Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. Polecam poszukac szerszej odpowiedzi w weterynarri,dzial ortopedia. Tak z grubsza:jesli lekko utyka na te lape to jest szansa ze miesnie calkowicie nie zanikna.musisz tez miec swiadomosc,ze pies do konca zycia bedzie utykal,stad zawsze musi byc chudy
  2. Jesli maja byc w miare ciche i gubic mala ilosc futra to odradzilabym szetlanda,spaniela,beagle
  3. Moze problem lezy w unerwieniu lapki?
  4. O fafle bymsienie martwila,a raczej o przelyk
  5. Osobiscie uwazam,ze sprawa podawania tych pestek mest kontrowersyjna.nie wiadomo ile psu podac,jak to dawkowac zeby psa nie otruc i sprawy nie pogorszyc.
  6. myślę że w sytuacji podbramkowej mogłaby byc karma dla dorosłych ,tylko suplement bym dożuciła dla szczeniat. w sumie nie ma az takiego znaczenia jakie"puppy"wybierzesz....
  7. [quote name='adiiszek']Witam, od 2 dni u mojej suczki zaobserwowałem na brzuchu owe 'coś'. Mała to często wylizuje, troszkę ją to chyba boli, bo podczas dotyku w to miejsce od razu obraca tam głowę. Wygląda to jak taki ludzki syfek z ropą w środku. Czy wiecie co to może być? Jechać z tym do weta czy czymś przemywać? [IMG]http://images67.fotosik.pl/108/dfbcbb73aa5f564egen.jpg[/IMG][/QUOTE] chyba bardziej ja to swędzi.w momencie pojawienia się kolejnej zmiany albo powiekszenia obecnej udałabym się do weta-niech weżmie zeskrobine,poswieci lampa Wooda....
  8. może go coś użarło.mam na myśli owada....
  9. z puszek moze cos firmy lukullus.a z suchej to moze markus-mule blac angus junior(niektóre po tej pół wilgotnej karmie "baczą"np.moje :) )
  10. ważne tez jak na obecna chwilę pies sie wypróznia-czy z trudem czy nie.po zabiegu (bedzie miała wygolony zadek jak pawian)musi byc na diecie lekkostrawnej i przez jakis czas bedziesz musiała podawać prep.przeczyszczajace przypisane przez wet.żeby pies nie napinał sie przy oddawaniu stolca.higiena miejsca zszycia-bardzo rygorystyczna,po defekacji mycie zadka np.roztworem rivanolu.no i oczywiście kołnierz na głowe. do zabiegu ,.na tydzień przed zabiegiem dieta lekkostrawna,a na 24 h podanie środków przeczyszczqjacych przypisanych przez wet. niestety takie guzy w szybkim tempie po zabiegu moga odrastać. co do amigdaliny-nie podawaj na własna rekę.konsultuj wszystko z wet.
  11. mnie sie podoba,tak na"sportowo"
  12. a jeśli nie jest aktywna,to postaraj sie kupic kame typu np.light czy dla sterylizowanych(staraj sie raczej o karmy gdzie na pierwszym miejscu jest mieso suszone,maczka mięsna itd a nie zboża).zważ psa,kontroluj jego wage co 1-2 tyg
  13. w lublinie jest jedna hodowla-pani ma jedna suczke sarplaninaca.
  14. w sumie lepiej jak jest otwarte a nie zamknięte.
  15. no to świetnie.jeśli stolce ma normalne to nie ma juz konieczności podawania codziennego probiotyku,no chyba że"burczenie"powróci...
  16. a co z genem MDR 1 u nich?
  17. czy pies obecnie wymiotuje lub ma mdłości?
  18. pomyśl o kołnierzu na jego głowę.pokaż równiez psa dobremu wetowi-opowiedz o zaistniałej sytuacji,może cos doradzi(leki?)
  19. z opisu wynika że moze byc do grzyb-drozdzak-srodowisko w tych miejscach jest stale wilgotne stad taka łatwosc namnażania sie.czy mozna smarowac?-uwaga,poniewaz jest to blisko pyska i łatwego dostepu do języka(zlizywanie)nie wszysto sie nadaje,"przyciśni"weta,popytaj co mozna dac.
  20. ale przy ciężkiej dysplazji miałabys psa,który z trudem chodzi,wstaje itd.:roll:
  21. Tak,wlasnie pomyslalam o terierach,dlugonoznych,np.boreder,moze foksik lub welsh?
  22. dobra,podsune ci ze"swojego"województwa.widziałam ich psy na wystawach,nie powiem robiły wrażenie: [url]http://www.bouvi-buzi.pl/index.html[/url]
  23. poszukaj sobie w dziale wychowanie,przypuszczam że najdziesz tam odpowiedz
  24. spoko.trzymam kciuki,napisz po wizycie,jak tam
  25. jeśli nie zakonczy sie to u psa luznymi stolcami i/lub wymiotami to czemu nie...
×
×
  • Create New...