-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Codziennie można dowiedzieć się czegoś nowego:) Moja Panda też tak drapała legowisko:) Pozdrawiam! -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Sam nie wiem co temu terierowi może dolegać:/ Płuc nie wymieniłaś, np zbierająca się tam piana. Łatwo to sprawdzić bo Furosemid by od razu pomógł. Ale skoro taki ja to wiem to trzech wetów tym bardziej już o tym pomyślało:) A tak na poważnie to chyba najgorszy scenariusz jak nie można zdiagnozować choroby:( Dzięki za kciuki, pomogły:) No to od początku. W końcu zastaliśmy tego weta co już 2 razy nam "uciekł" :) Piszę z pamięci, a weterynarzem nie jestem więc jakoś bardzo naukowo nie będzie. Najpierw obejrzał tę powiekę. Oko ma lekko cofnięte. Wet stwierdził, że raczej mu ta narośl zbytnio nie przeszkadza, a w zimne czy wietrzne dni to wiadomo, że łzawienie będzie się nasilało. Na szczęście nie ma ropienia. Jak wet przeczytał, że Bajutek ma 14 lat to stwierdził, że niby można operować, ale lepiej nie bo szanse na nieobudzenie są, wiadomo, większe niż u młodego. Niby nieduże, ale na kogoś musi trafić:/ Wet cały czas porównywał Baja do 90 latka... Drugą sprawą była ta słaba kondycja, zadyszki, dźwięki itd. Poszliśmy na rentgena. Baj miał zrobione 3 zdjęcia. Serce nie powiększone, a płuca w porządku i nie widać guzów. Dobre już to:) Gorzej z kręgosłupem. Ma zespół końskiego ogona, ale widocznie nie tak zaawansowany bo porównując z objawami z netu to nie widzę tego u Baja, np problemów ze wstawaniem. Może inaczej się to objawia, czego nie dostrzegam. Drugim problemem są zwyrodnienia kręgów na odcinku lędźwiowym lub może już piersiowym. Porobiły mu się takie wypustki skierowane w dół, co może go uciskać. Co też oznacza, że te objawy nie są natury oddechowej tylko bólowej. Widocznie bardzo go nie boli bo nie piszczy, zawsze ma apetyt, normalnie wstaje, a nawet biega. Jak ktoś pamięta jak mu wysiadł kręgosłup za raz po przeprowadzce do mnie to muszę powiedzieć, że chyba nie ma żadnego z tamtych objawów. Leczenie. Wet przepisał lek przeciwbólowy na tydzień i jeśli mu się nie polepszy to będziemy szukać dalej przyczyny. Jak mu się polepszy na dłuższy czas to super, ale jak objawy wrócą za raz po odstawieniu to będzie dostawał lek o miesięcznym działaniu. Kolejny lek to Karsivan na lepsze ukrwienie mózgu i tkanek. I trzeci lek to już sam wybiorę i kupię bo chodzi o "coś na stawy". Koński Cortaflex te kilka lat temu bardzo ładnie się spisał i do teraz Baj nie miał problemów. Z resztą pomógł nie tylko Bajowi:) Domyślam się, że są generalnie lepsze środki, ale skoro na ten Baj tak dobrze zareagował to chyba nie będę eksperymentował. Tak więc ogólnie myślę, że wizyta wypadła, bądź co bądź, pozytywnie bo mogła paść dużo gorsza diagnoza. Oby tylko teraz te leki podziałały to będzie można przedłużyć Bajowi młodość:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy i oczywiście wszystkie komplementy przekażę Bajutkowi i Alfredowi jak tylko jutro wstaną:) Pogoda niewątpliwie się popsuła i psy więcej czasu spędzają w budzie i generalnie są mniej aktywne. W sumie nie ma co się dziwić. Dobrze, że przynajmniej Baj nigdy na zimno ani deszcz nie narzekał:) W końcu jesteśmy umówieni na poniedziałek do weta żeby tę powiekę Baja zobaczył. Niestety ja nie potrafię nic powiedzieć na temat szybkości powiększania się tej narośli:/ Nie mam z czym tego porównać. Sprawdzam wcześniejsze zdjęcia z tego roku i tam są takie ujęcia, że nie widać tego oka, choć CHYBA już je otwierał słabiej niż to zdrowe, ale może tylko to widzę bo wiem na co uważać. Do weta jedziemy jeszcze z innej przyczyny. Baj nie wrócił do formy sprzed lata. Dalej robimy ok 15 minutowe spacery, nie dłuższe. Wydaje więcej dźwięków, które np kiedyś temu wydawał tylko przy sporym pobudzeniu, np w zabawie. A jak położy się na grzbiecie by go drapać to też czasem go nagle coś przytka, wstaje i jakby coś odkrztusi. Jednak normalnie, nawet biegając, nie kaszle, nie odkrztusza. Ja rozumiem, że te wszystkie objawy mogą wskazywać po prostu na starość, chociaż ciężko mi się z tym pogodzić, że w pół roku tak bardzo się postarzał:/ Zobaczymy co się okaże u weta. Od lata już 2 razy był osłuchiwany bo mówiłem jakie ma objawy i niby wszystko OK. W poniedziałek ma przyjąć Baja ten najlepszy wet więc zobaczymy jak on to widzi. Jeśli to starość to ewentualny zabieg tej powieki staje się mało realny. Pozdrawiam z całym zwierzyńcem i co by nie było, trzeba być dobrej myśli:) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Zulcia ma legowisko ortopedyczne? Czym się różni od normalnego? Pierwsze słyszę, że takie istnieje. Ona trochę jak kot - można się starać z nowym legowiskiem, a i tak położy się np do koszyka:D Na fotkach, jak zawsze, szczęśliwe zwierzaki i ciepło, nawet w taką pogodę:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Przykro mi bardzo. Trzymajcie się obie. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Szkoda, że złota jesień się kończy... Ha ha, dawno tego nie czytałem. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Zgadzam się:) Dokładnie, lepsza taka karma niż jakiś moczony chleb:/ Coś ostatnio jeśli już słyszę opinie o Jeserze to nie pozytywne... Sam też już nie mam do niej przekonania. Łatuś niech się trzyma i mam nadzieję, że w następnym poście opiszesz jak dochodzi do siebie po operacji. Musi być dobrze! Maarit, dziękuję za fotki i opisy:) Lajkowałbym, ale limit na dzisiaj wyczerpany:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Wam za słowa uznania:) Zgadzam się, szczęśliwe zwierzaki na łonie natury to bardzo kojący widok:) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Ze wszystkim się zgadzam więc nie muszę sam pisać:) Fotki, jak zawsze, świetne:) Jak dobrze, że Zulka w tym wieku bezpiecznie przeszła zabieg. To zawsze daje nadzieję. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
No to wróciliśmy, ale potencjału dalej nie wykorzystaliśmy bo zdjęcia tego nie oddają:) Może jak będzie szaro buro i ponuro z gęstą mgłą to wtedy :P Fotki z niedzieli: -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Tej cioci niestety tutaj nie ma:P Przez co muszę sobie radzić sam czyli prosić Was tutaj o pomoc:D Wielkie dzięki bo miałaś rację! Wielkość była zmniejszona, ale były dziwnie "ciężkie" bo ponad 1 MB każde jedno zdjęcie. Co ciekawe, zmniejszając przez zwykły zmniejszacz w Windowsie, zapisując jako nowy plik uzyskuje się właśnie odchudzoną wersję bo zmieniając rozmiar oryginału są właśnie zbyt "ciężkie". A teraz Bajutek:) Tak wyglądają jego oczy. Prawe ma chore. Lewe wstawiam dla porównania. Dopiero w domu się zorientowałem, że w sumie mało na tych zdjęciach widać bo mokra sierść pod okiem położyła się wzdłuż niego, do tyłu. Jak skieruje się w dół to już wygląda gorzej. I też sporo zależy od pogody, a w niedzielę akurat było ciepło i przyjemnie. Jednak jest ono nieco przymróżone co będzie widać na kolejnych zdjęciach. Tak czy inaczej - jeśli chodzi o łzawienie i mrużenie to wizualnie tragedii nie ma, ale jakoś dobrze też nie jest. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Miło wiedzieć, że jest nas tu więcej niż się wydaje:) Dzięki za podpowiedź bo używałem "wybierz plik" do wstawiania zdjęć, a nigdy nie przeciągałem ich. Miałem nadzieję, że się uda, ale jednak nie ma żadnej poprawy. Widzę, że co jakiś czas ktoś ma z tym problem i niestety nie zauważyłem by ktoś zgłosił, że problem minął:/ Chyba pozostaje wrzucić zdjęcia poprzez jakiś zewnętrzny serwer, a ja tego nie lubię bo zdjęcia znikają po paru miesiącach. Muszę jeszcze prosić o trochę cierpliwości:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Bo wtedy się jeszcze dało :P -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
A ja mam nowe Bajowe fotki:) Próbuję je wrzucić od wczoraj, a dogo ich nie chce przyjąć:/ -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Niestety ktoś tę niewdzięczną pracę (zbieranie lajków) musi wykonywać ;) I co, wyjaśniło już się z Dredzią? Docenisz obecność szkodników dopiero jak je wyadoptujesz :P Mądry Kajtek! Życzę dużo czasu i siły na opanowanie domowego szpitala:) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Na szczęście on mnie nigdy na nic nie naciągnął. Zawsze tylko przedstawia pewne możliwości, nawet krytykując je jednocześnie. Wtedy byłaby ciężka decyzja:( Na razie już nie mruży oka, ale jednak sierść pod nim jest mokra. Łzy mu nie spływają po policzku. Tylko pod okiem, na całej długości, na max 1 cm w dół ma mokre . Drugie oko normalne. Nie wiem czy to minie czy co. Krople skończyły się tydzień temu. Z drugiej strony od tygodnia dość mocno wieje więc może od tego. Dzięki, też się trzymajcie:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Kluska i Panda mają:) Jednak powoli mi się normuje w pracy. Nie mówię, że poprawia, ale przynajmniej stabilizuje:P Dzięki, ale wiem jak źle by musiało u mnie być bym się zgodził. Póki bym mógł to o swoje zwierzaki muszę dbać sam bo pomocy bardziej potrzebują inne. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Byliśmy znowu w klinice iii... jak pech to pech:/ Mijaliśmy się z tym wetem samochodami tylko sobie pomyślałem, że niby jego samochód, ale to niemożliwe bo jesteśmy umówieni. Na miejscu się okazało, że musiał pilnie wyjechać:/ Przyjął nas inny wet, ale w zasadzie niczego nie uzgodniliśmy odnośnie zabiegu, a zapisał tylko inne krople (bo tamte już się kończą)na to zapalenie spojówki, ale jak dla mnie to oko już wygląda normalnie lub prawie normalnie. Dodał jeszcze preparat na wzmocnienie organizmu. Obiecał zniżkę na zabieg za to jeżdżenie:) Powiedział, że mam zadzwonić jutro, czyli dzisiaj, to będzie już ten wet-chirurg, o którego nam cały czas chodzi. Tak więc dzisiaj zadzwoniłem i on powiedział, że w zasadzie tyle lat co Baj ma (14) to owczarki ogólnie żyją więc to dość ryzykowny wiek na zabieg. Mówił, że jeśli będzie mu się to powoli powiększało to on by to zostawił, ale jeśli szybko no to trzeba będzie działać. Tele porada mnie nie satysfakcjonuje w takiej sprawie i umówiłem się z nim, że do końca roku na pewno się pojawię z Bajem by osobiście go obejrzał, a przez ten czas będę obserwował czy po wyleczeniu tego zapalenia jeszcze będzie łzawił czy coś gorszego. I przede wszystkim muszę jakoś mu to zmierzyć by móc porównać. Ciężko będzie zmierzyć dosłownie więc chyba tylko pozostanie robić zdjęcia dla porównania. Tak więc Bajutek wymigał się od zabiegu, ale zobaczymy czy na krótko czy już na zawsze. Ja kompletnie nie mam zdania na ten temat:/ Jest ryzyko przez narkozę, ale i ryzyko powiększania się tego, a np za rok to już zabieg odpada na pewno. -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Pytanie tylko czy go puścisz, czy za bardzo już się nie zżyłaś?:P -
Bardzo dobre i świadome podejście do zwierzaków :) Niektórzy w takiej sytuacji jeszcze by wybrali hotel dla zwierząt, ale nie uważam to za dobry pomysł - obce miejsce, ludzie itd. Nie wiedziałem, że z jego łapkami aż tak źle:( Dobra opieka i leczenie mogą jednak działać cuda i działają, jak widać:) Dziękuję za sporo nowych pomysłów na leki. Tym bardziej, że znam z nich tylko Karsivan. Moje, co prawda, nie mają problemów ze stawami i demencją, ale znam takie co mają więc podzielę się tym postem z ich opiekunkami:) Ja, dla siebie, mogę tylko pomarzyć o takiej opiece medycznej i częstotliwości badań jakie ma Olenek:D Zdaje się, że już ponad 5 lat wstrzymujesz plany Boga co do Olena;) Niestety patrząc na jego smutne zdjęcia sprzed adopcji, nie wiadomo czy dotrwał by do końca 2015 czy 2016 roku:/ A właśnie, masz jeszcze później kontakt z Pauliną (opiekunką sprzed adopcji)? Pamiętam, że suczka jej później zaginęła. Może się odnalazła? Później już nie wchodziła na Dogo więc nie wiem. Tak, szanse minimalne, ale to wątek cudów... Pomagasz wielu zwierzakom? Oby więcej takich ludzi! :) Chciałaś zostać weterynarzem? Tylko ten zawód się bardzo kłóci z Twoim podpisem o kupowaniu / rozmnażaniu zwierząt :/ Chyba, że nie przyjmowałabyś ponad połowy klientów:D Ja kilka lat temu zastanawiałem się nad zostaniem technikiem weterynaryjnym, ale właśnie to mnie odrzuca od tej branży.
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Uroki szczeniaków ;) Bardzo fajnie dokumentuje życie tymczasów i pewnie oszczędza Ci niemało pracy:) Sporo osób się wystraszyło, że dogo nie wróci i już była wielka akcja na FB by się odnaleźć i przedstawić nickiem z dogo:) https://www.facebook.com/groups/198166893550991/?multi_permalinks=198753586825655&comment_id=3840378135996497¬if_id=1600200446136302¬if_t=feedback_reaction_generic