Jump to content
Dogomania

Ty$ka

Members
  • Posts

    15994
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Ty$ka

  1. Dziękuję za rady. My działamy podobnie, pies umie już czasem, ale dość rzadko nakręcić się na zabawkę - tak, że weźmie ją w zęby i zacznie się nią bawić, ale to tylko na naszym podwórzu, przez krótki czas, na spacerze nawet nie próbuję, bo jakiś czas temu kończyło się to klęską. Tak czy inaczej będziemy działać dalej - dziękuję jeszcze raz za rady :)
  2. Buhahaha, te z kreskami mnie rozbawiło :lol: Łał, fajny psiniec. Nie wiedziałam, że masz aż trzy psy :D
  3. To dobrze, że wrócił. Ja swojemu wcześniej pokazywałam (patrz sarenka), ale on je ignorował. Niejednokrotnie już go wkurzałam, w imię samokontroli pokazując sarny i zakazując je gonić, więc to olał. Jednak komendy "bierz" on nigdy nie odpuszcza, tak więc, całkiem nieświadomy Tato, że to nasza komenda powiedział, co powiedział. Dobrze, że wrócił do kundla mózg, bo marnie bym to widziała. Choć może by się zniechęcił, bo ma dupę za ciężką, no ale tego pewna nie jestem, on mega uparty jest w pracy, jeśli o to chodzi. A żeby mu dupsko nie ciążyło nadto, korzystając że nie ma upałów, zaraz wskakujemy w rower. Pies od dwóch dni dziwnie tryska energią, wczoraj na spacerze kompletnie się nie zmordował, choć nowe miejsce, trudne warunki, gonitwa za sarną i 2h spaceru w tym nowym miejscu powinny być odczuwalne - a on wrócił mniej padnięty niż ostatnio po godzinie w nowym miejscu, ba! chciał jeszcze. :p Dzisiaj wstał i już gotowy do działania, więc... trzeba wykorzystać nadmiar energii i spalić pozimowy tłuszczyk.
  4. Własnie, czekamy na fotki :D
  5. Wspaniale :loveu: Powodzenia, maleńka. Benku, a Ty kiedy komuś ukradniesz serducho?
  6. Mój pies jest kompletnie antyzabawkowy. Jak swoją nakręciłaś na zabawki i szarpaki? Cudowne zdjęcia. [url]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Fanta/DSC_2661.jpg[/url] kocham te jej radary :loveu:
  7. Ty$ka

    dubel

    Znajome twarze widzę :) Nic dziwnego, że wybrał 30km, z jego kondycją :p
  8. [URL]http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Canon 50D/247bc_zps92b7becf.jpg[/URL] Joy z tego kagańca wręcz ma klatkę :lol:
  9. [quote name='Panna Cotta']Twój pies mnie urzekł :p Widziałam, że jak szczęśliwie pałaszuje trawsko- mój dzisiaj próbował, ale przechodziła mu między zębami :D[/QUOTE] Dziękuję, niezmiernie mi miło. Może wysysa tylko sok trawy :lol: Znam psy, które tylko rwą trawę, a nie wszamają. Może należy do tej grupy ;)
  10. [quote name='magdabroy']Fajnie poczytać znowu Twoje pisanie :)[/QUOTE] Jakie to pisanie? ;) Jednak dziękuję. [quote name='Panna Cotta']Poogladałam nieco,ale wybacz- wszystkiego nie dałam rady :modla:[/QUOTE] Witamy Cię. Nie wymagam od Ciebie czytania, zwłaszcza jeśli czytałaś od samego początku - już nie pamiętam jakie bzdety pisałam :lol: Galeria (w sumie tylko z nazwy :lol: ) jest długa i dość nudna, praktycznie samo gadanie (z gdybaniem na czele). Zawsze jak wchodzę jako nowa na długi wątek, czytam kilka pierwszych stron i kilka ostatnich. Chyba, że mi się galeria spodoba to wtedy oglądam całą, ale to są wyjątki :p Także podziwiam, że w ogóle za lekturę naszego wątku się wzięłaś :)
  11. Witamy się :D Kudłacze :loveu:
  12. Witamy się :loveu: Mnie też zwabił tytuł :D Młoda jest genialna, właśnie takie małe psy lubię :loveu: Będziemy wpadać.
  13. Rally wkręca :lol: Świetne doświadczenie. ;] Super, że dzień zaliczacie do udanych. Świetne fotki :loveu:
  14. Ty$ka

    Gru&Tofik

    Nie kochasz Tofika :placz: PS: Czekamy na fotki. Już psychicznie się przygotowuję, że wszędzie takie same :razz:
  15. Łaał, jaki sympatyczny filmik :loveu: I ta muuuza :D Cudownie pracujecie :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
  16. - Idzie ktoś ze mną na spacer? - pytam się rodzinki z nadzieją, że ktoś odpowie. Szczerze mi się nie chciało, poza tym czasem fajnie jak ktoś za mnie wymyśla trasę spaceru. - A gdzie? - No... na pewno nie po dziczy, bo deszcz, bo błoto... - Jak tak to w to wchodzę. I poszliśmy. Pierwsze 5km przeszliśmy po mieście i miasteczku okolicznym. Naszym celem były stawy - pierwszy raz postanowiłam pójść tam z psem. Dużo stawów. Ot tak, dla samej satysfakcji. Tu okazało się, że łał, Morusek nie omija stawów w odległości kilometra, nawet tarzał się tuż przy brzegu i raz omal nie poleciał za kaczkami do stawu, musiałam go odwołać :eviltong:. Więc może w kwestii wody się coś zmienia. - To gdzie teraz? - pytam się, widząc że cywilizacja nam się kończy, że mijamy kolejny, siódmy już staw, a za nim rozciągają się pola i lasy. - A chodź przez pola. :diabloti: I poszliśmy. Szło się cudownie, piesek luzem, pięknie się pilnował. Nowe miejsca, nowe wszystko. Zachwycałam się, pies też wniebowzięty. Nagle widzę - o sarna. Informuję wszystkim, że sarna właśnie 2m przed nami. Morus jej jakby nie widział. Jednak oczywiście mój żywiciel musi mieć głooopie pomysły. Niewiele myśląc rzucił: - Morus, bierz. Wtedy piesek dopiero zauważył sarnę... Ja nie zdążyłam jęknąć. Nie wzięłam też gwizdka, bo i po co skoro do lasu mieliśmy nie iść... :roll: Pies leci za sarną, oczywiście zakolami, pasterski burek w końcu gdzieś tam w nim siedzi. Wołam go. Nic. :angryy: On nie gonił dla samego gonienia, on od razu swoje pasterskie oko i biega zakolami. I się wgaaaapia. Sarna uciekła mu w krzaki. Myśli znowu. On w swojej pasterskiej pracy... a wiecie, że jak pracuje to nie widzi całego świata. To jest przydatne w pracy ze mną, ale nie kiedy pasie na własną łapę... Warknęłam na niego, że niech go szlag jasny trafił. Podziałało. Wrócił mózg. - O pańcia. Skąd ty się tu wzięła? - wydaje się, że to chce powiedzieć. Oczy mu błyszczą, język wystaje mu z boku, pysk się śmieje. Chce wrócić już-już do pracy, ale teraz postanawia ze mną współpracować. Pozwala się kierować... a więc trzymałam z dala od sarny :eviltong: "Owieczka" mu uciekła, odwołałam go więc bez problemu i po moim "koniec, spadaj" poszedł wąchać trawkę, jakoby zapominając, że przed chwilą się bawił w psiego pastuszka. Ale yh, popatrzyłam na Tatę z miną "Dzięki bardzo, jak jeszcze raz to zrobisz to..." - było wymowne, myślę że więcej tego nie zrobi. A piesek sam nie poleci za zwierzyną, mam cichą nadzieję. W końcu i teraz poleciał na wyraźny sygnał. I to akurat na naszą wspaniałą komendę do pasienia kotków :loveu: Chyba muszę ją zmienić. :eviltong: Szliśmy lasem przez 0,5h szybkim, marszowym krokiem. Wyszliśmy i zaraz skręciliśmy w drugi las. Tzn. ten sam, ale po drugiej stronie ulicy. Oczywiście tam znów piesek miał wolność, ale dalej był odwoływalny. Do domu doczłapaliśmy się po 2h przebywania w lesie i na polach podczas spaceru, który... miał być kompletnie nieleśny i niepolny :evil_lol: Mam fotki, ale jeszcze polne zanim pojawiło się magiczne "Bierz"... Jakość do d., bo nie brałam aparatu i fociłam tym, czym miałam, czyli tosterem. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images63.fotosik.pl/942/631d81ca7faa2707med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images61.fotosik.pl/942/978c51c965dc0f19med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images65.fotosik.pl/944/5c180edc2b8f397amed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images64.fotosik.pl/944/a7435a09aea49d9bmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images62.fotosik.pl/944/a5b2f42774de2d70med.jpg[/IMG][/URL]
  17. [quote name='rashelek']Nie zadawaj głupich pytań :diabloti:[/QUOTE] Nie ma głupich pytań :D A tak poważnie - pewnie, że matura stresuje, ale jednak trzeba na to spojrzeć trochę inaczej... :p
  18. Wdech-wydech. Matura to nie całe życie. Dacie radę!
  19. Cieszę się, że jesteście :) Muszę Ci wyznać, że co jak co, ale Tofik lepiej trafić nie mógł, podziwiam Cię za cierpliwość. Wspaniale, że zaczęliście ćwiczyć. Rally-o jest fajne, więc na pewno Wam otworzy Tofika. Fotki świetne :loveu: Szczególnie te na tle gór :loveu:
  20. Jaki krab :D Hahahahaha, jakie miny strzela Riculec :D
  21. Cześć. Jak minęła Wam majówka?
  22. Ty$ka

    PatBull

    To ja mogę się pochwalić orientacją w terenie akurat :lol: Azymuty :loveu: Jednak z matmy leżę. Kompletnie
  23. Fajnie wyrosła :)
  24. Jak cudownie wyrósł :loveu: Będzie dobrze. Kciukujemy :thumbs:
  25. Buahahaha.... mina Nany :lol:
×
×
  • Create New...