-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Zapraszam serdecznie na wątek trzech psiaków Atili,Lucky i Timi niebawem startujących po "Nowe Życie" https://www.dogomania.com/forum/topic/349847-atilaluckytimi-czekają-na-wybawienieo40519-mają-szansę-pojechać-do-hoteliku/
-
Post informacyjny: Wiemy tyle,że psiaki wymagają SPA,są przyjazne do ludzi. Planowany transport łączony Zamość-Katowice-Nowa Sól - 04.05.19. Tola - 01.05.19 - Wiem od szafirki, że jej TZ jest już umówiony z pracownikiem schroniska w sobotę w Katowicach na przekazanie psiaków ( około południa). 04.05.19 - psiaki ulokowane w Hoteliku. 05.05.19 - Hania - Psiaki spały smacznie. Nowy dzień przyniósł trochę optymizmu, bo trawka zielona, jedzonko podstawione pod nosek, ręce do głaskania, kocyki mięciutkie. Atila - terierka - wywąchała wszystko, obejrzała dokładnie płot, czy aby nie ma gdzieś jakiegoś przejścia. Lucky nie tylko pokazał łapki, ale też brzucholek i wyraził wielkie zadowolenie z czochrania. Timi to szczęśliwy, beztroski przytulas, który uśmiechnięty rozdaje buziaki. 07.05.19 - Hania - Wszystkie psiaki są odrobaczone. Lucky i Timi były u weta wczoraj, Atila dzisiaj. Lucky waży 23 kg, w kłębie ma 39 cm, ma maksymalnie 1 rok. Uszy sprawdzone pod mikroskopem czyste, skóra czysta, zaszczepiony na choroby zakaźne. Po fryzjerze psiak dostał wiatru w żagle - biega, skacze, jest bardzo wesoły i ciekawski, uwielbia pieszczoty, nie wykazuje strachu do sytuacji i odgłosów. Timi waży 11 kg, w kłębie ma 44 cm, wiek określony na 2 lata. Jego uszy także sprawdzone - czyste, skóra czysta, został również zaszczepiony na choroby zakaźne. Zachowanie takie same jak Luckiego. Atila waży 9,5 kg, w kłębie 38 cm, wiek określony na 4 lata. U fryzjera i weta powarkiwała, ale nie ma się co dziwić, skoro ciało boli. Atila również została zaczepiona na zakaźne, uszy przebadane pod mikroskopem bez oznak chorobowych, ale dość brudne, więc dostała płyn do czyszczenia. Sunia jest żwawsza, niż pierwszego dnia. Swobodnie chodzi, obwąchuje, aczkolwiek dzisiejsza wycieczka do spa bardzo ją zmęczyła. 15.05.19-Hania Atila jest grzeczna, spokojna, w ogóle nie tak jak terier. Muszę ją specjalnie zapraszać na dwór, ale jak już na nim jest, to jest OK. Jej sierść jest dalej w średnim stanie, daję jej olekardin, uszy czyścimy, ale dużo jest zaschniętego brudu i dzisiaj włączyliśmy jeszcze jeden płyn. Dzisiaj byliśmy u weta, który właśnie sprawdził uszy, dał szampon do kąpieli (2 saszetki), zrobił badanie krwi, które wyszły prawidłowo. Atila lubi być głaskana, toleruje koty, lubi dzieci, utrzymuje czystość w domu. Lucky robi się coraz bardziej szalony, lubi się wygłupiać, biegać. Z psiakami chwilę się pobawi, ale jak Berek skacze na niego, to od razu się denerwuje i odchodzi. Utrzymuje czystość, sygnalizuje szczeknięciem jak ktoś podchodzi do bramki. Lubi dzieci, toleruje koty. Timi jak to Timi - wesoły, pełny energii, kocha wszystko i wszystkich. Z czystością jeszcze średnio, ale dopracujemy. Wszystkie psy znają chodzenie na smyczy i dobrze sobie z nią radzą. Timi jedynie jest za bardzo zaciekawiony światem i potrafi pociągnąć to w lewo, to w prawo. Zdjęcia1-8str. 08.06.19 - Państwo dzisiaj byli w odwiedzinach u Lucky i podpisali umowę adopcyjną,więc przejmują dalszy obowiązek płacenia za hotelik.Wiadomość od p.Maćka,że ok 20 Lucky już będzie u nich w domu.Cała wyprawka już na niego czeka. Ogłoszenia: 1. Havanka - Timi - Wrocław do 23.05.19-wyróżnienie https://www.olx.pl/oferta/mister-timi-szuka-domu-CID103-IDzVtbm.html 2. Havanka - Lucky - Wrocław - 15.05.19-zaproopnowała Onaa wyróżnienie https://www.olx.pl/oferta/laki-czarna-perla-do-adopcji-CID103-IDzWEuM.html 3.Tola - Atila - Wroclaw do 23.05.19-wyróżnienie - zamiana na Timi https://www.olx.pl/oferta/niezwyklej-urody-ati-do-adopcji-CID103-IDzVCB8.html 4.Tola - Timi na Poznań - wyróżnione do 23.05.19 https://www.olx.pl/oferta/niezwyklej-urody-timi-do-adopcji-CID103-IDzVCB8.html ************************************************************************************* 1. Tola - Lucky - Poznań - wyróżnione do 04.06.19 https://www.olx.pl/oferta/lucky-o-niezwyklej-urodzie-i-cudownym-charakterze-do-adopcji-CID103-IDA6qvD.html 2. Havanka - Lucky - Wrocław - wyróżnione do 23.06.19 https://www.olx.pl/oferta/laki-czarna-perla-do-adopcji-CID103-IDzWEuM.html 3. Alaskan malamutte - Opole - nie wyróżnione https://www.olx.pl/oferta/przepiekny-laki-czeka-na-dom-CID103-IDA6vTo.html ************************************************************************************************** Atila pojechała do swojego domku - 20.05.19 - 88-170 Pakość k/Inowrocławia. Timi pojechał do swojego domku - 29.05.19 - - Kiełczów k/Wrocławia.
-
Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł ;wpł.29.04.19 - 20,00zł-IV;02.05.19-20,00zł-V 2.Anula - 20,00zł;wpł.29.04.19 - 20,00zł-IV;02.05.19-20,00zł-V Deklaracje stałe: 40,00zł Wpłacone deklaracje stałe: + 80,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.b-b - banerek 2.Havanka - bazarek transportowy - 16.05.19 - transport-420,00zł-rozliczenie między Anula(nie wpisany w post rozliczeniowy) + 90,00zł-z bazarku. https://www.dogomania.com/forum/topic/349857-przydrożna-kawiareka-na-transport-szóstki-jeszcze-bezdomnych-psich-nieszczęść-do-905-godz-2000/ 3.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.02.05.19 - 30,00zł;wpł.03.06.19 - 30,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 4.Nesiowata - wpł.02.05.19- 30,00zł 5.Fundacja ZEA - karma na miesiąc (04.05.19-04.06.19) zapewniona.Rozliczenie z szafirką. 6.helli - wpł.07.05.19 - 450,00zł 7.P.Agata od Aleksa - wpł.13.05.19 - 61,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożeciealeks-od-291218-w-ds-w-zabrzu/?tab=comments#comment-17366593 8.Bazarek - Anula - wpł.05.06.19 - 289,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349931-proszę-nie-pisaćróżności/?tab=comments#comment-17473654 9.Bazarek Bogusik - wpł.05.06.19 - 696,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349939-proszę-nie-pisaćtworzy-się/?tab=comments#comment-17474610 Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1676,00zł Wydatki: 1.Opłata za hotelik - (04.05.19-31.05.19) - 28x10,00zł=280,00złx3=840,00zł;wpł.05.05.19-840,00zł 2.SPA - wpł.07.05.19 - 250,00zł 3.Faktury (4/5;6/5;8/5) za weta 0 wpł.16.05.19 - 200,00zł 4.OLX-Timi-Wrocław - 16.05.19-4,49zł 5.OLX-Atila-Wrocław - 16.05.19-4,49zł 6.Olekardin - wpł.17.05.19-10,00zł Ogólnie wydatki: - 1308,98zł Posumowanie: Deklaracje stałe: + 80,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1676,00zł - Wydatki: - 1308,98zł = 05.06.19: + 447,02zł U Hani: Po hotelikowaniu Atili - 110zł + Timi - 20,00zł = 130,00zł 03.06.19 - U Hani po hotelikowaniu Lucky (8dnix10,00zł=80,00zł pozostała kwota 50,00zł do rozliczenia. 14.06.19 - kwota 50zł została przekazana dla Kessi,Bezika,Cziko na SPA. 14.06.19 - 0,00zł 12.01.20 - Kwota 447,02zł została przekazana na dwa psiaki Effi i Fanni: https://www.dogomania.com/forum/topic/351175-effi-i-fanni-suczkiktóre-otrzymały-szanse-na-godne-życieod-110120-będą-ulokowane-w-hoteliku/?tab=comments#comment-17561697 Stan konta = 0,00zł
-
W Schronisku w Zamościu czekają na pomoc kudłaczki.Serce płacze,kiedy widzi się tyle psów za siatką błagających o pomoc,proszących aby ktoś przez chwilę wyciągnął do nich rękę.Jest ich sporo,wiadomo,że wszystkim nie możemy pomóc.Przyciągnął nas wzrok na Atilę,Lucki i Timi.To są pieski,którym chcemy pomóc. Atila Lucky/Laki Timi Prosimy,pomóżmy im wspólnie,niech opuszczą boksy a otrzymają tak niewiele a zarazem tak dużo - "NOWE ŻYCIE". Mamy zarezerwowane miejsce w Hoteliku.Koszt to 10,00zł/doba+ karma+wet+ inne wydatki. Transport psiaków jest przewidziany na 04.05.19. Prosimy o wszelką pomoc,w deklaracjach stałych,jednorazowych,bazarkach,ogłoszeniach.Niech każdy kto będzie mógł dołoży swoją cegiełkę do "NOWEGO ŻYCIA" Psiaki od 04.05.19 już zakwaterowane w Hoteliku. Atila pojechała do swojego domku - 20.05.19 - Pakość k/Inowrocławia. Timi pojechał do swojego domku - 29.05.19 - Kiełczów k/Wrocławia. Lacky/Luki pojechał do swojego domku - 20.06.19 - Wrocław.
-
Tak jak pisałam wcześniej,cudny pies.Może pozbierać zdjęcia i go ogłaszać chociaż już? A ten malusi,piękny staruszeczek to mi też skradł serce.
-
Kciuki już zaciśnięte i jestem myślami z Wami i psiakami.
-
abi Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia
Anula replied to Zagrodowy pies polski's topic in Już w nowym domu
Może niech Pani nakupuje Abi zabawek,sznurów,jakiś piłek twardszych,szytych w formie kości z materiału,może matę węchową tak aby miała zajęcie. Ewidentnie widać,że Abi potrzebuje zajęcia,nudzi się.To kopanie na ogrodzie i ściąganie podkładek ze stołu to o tym świadczy. Najważniejsze,że Abi przychodzi do domu,traktuje go jako schronienie i to,że jednak człowiek ją interesuje.Nie jest tak,że nie bo by nawet nie weszła do domu.Jestem przekonana,że Abi obserwuje domowników z pewnej odległości ale obserwuje.Też jest bardzo istotne,że słyszy głos ludzki i do niego się przyzwyczaja. -
Tak,ten psiak jest przepiękny,na pewno wyczesany,wykąpany byłby najlepszym przyjacielem i ozdobą każdego domu. Za mało jest nas tu aby skutecznie tym psiakom w szybkim tempie pomagać dlatego tkwią tam.
-
Rozmawiałam z Bogusią i oczywiście niech Kofi jedzie do Ciebie.Będzie miała cudny DT.A my pomyślimy nad trzema psiaczkami z tego wątku.Wieczorem będzie być może więcej wiadomości.Teraz muszę zawiadomić szafirkę a Ty zawiadomić ewu o decyzji bo ewu dogrywa transport na 02.05.
-
Już miałam zakładać Kofi wątek ale się wstrzymam.Ja jestem za tak tylko muszę porozmawiać z Bogusik.Na razie nie odbiera telefonu.Dam znać.
-
Ten piesek jest cudny w typie PONa.Jest zapewne średniakiem.Bardzo podobny do naszego tymczasika Aleksa.Po co ja tu weszłam na wątek?Chyba tylko po to aby mieć złamane serce i dręczone,pełne niepokoju myśli.
-
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Anula replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Jeżeli mogę się wciąć jeszcze to bardzo dobra by była karma weterynaryjna dla szczeniąt,zawiera sporo witamin i minerałów.Później jak trochę Duszek odżyje i przybierze na wadze to można zejść stopniowo na inną karmę.Ewidentnie Duszek jest zagłodzony,nie wiadomo w jakim stanie ma ząbki a więc karma mokra albo mieszać karmę mokrą z suchą.Na zdjęciu widać,że wsuwa karmę suchą ale w rzeczywistości on z zagłodzenia wszystko łyka co mu się da. Bogusik uzgodniła z ewu,że bierzemy pod opiekę Kofi-czarną sunię.Sunia ma już zaklepane miejsce w hoteliku w Nowej Soli.Transport 02.05.19 byłby wspólny a więc podzielony na dwa psiaczki.Kofi by była przekazana gdzieś po drodze szafirkowi. Pieniążki przelane. -
Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.
Anula replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
I ja przybiegłam do Duszka.Duszek będzie potrzebował wysokoenergetycznej dobrej mokrej karmy.Czy ktoś już pomyślał o zakupie aby Duszek pojechał do kikou z karmą chociaż na pierwsze dni? Zbliża się weekend a to nie jest dobry okres na zamawianie czegokolwiek.No chyba,że Kasia będzie mu gotować. Poproszę o dane do przelewu,wpłacę na Duszka konto 30,00zł jednorazowo. -
Aniu,skopiowałam,aby wyróżnić trzeba kliknąć w okienko z latawcem(wyróżnij to ogłoszenie),dalej pokaże się okienka midi,mini,maxi,trzeba kliknąć jaką wersję sobie życzysz,następnie w okienko zamawiam i płacę.Następnie pokażą się okienka z przelewami z jakiego chcesz skorzystać i kliknąć(ja korzystam z E-przelewu(robię przelew przez internet),następnie pokażą się ikonki z bankami,klikasz na swój bank i dalej wprowadzasz swój nik i robisz automatycznie przelew. Lacky czeka na swój dom Wrocław, Dolnośląskie, Fabryczna Dodane o 16:00, 14 kwietnia 2019, ID ogłoszenia: 515923028 Wyróżnij to ogłoszenie Odśwież to ogłoszenie
-
Tak,domek czeka i tylko czeka na Toficzka.W poniedziałek Tofik jedzie do swojego domku.Będzie miał fajnie,dużą przestrzeń do biegania i przyjaciółkę i jeszcze p.Justynę,która nie pracuje a więc człowieka na wyłączność do opieki nad Toficzkiem.Rodzina jest bardzo zaangażowana w adopcję pomimo kłopotów zdrowotnych Toficzka.
-
Chyba straci kłaczki bo Pan obowiązkowo jeździ do SPA.Mati super odnalazł się w nowej rodzinie.Jest tam szczęśliwy.