Jump to content
Dogomania

Maciek777

Members
  • Posts

    23786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    17

Everything posted by Maciek777

  1. Nie ma za co. na razie wszystkie leki są. Za miesiąc skończy się Heparegen, ale zobaczę czy do tego czasu do weta nie będzie trzeba jechać to się przy okazji receptę poprosi. mam nadzieję, że jednak nie będzie powodu. I nie wiadomo jak z Encortonem będziemy wtedy stali. W razie czego to się tydzień na przód odezwę. Dzięki. A Kluska czuje się normalnie, jak zawsze. Leki przyjmuje bez problemu, apetyt ma i w ogóle. U Pandy też wszystko dobrze.
  2. Byłem dzisiaj z Kluską u weta. Miała USG. Guz na nerce się nie powiększył, ale nerka jest prawie cała zmieniona. Wyniki badań krwi wykazały, że nerki pracują całkiem nieźle. Jednak może to być wynikiem tego, że zdrowa nadrabia straty za chorą , a takie przesilenie nie może trwać wiecznie. Oprócz tego wyszła lekka niedoczynność wątroby więc wet zapisał Heparegen (1/2 rano i wieczorem). Reszta morfologii i biochemii w granicach normy. Kluska ważyła dzisiaj 10,8 kg czyli o 1 kg mniej niż 1 września. Przyczyną chudnięcia jest najprawdopodobniej zwykła starość i nowotwór tej nerki. Operacja nie wchodzi w grę. Można jedynie to spowolnić podając dużo karmy bo ciało najpierw karmi guza, a dopiero później siebie. Wet zalecił spore porcje, a do tego 1 łyżkę oliwy, 2 razy dziennie. Dostała też lek na apetyt (biały płyn w strzykawce), który niby nie jest jej potrzebny bo Kluska nie wybrzydza, ale wet mówił by tak czy inaczej zacząć go podawać bo ma on również działanie powstrzymujące nowotwory. I właśnie tego się obawiałem:( Wstawiam skany wyników badań krwi Kluski, opis wizyty oraz paragon od weta i z apteki. Tabletki kupiłem na listki (bez pudelka) bo wet napisał tylko, że 1 opakowanie, a wg przepisów jest to traktowane jako najmniejsze opakowanie. Jednak nie ma pewności, że to nie wystarczy. Wstawiam też zaległy skan paragonu Pandy za krople do oczu. Zamówię tę karmę: http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html , a jak zjedzą to pomyśli się jaką później. Myślę, że to chyba najkonkretniejsza z zaproponowanych. Myślę też, że skoro Kluska ma dostawać podwójne porcje to sprawiedliwie będzie jeśli cena karmy nie będzie podzielona na pół, a w ten sposób, że 1/3 pokrywa Panda, a 2/3 Kluska. Do tej pory Kluska dostawała powiększone porcje więc zobaczymy czy na podwójnych będzie tak traciła na wadze. Rozliczenie: Kluska: Stan z 1 września: +341,15 zł 13 września: -100 zł za wizytę u weta 13 września: -30 zł za transport do weta 13 września: -27,29 zł za Heparegen (30 tabl.) Stan na chwilę obecną: +183,86 zł Pandi: Stan z 1 września: +431,29 zł 5 września: -5,18 zł za krople do oczu Stan na chwilę obecną: +426,11 zł
  3. martwi mnie to nietycie Kluski więc jeśli nikt nie ma nic przeciwko to jutro lub po jutrze pojechałbym z nią do weta. Pewnie skończy się badaniem krwi i może też USG więc koszt wizyty zakręci się w okolicach 100 zł. Mam złe przeczucie:(
  4. No więc jaką karmę zamówić? Jak im się skończy to też głodować nie będą, ale proszę o odpowiedź:)
  5. Jest fajna. Moje psy już zjadły kilka worków:) Jednak miałem szukać czegoś lepszego niż dotychczas więc nie brałem jej pod uwagę:) "For Life" to taka ekonomiczna linia Fitmin'a. I jest w tym dużo prawdy:) Co do Royala to, o ile nie potrzebna jest karma weterynaryjna, to Royal jest chyba przereklamowany bo zawiera kukurydzę i pszenicę, a kosztuje prawie tyle co bezzbożowa... Ja się w ogóle zastanawiam czy Ty nie powinnaś mieć karmy dowożonej luzem, wywrotkami;)
  6. Ale chodziło bym zamówił krople czy karmę? Czy jedno i drugie? Karmę wziąć lepszą od zaproponowanych? Chyba, że jedną z tych, ale którą? Chyba, że jeszcze inną? Ale muszę wiedzieć konkretnie albo mi zostawić wybór. Szybkiego powrotu do zdrowia:)
  7. Dzięki:) Sasza je gryzła:) Myślałem nad szelkami dla kotów, ale chyba lepiej nie kusić światem na zewnątrz by nie uciekały z domu...
  8. No OK, to zrobiłem małą listę. Nie chciałem się zbliżać do 200 zł za worek więc wyszła taka lista porządniejszych średniaków wybranych na podstawie renomy firmy, składu lub własnych doświadczeń: http://prowiant.pl/sklep/karma-dla-psa-psy-starsze-malo-aktywne-2456/markus-muhle_110480.html http://allegro.pl/markus-muhle-rotwild-15kg-i6430056653.html http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html http://allegro.pl/mera-dog-pure-turkey-rice-12-5kg-5x-gratis-i6465839509.html http://zooart.com.pl/product-pol-4055-FITMIN-Medium-Senior-15kg-PRZESYLKA-GRATIS-.html http://zooart.com.pl/product-pol-11832-Brit-Care-Grain-free-Senior-Salmon-Potato-12kg.html A tak przy okazji. Za tydzień zostaną zakropione na na pchły. To ostatnia butelka z obecnych zapasów. Kupić kolejną czy wystarczy na ten rok? Pytam bo krople zamawiam tylko przy okazji większych zakupów by mieć przesyłkę gratis, a w ciągu miesiąca raczej coś tam kupię. Producent podaje, że Fiprex zapewnia ochronę przed kleszczami na miesiąc, a pchłami na 3 miesiące. Wydaje mi się, że w przypadku psów podwórkowych nie będzie to działało trzech miesięcy, ale choćby nawet tylko miesiąc to miałyby ochronę do 20 października. To co, zamawiać przy okazji czy już nie? Ja dla swoich już nie zamawiam, o ile któryś faktycznie pcheł nie złapie.
  9. Dziękuję:) Ja najbardziej nie rozumiem jak można zjadać zwierzęta, które zna się od maleńkości:/ Zawsze uważałem króliki za prawie psy i koty więc przestałem je jeść w bardzo młodym wieku.
  10. Cieszę się, że Ci się podoba:) I dzięki też za komplement:) Chciałbym umieć robić takie porządne, profesjonalne, ale jeszcze daleka droga przede mną:)
  11. Karma skończy się pewnie za tydzień dlatego najdalej w weekend trzeba zamówić. Najdalej pojutrze podam jakieś propozycje. Jeśli ktoś jakieś ma to też mile widziane:) Można powiedzieć, że niczego im więcej nie potrzeba póki co. Nie miałabyś co włożyć do paczki;) Recepta doszła do mnie pocztą i już wczoraj kupiłem Gentamycynę dla Pandy. Skan paragonu wstawię później jak telefon podłączę. Kosztowała dobre 5 zł. :) Każdemu z nas mogło się to zdarzyć więc chyba każdy rozumie:) Powodzenia!
  12. A tu jego fotki z tego tygodnia:)
  13. …i przedstawić jej nowego członka – Inabę:) Inaba urodził się na przełomie kwietnia i maja...w tradycyjnym dla królików hodowlanych miejscu:/ W połowie czerwca stał się niespodziewanym prezentem na odchowanie i zabicie, a co gorsza osoba obdarowana nie widziała w tym nic złego:/ Na szczęście była przy tym moja siostra i nagle stał się moim prezentem;)
  14. Dawno nie wrzucałem fotek reszty rodziny :)
  15. Nie ma za co:) Będę ją umawiał jak już będzie jasne kiedy się trochę ochłodzi bo niby w połowie miesiąca znowu ma być goręcej. Wet nic nie mówił o guzie Kluski. Zacznijmy najpierw szukać najprostszej przyczyny chudnięcia. Wina guza to chyba najczarniejszy scenariusz więc miejmy nadzieję, że nie jest tak źle... Z pieniędzmi bez pośpiechu bo i tak one są kasiaste:) Jak wejdzie przelew to potwierdzę. Powodzenia z komputerem! Cieszę się, że tyle osób dba by suniom nie zabrakło pieniędzy:) Zwłaszcza teraz gdy ich najbardziej potrzebują. Zapomniałem napisać o Encortonie. Wet zalecił podawanie 2,5 mg raz dziennie. Póki co, Kluska ma go zapas dzięki danusidanusi:) Powoli kończy im się karma. Przyszły tydzień może przejadą, a może nie. Kupić jakąś konkretną czy samemu wybrać w podobnej cenie i jakości? Chyba, że mam zamówić jakąś lepszą lub gorszą. Hipoalergicznej nie ma sensu więcej kupować bo i tak nie działa. Tak myślę o Klusce i jej sierści. Kupić coś na przyspieszenie odrastania włosów i polepszenia ich jakości czy nie ma takiej potrzeby? Tzn najpierw bym wynalazł już sprawdzone dwa środki w najlepszej cenie i przedstawił tutaj. Jeden tańszy i całkiem ładne działający, a drugi robi z psa owcę, ale trzeba odpowiednio więcej zapłacić.
  16. Też się cieszę:) Na szczęście nie jest tak tragicznie... Przesadzasz:) Chciałbym być tak dobrym opiekunem by na takie stwierdzenie zasłużyć... Dziękuję i ja Ciebie również pozdrawiam. Wczoraj byłem u weta z suniami. Zacznę od początku. Zważyłem jedną i drugą i Panda ma 12,5 kg, a Kluska 11,8 kg, co oznacza, że ma jakieś o,5 kg mniej niż przy ostatniej wizycie. Odrobaczanie to podstawa,a jak to nie pomoże to zobaczymy co może być przyczyną chudnięcia. Jako, że nie wiadomo kiedy sunie były odrobaczane to wet polecił zrobić trzydniowe odrobaczanie - po 1,5 tab codziennie dla każdej. Tabletka kosztuje 5 zł, a jest potrzebne po 4,5 dla każdej więc Kluska ma policzone na paragonie za 5 szt, a Panda za 4, ale teraz to wyrównam w rozliczeniu. Transport też na pół - po 15 zł. Pandy narośle nadają się jedynie do chirurgicznego usunięcia. Usuwa się to razem z odrobiną zdrowej tkanki, a resztę zszywa więc pewnie trochę to potrwa zanim Panda wróci do pełni formy. Wiadomo, że dopiero po upałach. Koszt nie powinien przekroczyć 250 zł z kołnierzem i wszystkim. Odpowiedni kołnierz może znajdę w domu to się zaoszczędzi. Póki co, wet przepisał krople do oczu by nie doszło do owrzodzenia, ale...przy kasie zapomniałem zabrać recepty więc dzisiaj mieli wysłać pocztą:/ Krople wyniosą (o ile dobrze pamiętam) ok 20 zł bo to chyba Tobradex miał być. A no i nie wiem dlaczego u Pandi jest napisane, że jest samcem:) Ale wet powiedział, że ma wizytę na koszt firmy:) Kluska ma powtórkę z kąpieli w tym szamponie. Z tym, że miejsc zmienionych przez chorobę jest nieporównywalnie mniej więc ten szampon (mam nadzieję) wystarczy na pełne wyleczenie. Dostała zastrzyki na miejscu. Do domu tylko szampon. Kluska: Stan z 21 sierpnia: +433,65 zł 31 sierpnia: -77,50 zł za wizytę u weta 31 sierpnia: -15 zł za transport do weta Stan na chwilę obecną: +341,15 zł Pandi: Stan z 21 serpnia: +468,79 zł 31 sierpnia: -22,50 zł za weta (tabletki na odrobaczenie) 31 sierpnia: -15 zł za transport do weta Stan na chwilę obecną: +431,29 zł
  17. Nie rozumiem za kogo Ty mnie masz. Myślisz, że byłbym do tego zdolny by je w ten sposób zostawić w lesie na pastwę losu? Przecież te szelki i linka są coś tam warte;) Dziękujemy i również życzymy:)
  18. Przypominamy się kilkoma Bajowymi fotkami z dzisiejszej "wyprawy":) Pozdrawiamy:)
  19. One i teraz mają sporo kasy:) Wg prognozy to jeszcze jakieś 2 tygodnie. Ewentualnie z małymi przerwami. O szczepieniu pamiętam:) Ostatni wpis w książeczce o odrobaczaniu jest sprzed półtora roku. Myślę, że spokojnie można, a nawet trzeba. To też możliwe, że to wina tego guza:( Jednak odrobaczyć trzeba w pierwszej kolejności. Zwłaszcza, że Kluska (jak i Pandi) lubią sobie zjeść kupę. To co, jechać do weta czy czekać? Dopiero w drugiej połowie tygodnia będę mógł.
  20. Niestety nie jest tak różowo. Panda ma jakieś narośle na powiekach. Stykają się z oczami. Przez co (najprawdopodobniej) ma praktycznie cały czas załzawione oczy. Podejrzewam, że jedyne wyjście do zabieg chirurgiczny... No i Kluska. Od czasu ostrzyżenia dostaje więcej do jedzenia bo widać jaka jest chuda. Problem w tym, że ona nie przybiera na wadze. Być może nawet chudnie. Nie wiem kiedy ostatnio była odrobaczana więc proponuję zakup tabletek dla nich obu. Chociaż może Pandzie by się jakieś robaki przydały;) Kluska ma niestety chyba większy problem bo zmiany chorobowe skóry wróciły, ale tylko na pysku. Z jednej strony ma takie śwież, a z drugiej strupy. Tylko co tu teraz robić? Zabrać ją do weta czy może tylko poprosić o przysłanie tego szamponu. Wet raczej nie poleca wizyt w takich upałach, o ile nie trzeba bo od czasu do czasu się zdarza, że pies się zestresuje do tego stopnia, że płuca tracą wydolność i pies się może udusić. Sam tak straciłem swojego psa.
  21. ...i Kluska:) jak widać, futro odrasta nawet na niedawno wyłysiałym, chorym miejscu:)
  22. Widzę, że akurat przychodzę na czas:) Wczorajsza Panda:)
×
×
  • Create New...