Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Tak chyba można zaszczepić Nutkę.Jest odrobaczona.Nie wiem jakie są wpisy w książeczce.Przy okazji niech wet ją oglądnie i powie coś o cieczce bo prawdopodobnie miała. Mój Miki nie toleruje kotków,na ogrodzie goni je i niemiłosiernie szczeka,dlatego nie mamy kotka.Kotki dokarmiam ale tylko na noc daję im jedzonko.Być może Nutka też nie będzie tolerowała kotków.
  2. Tola,podziękuj Państwu bardzo za bezpieczne dowiezienie Nutki i za bezpłatny transport.Dla nas to jest ogromna pomoc z ich strony. Przekazałam szafirkowi transporterek plastykowy.Być może nadarzy się sposobność aby go przekazać Wam.Nutka jechała w Waszym transporterku a więc są dwa do przekazania. Też należy się ogromne podziękowanie szafirkowi,który nigdy jeszcze nie odmówił pomocy w transporcie i zawsze możemy na niego liczyć.Dziękuję.
  3. 170 kotów?Chyba się pomyliłaś.Dla mnie to jest niemożliwe nawet wykarmienie takiej ilości i opieka nad nimi.I jeszcze dokoptowałyście tam Alfika jeżeli faktycznie taki jest stan kotów?
  4. Być może Nela już dojechała do Dordrecht.Przed nią ponad 10godz.jazdy.Musimy na spokojnie poczekać na wiadomości,a one będą na pewno.
  5. Szafirek wyjechał ode mnie o godz.19.Nutka jeszcze ma do hoteliku około 40min.drogi.Jest cudna,filigranowa,malutka.Trzeba będzie podtuczyć troszeczkę Nuteczkę.Głównie była zainteresowana moim pekinkiem Mikim.Smaczki nie wzięła.Chciała koniecznie wydostać się z kontenerka,ma dość podróżowania zapewne.Domagała się jej zabrania szczekaniem.Jej głosik jest cichy nie taki jak mojego urwisa.Poprosiłam szafirka o przyokrąglenie łapek(podcięcie) bo ma długą sierść na łapkach.Wydaje się czysta,ma krótszą sierść od Mikunia ale to może wynikać z obcięcia dredów.Na szczęście ma zdrowe oczka,nie uszkodzone przez krzaki. Ogólnie jak każdy pekineczek jest odważna(nie jest zestresowana), lgnie do człowieka.Jednym słowem cudowna maleńka pekineczka. A ząbek raz go widać raz nie,nie tak bardzo wystaje.
  6. Szafirek ma być u mnie za pół godziny,jeszcze jest w drodze.
  7. Dziś kupiłam Nuteczce wyposażenie obróżkę,szeleczki i smycz jedne większe,drugie mniejsze.Nie wiem w co jest wyposażona Nutka dlatego zabezpieczyłam ją.Przekażę szafirkowi.
  8. Też się ogromnie cieszę,że rodzina Tofisia nie zapomina o nas i co jakiś czas się odzywa.Fajnie.A Tofiś rozkwita w nowym domku i tego oczekujemy od każdych adoptujących nasze psiaczki.
  9. Cudne są.Teraz potrzeba tydzień obserwacji aby jakieś choróbsko nie wyszło.Trzymajmy kciuki za maluszki.
  10. Tak,aby tylko teraz szczęśliwie Nutka dotarła do hoteliku to już pójdzie z górki.Trzymam kciuki i jestem myślami z Nutką.
  11. Dostałam odpowiedź od Hani.Nutka wyjeżdża koło 10.Przekazanie Nutki na zjeździe z autostrady na Kostomłoty.Szafirek zajedzie do mnie z Nutką w godzinach 17-18.Koszt transportu 150,00zł.
  12. Chyba nie doczytałam a co się stało z ogonkiem? Jeżeli to skaleczenie się stało w Lecznicy to Lecznica powinna w ramach rekompensaty mniej policzyć za pobyt. Zaraz zrobię przelew na lek.
  13. Transport załatwiała Tola.Z nią trzeba się kontaktować.
  14. Czekam jeszcze na wiadomość od Hani.Na razie nie dała znać.
  15. Z OLX dostałam takie zapytanie o Toffika: Dzień dobry.Jestem zainteresowana adopcją Tofiego.Mieszkam na Krzykach-Wrocław.Mój nr. tel. 788 517 371.Marianna. Toffik jest ogłaszany u mnie z tekstem m.in.preferowana samotna osoba,najlepiej kobieta,dom bez kontaktu z dziećmi.
  16. Czekam tylko na dyspozycję czy zrobić przelew.
  17. A ja cieszę się,że są próby prowadzone w kierunku oswajania z nieznanymi ludźmi i z domowymi warunkami.Niech Abi poznaje je bo kojec czy inne pomieszczenie izoluje ją i nie nauczy,nie pokaże.
  18. U nas też są takie kołnierze w sprzedaży i nie są masakrycznie drogie. https://www.google.pl/search?q=kołnierz+dla+psa+dmuchany&rlz=1C1PRFC_enPL807PL807&oq=kołnierz+dla+psa&aqs=chrome.3.69i57j0l5.15674j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  19. To jest dobry sprawdzony lek,warto podawać. Dolfos Arthrofos (90 tabl. za 33 zł, dla Dysi wychodziłoby 1,5-2 tabl. dziennie). Jeżeli nie będzie zastrzeżeń co do zakupu to zasponsoruję go.Przeleje Kasi pieniążki.Zawsze to będzie mniejsza kwota wydatków.
  20. Dziękuj Tola za informacje.Czy wiadomo już o kosztach transportu?Jeżeli szafirek by miał zajechać jutro z Nutką i Vanilką do mnie to przekażę bezpośrednio pieniążki za transport szafirkowi.Tak będzie wygodniej.Skontaktuję się z Hanią zaraz.
  21. A może to jest kaszel kenelowy.Też jest zaraźliwy.Przydałaby się wizyta u weta bo praktycznie nie wiadomo co to jest.
  22. Kasiu ja przedstawiłam na jakich warunkach ma trafić Nutka do Ciebie.Przecież nie może być tak,że nie będziesz pewna kto ma utrzymywać Nutkę kto jest odpowiedzialny za nią.Napisałam to wyżej.Zawsze muszą być jakieś ustalenia i zapewnienia i stąd wynikł mój post aby wszystko było jasne i zrozumiałe.Nutka jest pod opieką Bogusik i moją i my będziemy pokrywać wszelkie koszty związane z utrzymaniem Nutki.Jakoś dziwnie to zabrzmiało w Twoim poście bo wygląda na to,że to my nie będziemy miały nic do powiedzenia w przypadku adopcji Nutki jedynie Ty.A to nie tak,na Ciebie będzie kontakt w ogłoszeniach i Ty będziesz selekcjonować zainteresowanych a Bogusik będzie końcowym decydentem w porozumieniu z Tobą.Oczywiście także nie może być tak aby osoba odpowiedzialna na psa nie była w stałym kontakcie z Tobą.Chyba się z tym zgodzisz. Wipis Toli trochę mnie zasmucił,być może Nutka nigdzie nie wyjedzie,powstały jakieś chyba schody.
  23. Źle zrozumiałaś mnie.Ja przedstawiłam tylko przykład jak wygląda procedura adopcyjna w przypadku gdy pies trafia do szafirki.Szafirka nie będzie miała nic z adopcją Nutki wspólnego.
  24. O to źle zrozumiałam.No ale dobre i to,że przyzwyczaja się do normalnego domu.
×
×
  • Create New...