-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Bez nadopiekuńczości można się nie dowiedzieć o takich zmianach:) Haha, wybaczam:D Przeczucie masz dobre bo ja myślę cały czas o tym, ale jakoś nie potrafię się zebrać do kupy i konkretnie zdecydować która by to miała być:/ Ale chyba już 2 miesiące temu kupiłem jej zapas kropli na pchły:P Od czegoś trzeba zacząć:) Na pewno w tym miesiącu czeka mnie adopcja królika:) Niestety doskwiera brak poczucia czasu, co widać po moich wizytach na dogo:/ Się mówi "jutro, jutro", a tu tygodnie lecą:/ I w najbliższych dniach już na prawdę muszę nadrobić zaległości na wątkach... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że jednak powodem wizyty była ta nadopiekuńczość:) Muszę zajrzeć po przerwie na Twój wątek, ale dzisiaj juz nie dam rady:/ Kluska i Panda trochę się ostatnio nawet same napomagały innym psom:) Dokładnie:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Ja wychodzę z założenia, że sprawdzanie wiadomości (o wirusie) do niczego dobrego mi się nie przyda. Jedynie z obostrzeniami staram się być na bieżąco by jakiegoś mandatu nie zarobić. Jeden lekarz, zapytany dlaczego nie zamyka swojego gabinetu odpowiedział, że panika zabije więcej ludzi niż koronawirus. Dokładnie. Wszystkiego dobrego na te Święta:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Oby kontakt z domem Bastera trwał jak najdłużej:) Piękny "wielkanocny zajączek":D Najlepsze życzenia na te Święta! -
Corso - zbieramy na karmę, weta i szukamy domu :)
Maciek777 replied to Maciek777's topic in Już w nowym domu
Wesołych Świąt:) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Wszystkiego dobrego na Święta! -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Zdrowia, spokoju i pogody ducha na te Święta:) Mam nadzieję, że kiedyś będziemy się jeszcze śmiać z tegorocznych Świąt:) A tymczasem, dzisiaj rano: -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Ja nie śledzę aktualnych statystyk zachorowań bo chcąc tego czy nie to co parę dni dowiaduję się tego od innych:) Poza tym myślami jestem już przy dniach kiedy to się skończy. Zdrowia życzę i pozdrawiam:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Bardzo mi przykro z powodu Lusi. Nie wiedziałem. Kiedyś się spotkacie. Na pewno. Też słyszałem i widziałem kątem oka moje zwierzaki za raz po ich odejściu. Nie wiem czy jest to nasza wyobraźnia czy może coś więcej... Wirus się rozprzestrzenia i należy się chronić przed nim jak i przed tymi "zwykłymi" wirusami wywołującymi grypę, ale panika nikomu nie służy. Jedynie mediom. Zdrowy rozsądek i ostrożność oczywiście należy zachować. Tak więc mniej strachu, a więcej optymizmu to i nasza odporność będzie wyższa. Ciężka ta Wielkanoc będzie z tymi ograniczeniami na każdym kroku i może właśnie tylko Skype nam zostanie... Ja i tak nie mam pojęcia kto mógłby pojechać, ale zdaje się, że sprawa nieaktualna:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Takie wieści to ja bardzo lubię:) Sam jestem zdziwiony skąd tyle adopcji bo spodziewałem się ich spadku. Może przez to, że ludzie siedzą więcej w domu niż zwykle to im się nudzi bez psa lub ze zbyt małą ich ilością;) Byle tylko mieli dla nich czas jak już życie wróci do normy... -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Słuszna zmiana imienia:) Co za ludzie:/ Słów brakuje. Niestety tutaj też nie brakuje tego typu osobników:( Taboret ma swoje plusy, np nie zaśnie się na nim ze zmęczenia;) Dobrze dla otoczenia, że mały już znalazł swoje miejsce na Ziemi:) Baster nie reagował na psy bo może już tego dnia było mu wszystko jedno:D W każdym razie bardzo fotogeniczny:) 12 psów??? Co by nie mówić to zazdroszczę:) Myślałem, że tylko ja tak mam... Gratuluję domu! Szczęście się do Soni uśmiechnęło:) Może jednak pani się odezwie, a jeśli nie to nawet lepiej bo żaden pies nie powinien iść do niesłownych ludzi;) W czasach "siedzenia w domu" czy ogólnie? -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Bardzo mi przykro. Nie spodziewałem się takiej informacji. 13 lat razem bardzo zbliża do siebie. Dobrze, że zareagowaliście w porę i uchroniliście go przed cierpieniem. Norek pewnie nie mógł wymarzyć sobie lepszego domu i rodziny. W swoim czasie jeszcze się z nim spotkacie. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Jak sytuacja? Baj (większy pies) był chory 3 tygodnie temu. Objawy jak na niegroźną chorobę lub te bardzo groźne. Na szczęście leki pomogły i od tego czasu jest OK. Alfredowi trochę oczy ropieją i to w zasadzie wszystkie zwierzęce zmartwienia:) Niestety dostęp do weta jest utrudniony w tych dniach i trzeba się wcześniej umawiać. Generalnie jednak jest dobrze:) A u Was? -
blekuś >>> Blekuś po prawie 3 latach ma swój dom! <<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Może to nie miejsce na takie linki, ale wcale nie musi być tak źle jak mówią media i politycy bo oni muszą robić sensację bo z tego żyją. Właściwie to może wcale nie jest źle.Zabawne, że tak mało osób wierzy mediom i politykom w sprawach błahych, a w sprawach poważnych to już prawie wszyscy:) Polecam obejrzeć ten krótki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=1lIuYPHSE9Q A później poczytać trochę na bieżąco aktualizowanych informacji i statystyk wg których nie dzieje się nic niezwykłego: https://swprs.org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/ Od razu mówię. Nie mam zamiaru się z nikim spierać, ani nikogo przekonywać. Tylko to tu zostawię i zapominam o tym:) I na taka informację czekałem! I to w takich dniach podwójnie cieszy:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że ona jeszcze nie adoptowana! Dokładnie:) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Ale Telma na tych zdjęciach jest spokojna i pewna siebie:) Na pewno w domu jest szczęśliwa. Nie wiem czy na jego rzecz chciałaby już zrezygnować z dworu, ale ciepło, sucho i miękko na pewno jej odpowiada:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Baj jest już sobą lub ewentualnie minimalnie mu brakuje:) Dzisiaj na spacerze już wyrywał do przodu. Do tego (zazdrośnik) podkładał głowę pod rękę bym to jego więcej głaskał niż Alfreda, a przed chwilą tradycyjnie pędził pierwszy do kojca gdy niosłem im kolację, a ostatnie dni były takie, że po prostu szedł za mną. Jeszcze jutro ostatnia porcja tabletek i oby ten efekt już się utrzymał:) -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Jak Norek znosi tę kapryśną zimę? Bo domyślam się, że Pączusiowi to nie robi różnicy bo jeszcze zdrowy, piękny i młody:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dzięki! Jutro napiszę co u niego. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wczoraj było nieco lepiej niż w poniedziałek, po wizycie. Dzisiaj jest wyraźnie lepiej niż wczoraj. Nawet zabawkę przynosił by mu rzucać:) Jednak sobą na pewno jeszcze nie jest. Mam nadzieję, że jutro będzie znowu lepiej. Boję się cieszyć na zapas bo wetka mówiła, że jest możliwość, że jak już się tabletki skończą w piątek to może mu się pogorszyć. Niestety takie objawy jakie on ma są też przy poważnych chorobach... Do tego wczoraj w dzień i dzisiaj w nocy wymiotował, ale zauważyłem, że on dzisiaj jadł trawę więc to chyba jednak dobry znak lub przynajmniej wskazówka gdzie szukać przyczyny gdyby ewentualnie mu nie przechodziło. Ale apetyt ma wilczy, co mam nadzieję też jest dobrym znakiem. Byliśmy też dzisiaj na krótkim spacerze i też szedł bardzo ładnie, bez zmęczenia. W ogóle mam wrażenie, że od tego spaceru on tak dzisiaj ożył. Może przesadzam, ale bardzo boję się o niego, że to coś poważnego, chociaż nadzieję mam coraz większą, że najgorsze już minęło. Oby... -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Bajutek zachorował:( Nie wydaje się to być niczym poważnym, ale zobaczymy jak podziałają leki w najbliższych dniach. Od początku: Ponad tydzień temu Alfred i któryś z kotów dostały jakby jednodniowego wirusa - wymioty i biegunka. Po dwóch dniach Baj go dostał. Też wyzdrowiał choć w pełni sobą to jeszcze nie był. Ale mu się poprawiało więc uznałem, że będzie OK. Niestety w sobotę już nie jadł, zrobił się osowiały i nawet nie miał ochoty na spacer. W niedzielę kolację zjadł. Rano byliśmy u weta. Wyniki krwi (morfologia i biochemia) bardzo dobre. Osłuchowo serce bez zastrzeżeń. Jednak ewidentnie boli go brzuch przy dotyku i ma powiększone węzły chłonne. Dostał 3 zastrzyki, w tym antybiotyk, a do domu tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz na apetyt. Jeśli to nie pomoże to mam przyjechać w czwartek - piątek. Dziwna sytuacja była w poczekalni bo Baj u weta jest zawsze bardzo pobudzony - dyszy, skomli, piszczy itd. Taki też był dzisiaj i nagle cisza, a on zamarł z głową zwieszoną w dół i stoi na niepewnych łapach. Chciałem sprawdzić co się dzieje więc zrobiłem krok do przodu by i on zrobił, a on powoli przesunął tylną łapę jakby chciał iść, ale tak nisko, że palce od niej mu się podwinęły. Wystraszyłem się, że ma jakiś atak serca czy kto wie czego i poprosiłem o weta. Szybko przyszła wetka, osłuchała go i powiedziała, że jest OK. Powoli wrócił do siebie, ale już do końca wizyty był tylko średnio pobudzony. Nie mam pojęcia co to było. Jedynym moim wyjaśnieniem pasującym do całości jest to, że on ma teraz coś w rodzaju grypy / wirusa / zatrucia i z tego stresu dostał w poczekalni zawrotów głowy, ale czy nie jest to zbyt ludzkie wytłumaczenie to nie wiem. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Masz tylu podopiecznych, a nawet nie prosisz o datki więc dostałaś datek:) Buster? Jak w "Zakochanym Kundlu" lub "Toy Story":) Czarek w tak nietypowych okolicznościach może zostać adoptowany? Cieszę się, że żeby tylko ta decyzja nie była podyktowana sugestią koleżanki... Rzeczywiście starszy pies na początek to może być wyzwanie, ale z drugiej strony każdy przypadek jest inny więc trudno generalizować. Dzikuska nie ma szczęścia:( Sąsiedzi powinni mieć jakiś zakaz na opiekę nad zwierzętami, ale chyba jeszcze w Polsce takiego przepisu nie ma, a może się mylę... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Trochę ich się nazbierało:) ...i nadal zbiera:/ Trzymam kciuki za te domy po drodze bo i tak na brak chętnych psów do mieszkania u Ciebie narzekać nie możesz;) Nie ma za co raz jeszcze:) Też chciałbym tu nadal zaglądać bo to jakby "ożywia" te sunie, mimo, że nie tylko o nich się tu pisze. -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Jak zawsze, świetne zdjęcia:) To niebezpieczne za długo się w nie wpatrywać bo człowiek się rozleniwia patrząc na te zrelaksowane zwierzaki:) To na prawdę zżyte kocice. Moje mieszkają już razem 6 lat i nie jest nic lepiej niż było na początku:P Gratuluję kolejnej rocznicy! Oby jak najwięcej ich było. Zulcia niech się dzielnie trzyma, jak do tej pory:)