-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
P.Jolu serdecznie dziękujemy za wytrwałą pomoc finansową dla naszych psiaczków.31.08.18 nadeszło 30,00zł.Ta kwota jest wpisana na potrzeby Joi i Semika(psiej rodzinki).Z całego serca dziękujemy za tak istotną pomoc i serdecznie pozdrawiamy. http://www.dogomania.com/forum/topic/346625-psia-rodzinka-sunia-joynela-i-jej-synek-semmailo-za-chwilkę-będa-w-ds/?tab=comments#comment-17322941
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
I ja też jestem myślami z Abi i trzymam mocno kciuki,czekając cierpliwie na informacje. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Wspaniałe wiadomości z wizyty.Dziękuję Poker za poświęcony czas.Bardzo zależało mi aby wizyta była przeprowadzona przez doświadczoną osobę bo Mailo jest szczeniaczkiem. Jestem zaskoczona,że jednak Mailo już w poniedziałek będzie zabrany,miał jechać do swojego domku pod koniec miesiąca. Konieczny będzie przegląd maluszka w Lecznicy we Wrocławiu.Nie wiem jak z odrobaczeniem i dalszymi szczepieniami ale sądzę,że Państwo to ogarną. Joy/Nela będzie miała sterylkę w poniedziałek,wtorek.Trzymajmy kciuki za kruszynkę aby nie było jakiś powikłań.Córka P.Beaty ma odebrać sunię w sobotę z Hoteliku a w niedzielę P.Beata już będzie trzymała swoją Nelunię na rączkach. -
Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.
Anula replied to magdaad's topic in Już w nowym domu
Zagląda,zagląda do cudnego Michasia/Maksia.Ogromnie cieszę się,że psiak ma DS.Uważałam i uważam,że to jest cudowny psiak o wspaniałym charakterze,że nie mogło się skończyć inaczej. Bądź szczęśliwy nadal Michasiu/Maksiu w swoim domku.Niech cię szanują i kochają.Sądzę,że będą nadal co jakiś czas wiadomości i zdjęcia Michasia/Maksa aby nacieszyć się nimi. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Anula replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Operacja zaplanowana na dziś,czy na jutro?Czy będą jeszcze jej robić dodatkowe jakieś badania?Trzymaj się maleńka,my tu wszyscy o tobie myślimy. -
W moim przekonaniu,Karacik ma bardzo fajny domek.Tyle rąk do głaskania i kochania.On jest tak cudny o wspaniałym charakterze,że będzie dobrze.
-
Kupiłam i wysłałam do Anety psi gwizdek dla Toffika.Być może odrobinę słyszy i będzie mógł reagować na ten dźwięk a tym samym można będzie się z nim w ten sposób kontaktować.Trzeba spróbować. Trixie - Gwizdek ultradźwiękowy cichy. Uwaga wydaję dźwięk 18dB. Wykonany z metalu gwizdek dla psa ultradźwiękowy, tzw. cichy. Psy są w stanie słyszeć dźwięki z zakresu niesłyszalnego dla człowieka. Gwizdek ten wydaje dźwięk, który jest bardzo dobrze słyszalny przez psa, natomiast na tyle cichy, że nie przeszkadza ludziom. Na końcu gwizdka znajduję się pokrętło którym można zmniejszyć lub zwiększyć głośność. Pozwala na szkolenie psa w terenie bez zbędnego hałasu. Głos ludzki zmienia się pod wpływem emocji, np. zdenerwowania, natomiast dzięki temu gwizdkowi pies otrzymuje jednoznaczny sygnał. Model ten umożliwia indywidualne ustawienie wysokości wydawanego dźwięku.
-
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
To cudowna wiadomość.Teraz jeszcze czekamy na wizytę p/a aby w miarę dokończyć procedurę. -
Jeżeli jest spore zainteresowanie to można wybrać dom,który będzie czekał na Toffika i opłaci hotelik. My mamy taką sytuację z dwoma psiakami teraz.
-
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Najlepiej by było aby czip był wpisany z datą wcześniejszą niż szczepienie.Dziś zobaczymy,Hania ma działać.Jeżeli nie uda się to trudno Dżoi pojedzie z takimi wpisami jakie będą.Absolutnie nie zgadzam się na ponowne szczepienie Dżoi drugi raz w tak krótkim czasie. Formalnie Dżoi będzie miała wszystko,umowę,szczepienia,czip,książeczkę,paszport.Nie będzie jechała bez papierów. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Anula replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Aluniu podaj mi dane do przelewu wpłacę 100zł na pierwsze potrzeby suni.Trzeba koniecznie poszukać innej Lecznicy i przenieśćsunię bo nie dasz rady z kosztami na dłuższą metę. -
Dysia odeszła[*] na zawsze:( Zegnaj dobra suniu:(
Anula replied to DORA1020's topic in Już w nowym domu
Na 1 str.jest rozliczenie finansów prowadzone przez Dora2010.Nie wiem czy było jakiekolwiek rozliczenie z wetem bo jak nie to dostaniemy szoku a rachunek trzeba będzie uregulować w krótkim czasie za sam pobyt.Jeszcze dojdzie lada moment operacja. Powinna być bardziej opisana sytuacja finansowa.Być może jakaś Fundacja ma pod opieką Dysię,być może jest prowadzona jakaś inna pomoc na FB,zrzuta itd. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Najlepiej by było aby wet wpisał wszczepienie czipa przed 01.08 tj.przed szczepieniem i wtedy by nie było problemu.Rejestracja czipa w Safe Animal nie ma takiego znaczenia chyba.Można w każdej chwili zarejestrować.Tak mi się wydaje. Na razie myślimy nad tym jak zadziałać aby było dobrze. Nasz błąd no ale uczymy się wciąż.Czipowanie powinno być zaraz zrobione przy pierwszej wizycie u weta albo przy szczepieniu przeciw chorobom wirusowym bo szczepienie jest zawsze przeprowadzane na początku przebywania psa w hoteliku. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Sądzę,że nie będzie problemu bo wet z Nowej Soli także zakładał książeczkę.Teraz będzie sterylka i czip także rejestrowany w Safe Animal przez weta.Nie powinno być jakiś schodów. Ja tylko napiszę dobrą wiadomość,że Semik prawdopodobnie będzie miał fajny domek.Resztę napisze Bogusik bo bardziej jest zorientowana w temacie,wiadomość będzie z pierwszej ręki. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Dżoi była szczepiona na wściekliznę i choroby wirusowe 01.08.18.Odrobaczana też była.Dżoi będzie wracała do Holandii samochodem a więc nie powinno być problemu.Tak jak Bogusik napisała,córka Panią Beatę podwiezie na jakąś odległość do Niemiec a Pan wyjedzie z Holandii i w Niemczech przejmie P.Beatę wraz z Dżoi.Tak to ma wyglądać. Wyrobienie paszportu to jest kwestia kilku minut u weta. -
Mam pytanie z innej beczki.Czy ktoś może podać link do ogłoszenia Karacika? Zwolniło mi się miejsce na OLX-wyróżnienie do 12 .09.Bym mogła podmienić na Karacika.
-
Faktycznie,zachowanie Nero jest trochę dziwne.Pies w towarzystwie człowieka nie powinien wyć,jedynie może wyć jak zostaje sam.Być może ma jakieś złe wspomnienia z mężczyznami? Jeżeli się kręcił w kółko w schronie to ewidentnie mu brakowało przestrzeni,wybiegania się. Czy panowie mają balkon? Zawsze to byłaby jakaś przestrzeń większa bo jak zrozumiałam to mają małe mieszkanie,kawalerkę(chyba,że źle zrozumiałam) i może się czuć jak w klatce. Jeżeli Nero jest pełnym wigoru,żywiołowym psiakiem to jedynie długie spacery powinny być i jakiś wybieg dla psiaków w pobliżu.Może być tak,że Nero podczas nieobecności panów będzie wył a może także niszczyć.
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Zapewne nie raz była łapana w schronie na chwytak i ciągana,duszona.Cudownie,że szelki nie przypominają jej chwytaka.