostajesz powiadomienie e-mailem, na dole masz link do usunięcia subskrypcji.[/QUOTE]

Czy osoby ktore maja watpliwosci co do w/w ustawy maja piac z zachwytu,bo cos tam probowano w niej zmienic,ale w ogolnym zarysie ustawa nic konkretnego nie wniesie? Czy mam bic poklony poslom ,ktorzy w oparciu o zastepy doradcow takowa nowelizacje stworzyli i w konsekwencji ,pozostawia ona wiele niedopowiedzianych kwestii?Czy ktos zapraszal do rozmow nad nowa nowelizacja? Czy mamy miec dlug wdziecznosci do parlamentarzystow ,ze wykonuja swoja robote i sa za to odpowiednio wynagradzani-mysle ,ze nie bo to jest ich "psi" obowiazek.Przestancie pisac dyrdymaly o mozliwosci wspoltworzenia ustawy przez przecietnego pana/pania xy.Uwazam ,ze przez pospiech ukonczenia nowelizacji przed nadchodzacymi wyborami ,jest ona wadliwa.

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze jest to że posłowie którzy widzieli jaki gniot się szykuje i głosowali przeciw, są teraz odsądzani od czci i wiary. Kilku zainteresowanych zrobiło zmiany na chybcika bez przemyślenia konsekwencji a generalna większość uznała że jak coś ma w nazwie "ochronę zwierząt" to przed wyborami poprawnie politycznie będzie głosować na tak, obojętnie co by tam w środku było napisane.

Link to comment
Share on other sites

[B]do Akteona i fox1[/B]
Gdzie byliście gdy w lipcu 2010 powstał temat [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe?[/URL] Było sporo czasu aby włączyć sie do konstruktywnej dyskusji na temat tego co ma być w propozycjach zmiany ustawy.
Łatwo teraz się wymądrzać kiedy wówczas NIC się nie zrobiło! Wasze racje, nawet gdybyście mieli rację, są mocno spóźnione. I moim zdaniem lepiej zrobicie by teraz, zamiast krytykować to co być może zostanie uchwalone z pożytkiem dla zwierząt, zajrzeć na obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt, który czeka w sejmie na nową kadencję. Tam jest jeszcze wiele do zrobienia więc do dzieła!
Zaczynam mieć podejrzenie, ze podjeliście temat w ramach akcji wyborczej.
Pożyjemy, zobaczymy co potraficie zdziałać oprócz krytyki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu'][B]do Akteona i fox1[/B]
Gdzie byliście gdy w lipcu 2010 powstał temat [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe?[/URL] Było sporo czasu aby włączyć sie do konstruktywnej dyskusji na temat tego co ma być w propozycjach zmiany ustawy.
Łatwo teraz się wymądrzać kiedy wówczas NIC się nie zrobiło! Wasze racje, nawet gdybyście mieli rację, są mocno spóźnione. I moim zdaniem lepiej zrobicie by teraz, zamiast krytykować to co być może zostanie uchwalone z pożytkiem dla zwierząt, zajrzeć na obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt, który czeka w sejmie na nową kadencję. Tam jest jeszcze wiele do zrobienia więc do dzieła!
Zaczynam mieć podejrzenie, ze podjeliście temat w ramach akcji wyborczej.
Pożyjemy, zobaczymy co potraficie zdziałać oprócz krytyki[/QUOTE]

i nagle dwóch nowych, awanturnych uzytkowników na dogo.... dziwne.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']i nagle dwóch nowych, awanturnych uzytkowników na dogo.... dziwne.....[/QUOTE]

Jeżeli dla Ciebie ktoś kto daje merytoryczne argumenty że ustawa jest gniotem jest awanturnikiem, oraz za nowych uważasz użytkowników zarejestrowanych trzy lata temu, to tak, masz rację!

Link to comment
Share on other sites

Akteon, bo to co teraz robisz to jest czysta krytyka bez pozytywnych aspektów. Zastanów się w jakim celu to robisz? Co chcesz przez to osiągnąć. Napisz wzór maila do Senatora wskazując w jaki sposób należy poprawić ten projekt zmiany ustawy, z propozycją zmiany zapisów. Będziemy wówczas nad tym dyskutować i może coś dobrego z tego wyjdzie?
A tak to albo dyskredytacja przedwyborcza, albo chęć popisania się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akteon']Jeżeli dla Ciebie ktoś kto daje merytoryczne argumenty że ustawa jest gniotem jest awanturnikiem, oraz za nowych uważasz użytkowników zarejestrowanych trzy lata temu, to tak, masz rację![/QUOTE]

Staram się i zadziwię Cię - w mojej opinii zawsze mam rację. A co do merytoryczności twoich argumentów - bez komentarza. Namawiam do używania demokracji ile wlezie. Piszta do posłów, senatorów i mediów. I krytykujta ile mata pary. Jesli argumenty są merytoryczne - przejma się z pewnością.

Link to comment
Share on other sites

Zaczęłam śledzić wątek, ale chaos tutaj totalny i rozgardiasz, więc pytam tu i przepraszam, jeśli gdzieś się już to pojawiło. Jeżeli nowa ustawa ma zabraniać stałego przetrzymywania psów na uwięzi, to mam rozumieć, że proceder taki możemy zgłaszać na policję? Jakie służby odpowiedzialne będą za interwencję, jeśli w gminie, w której mieszkam nie funkcjonuje żadne towarzystwo czy stowarzyszenie czy straż, broniące praw zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleola']Zaczęłam śledzić wątek, ale chaos tutaj totalny i rozgardiasz, więc pytam tu i przepraszam, jeśli gdzieś się już to pojawiło. Jeżeli nowa ustawa ma zabraniać stałego przetrzymywania psów na uwięzi, to mam rozumieć, że proceder taki możemy zgłaszać na policję? Jakie służby odpowiedzialne będą za interwencję, jeśli w gminie, w której mieszkam nie funkcjonuje żadne towarzystwo czy stowarzyszenie czy straż, broniące praw zwierząt?[/QUOTE]
bardzo ciekawe pytanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleola']Zaczęłam śledzić wątek, ale chaos tutaj totalny i rozgardiasz, więc pytam tu i przepraszam, jeśli gdzieś się już to pojawiło. Jeżeli nowa ustawa ma zabraniać stałego przetrzymywania psów na uwięzi, to mam rozumieć, że proceder taki możemy zgłaszać na policję? Jakie służby odpowiedzialne będą za interwencję, jeśli w gminie, w której mieszkam nie funkcjonuje żadne towarzystwo czy stowarzyszenie czy straż, broniące praw zwierząt?[/QUOTE]

przestepstwa zgłaszamy na policję, mozna powiadomic gmine, policja zajmuje się przestepstwami po zgłoszeniu

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chętnie napisała taki list/petycję do senatu, głównie chodzi mi o sprecyzowanie, definicję psa rasowego, bo Akteon ma rację-bez tej definicji pseudohodowcy mogą założyć swoje organizacje i twierdzić, że hodują psy rasowe bez rodowodu...
Tylko ja się totalnie nie znam na polityce, nie wiem gdzie napisać, do kogo, jakby mi ktoś mógł wskazać te dane, spróbowałabym napisać jakąś petycję czy list i wytłumaczyć w czym rzecz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']Ja bym chętnie napisała taki list/petycję do senatu, głównie chodzi mi o sprecyzowanie, definicję psa rasowego, bo Akteon ma rację-bez tej definicji pseudohodowcy mogą założyć swoje organizacje i twierdzić, że hodują psy rasowe bez rodowodu...
Tylko ja się totalnie nie znam na polityce, nie wiem gdzie napisać, do kogo, jakby mi ktoś mógł wskazać te dane, spróbowałabym napisać jakąś petycję czy list i wytłumaczyć w czym rzecz...[/QUOTE]

Pseudohodowcy to banda, jakoś nie widzę ich zrzeszających sie w stowarzyszenia, to wymaga wiedzy i zachodu, i niby jakie to stowarzyszenie miałoby być? co miec w statucie? rozmnażanie na bazary? nie mówiąc juz o tym, że tam chodzi wyłącznie o kase - pożarliby się zaraz na początku

Link to comment
Share on other sites

większość- owszem, to prości ludzie, którzy nawet po polsku nie potrafią dobrze mówić, ale...są też tacy co myślą, i na pewno wymyślą coś, żeby móc dalej rozmnażać swoje kundelki. dlatego też lepiej dmuchać na zimne. żałuję że nie dowiedziałam się o projekcie ustawy zanim został on zatwierdzony, ale wciąż chyba można coś zmienić? mam taką nadzieje. gdyby ktoś chciał mi pomóc, i dać namiary do kogoś, do kogo mogę napisać list czy petycję w tej sprawie, proszę o kontakt...


ostatnio rozmawiałam ze znajomym który mieszka w Anglii, tam podobno jest zakaz rozmnażania psów bez rodowodu, i jeśli ktoś chce takiego kupic, musi się nieźle postarać, to takie "podziemie" jest.
a u nas- hulaj dusza- na giełdach, bazarach, w internecie, gazetach, wszędzie- chcesz mieć pieska za 1000zł-masz. chcesz mieć rasowego za 200zł- też znajdziesz. co z niego wyrośnie- to inna sprawa. ważne żeby zaspokoić swoje snobistyczne zachcianki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']większość- owszem, to prości ludzie, którzy nawet po polsku nie potrafią dobrze mówić, ale...są też tacy co myślą, i na pewno wymyślą coś, żeby móc dalej rozmnażać swoje kundelki. dlatego też lepiej dmuchać na zimne. żałuję że nie dowiedziałam się o projekcie ustawy zanim został on zatwierdzony, ale wciąż chyba można coś zmienić? mam taką nadzieje. gdyby ktoś chciał mi pomóc, i dać namiary do kogoś, do kogo mogę napisać list czy petycję w tej sprawie, proszę o kontakt...


ostatnio rozmawiałam ze znajomym który mieszka w Anglii, tam podobno jest zakaz rozmnażania psów bez rodowodu, i jeśli ktoś chce takiego kupic, musi się nieźle postarać, to takie "podziemie" jest.
a u nas- hulaj dusza- na giełdach, bazarach, w internecie, gazetach, wszędzie- chcesz mieć pieska za 1000zł-masz. chcesz mieć rasowego za 200zł- też znajdziesz. co z niego wyrośnie- to inna sprawa. ważne żeby zaspokoić swoje snobistyczne zachcianki...[/QUOTE]

odpowiem Ci tak - kradziez i mordowanie ludzi sa karane, ale sie zdarzaja, nigdy nikt nie wymyślił prawa, które nie byłoby łamane

gdybys znała skalę zjawiska pseudo, nie miałabyś wątpliwosci - na giełdzie w Słomczynie w każdą niedziele sprzedaje sie około 1000 psów, na allegro jest codziennie 700, zapewniam Cie, że zjawisko handlu zostanie znacznie ograniczone

Link to comment
Share on other sites

znam tę skalę, liczb nie potrafię podać, ale mnie przerażają....na przykładzie jednej z ras jaką się zajmuję, mogę powiedzieć że jeszcze 8 lat temu na allegro była jedna strona z tymi psami, większość z rodowodem, teraz jest 10 stron z czego jedna, max 1,5 to psy z rodo. Druga rasa- 9 lat temu jak kupiliśmy pierwszą sunię na allegro nie było tej rasy wcale, i były może ze 3 hodowle zajmujące się nią. a teraz- 7 stron allegro, i widzę że jest coraz więcej...Moda na rasę to najgorsze co może być.
Ustawa na pewno ukróci ten proceder- ale pseuduchy ( co mądrzejsze) będą miały furtkę. Wydaje mi się że dla świętego spokoju można by ją było zamknąć, zanim jeszcze jest szansa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']znam tę skalę, liczb nie potrafię podać, ale mnie przerażają....na przykładzie jednej z ras jaką się zajmuję, mogę powiedzieć że jeszcze 8 lat temu na allegro była jedna strona z tymi psami, większość z rodowodem, teraz jest 10 stron z czego jedna, max 1,5 to psy z rodo. Druga rasa- 9 lat temu jak kupiliśmy pierwszą sunię na allegro nie było tej rasy wcale, i były może ze 3 hodowle zajmujące się nią. a teraz- 7 stron allegro, i widzę że jest coraz więcej...Moda na rasę to najgorsze co może być.
Ustawa na pewno ukróci ten proceder- ale pseuduchy ( co mądrzejsze) będą miały furtkę. Wydaje mi się że dla świętego spokoju można by ją było zamknąć, zanim jeszcze jest szansa.[/QUOTE]

niestety, nikt nie wprowadzi niekonstytucyjnych przepisów - w Polsce jest wolność zrzeszania się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']i nagle dwóch nowych, awanturnych uzytkowników na dogo.... dziwne.....[/QUOTE]

Nie zapedzaj sie,jaka awantura? Napisalem,ze ta ustawa jest wadliwa,co nie czyni mnie awanturnikiem.Nie ja zaczalem agitacje polityczna typu sms'y wdziecznosci dla Suskiego i lista poslow na NIE.Skoro jestes w kregach politycznych ,moze czas Wam uswiadomic,ze sa ludzie o odmiennych stanowiskach i nie zachlystuja sie nadmuchana medialnie nowelizacja.Ktos zadal Ci juz to pytanie.Co ma zrobic wlasciciel psa na lancuchu po 12 godzinach,puścić luzem,wziasc do domu,w przypadku szpar w plocie nosic na rekach i jak dlugo to ma trwac do nastepnego uczepienia? To jest jedno z dziesiatek pytan ktore nasuwaja sie po przeczytaniu tej nowelizacji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fox1']Nie zapedzaj sie,jaka awantura? Napisalem,ze ta ustawa jest wadliwa,co nie czyni mnie awanturnikiem.Nie ja zaczalem agitacje polityczna typu sms'y wdziecznosci dla Suskiego i lista poslow na NIE.Skoro jestes w kregach politycznych ,moze czas Wam uswiadomic,ze sa ludzie o odmiennych stanowiskach i nie zachlystuja sie nadmuchana medialnie nowelizacja.Ktos zadal Ci juz to pytanie.Co ma zrobic wlasciciel psa na lancuchu po 12 godzinach,puścić luzem,wziasc do domu,w przypadku szpar w plocie nosic na rekach i jak dlugo to ma trwac do nastepnego uczepienia? To jest jedno z dziesiatek pytan ktore nasuwaja sie po przeczytaniu tej nowelizacji[/QUOTE]

Jak to co ma zrobic? Przestrzegać prawa i tyle. Resztą zajma się organizacje - jest nas baardzo dużo i nowelizacja bardzo ułatwi nam walkę z pseudohodowlami i oprawcami - walke w realu - nie nad klawiaturą.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

[quote name='Agata Balu'][B]aleola[/B] kahoona dobrze mówi, ale pamietaj: zmiana ustawy nie jest jeszcze uchwalona, musi wrócić z Senatu do Sejmu, a jezeli Sejm ja uchwali po raz wtóry to i tak wejdzie dopiero w życie jeżeli Prezydent jej nie zawetuje. Wiec nie spiesz sie ze zglaszaniem Policji.[/QUOTE]

Zdaję sobie sprawę, że jeszcze daleka droga do uchwalenia zmiany ustawy, śledzę wydarzenia na bieżąco.
Coś mi się zdaje, że jeśli zmiana ustawy wejdzie w życie, to policja będzie miała urwanie głowy, przynajmniej na początku. A że policję mamy dość opieszałą (przynajmniej w przypadku przestępstw związanych ze zwierzętami), to jak to widzę tak: ludzie będą zgłaszać, a policja będzie się opędzać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fox1']Co ma zrobic wlasciciel psa na lancuchu po 12 godzinach,puścić luzem,wziasc do domu,w przypadku szpar w plocie nosic na rekach i jak dlugo to ma trwac do nastepnego uczepienia? To jest jedno z dziesiatek pytan ktore nasuwaja sie po przeczytaniu tej nowelizacji[/QUOTE]

Odpowiadam na to jedno z dziesiątków (nie dziesiątek) pytań.
Ma zrobić to co robią "miastowi": albo wypuścić psa na ogrodzonej posesji aby sobie przez 2 godziny pobiegał, albo kupić smycz rozciąganą i pójść z nim na 1,5 godzinny spacer. Tego nie trzeba zapisywać w ustawie. To jest oczywiste dla każdego, rozumnego posiadacza psa!
Zadajesz nieprawdopodobnie niemądre pytania.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...