Jump to content
Dogomania

Panbenonium

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Panbenonium's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Nie zdążę, bo mam złamaną rękę :P A co do samej wystawy, to przecież mogę luknąć w internecie na wyniki i poszukać kto co i jak.
 2. Co do sarplaninaców, to jest hodowla chyba w Lublinie i jest ktoś w Toruniu, ale z tego co kojarzę wszystkie te psy pochodzą z czeskiego Ton-Ka Dog. Jedynie ten właśnie sprowadzony samiec jest z Węgier. Tak czy siak, żeby kupić sarplaninaca też jestem skazany na sprowadzenie zza granicy, bo jak kupię w Polsce, to będzie inbreed z każdej możliwej strony. Co do kaukazów to właśnie zauważyłem, że strasznie trudno o jakiekolwiek informacje o tej rasie. Hodowli jest wg mnie dużo, ale z tego co widzę każdy sobie rzepkę skrobie i jakoś wydaje mi się to środowisko strasznie niespójne (odwrotnie u Sarplaninaców, tam to praktycznie panuje rodzinna atmosfera). Do Brna nie mam szans pojechać, bo za niecałe 2 tygodnie idę się wyłożyć w szpitalu gdyż jestem trochę poturbowany. Stąd właśnie mam trochę czasu na zapoznanie się z tematem i ustalenie co i jak najlepiej zrobić. Psa planuję zakupić prawdopodobnie w okresie zimowym lub wiosennym, więc się jakoś specjalnie z terminem nie pali. A co do hodowli rosyjskich, to mam nadzieję, że moi rosyjscy koledzy mi w tym właśnie pomogą.
 3. Osobiście bym tak postąpił, gdyż miałbym prawie pewność, że szczeniaki z takich miotów będą po na prawdę dobrych rodzicach, których cały czas miałbym na oku. Wiedziałbym jakie mają charaktery, czym się żywią przez całe swoje życie, co je boli, jakie są ich plusy a jakie minusy. Kryjąc reproduktorem z innej hodowli nigdy nie masz pewności czym tak na prawdę kryjesz. Wiele już było hodowli o ugruntowanej renomie w środowisku, a po czasie wychodziło szydło z worka (jak ta znana hodowla yorków chyba z Warszawy). Chętnie poczytam co masz do napisania, bo tak jak już wspomniałem, nigdy nie hodowałem psów. Wychowałem się od dziecka z owczarkami niemieckimi, potem był kundelek w typie rottweilera, teraz jest 12 letnia emerytka amstaff'a. Zamieszkałem w domku jednorodzinnym pod miastem, nad rzeką i w końcu mogę rozwinąć skrzydła. Wybór padł właśnie na kaukaza lub sarplaninaca, bo potrzebuję psa, który nie będzie pachniał, tylko będzie spełniał swoją rolę. Trochę mi wyjaśniłeś temat, chociaż przyznam, że byłem niedawno w hodowli Sarplaninaców Strażnik Bałkan i tam właśnie właściciele tej hodowli zrobili mniej więcej tak jak ja chcę zrobić, z tym, że oni zaczęli od suki i dokupili psa. Ja chcę na odwrót. OCZYWIŚCIE nie mam zamiaru kryć suki non stop psem. Jak przez całe swoje sucze życie urodzi od mojego reproduktora dwa mioty to maks. Chciałbym po prostu mieć reproduktora, który będzie na mój użytek + będzie używany przez inne suki, oraz swoją sukę do rodzenia szczeniaków niekoniecznie po moim psie. Oczywiście nie co cieczkę, nie jestem żadnym pseudohodowcą miotaczem płodów.
 4. Tyle, że ja właśnie nie mogę sobie pozwolić na sukę, bo mam sukę AST a dwie suki nie wróżą nic dobrego. Poza tym nawet mając sukę nie chciałbym zostawiać sobie szczenięcia na reproduktora, bo nie toleruję inbreedu. Chciałbym po prostu mieć samca z np. Rosji i suczkę z Polski i tym utrzymywać hodowlę. A o psa z Rosji się raczej nie martwię, mam tam znajomych, pewnie by coś w temacie pomogli.
 5. Sarplaninace już mam też na celowniku. A co do kaukazów, to po prostu marzy mi się hodowla i chciałbym kupić psa na reproduktora i do niego gdzieś za rok lub dwa lata sukę. Dlatego zależy mi na najlepszym psie, żebym nie został z nim na przysłowiowym lodzie, z ocenami bardzo dobrymi, niestety bez "tytułu" reproduktora.
 6. Też ładny, tylko pytanie, czy wstrzeliłby się taki pacjent w ocenę doskonałą według sędziów, bo z sędziami to wiadomo jak jest. Taki typ jak z Echinusa raczej nie miałby z tym problemu z tego co zdążyłem się już naczytać. Póki co mam nadzieję, że kaukazów nie dotknie jakaś dziwna modofanaberia jak owczarków niemieckich i pozostaną najbardziej pierwotne jak się da, bez ulepszania przez rasę ludzką. Mi osobiście najbardziej odpowiada taki typ: ww.kaukasen.de/images/s2717.jpg
 7. Też ładny, tylko pytanie, czy wstrzeliłby się taki pacjent w ocenę doskonałą według sędziów, bo z sędziami to wiadomo jak jest. Taki typ jak z Echinusa raczej nie miałby z tym problemu z tego co zdążyłem się już naczytać. Póki co mam nadzieję, że kaukazów nie dotknie jakaś dziwna modofanaberia jak owczarków niemieckich i pozostaną najbardziej pierwotne jak się da, bez ulepszania przez rasę ludzką. Mi osobiście najbardziej odpowiada taki typ: ww.kaukasen.de/images/s2717.jpg
 8. Nie mam fejsa, ale dam komuś kto ma, może złapie kontakt. A z ciekawości, jaki typ wolisz, daj jakieś zdjęcia ? Dopiero "raczkuję" w temacie kaukazów, nie wiem wszystkiego, może Twój typ okaże się jeszcze lepszy.
 9. Najwyraźniej jesteś za mało sprytna. Co by mi dało rozreklamowanie hodowli, do której nie da się dodzwonić, nie odpisują na mail'e i ślad po nich zaginął ? Na psie założyłem niedawno temat: ww.psy.pl/forum-dyskusyjne/go:temat/art697,69648,1,12-letnia-suczka-ast-szczeniak-kaukaza.html i jakoś reklamy tam nie widzę. Po prostu kaukazy z Echinusa wydają się być najładnijesze w Polsce. Co Ci na to poradzę, że chcę ładnego psa ? Jak nie znajdę kontaktu z Echinusem, to będę zmuszony pojechać prawdopodobnie do Rosji po psa, bo nie lubię półśrodków i nie będę kupował kaukaza z Polski z pierwszej lepszej hodowli, bo tak mi wygodnie. Ma być prawdziwy kaukaz, najlepszy jaki mogę kupić.
 10. Cześć Już tam dzwoniłem. Mają te same dane teleadresowe co na stroniem ale składkę za ten rok opłacili, więc jakaś oznaka życia jest. Problem w tym, że nie da rady się z nimi skontaktować. Już wolałbym, żebym się dodzwonił i dowiedział o tym, że nie będzie już miotów/koniec hodowli/panu nie sprzedamy, niż nie wiedzieć nic. Przyjdzie mi chyba sprowadzić psa z Rassiji, bo w Polsce ładniejszych kaukazów od echinusowych nie widziałem.
 11. Cześć Wam Czy ktoś wie, co się stało/dzieje z hodowlą echinus, spod Warszawy ? Zamierzam kupić owczarka kaukaskiego, przeszukałem i przeczytałem chyba cały internet na ten temat i stwierdziłem, że w Echinusie właśnie mają najładniejsze psiaki, ale nie można się skontaktować z żadnym numerem telefonu podanym na stronie, a ostatnia aktualizacja strony była chyba w 2011 roku.
×
×
 • Create New...