Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Nio,musimy poczekać na wyniki,środa,czwartek.Także miala być przeprowadzona wizyta chyba dzisiaj przez Hanię. Edit:Wizyta przełożona na jutro.
  2. Wszystkie także starsze psiaczki powinny mieć podawaną narkozę wziewną,jest ona o wiele bezpieczniejsza tylko nie we wszystkich Lecznicach taką podają.U mnie np.nie i muszę jechać do Legnicy.
  3. Jeżeli będzie zabieg w najbliższych tygodniach to oczywiście Haniu umawiaj w innej Lecznicy.Najważniejsze aby Tofik miał zrobiony zabieg z narkozą wziewną bo on ma trudności z oddychaniem i krótką kufę.Dla psów z krótką kufą tylko jest zalecana narkoza wziewna.Jeszcze chyba dojdzie USG ale to w tej innej? No i jeszcze coś z ząbkami trzeba zrobić. Cieszę się,że P.Agnieszka dopytuje się o Toficzka i czeka na niego ale musimy wszystko najpierw zrobić aby Toficzek pojechał do domku zdiagnozowany.
  4. Dziwię się dr.Różyckiemu,że nie przeprowadził szerszego wywiadu z Panią i nie spytał się o jej wiek.Nie zadbał o to aby pomyśleć,że na stare lata pies może wylądować w schronie bo takich przypadków jest multum wystarczy popatrzeć w schronach.Oddane do schronu bo właściciel zmarł a rodzina wypięła się.No ale cóż,niektórzy ludzie tak mają,żyją dniem dzisiejszym.
  5. MALWA umieszczaj linki,skopiuj link >wstaw link(URL) w odpowiedzi w pasku górnym w czwartą ikonkę(spinacz),zatwierdź i powinien się pokazać link w poście. https://www.dogomania.com/forum/topic/349653-transportowy-dla-fabii-do-10042019-r-g-2100/?tab=comments#comment-17450580 https://www.dogomania.com/forum/topic/349607-podaruj-sobie-trochę-luksususrebrna-biżuteria-kosmetyki-bielizna-do-230319-r-g-2100/?tab=comments#comment-17445578 Dobrze także w poście rozliczeniowym umieszczać kto zrobił bazarek;kwota i pod spodem link do bazarku.Nie trzeba wtedy szukać.
  6. Sądzę,że wizyta dużo wniosła wiadomości jak postępować z Kamusią i o to chodzi aby Państwo dostali jakiś prywatnych wskazówek jak postępować z Kamą.Myślę,że rozmowa ich bardzo podbudowała i będą pracować ze strachulcem.Fajnie Poker,że pojechałaś może to zmieni suni zachowamie.
  7. Super wiadomość.A o Tofisiu wciąż myślę.Ciekawe jakie będą wyniki i zalecenia.Czekam do poniedziałku.
  8. Faktycznie Lemi inna.Zdecydowanie jej lepiej z dłuższą sierścią.Ale widać,że dziewczynki zadbane i to się najbardziej liczy.
  9. Cudny nasz Tofik jest.Hania zadbała o gołą dupinkę.Dzisiaj jest chłodno,rano było tylko 2 * a teraz 6*.
  10. Poker może jednak podjedziesz do Państwa i zobaczysz jak się Kamusia zachowuje,być może sama na jakiś pomysł wpadniesz jak zobaczysz jak się zachowuje i jak się zachowują Państwo w stosunku do Kamy,być może robią coś nie tak skoro Kama się ich boi.Przynajmniej sama osądzisz co się dzieje z Kamą.A behawiorystę też można umówić,nie zaszkodzi.Sporo styczności miałaś z psiakami a tym samym wiedzę.Być może Państwo za mało czasu jej poświęcają,nie bawią się z nią i tym samym jest słaby kontakt.Szczenię powinno lgnąć do człowieka,zaczepiać do zabawy,być wesołym.No nie wiem co tu jeszcze można napisać.Jednak najlepiej sprawdzić osobiście,tym bardziej,że to jest Wrocław.Oczywiście nie narzucam,że tak masz zrobić,to tylko taka propozycja.
  11. Szerokiej drogi Emisiu,ślicznotko.Niech nowa rodzinka cię kocha i rozpieszcza. P.Piotrze,dziękuję za pomoc w transporcie Emi a Hani za przygotowanie Emi do drogi.
  12. Nio,tak to jest jak są dwie to nakręcają się.
  13. To jest wątek naszego Maxa: https://www.dogomania.com/forum/topic/338243-maks-na-minusie-nie-ma-pieniędzy-na-utrzymanie-szukamy-sponsorówczy-jestem-agresorem-a-może-jestem-tylko-starszym-zmaltretowanym-owczarkiem-szukam-ludziktórzy-we-mnie-uwierzą-i-pomogą-mi-znaleźć-dom/?page=83&tab=comments#comment-17459810
  14. Cieszę się.Domek zapowiada się w moim odczuciu bardzo dobrze,tym bardziej,że Tofik będzie miał towarzystwo też suni,nie będzie jedynakiem.Jeżeli potwierdzi się choroba Cushinga to musi być to domek bardzo odpowiedzialny(chodzi o podawanie Vetorylu bo zazwyczaj się go dzieli i trzeba co pół roku kontrolować krew aby podawać odpowiednią dawkę).Vetoryl też nie należy do leków tanich. Kiedyś miałam na tymczasie starszą sunię Cecylkę z tą chorobą.Cecylka została zaadoptowana przez wspaniałą Panią z Wrocławia,która bardzo zaangażowała się w leczenie Cecylki.Badanie krwi było wysyłane do Niemiec aby tam była dokładnie określana dawka Vetorylu.Cecylka jeszcze żyła z tą chorobą 2 lata.Umarła na raka wątroby.Z p.Aldoną byłam w ciągłym kontakcie aż do śmierci Cecylki.Przy podawaniu Vetorylu jest bardzo ważna obserwacja psa(jakie jest jego samopoczucie).W praktyce nawet jeżeli jest określona dawka to nie znaczy,że trzeba taką podawać.Do końca nie jest stwierdzone na 100%,że taka dawka służy psu.Głównie trzeba polegać na obserwacji psa,czy sierść wypada,czy dużo pije,w jakim stanie jest psychicznie. Haniu,można w post wstawiać tylko po 5 zdjęć.Na szczęście teraz jakoś nie ma modów i nie blokują ale taka jest zasada.
  15. Ma podaną surowicę? Trzeba podać jak najszybciej. Nie dobrze,jest osłabiona po sterylizacji. Czy ktoś ma kontakt z Lecznicą? Na Leczenie suni przeleję 50zł tylko poproszę o dane.
  16. Jeszcze taka informacja kardiologiczna bardzo istotna: Brak przeciwwskazań do znieczulenia. Należy zaintubować pacjenta. W dzień zabiegu podać leki kardiologiczne. Wygląda na to,że Tofik może być operowany.
  17. Haniu,spytaj się jeszcze o zamiennik - hepatil z firmy TEVA.W opakowaniu jest 80 tabl.starcza prawie na 3 miesiące podając 1xdz.Są to małe tabletki a więc bardzo fajne w podawaniu.
  18. Tak,wreszcie nastąpił ten moment,że już można je puścić wolno i mają dziewczynki ruch.Oglądam po kilka razy filmiki i patrzę jakie są szczęśliwe.No i cudne są i cudny domek.Miały ogromne szczęście,że trafiły razem do domku.Widać,że są zadbane i kochane.
  19. Dobrze Haniu.A Benacor 5mg i Nelio 5mg jest tańszy.Są przepisane przez kardiologa,który robił badanie echo serca.
×
×
  • Create New...