-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Tu już słów brakuje... Dokładnie. Też tak myślę. Miałem przeczucie, że to już koniec gdy tylko przestała jeść. W tym wieku, z chorobami i tą wagą jeszcze odmawiać jedzenia?:( Z resztą miałem podobna sytuację z moim Aresikiem w grudniu. I ja dziękuję. -
To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS
Maciek777 replied to Gusiaczek's topic in Już w nowym domu
Czytasz w moich myślach:( Tylko mi się wydaje, że to nie to, że komuś nie zależy, a właśnie zależy...by się nas pozbyć. Nie chcą z nami rozmawiać i z modernizacji na modernizację mamy coraz mniej funkcji, a więcej usterek:/ Z tym brakiem możliwości śledzenia wątków to już ostatni gwóźdź do trumny dogo bo tworzenie bazarku staje się niemal bezsensowne:( Nie znam intencji założycieli portalu, ale gdyby nawet celem było pomaganie to od dłuższego czasu na pewno o to nie chodzi. Nie chodzi nawet o kasę bo skutecznie pozbywają się nas i reklamodawców. Zatem o co chodzi? Czy konkurencja maczała w tym łapy? Kupiła dogo by je zamknąć? Czy na prawdę ktoś może sukcesywnie niszczyć ten serwis w nadziei, że go ulepsza??? -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Niestety... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Pewnie tak, ale jakoś nie daje po sobie tego poznać. Sam się dziwię bo one zawsze takie nierozłączne i Panda opiekowała się Kluską to myślałem, że Panda się nie pozbiera, a tu wygląda wszystko normalnie... -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Z nowości to u nas kilka. Niestety większość złych:/ Pierwsza to taka, że tydzień temu zorientowałem się, że Roger nie ma ogona! Odpadł mu:( Bylem z nim w poniedziałek u weta i okazało się, że to martwica na skutek skaleczenia lub złamania. Została tylko sama kość ogonowa, którą wet uciął, a teraz Rogerowi smaruję końcówkę ogona, która mu została by się zagoiło. Już się czuje normalnie. Obyło się bez narkozy bo ta kość już nie była unerwiona. Za to Roger wzbudził podziw wetów bo nieczęsto mają zaszczyt gościć królika, tym bardziej hodowlanego i tym jeszcze bardziej dziesięcioletniego:) Z racji, że już udało mi się go tam zabrać to przycięli mu pazury, obejrzeli uszy, zęby, oczy i skórę. Wszystko w porządku:) Następne coś to to, że Bajutek stracił kła:/ Dolnego, prawego. Dobrze, że nie górnego to mu się fafla nie podwija:) Tzn ma go, ale złamał mu się na równo z trzonowcami. I ostatnia sprawa. Tydzień temu odeszła jedna z moich tymczasowiczek, Kluska[*] :( Niestety wiek i choroby zrobiły swoje przez co zapadła decyzja o skróceniu cierpień. By druga tymczasowiczka, Panda. teraz nie zostawała sama gdy my wychodzimy na spacer to dołączyła do nas więc musimy się przyzwyczaić do zmian, ale na szczęście szybko łapie by się za dużo nie zatrzymywać oraz by nie plątać kolegów i siebie:) Tak to teraz wygląda: -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Cudne dogo, po każdej edycji powiela mój post z filmem więc zostawiam już to tak jak jest:/ -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękuję w imieniu swoim, Alfreda i Baja. Chcę uszanować Twoją decyzję (w pewnym sensie ostatnią wolę Kluski), ale nie mam sumienia wobec Pandy więc proponuję kompromis - moje symbolicznie dostaną trochę karmy i nic więcej. Tylko tyle i aż tyle:) Panda bardzo lubi spacery. Gdy już nie ma Kluski to dołączyła do spacerów z moimi. Wcześniej tak nie było by Kluski samej nie zostawiać więc one dwie wychodziły pojedynczo na smyczy ze względu na to, że Kluska już za daleko nie mogła chodzić. Teraz Panda wyposażona w szelki i amortyzator zamieniła się w prawdziwego północniaka;) Wychodzimy 6 dni w tygodniu na ok godzinę szybkim krokiem więc liczę, że i brzuch Panda zgubi:) Muszę przyznać, że nie spodziewałem się po niej takiej kondycji:) Na filmie niewiele się dzieje, ale tak to wygląda: -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Dubel -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękuję w imieniu swoim, Alfreda i Baja. Chcę uszanować Twoją decyzję (w pewnym sensie ostatnią wolę Kluski), ale nie mam sumienia wobec Pandy więc proponuję kompromis - moje symbolicznie dostaną trochę karmy i nic więcej. Tylko tyle i aż tyle. Panda bardzo lubi spacery. Gdy już nie ma Kluski to dołączyła do spacerów z moimi. Wcześniej tak nie było by Kluski samej nie zostawiać więc one dwie wychodziły pojedynczo na smyczy ze względu na to, że Kluska już za daleko nie mogła chodzić. Teraz Panda wyposażona w szelki i amortyzator zamieniła się w prawdziwego północniaka;) Wychodzimy 6 dni w tygodniu na ok godzinę, szybkim krokiem więc liczę, że i brzuch Panda zgubi:) Muszę przyznać, że nie spodziewałem się po niej takiej kondycji. Na filmie niewiele się dzieje, ale tak to wygląda: -
To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS
Maciek777 replied to Gusiaczek's topic in Już w nowym domu
I jeszcze w twarz się śmieje :) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Zaglądam na konto i faktycznie są przelane pieniądze.z bazarku - 366 zł. Dziękuję. Za raz rozliczę. W ten sposób ostatecznie już zamykam konto Kluski:( I muszę zapytać. Co z wszystkimi rzeczami, które należały do Kluski? Typu karma, leki itp. Przechodzą na Pandę? Dzisiaj zakropiłem Pandę. Zawsze tę buteleczkę dzieliłem suniom na pół. Teraz drugie pół mi zostało. Mam ją zakropić jeszcze za miesiąc czy koniec na ten rok? Wtedy za druga połówkę nie będę liczył bo zużyje dla swoich potrzeb. Rozliczenie: Kluska: Stan z 27 września: -21,10 zł 28 września: +21,10 zł jako wpłata od Pandy z jej pieniędzy Stan na chwilę obecną: 0 zł Pandi: Stan z 27 września: +548,72 zł 28 września: +366 zł jako wpłata od Danusidanusi 28 września: -21,10 zł za wyzerowanie konta Kluski 28 września: -8,72 za krople na pchły i kleszcze Stan na chwilę obecną: +884,90 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Panda w dalszym ciągu dobrze się czuje, jest zadowolona. Może jest regularnie odwiedzana przez swoją przyjaciółkę, kto wie... Wracając do codzienności to już chyba pora bym umówił Pandę na zabieg usunięcia tych narośli z powiek? No i muszę zrobić rozliczenie z tego nieszczęsnego piątku. Doszły też pieniądze z deklaracji dla suń. Rozliczenie: Kluska: Stan z 22 września (rano) : -26,10 zł 22 września: +105 zł jako wpłata od Danusidanusi 23 września: -100 zł za wizytę u weta (eutanazja) Stan na chwilę obecną: -21,10 zł Pandi: Stan z 22 września (rano) : +368,72 zł 22 września: +180 zł jako wpłata od Danusidanusi Stan na chwilę obecną: +548,72 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Danusia wszystko już napisała. Co ja mogę jeszcze dodać... Kluska zupełnie przestała jeść. Zaciskała szczęki, że nie dało się jej już karmić. Była jeszcze słabsza niż w czwartek. Oko jej mocno opuchło. Dzwoniłem do weta, mówiłem, że kontrola miała być dopiero w sobotę, ale jej się pogorszyło. Powiedział, że nie mam się zastanawiać i za raz przyjeżdżać. I pojechałem. Niestety nie było już dla niej ratunku. Zaoszczędziliśmy jej dzień, a może kilka dni życia w bólu i osłabieniu. Przy eutanazji byłem z nią do samego końca, głaskałem ją. Nie była sama. Tylko tyle mogłem wtedy dla niej zrobić. Myślę, że wszyscy tutaj (i na FB) i tak przedłużyliśmy jej życie, a już na pewno poprawiliśmy jego komfort. Pandi zachowuje się normalnie. Jest wesoła. Albo nie rozumie, albo rozumie dużo więcej niż my. Żegnaj Klusko[*] -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Nie ma za co. Tylko uzupełnię informacje. Kluska ma 39,5 stopnia gorączki, zapalenie żuchwy i zapalenie spojówki. Dostała w zastrzykach antybiotyki i coś na apetyt. Z racji słabej odporności, różne infekcje będą się jej czepiały niestety. Do domu wracała jakaś bystrzejsza, mam nadzieję, że to zasługa podanych leków. Lewe oko musi mieć zakrapiane 4-5 razy dziennie, a od jutra będzie miała podawany antybiotyk w tabletkach. Mam jej podawać coś do jedzenia, nawet płynnego, nawet strzykawką do pyska. Byle coś jadła. Jeśli nie zacznie sama jeść to w sobotę znowu do weta, a jeśli zacznie to na spokojnie w przyszłym tygodniu. Wstawiam skany opisu wizyty i paragonów z gabinetu i apteki. Rozliczenie: Kluska: Stan z 18 września: +69,08 zł 22 września: -60 zł za wizytę u weta 22 września: -5,18 zł za krople do oczu 22 września: -30 zł za dojazd do weta Stan na chwilę obecną: -26,10 zł Pandi: Stan z 18 września: +368,72 zł Stan na chwilę obecną: +368,72 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
OK, dzięki. Po powrocie od weta napiszę tu co i jak, a do Ciebie odezwę się po wyjściu z gabinetu. Chciałbym tam być na 8 bo wtedy otwierają. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Bakusiowa, nie tylko przedwczoraj jadła normalnie, ale i wczoraj rano. Faktycznie już wczoraj w południe nie była zbyt ruchliwa. Wieczorem chętnie doszła do swojej miski z jedzeniem i nagle ją odrzuciło. Sam tego nie rozumiem. Wzmianki o tym, że to raczej jest początek końca niestety są na miejscu bo wygląda to źle i skoro sytuacja zmienia się co kilka godzin na coraz gorsze to nie mogłem napisać, że to przejściowe problemy. Wolałem przygotować Was na to co może, ale nie musi, się wydarzyć. Niestety pracując w tym tygodniu od 14 do 22 nie miałem możliwości by dzisiaj z nią jechać do weta. Urlopu też bym nie dostał bo o to trzeba u mnie prosić tydzień wcześniej. Co do chudnięcia to tydzień temu nie było w porządku. Niepokojące chudnięcie zaczęło się już pod koniec sierpnia i byłem wtedy z nią u weta i kupowałem tabletki na odrobaczenie. Jutro rano jedziemy do weterynarza. Zdam się na jego opinię, ale oczywiście wspomnę o babeszjozie czy tarczycy. Kluska, po moim powrocie z pracy, leżała w kojcu. Nie wstała jak zawsze. Wyniosłem ją na zewnątrz i postawiłem na nogach z myślą, że może chcieć się załatwić. Stała tylko przygarbiona z takim nieobecnym wzrokiem, a po dłuższej chwili się położyła w tym miejscu, na piasku. Włożyłem ją do budy... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Rano Kluska była jeszcze podekscytowana wyjściem na spacer. Później nie zjadła, a teraz prawie nie wstaje. Znowu sika pod siebie, co widać na zdjęciu i ja to też dopiero teraz zauważyłem. Słabnie z godziny na godzinę. Nie spodziewałem się tego. Wzrok ma coraz mniej obecny. No i te odstające kości. Ciężko się o tym pisze. Jutro rano pojedziemy do weta, ale myślę, że jego decyzja chyba będzie tylko jedna:( Nawet nie wiem w jakim stanie zastanę ją wieczorem po pracy, a tym bardziej jutro rano. Zdjęcia dosłownie sprzed chwili... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
U nas średnio. U Pandy wszystko w porządku, ale z Kluską gorzej. Wczorajsze śniadanie zjadła łapczywie, jak zawsze, ale do kolacji doszła wzięła kęs i w tył zwrot. Wtedy zabrałem jej to jedzenie i dostała puszki, którą zjadła bardzo łapczywie. Czyli to trochę wyklucza ból zęba bo przecież suchą karmę też jej moczę to jest miękka. Dzisiaj na śniadanie dostała świeżej suchej moczonej i tylko powąchała i odeszła od miski. Przed chwilą kupiłem jej kocią puszkę (bo zawsze smaczniejsza) i ryż. Za chwilę się ugotuje. Liczę, że to zje. Jeśli nie to co dalej? Do weta już dzisiaj nie mogę jechać bo na 14 do pracy. Dziwne by tak nagle utraciła apetyt na jedzenie, na które się dosłownie rzucała. Tym bardziej, że od paru dni dostaje lek na apetyt, którego i tak jej nie brakowało. EDIT: Właśnie od niej wróciłem. Akurat leżała. Podsunąłem jej miskę. Niechętnie spojrzała. W końcu liznęła i odwróciła głowę. Nic nie zjadła:( Danusiadanusia, muszę do Ciebie zadzwonić za dłuższą chwilę w tej sprawie... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Ale w oknie logowania na dogo, pod przyciskiem "zaloguj" jest opcja "nie pamiętasz hasła?". Wystarczy kliknąć, a oni podeślą nowe hasło na maila:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Chwilowo zapotrzebowania nie ma:) A jak się ma zmiana nicku do częstotliwości wchodzenia na dogo?:) Jak się gmatwa u Ciebie to życzę powodzenia! Nie wchodziłem tu, a karma przyszła 2 dni temu. Najgorsze jest to, że odpakowałem ją jak swoją i wywaliłem folię, w którą była zapakowana. Dzisiaj mi się przypomniało, że przecież paragon potrzebuję!:/ Przeszukałem śmietnik i znalazłem tylko folię i list przewozowy, na którym oczywiście nie ma napisane co kupiłem ani ile jest do zapłaty bo zapłaciłem przy zakupie. Paragonu brak:/ Jedynie mam potwierdzenie wpłaty, otrzymane na maila, które (screen) wstawiam. Sam już nie wiem czy w ogóle ten paragon tam był bo mi się nic w oczy nie rzuciło przy odpakowywaniu. Karma była kupiona z tej aukcji: http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html Można porównać nick sprzedawcy jak i inne dane - po wejściu w link aukcji, nad opisem produktu jest zakładka "informacje od sprzedającego, a w niej dane sprzedawcy. Nie zamawiałem na siebie bo w czasie pracy kurierów ja też jestem w pracy i nie ma kto odebrać. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego zakupu to oczywiście mogę kupić jeszcze raz, a ten worek dać moim psom. Zrozumiem:) Jeśli wszystko OK to dziękuję za zaufanie i wstawiam rozliczenie, a na nim, jak wcześniej wspomniałem, 2/3 kosztów pokrywa Kluska, a 1/3 Panda bo właśnie w takich proporcjach dostają teraz karmę. Rozliczenie: Kluska: Stan z 13 września: +183,86 zł 16 września: -114,78 zł za karmę (2/3 ceny) Stan na chwilę obecną: +69,08 zł Pandi: Stan z 13 września: +426,11 zł 16 września: -57,39 zł za karmę (1/3 ceny) Stan na chwilę obecną: +368,72 zł -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Mari, co tu będę się rozpisywał - podziwiam Cię... -
To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS
Maciek777 replied to Gusiaczek's topic in Już w nowym domu
Jakby chciała wyjść z ekranu:) Zdjęcia z piłką i słuchawkami świetne:) Ktoś ma talent do robienia zdjęć i ktoś do pozowania:) -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Dokładnie, wszyscy czekamy:) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Super pies na super wakacjach:)