Jump to content
Dogomania

Maciek777

Members
  • Posts

    23786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    17

Everything posted by Maciek777

  1. No i nadeszła ta chwila. Dzisiaj je zakropiłem. Cenę kropli tradycyjne dzielę na pół. Rozliczenie: Kluska: Stan z 8 sierpnia: +442,37 zł 21 sierpnia: -8,72 za krople na pchły i kleszcze Stan na chwilę obecną: +433,65 zł Pandi: Stan z 8 serpnia: +477,51 zł 21 sierpnia: -8,72 za krople na pchły i kleszcze Stan na chwilę obecną: +468,79 zł
  2. Cieszę się, że znalazł się ktoś kto chciał kupić suniom karmę, ale nikt się do mnie nie odezwał:/ Wielka szkoda, że Pandzie nie udało się z tym domem. W tym wieku będzie ciężko, ale za to jeśli już ktoś będzie chętny to raczej będzie porządna osoba:) Z resztą nie można tak z góry źle oceniać bo może tej pani niedawno umarł pies i nie chce tak od razu znowu przez to przechodzić. Pytacie co u suń. Wszystko w porządku:) Panda bardzo lubi spacery choć na taką nie wygląda:) Leci do przodu i tak już prowadzi cały czas. Klusce się skóra jakoś goi. Jeszcze nie jest jak powinno, ale na pewno jest poprawa. Musze fotkę zrobić. Z resztą dawno nie dodałem żadnego zdjęcia. Kluska lubi wychodzić na spacery, ale tak po 50 m już nie bardzo chce iść dalej. Może męczy ją pogoda, a może po prostu bolą łapy. Futro też jej odrasta, ale mam nadzieję, że przyspieszy bo jesień zbliża się wielkimi krokami. Przepraszam, że trochę mnie tu nie było. Mogłem uprzedzić. Niestety nie miałem czasu na komputer.
  3. Co za szczęśliwy pies:) I kolegę ma chyba nowego... Pewnie nie żałuje, że nigdzie nie wyjechał na wakacje bo nie ważne gdzie, ważne z kim:) Dziękujemy za super zdjęcia i za pamięć o nas:)
  4. Dzięki:) U nas póki co to pogoda dopisuje. Nawet za gorąco nie jest:) Dziękuję za wpłatę i potwierdzam, że dzisiaj wpłynęło 418 zł na moje konto:) Kluska jest bezpieczna finansowo:) Suniom nie jest potrzebne nic co można zamknąć w paczce. Chyba, że pomieścisz w niej dom i rodzinę;) Większość przysmaków jeszcze mają. Daję im raz dziennie. Nawet nie wiem co mogłoby się im przydać. Rozliczenie: Kluska: Stan z 6 sierpnia: +24,37 zł 08 sierpnia: +418 zł wpłaty od danusidanusi Stan na chwilę obecną: +442,37 zł Pandi: Stan z 6 sierpnia: +477,51 zł Stan na chwilę obecną: +477,51 zł
  5. U nas stara nuda:) I dobrze, że nic się nie dzieje. Jedyna mała zmiana to taka, że właśnie zacząłem urlop. Wychodzimy na spacery, tak sobie siedzimy itp. Nic wartego pisania;) Apetyt jak najbardziej obu dopisuje, z budy korzystają. Nie wiem czy o tym pisałem, ale sunie lubią sobie podjeść qpy:/ Poza tym chyba niczego negatywnego nie zauważyłem. Kluska tylne łapy jakoś tak szeroko stawia i ma je wyprostowane w kolanach. Chyba zawsze tak było, ale po ostrzyżeniu lepiej widać. Jak pamiętam, coś miała ze stawami. Co to było i kto to stwierdził? Ale super bo Klusine konto się kurczy:) Pewnie w poniedziałek pieniądze dojdą. Byłem dzisiaj na tej kontroli z Kluską. Nie wiem czy jest lepiej od ostatniej wizyty, ale już ostatnio zaczęła jej rosnąć sierść na tych chorych placach skóry. Wet dał szampon w butelce (poniżej połowy butelki - na dwie kąpiele) i kapsułki na polepszenie skóry i sierści. Gdyby za tydzień było coś gorzej to mam przyjechać, a jeśli będzie lepiej lub nic się nie zmieni to nie trzeba przyjeżdżać. Rozliczenie: Kluska: Stan z 30 lipca: +124,37 zł 06 sierpnia: -70 zł za wizytę u weta + leki 06 sierpnia: -30 zł za transport do weta Stan na chwilę obecną: +24,37 zł Pandi: Stan z 30 lipca: +477,51 zł Stan na chwilę obecną: +477,51 zł Wklejam skan paragonu, opisu wizyty i leków. Paragon jest doczepiony do karty informacyjnej. Mam nadzieję, że widać treść, a jak nie to mogę wkleić skan samego paragonu.
  6. Zważyłem Kluskę przedwczoraj u weta i wyszło 12,5 kg. Brak futra i te sprawy. Ma dobrą wagę lub nawet te 0,5 kg więcej jej nie zaszkodzi. Pandę zważyłem wczoraj, ale na łazienkowej wadze i wyszło 13 kg. Po niej jakoś nie widzę różnicy:) Jednak cały czas karmy dostaje jak dla 12 kg psa. Rozliczenie: Kluska: Stan z 24 lipca: +224,37 zł 28 lipca: -70 zł za wizytę u weta + leki 28 lipca: -30 zł za transport do weta Stan na chwilę obecną: +124,37 zł Pandi: Stan z 24 lipca: +477,51 zł Stan na chwilę obecną: +477,51 zł Wklejam skan paragonu i opisu wizyty.
  7. Cieszę się:) Nie ma za co dziękować:) Właśnie wróciliśmy od weta. Napiszę tylko co i jak, a skany i rozliczenie pewnie jutro bo trochę mi się teraz spieszy. Jest poprawa. Może nie jest jeszcze jak powinno, ale wyraźnie widać, że jest lepiej. Wet mówi, że takie leczenie trwa ok 3 tygodni więc za 7-10 dni znowu do kontroli. Jest to przewlekłe zapalenie skóry. Grzybicze lub pasożytnicze, a najprawdopodobniej jedno i drugie. Dobrze, że nie alergia:) Teraz znowu dostaliśmy ten sam antybiotyk + ten sam szampon + pare zastrzyków na miejscu. Koszt 70 zł + 30 za transport. Kluska bardzo ładnie znosiła zastrzyki, aż wet się dziwił, że ona w ogóle nie reagowała:)
  8. Proszę bardzo:) Kluska zachowuje się całkowicie normalnie. Jak zdrowy starszy pies. Zawsze się tak zachowywała. Chyba, że po wyleczeniu zacznie jakoś szaleć w co jednak śmie wątpić;) Ma apetyt, przed spacerami mocno się ekscytuje, jest ciekawska itd. Co powiedział wet? W sumie nic:/ To przez to, że wszystko było tak na szybko bo w domu zdarzyły mi się nieoczekiwane kłopoty przez co w ogóle ledwo zdążyliśmy przed zamknięciem gabinetu i wszystko było tak na szybko, że nawet zapomniałem pytać co to i prosić o tradycyjny opis wizyty, ale nadrobię to przy kontroli. Mam jeszcze taką niezręczną sprawę. Obawiam się, że muszę podnieść opłatę za transport do weta z 25 na 30 zł. Nie wiem czy wymyślając tę cenę paliwo było tańsze czy ja się gdzieś pomyliłem, ale mając samochód benzynowy (bez gazu) i 45 km do weta ciężko jest mi się zmieścić w 25 zł. Nie mówiąc już o tym co by było gdyby paliwo choć trochę podrożało. Gdybym chciał zarabiać na suniach to pobierałbym opłatę za pobyt więc chyba mnie rozumiecie... Rozliczenie: Kluska: Stan z 16 lipca: +128,18 zł 18 lipca: +185 zł wpłaty od danusidanusi 19 lipca: -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze 21 lipca: -50 zł za wizytę u weta + leki 21 lipca: -30 zł za transport do weta Stan na chwilę obecną: +224,37 zł Pandi: Stan z 6 lipca: +386,32 zł 18 lipca: +100 zł wpłaty od danusidanusi 19 lipca: -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze Stan na chwilę obecną: +477,51 zł
  9. Takie błędy to nie błędy;) Wczoraj znalazł się ten czas i byłem z kluską u weta. Dostała antybiotyk (Synergal 500 mg), coś na polepszenie skóry / futra (Coatex) i szampon leczniczy - robiony na miejscu. Zapłaciłem 50 zł i za tydzień kontrola. Przez ten czas mam ją wykąpać 2-3 razy, na ile szamponu wystarczy. Wstawiam skan. Nie wiem bo miała gęste futro, ale podejrzewam, że tak. Jej skórę widziałem tylko na grzbiecie w czasie kąpania. Nie podejrzewałem, że coś takiego może mieć pod szyją. OK, zajrzę tam. Rozliczenie ze wszystkiego napiszę najdalej w niedzielę bo teraz tak na bardzo szybko tylko chciałem Was poinformować o zdrowiu Kluski, a jest trochę do rozliczania - wet, krople na pchły i Twoja wpłata.
  10. I wstawiam te zmiany skórne. W zależności od dnia mają mniej lub bardziej różowy kolor, ale normalny to miały chyba tylko pierwszego dnia po obcinaniu. Na pysku wychodzi jej też wysypka gdy to się nasila. Ma jeszcze taką obwódkę wokół prawego oka, która też się dodatkowo zaczerwienia razem ze skórą. Zdaje się to nie mieć powiązania z jedzeniem. Nie wiem co to. Przynajmniej wszystkie rany się zagoiły i skóra jest sucha. Macie jakieś pomysły? Czy nie ma już co dłużej czekać i jechać do weta?
  11. I Kluski:) Robiłem też takie by było widać dookoła jak jest obcięta:)
  12. Coś jest:) Dzięki! Mam wpłatę 285 zł na koncie, dla suń, ale jak to podzielić? Dawno Cię nie było:) I jakieś fotki Pandy:)
  13. Wrzucam fotkę Kluski. Ne do poznania:) Muszę im jakieś normalne fotki zrobić... Wczoraj doszła karma więc od wczoraj wieczora Kluska jest już w stu procentach na nowej. Niestety szkoda mi było czasu na powolne przejście, a z resztą nie było żadnych rewolucji więc jest OK. Dzisiaj dostała jeszcze Encorton. Robię też chwilową przerwę z przysmakami żeby się przekonać jak karma podziała. W takim razie Pandi sama dokończy Joserę (zwłaszcza, że były w podobnej cenie), a później może dołączyć do Brita. Do karmy dodali gratis 5 kabanosów. Cenę karmy znowu dzielę na pół. kluska zjada minimalnie więcej niż Panda więc mogę nie dzielić na pół - jak chcecie. W tej dostawie przyszły też krople na pchły, na sierpień wrzesień, to wrócę później jeszcze do tego paragonu bo na lipiec mają jeszcze ze starej dostawy. Rozliczenie: Kluska: Stan z 6 lipca: +181,49 zł 15 lipca: -53,31 zł za karmę Stan na chwilę obecną: +128,18 zł Pandi: Stan z 6 lipca: +439,63 zł 15 lipca: -53,31 zł za karmę Stan na chwilę obecną: +386,32 zł
  14. Sara jest jednym z najlepszych psów jakie znam. Żal jej bardzo. Niestety ma widocznie zbyt pospolitą urodę:/ Mam cichą nadzieję, że jednak kontakt będzie lepszy i też coś tutaj nowego się pojawi...
  15. Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda. Co u Sary?
  16. Wiem jak to jest. Będzie lepiej, ale trzeba poczekać. Największe (i chyba jedyne) pocieszenie jest w tym, że już nie cierpi i trzeba zawsze o tym pamiętać. Trzymaj się.
  17. A tu jak zwykle dobre informacje się przeplatają ze złymi. Tych złych ostatnio jakby więcej:( Trzymam kciuki za całą gromadę, zwłaszcza za chore i staruszki by nie straszne im były upały. Pozdrawiam:) P.S. Niestety już wykorzystałem mój dzisiejszy limit lajków;)
  18. Dokładnie:) Na fotkach taka sielanka, że aż nie chce się wracać do rzeczywistości:)
  19. Jotpeg, i jak sobie radzisz?
×
×
  • Create New...