-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Dysia odeszła[*] na zawsze:( Zegnaj dobra suniu:(
Anula replied to DORA1020's topic in Już w nowym domu
Dysiu zdrowiej.A może pryskać rany na brzuchu i na ogonie srebrem(Alumi spray)? Można też zastosować balsam Szostakowskiego Avilin(na zewnątrz bo także jest do wewnątrz) -
Bogduniu,kiyoshi bardzo dziękuję za ogłoszenia,zaraz je wyróżnię. Już nawet nie piszę co ja czuję.Dla każdego jest to traumą i jakimś doświadczeniem na przyszłość. Najbardziej mi żal Sindi dlatego już zaczęłam ją ogłaszać pomimo,że Sindi jeszcze nie dotarła do hoteliku.Chcę aby jak najszybciej jej znaleźć domek jak to będzie możliwe bo przeprowadzki to nic dobrego dla psa.Jedynie mamy to szczęście,że Sindi może wrócić do hoteliku,nie musimy na gwałt szukać nowego lokum i mamy także zapewniony transport.Jest to o jedno zmartwienie mniej.
-
A teraz jest aktywne już? https://www.olx.pl/oferta/sindi-cudna-delikatna-i-pelna-gracji-suczka-szuka-domu-CID103-IDvR2Zs.html Ogłoszenie jest Twoje bardzo dobre.Tak sobie myślę aby nie było kłopotu to można jeszcze podmieniać imię np.na Sandi.Będzie wiadomo o co chodzi i koniecznie kontakt: 10-18godz.bo Hania nie może sobie poradzić z telefonami,potrafią ludzie dzwonić w nocy.
-
Nie wiem jak rozegrać z karmą dla Sindi.Czy jest dla Sindi karma?Nie wiem także czy Sindi dobrze wygląda,czy nie potrzeba dla niej specjalistycznej karmy?Czy w dotychczasowym domu nadal jadła,którą zakupiłyśmy dla niej aby przytyła.W DS była nazywana Sindy nie Sandi.W ogłoszeniu podałam Sindi.Niech to imię już tak zostanie aby nie mieszać suni w główce. Ogłoszenie dla Sindi OLX na Wrocław wyróżnione do 29.10.18.Trochę zwiększyłam jej wagę i lata(około 4 lata). https://www.olx.pl/oferta/sindi-delikatna-i-pelna-gracji-suczka-szuka-domu-CID103-IDvR2Zs.html
-
Ja osobiście bym dała sobie spokój z małymi dziećmi,jedynie w rachubę by wchodziły mocno podrośnięte.Poczekajmy na spokojnie na właściwy dom taki naprawdę dopasowany do Vanilki,nie spieszmy się aby nie popełnić kolejnego błędu i nie przysparzać Vanilce stresu.Vanilka jest bardzo delikatną sunią trzeba o tym pamiętać.
-
Ciepło serca na wagę złota - Neska z ulicy zamieszała w Warszawie:)
Anula replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Zaraz podeślę. -
U nas jest jeden fryzjer w Lecznicy.Warto by było poszukać.Wet by podał jakiś uspokajacz na miejscu gdyby był konieczny.
-
Przewaliłam książkę nawet dwie ale nie natrafiłam na te problemy.Przypuszczam,że w każdej książce zaczyna się szkolenie od szczeniaka. Ja zawsze miałam swoje psiaki z długą sierścią ale od szczeniaka i nie miałam tych problemów z czesaniem i wycieraniem łap,brzucha.Bardzo często przy fatalnej pogodzie stała miska z wodą na ręczniku w przedpokoju i myłam(wsadzałam do miski) łapy po dwie na zmianę bo piach się dostawał między opuszki i wycieranie mokrym ręcznikiem nie zdawało egzaminu. W przypadku wrażliwych łap trzeba sprawdzać i wycinać jeżeli jest sierść między opuszkami a także sprawdzać pazury czy nie są za długie. Tak jak Brga napisała w tej sytuacji ubranko najprostsze bez wkładania łap,głowy i porządny szybki fryzjer,który w ciągu 20min obetnie Tofika i nie będzie jechał maszynką po głowie tylko nożyczkami i głowę zostawi na sam koniec.Być może nie będzie potrzebny kaganiec jeżeli do niego będzie mówił,uspakajał go. I od momentu obcięcia Toffika przyzwyczajać go do codziennego czesania czy wymaga czesania czy nie. Najpierw nie robiąc gwałtownych ruchów zacząć od bardzo miękkiej szczotki z włosia a później do grzebienia.Jeżeli to będzie robione konsekwentnie Toffik powinien przywyknąć.
-
Być może biedny owczarek albo nie ma zębów za wiele albo ma zepsute i bolą go przy jedzeniu suchej karmy.Czy jesteś w stanie mu gotować? To by było najlepsze rozwiązanie.Natomiast co wet to opinia dotycząca karmienia psa karmą junior.Mój pies ma 9 lat i od początku zaakceptował suchą karmę dla juniora,skończył rok spytałam się weta czy nadal może jeść tą karmę,odpowiedział,że tak,że to jest bardziej delikatniejsza karma i z wyselekcjonowanych składników.Pytanie powtarzam co jakiś czas ale za każdym razem uzyskuję odpowiedź,jeżeli taką lubi to niech je.Z tym,że ta sucha jest tylko jako na zagryzienie po gotowanym.Zawsze je najpierw gotowane a później przegryza to suchą. Mogę wysłać dla owczarka na stawy Bioarthrex i kilka tabletek witamin,które mi pozostały Revettia(uzupełnia witaminy,wspomaga aktywność).Jeżeli byś skorzystała z mojej propozycji to potrzebuję adres do wysyłki.
-
Widzisz,nawet wiejskie koty mogą tak pięknie wyglądać tylko trzeba odrobinę wyobraźni mieć,że kot nie musi być zdany jedynie na myszy.
-
Ja korzystałam z kilku jedynie porad i praktycznie nie różnią się od dzisiejszych jeżeli chodzi o podstawy szkolenia psiaka,zachowania czystości itd. Książka zawiera wszystko co potrzebne do szkolenia psa nawet w ratownictwie,stąd 390str.Nam to jest nie potrzebne.No ale jest zamówiona inna książka a ta niech stoi na półce u mnie,może jeszcze niekiedy się przyda.
-
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Dlatego zaraz napisałam,że Abi nie może przechodzić z domu do domu czy wracać do Hoteliku.Też jestem tego samego zdania,że Abi nie otworzy się na cały świat ale będzie wierna jednemu człowiekowi jestem tego pewna.Taka była moja Sawania. I jeszcze coś Abi zaufała tylko P.Joli.Abi świat runął w jednej sekundzie jak zmieniła miejsce.