-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Najechać strzałką wystarczy na zdjęcie i po lewej stronie kliknąć na wiadomość.
-
My akurat poznajemy charakter psiaka w hoteliku i na tej podstawie dobieramy dom.Korzystamy także z opisu ,który jest umieszczony przy zdjęciu.W 99% pokrywa się zachowanie jakie jest w opisie.Nie dawno znalazł super domek Aleks z Radys(link w moim podpisie do wątku Alesia).Opis się zgadzał nic dodać nic ująć.Opisy psów są jak dla mnie rewelacyjne,bardzo trafne.
-
Bardzo fajnie,że Aleks ma dłuższą smycz.Rozpada mi się serce jak widzę biedne psiaki duszące się(bez szelek) wyrywające się na trawkę na krótkiej smyczy. Jeżeli chodzi o czesanie to każdy pies się do tego przyzwyczai tylko potrzeba konsekwencji ze strony opiekuna i odpowiedniego podejścia.Na samym początku zaczynamy od szczotki z kulkami aby nie ciągnęła i drapała skóry,nie może to być długie czesanie,krótkie kilkakrotne delikatne przejechanie nie ruszając miejsc wrażliwych.W późniejszym okresie wydłużamy szczotkowanie i zastępujemy innymi akcesoriami do dłuższej sierści.Można Aleksa zachęcać smaczkami także.Pamiętajmy o tym,że Aleks ma podszerstek i on musi być wyczesywany w przeciwnym razie zrobią się kołtuny. Aleksa czy innych psiaków przeszłości nie znamy i nigdy nie poznamy.W życiu Aleksa musiało coś bardzo nieprzyjemnego zaistnieć,że tak zareagował na okapturzonych facetów.Musiał doznać od nich krzywdy i dlatego była taka a nie inna reakcja.Najlepiej unikać takich spotkań aby nie przysparzać mu stresu i złych wspomnień.Psy potrafią zapamiętywać przez długie lata przykre sytuacje,w których się znalazły.Jeżeli chodzi o szczekanie pod drzwiami to warto reagować od teraz aby w przyszłości nie mieć szczekacza.Mieszkanie w bloku ma pewne uwarunkowania,nie wszyscy sąsiedzi są szczęśliwi a szczególnie ci co nie mają zwierzęcia w domu gdy słyszą szczekanie psa.Chcą mieć spokój.
-
Na szczęście fajerwerki są raz w roku i trzeba to przyjąć,nie ma wyjścia.Mój Miki pomimo środka uspokajającego bardzo to przeżył.Już wczoraj nic nie jadl ani nie było mowy o wyjściu nawet na ogród.Trzymał dwie doby w sobie.Dwie godziny temu wyszedł tylko na moment,zaznaczył dwa krzaczki i jest koniec.Teraz jeszcze pojawiają się wystrzały pojedyncze.Mam nadzieję,że jutro wszystko wróci do normy.
-
P.Agata zrobiła nam niespodziankę,nadeszła wpłata 31.12.18 - 100,00zł dla naszych psiaczków.ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ. 100,00zł przekażę dla Mai i Saruni naszych pudliszonek.Pieniążki się bardzo przydadzą bo nieubłaganie nadchodzi termin zapłaty za hotelikowanie naszych chudzinek. http://www.dogomania.com/forum/topic/348843-sara-i-maja-dwie-pudlowate-sunie-w-schronisku/
-
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
Anula replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Już wpłacone.Zdrowiej Piraciku. Jak się czuje Piracik po zabiegu? -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
Anula replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Ja pokryję koszt leków 127,00zł.Proszę o dane do przelewu. -
Dziękuję Bogduniu za pomoc z ogłoszeniami.Na razie musimy poczekać na jakieś sensowne zdjęcia.A z domkiem będzie ciężko bo to jednak jest dwupak,potrzeba będzie więcej czasu.Też dochodzi wychudzenie i sierść w fatalnym stanie.Mam jednak nadzieję,że sunie dobrze jedzą,powinny się już boczki im zaokrąglić.
-
Aleks zaznaczył sobie swój domek tym bardziej,że czuje zapachy poprzedniego pieska.Z kupolem to nie wiem co się stało,powinien dawać znaki,że chce wyjść na dwór.Teraz w pierwszych dniach jest bardzo ważne obserwowanie Aleksa jego zachowania,dawania znaków.Czy Aleks ma dłuższą smycz bo niektóre psiaki muszą sobie pobiegać aby do końca załatwić potrzeby.Szczególnie psy muszą posikać pod krzaczkami ale i tak nie do końca się wysikują zostawiają na zaś.
-
Ja też mam zawsze takie obawy.Nawet gdy przy wizycie nie ma na podwórku budy to zawsze może być postawiona.To mnie prześladuje bo jestem szaloną przeciwniczką bud,kojców,łańcuchów itd.