-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
A ja na Ciebie:) Ja już wstępnie wytypowałem:) Kluska jest umówiona na strzyżenie we wtorek na 17:00. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Sama wybierz:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
No nie wiem:) Fajny jest nr 81, 85, 88, 93, 97 i 103. Jutro będę tamtędy przejeżdżał to muszę spisać nr telefonu. Apetyt jak najbardziej dopisuje:) Zachowuje się normalnie jak na swój wiek. Lubi leżeć, zwłaszcza w kojcu, czasem pochodzi, powęszy... Zwały to mała przesada:) Ona waży 15 kg. Ma okrągłą klatkę piersiową, ale żebra ma wyczuwalne. A to pies domowy czy kojcowy? -
Fejsbuczy post z dzisiaj:)
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Też mi się tak wydaje:) Witaj z powrotem:) Myślałem, że nie wrócisz... Dziękuję, a co do fotek to postaram się w weekend bo prędzej pewnie nie dam rady, a do tego jeszcze te temperatury... Również pozdrawiam:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Sama znajomość modelu nic mi nie da. Napisałem o mojej by tylko przestrzec, że modele za ok 150 zł wystarczają na kilka psów:/ Ne wiem czy od razu nie zdecydować się na fryzjerkę bo jeśli ta maszynka się nie spisze to będziemy sobie ją tylko tak przesyłać, a na końcu tak Kluska odwiedzi salon:) Jest jeden koło mnie. Za całkowicie sfilcowanego malamuta trzeba było zapłacić zaledwie 70 zł. Tyle, że to było 2 lata temu... Ale przed umówieniem wolałbym wiedzieć, że noce będą już ciepłe. Dzwoniłem dzisiaj do weta. Kluska może już odstawić Furaginę, a niedługo też Nospę. Encorton co trzeci dzień. Pytałem o tę operację usunięcia guza i wet mówi, że on by tego nie ruszał. Ja też jestem tego zdania:( Kilka jest fajnych:) Z tym, że one chyba są po dogach - moim skromnym zdaniem są zbyt szerokie, ale jeśli chcesz to oczywiście możesz jakąś kupić bo to w końcu Twoja Kluska:) Powtarzam się, ale byle nie skórzaną;) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Kiedyś próbowałem swych sił w strzyżeniu psów. Zacząłem od ludzkiej maszynki, z tym, że nowej. Nie ma szans. Kupiłem psią, ale nie za drogą. Po kilku psach, strzyżenie nią było karą dla mnie i dla psa:/ Dlatego ja się tego nie podejmę jeśli nie masz psiej maszynki, w dodatku ostrej na tyle by co 5 cm nie czyścić ostrzy:) Mogę ją umówić na strzyżenie. Jednak martwią mnie te noce poza budą bo jeszcze aż tak ciepłe nie są. No i czy aby jej odrośnie to futro do jesieni bo młoda nie jest więc może być różnie. Nie znam żadnych strzyżonych, starszych psów więc jeśli ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie to proszę. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Przyznaję, że jest niewyczesana bo to tak jak z własnym wyglądem - jak się codziennie patrzy w lustro to nie widać pewnych zmian, a na fotce jakoś od razu. Co mnie nie usprawiedliwia:) Fakt też, że futro ma grubaśne. Olena, wdziałaś kiedyś chudą pandę?;) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wątek się trochę zaniedbał, ale proszę o cierpliwość bo ostatnio brak czasu na wszystko + choroba Alfreda (już jest prawie dobrze) + być może kolejny uszaty podopieczny (nie z chęci, a z konieczności) = potrzebuję urlopu od życia:/ -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Zgadzam się z obiema wypowiedziami. Żałuję, że wcześniej tu nie wszedłem, ale ostatnio nie było kiedy, a nie podejrzewałem, że dzieje się najgorsze. Bardzo mi przykro. Zdaję sobie sprawę z tego co teraz czujesz i musisz to zwyczajnie przeczekać bo na tego rodzaju pustkę chyba nie ma lekarstwa. -
To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS
Maciek777 replied to Gusiaczek's topic in Już w nowym domu
I jak się psiny dogadują? Elik nie jest dla Ovki zbyt...oschły?:) Jednak widać, że Ovkę interesują tacy twardziele:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Póki co to sikanie chyba nic się nie poprawiło, ale nawet nie wiem czy to miało tak szybko zadziałać czy nie... Smaczki one jeszcze mają - te ostatnie i jeszcze wcześniejsze:) Pandi musi schudnąć, a nie przytyć;) Ale OK, jak będę widział coś ciekawego to kupię:) Obroża sprzedana? No trudno. Możesz kupić osobiście, a mogę też ja. Jak sobie życzysz:) Spokojnie, nie uciekłem z wątku:) Obie czują się dobrze:) Ostatnio było u nas chłodniej i dużo deszcze. W tym tygodniu mają przyjść jakieś upały więc zobaczymy jak to będzie. Dzisiaj zakropiłem je Fiprexem więc uszczknę sobie trochę z ich kasy;) Rozliczenie: Kluska: Stan z 13 czerwca: +277,80 zł 19 czerwca: -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze Stan na chwilę obecną: +268,99 zł Pandi: Stan z 13 czerwca: +448,44 zł 19 czerwca: -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze Stan na chwilę obecną: +439,63 zł I wstawiam dzisiejsze fotki: -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Wszystko w najlepszym porządku, nie licząc tego posikiwania. Nie jest pewne. Po prostu jest większe ryzyko niż w przypadku np tego czyszczenia zębów. To następnym razem zapytam weta o ryzyko bo na razie tylko ogólnie stwierdził, że w tym wieku to już nie bardzo. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Sprawa zgłoszona do prokuratury:P Mam nadzieję, że ona coś chudnie, a jeśli nie to trzeba będzie drastycznej zmniejszyć porcje... Tak, dobrze. To poważna operacja. Chyba nie ma sensu ryzykować nie obudzenia z narkozy:( -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Dzięki:) I po wizycie. Z okiem już całkiem fajnie. Krople będę podawał do końca, a Encorton tylko co drugi dzień aż do odstawienia. Wspomniałem o tym piciu wody i posikiwaniu. Na razie Kluska nie miała badań na Coushinga bo zrobione wyniki moczu na to nie wskazują choć tego nie wykluczają. Na razie zobaczymy jak wyjdzie to leczenie. Niestety na USG wyszło, że kluska ma dużego guza na nerce:( Z racji wieku, nie ma sensu operować. Znalazła się też niewielka przepuklina. Kluska jednak pozytywnie nastawiona do świata to najważniejsze:) Transport dzielę na pół, jako, że mój Alfred też jechał. Rozliczenie: Kluska: Stan z 11 czerwca: +362,65 zł 13 czerwca: -12,50 zł za transport do weta 13 czerwca: -50 zł za wizytę (w tym badania) u weta 13 czerwca: -22,35 za leki z apteki Stan na chwilę obecną: +277,80 zł Pandi: Stan z 11 czerwca: +448,44 zł Stan na chwilę obecną: +448,44 zł Opis wizyty: http://www.fotosik.pl/zdjecie/d29ce71712fb2c77 -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Czy to przypadek czy jesteś związana z tymi okolicami? Petycja podpisana i udostępniona. Nie miałem pojęcia, że chcą je zlikwidować:/ A teraz fotki:) Zrobione dzisiaj po południu. Wiem, że mało kreatywnie itd, ale od ponad tygodnia walczę z chorobą mojego psa więc żadne psy nigdzie nie wychodzą za bramę by przykrości Alfredowi nie robić, który ma właśnie problem z chodzeniem - jakaś infekcja... Jutro jadę z nim do weta, i z Kluską - oba na kontrolę więc liczę, że on szybko wróci do zdrowia, a cała sytuacja do normy. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Wszystko się zgadza! Dziękuję:) Rozliczenie: Kluska: Stan z 7 czerwca: +95,65 zł 10 czerwca: wpłata od danusiadanusia +267 Stan na chwilę obecną: +362,65 zł Pandi: Stan z 7 czerwca: +43,34 zł 10 czerwca: wpłata od danusiadanusia +405,10 zł Stan na chwilę obecną: +448,44 zł Dobrze, że komp znowu w formie bo myślałem, że nie wrócisz:) Będę się powtarzał - zawstydzasz mnie:P I tu to samo:P Pieniądze wczoraj doszły, ale nie miałem czasu dogo:/ Oczywiście, że będą:) Najdalej jutro. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Patrząc na prognozę pogody, nie nastąpi to w najbliższych dwóch tygodniach. Byłem wczoraj u weta z moim psem. Kluski nie zabierałem bo mój wymagał więcej czasu spędzonego w gabinecie i nie miałbym co z Kluską zrobić. Pojedzie za tydzień do kontroli, razem z moim. Na razie opisałem wetowi jak to wygląda. Na szczęście poprawa jest widoczna gołym okiem. Wet zalecił zmniejszyć dawkę Encortonu do 1/2. Docelowo ma być odstawiony i liczę, że właśnie za tydzień. Krople nadal trzeba podawać, a przedwczoraj się skończyły więc dokupiłem. Niestety tanie nie są:/ Rozliczenie: Kluska: Stan z 26 maja: +135,65 zł 6 czerwca: -40 zł za krople do oka Stan na chwilę obecną: +95,65 zł Pandi: Stan z 26 maja: +43,34 zł Stan na chwilę obecną: +43,34 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałem dzisiaj z wetem odnośnie tego zabiegu i polecił przeczekać upały aż przez kilka dni nie będzie ok 22*C. Szczegóły napiszę jutro bo dzisiaj już się spieszę. Mnie też ich bardzo szkoda. Takich jak one są tysiące, a ludzie sobie kupują psy, ale co zrobić:/ Tu link do obroży. Nr 75: Ne mówię, że musi być ta. To jedyna jaka mi się trafiła, a poza tym odmłodziłaby Kluskę:D Mogą być oczywiście inne obroże, wg uznania, byle tylko nie skórzane:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Nie wiedziałem, że już tyle dni minęło... Nowe dogo wszystkim sprawa problemy:) Kluska ma 40 cm obwodu szyi. Jedną obrożę tylko znalazłem jest fajna, ale jest tylko do licytacji i jest licytowana (8 zł) więc chyba nie ma sensu akurat tej... Lusia pewnie miała ciężkie dni, ale teraz ma już być ładnie przez jakiś czas:) Gratuluję wizyty prezydenta:) Szkoda, że nie byłaś, ale masz do niego bliżej niż większość z nas na wątku więc może jeszcze kiedyś się zobaczycie:) A pałac tylko podziwiać:) Udanych wakacji życzę:) Co u suń? Za wiele się nie zmieniło:) Dobrze sobie radzą z upałami, właściwie bezproblemowo. Pandi bardzo pcha się do ludzi, chce zwrócić na siebie uwagę i być głaskana:) Kluska to samo, choć u niej to trudniejsze, ale jeśli już wie, że ktoś stoi blisko to potrafi łasić się jak kot:) Muszę umówić Kluskę na ten zabieg... Jutro będę rozmawiał z wetem jeśli będzie ładna pogoda na najbliższe dni. niby ma się ochłodzić więc idealnie, ale zobaczę jak jutro będzie prognoza wyglądała. I muszę się o jakieś fotki postarać bo dawno nic nie było... -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
A tu jak zawsze wszelkie możliwe akcje z wszelkimi możliwym zwierzakami:) Choć saren się nie spodziewałem:) Co dalej z nimi będzie? Da się je jeszcze później wypuścić na wolność czy już będą musiały zostać pod ludzką opieką? -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Niesamowite widoki i główna bohaterka:) Nawet mieszkając na wsi to zazdroszczę. Najbardziej rzeki tak blisko. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Danusiadanusia, nie żebym się przejmował, ale co Ci się nie podoba w moim ostatnim poście, że dostałem strzałkę w dół?:) Jeśli chcesz wykasować okienko cytatowe to najedź nad jego lewy górny róg, a wtedy pojawi się tam taki krzyżyk. Najedź na niego, a kursor zmieni się w taki sam krzyżyk. Wtedy przytrzymaj lewy przycisk myszy i zjedź lekko w dół aż pojawi się tam przerywana linia na szerokość okna. Wtedy puść przycisk i naduś backspace. Gotowe. Łatwiejsze niż ten opis:) U nas wszystko OK. Panda pilnuje Kluski nawet jak ta śpi:) A Kluska pomimo otwartego kojca woli spać całe dnie właśnie w środku. Widocznie chłodniej na deskach. Pandi chodzi sobie z moimi psami:) Oko w porządku. Zakrapiam, ale powoli krople się kończą. Dzwoniłem do weta i przez najbliższe dni nie ma co myśleć o ściąganiu kamienia z zębów bo ma u nas być burzowo do końca tygodnia, a takie ciśnienie jest zbyt niebezpieczne w jej wieku by ją usypiać do zabiegu. Co do obroży to muszę zmierzyć Kluskę rozejrzeć się po bazarkach:) Póki co to pieniędzy nie potrzebuję, dzięki:) Lusia już się uspokoiła? Moje też się boją - jeden słabiej, drugi mocniej, ale na szczęście już bez większej paniki.