-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Musisz każde słowo przemyśleć przeanalizować co mówią ludzie.Ze strony ludzi nie może być cienia wątpliwości czy podołają w opiece Abi.Bo to nie będzie ten dom dla Abi obojętnie czy DT czy DS.Ludzie muszą być pewni na 100%.Abi nie jest gotowa jeszcze do normalnej,przeciętnej adopcji pamiętajmy o tym.Nie może być tak aby Abi wędrowala z domu do domu i to o tym też trzeba pamiętać.Zresztą wynik tego jest jak zmieniła miejsce i teraz musi od nowa pokonywać swój strach. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Ja robię jedno ogłoszenie konkretne i przeważnie zmieniam co 2 tygodnie miasto.No ale każdy ma swoje metody jakieś wypracowane.Natomiast jak robię dwa OLX to tylko zmieniam imię tytuł,treści nie zmieniam jedynie w niej imię i przemieniam pierwsze zdjęcie.Nigdy mi jeszcze nie odrzuciło OLX ogłoszenia być może,że jest wyróżnione zaraz jak je robię nie na dzień,nie na 7 dni tylko na cały miesiąc. -
To bardzo dobra wiadomość.Zastanawiam się na jakiej podstawie wet określił,że Toffik nie słyszy.Być może zasugerował się Anety spostrzeżeniem i dla świętego spokoju przytaknął.A przecież to jest bardzo istotna sprawa czy pies słyszy,czy nie.
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Już ogłoszenie wyróżnione.Teraz spokojnie musimy poczekać na odzew.Abiczku kochana powodzenia. A dlaczego są tylko 4 zdjęcia w ogłoszeniu?Prosiłam aby przyłożyć się do zdjęć i wyszukać fajne np.str.23;22;18;16;14;11;7 -
Porzucony i niechciany- potrzebne stałe deklaracje na utrzymanie.
Anula replied to Maruda666's topic in Już w nowym domu
Zaglądałam do Gapcia,cieszyłam się wiadomościami,że ma tak dobrą opiekę.Gapciu bądź szczęśliwy za TM. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Jeżeli to miałby być DT to zgadzam się z Tobą,natomiast DS nie. -
Kokosanka z radysowskiego piekła ma dom . Zamieszkała w Jaworznie.
Anula replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Ale fajna ta Kokosaneczka malunia.Faktycznie pazurki do natychmiastowego obcięcia.Będę zaglądać do ślicznotki. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Ja przygotowałam taki tekst,można dopracować go, poprawiać,zmieniać,zaakceptować albo nie: Abi - cudna sunia w typie teriera poszukuje domu tymczasowego albo stałego. Abi to 2 letnia przepiękna suczka w typie teriera o dłuższej sierści.Jej historia jest bardzo smutna.Od szczeniaka przebywała w Schronisku, praktycznie bez kontaktu z człowiekiem,żyjąca w swoim jedynie znanym zawężonym mocno otoczeniu.Ludzie o czułym sercu dla zwierząt postanowili jej pomóc.Umieścili Abi w Hoteliku dla Zwierząt(Góra Siewierska-woj.śląskie) wierząc,że sunia zapomni to co złe a odnajdzie to co dobre.Po 3 miesiącach pobytu, Abi nauczyła się chodzić na smyczy,wyciszyła się ale nadal unika kontaktu z człowiekiem,woli żyć w swoim świecie.Dlatego poszukujemy dla Abi domu tymczasowego albo stałego aby mogła przebywać w warunkach domowych,blisko człowieka,obserwować życie ludzi i uczyć się go.Sunia wymaga domu bardzo spokojnego,pragnącego dać jej ogromną ilość ciepła,zrozumienia i poświęcenia dla niej czasu. Abi toleruje psy i koty,nie jest wrogo nastawiona do nich.Bardzo lubi spacery(a więc dom aktywny),ładnie chodzi na smyczy,zachowuje czystość.Jest wysterylizowana,waży 13,5kg,w kłębie ma 45cm,posiada czip i pełny pakiet szczepień. Podaruj Abi miejsce w swoim domu i siebie aby mogła nauczyć się,że człowiek nie jest tylko złem a tylko całym dobrem. Kontakt: OLX zasponsoruję,wyróżnię na miesiąc.Myślę,że ogłoszenia na Katowice,Kraków,Opole,może na Wrocław. Zdjęcia warto wyszukać bardzo dobre z dwóch wątków 8 szt bo to podstawa do sukcesu w poszukiwaniu domu. Jeszcze coś Abi jest młodziutka,a więc nie poszukiwałabym domu ze seniorem tylko domu z młodymi ludźmi,którzy zazwyczaj mają duży potencjał w działaniu,w życiu,w osiągnięciach,są bardziej energiczni,aktywni, natomiast senior nie ma ochoty na jakieś działania jedynie krótki spacerek,fotel,telewizor i oglądanie 100tyś. seriali,którym są bardzo wierni. I jeszcze dopisuję,że przez spacery też bardzo nawiązuje się pozytywna relacja człowiek- pies.Czym więcej tych spacerów tym lepiej.Pies poznaje swojego towarzysza na spacerze i siłą rzeczy utrzymuje z nim kontakt. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
A może zrobić ogłoszenia w typie poszukujemy DT dla Abi i opisać krótko sytuację.Abi jest śliczna i przyciąga wzrok.Być może DT stanie się DS.Niekiedy tak bywa. -
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Dla Abi w moim przekonaniu jedynym ratunkiem to jest domowe DT.Musi przebywać na okrągło z ludźmi,obcować z nimi,widzieć ich,obserwować ich życie i w nim uczestniczyć.W przypadku wycofanego psiaka,siedzącego w odosobnieniu,skazanego na własne myśli,na zajęcie się sobą, resocjalizacja jest bardzo trudna i w zasadzie nie przynosi efektu.Tak sądzę,ponieważ raz miałam na BDT pieska,sznaucera bardzo wycofanego,który przyjechał ze schronu na środkach uspakajających (był wyciągany z budy na chwytaku)było ciężko nawet bardzo ciężko ale był skazany na nas,na przebywanie z nami,na mój dom i udało się go wyprowadzić na prostą.Przechodziłam nie raz załamanie,że nie dam rady,nie umiem,nie mogę już walczyć o to aby stał się normalnym psiakiem.Stał się cudownym,fantastycznym psiakiem.Jego dawniejsze zachowanie nigdy nie wróciło. -
A taką odpowiedź dostałam jak wyszczególniłam procedury adopcji: A to ja dziękuję po jednej takiej wizycie przed adopcyjnej jak chciałam adoptować pieska po dwóch dniach pozbyliśmy się z mężem dobytku zostaliśmy okradzeni nigdy już nie uwierzę że tacy ludzie działają zgodnie z prawem bo nikt nie ma prawa wchodzić mi do domu i go oglądać pozbawiacie tylko te biedne pieski szansy na dom ja się nie dam ponownie okraść
-
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Malutka,śliczna nasza kruszynka.Teraz najłatwiej maluszka uczyć tym bardziej,że z wiadomości wynika,że jest pojętny chłopczyk.Dawać mu sporo zabawek aby miał zajęcie.On sam wypracuje sobie metody aby się nie nudzić zostając sam poprzez zabawki.A witał będzie z zabawką w pysiu i to jest ten dobry znak. -
Rozi,ja już swoje życie przeżyłam,co miałam zrobić to już zrobiłam,zrealizowałam.Teraz dbam jedynie o to co już posiadam.Ogólnie jestem zadowolona i szczęśliwa,że jeszcze chodzę,mogę pomagać ludziom,zwierzętom i to mi daje ogromną satysfakcję.W żadnym wypadku nie dołuję się jak to określiłaś wcześniej,żyję normalnym życiem.Ogromnie cieszę się,że mogę pomóc Nutce w jakiś sposób i innym psiakom,kotkom na dogo i nie tylko na dogo.W tej chwili to jest sens mojego życia,mojej egzystencji.Przechodząc na emeryturę własnie taki sposób sobie życia wybrałam aby czuć się potrzebna jeszcze.Nie zaszyłam się w ścisłym gronie rodzinnym czekając na śmierć.
-
Rozi,ja do różnych spraw podchodziłam i podchodzę realnie,nie żyję dzisiejszym dniem.Spotykam ludzi,którzy autentycznie żyją dzisiejszym dniem a co będzie jutro,za tydzień,za miesiąc,za rok to dla nich to jest nieistotne.Wybitnie denerwują mnie starsi ludzie widziani na mieście o lasce,młodziutki psiak(około roczny),smycz bardzo krótka przy lasce w ręku,wraz z panią idący powolutku kroczek za kroczkiem.Wprost nie mogę się na to patrzeć.Jest to snobizm do n-tej potęgi-bo ja czuję się samotna i chcę mieć psa przy sobie,nie patrząc kompletnie na potrzeby młodziutkiego psiaka,który potrzebuje wybiegania się,powąchania trawki a nie szlifowania w żółwim tempie chodników.Z początku ten piesek wyrywał się do przodu,w tej chwili idzie zrezygnowany,smutny,nie robiąc nawet normalnego kroku.Ja akurat mam nieszczęście co jakiś czas na to patrzeć idąc w tamtym kierunku do sklepu.Na naszej łące nigdy jeszcze nie spotkałam pani.Piesek prawdopodobnie po jej śmierci trafi do schronu nie zaznając nawet normalnego dzieciństwa.Pani jest osobą samotną.Nie mam pojęcia skąd ma od niedawna tego pieska.Wcześniej miała ratlereczkę,zapewne nie żyje.Ratlereczka w zimę trzęsła się jak osika bo pani przystawała i rozmawiała sobie z sąsiadeczką.Proponowałam jej ubranko nie raz ale pani nie przyjęła. Dałam Tobie przykład,że ja absolutnie sobie tego nie wyobrażam aby pies na stare lata wylądował w schronie.Dlatego staram się myśleć realnie.A śmierci absolutnie nie boję się,każdy musi z tego świata odejść ale przed tym uporządkować swoje sprawy aby bliskim czy innym nie pozostawić kłopotu.I to się także tyczy psiaka.
-
Od rana byłam jakoś niespokojna o Nutkę,być może to się wiązało z doświadczeniem z Mikim.Miki przy operacji kręgosłupa też był reanimowany pomimo narkozy wziewnej.Krótka kufa stwarza zagrożenie przy jakimkolwiek zabiegu. Dobrze,że weci poradzili sobie z problemem,zapewne jeszcze podali tlen zaraz po zabiegu.