Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. basiu jeśli chciałabys podawać warzywa czy owoce po to aby dostarczyć witamin i minerałów to ich nie gotuj.np.gotowana marchew ma znikome właściwości odzywcze i wysoki indeks glikemiczny(tuczaca)w przeciwieństwie do surowej
  2. bardzo proszę.z moczem nie powinnas miec problemu-ja mam mniejsza sucz od twojej i pobieram mocz bez problemu
  3. badanie moczu miała robione? znalazłam jeszcze to : [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/6644-Podwyzszony-Mocznik[/url]
  4. renal royala ma malo potasu tylko 0,9% a np.obesity menagment 1%,ale może poczytaj to: [url]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:v0-ap-GV7pQJ:upload.miau.pl/3/192353.pdf+hyperpotamia+u+ps%C3%B3w+przyczyny&hl=pl&gl=pl[/url]
  5. podstawa powinny byc pomiary z glukometru,no ale...na temat lente porozmawiaj z wetem na spokojnie-co on na ten temat myśli
  6. byc może.ale-kazda insuline tzn.dawkowanie stosuje sie indywidualnie do pacjenta-na caninsulinie jest podone dawkowanie orientacyjne i niestety dużo zależy od własciciela-jego obserwacji i regulowanie dawki.canisulin NIE jest przezytkiem,to dosc dobry/jedyny prep.dla psów,kotów. badasz cukier tylko z moczu czy tez z krwi(chodzi mi o codzienne pomiary)
  7. ten czarny lisek z ostatniego zdjęcia ciekawie wyglada.
  8. przewaznie tak się dzieje,gdyz żoładek jest czyms podrazniony,byc może mu cos zalega(np.kawałki nitek z zabawek czy piłek tenisowych,kawałki patyków,zbyt sterylne jedzenie czasem tez może powodowac takie zachowanie).idz do weta da leki i powi co robić dalej(odstaw pluszaki jeśli sie takowymi bawi)-długo utrzymujacy sie taki stan może powodowac nawet owrzodzenie śluzówki żołądka,bo psy jedzac trawe w większej ilości prowokuja wymioty,niewielka ilosc spozywanej trawy ułatwia pasaz .
  9. a który can-vit?bo jest ich kilka.
  10. o wszytsko a także o swoich watpliwosciach zwiazanych z podawaniem z furosemidu zapytaj weta,niczego nie zmieniaj bez jesgo wiedzy
  11. może mimo wszytsko spróbuj przestawic-nawet tak testowo-psa na dietę weterynaryjną dla cukrzykówi zobacz jak sie ten cukier zachowuje.tyje-prawdopodobnie efekt zbyt wysoko węglowodanowej karmy (ryz i warzywa,które sa gotowane)+zmniejszony metabolizm posterylkowy.
  12. benakor znam-niektóre psy dobrze na nim funkcjonuja(koty także przy pnn)niektóre nie.furosemid mógł spowodowac poprawę np.w momencie gdy zbierał sie płyn w płucach(moze utwojego psa zaczynał się zespół płucno-sercowy),ale nie wiem czy wet zalecił wam potas -gdy pies duzo siusia-automatycznie dochodzi do hypopotasemii.ważne poniekad potas wpływa na funkcjonowania miesnia sercowego,także przy nastepnej wizycie spytaj go o to
  13. ja stosuje spo-ony,ale gdy kupowała(ze 2 lata temu gdzieś) kiltixy dla burków w ulotce nawet wzmianki nie bylo o przecieraniu psa pod włos i sposobie czyszczenia obroży gdy ta się zabrudzi.dowiedziałam się wtedy jak z nia postępowac od przedstawiciela handlowego.myśle że z foresto jest tak samo-dlatego wiele osób pisze że nie działa
  14. no a weterynaria w lubinie?: Studia jednolite magisterskieKierunek Studia stacjonarne Studia niestacjonarne (wieczorowe - płatne*) Wydział Medycyny Weterynaryjnej Weterynaria studia trwają 11 semestrów studia trwają 11 semestrów *Zgodnie z Regulaminem studiów: §12 ust.2 student studiów niestacjonarnych-wieczorowych może ubiegać się o przeniesienie na studia stacjonarne po zaliczeniu II roku studiów, jeżeli średnia ocen z egzaminów i zaliczeń końcowych z 4 semestrów wynosi co najmniej 4,30. §12 pkt.3. studenci studiów jednolitych magisterskich-wieczorowych, którzy nie uzyskali średniej ocen z egzaminów i zaliczeń końcowych, o której mowa w ust.2 mogą ubiegać się o przeniesienie na studia stacjonarne po zaliczeniu III roku studiów.
  15. tak jak kingula pisze-jeśli ma tak od poczatku to nawet się tym nie przejmuj.natomiast jeśłi pojawiła się taka asymetria w ciagu np.tygodnia na dodatek pies nie daje się tam dotknac lub jest to czerwone no to raczej do gabinetu trzeba
  16. wzmożony apetyt po encortonie to norma
  17. gryf80

    Barf

    kris pies może i tydzień.nic nie jeść.oby wode mial.
  18. jest to mozliwe(tylko nie rozumiem po co dwie-wywala się tę,na której jest guz albo połowe listwy wszystko zależy gdzie jest guz:na górze czy na dole).można usunac sam guz i zrobić sterylke bez wycinania listwy. musi miec zrobiona przed zabiegiem morfologie i biochemie,żeby sprawdzic czy poradzi sobie po zabiegu z metabolizowaniem narkozy.
  19. super.juz na tych fotach wyzej widac że "utyła"i futro takie blyszczace.czyli mozna by rzec ze ja w ostatniej chwili zabraliscie
  20. jestem na zaproszenie.niestety podobne rzeczy jak u cygusia juz widziałam,piszecie czy normalny czlowiek może byc zdolny do takiego bestialstwa?-zobaczcie tego biednego kota i jego historie.dzieci ucza sie od doroslych itak w kółko.moim zdaniem te dzieciaki tez powinny dostac po łbie za to co zrobiły.po gdy to "rozejdzie sie pokosciach'nadal te małe potwory beda krzywdziły zwierzeta,teraz były mrówki a im one beda starsze moga kurde wymyslac co gorsze rzeczy...koszmar jakis. rodzice-dobrze gadacie.jak kuba bogu tak bóg kubie.pamiatka do końca życia.tylko kto by sie odwazył tak zrobic z tymi....bachorami:angryy:
  21. a jamnik krótkowlosy miniatura lub standart albo ostatnio dosc modne buldozki francuskie
  22. paulina nawet ukończenie w/w podyplomówki nie gwarantuje zdobycia pracy w upragnionym zawodzie,mało tego podyplomówka kosztuje.dwa-obowiazki pielegniarskie wykonuja lekarze wet.(szczególnie u "nas"w lublinie).moim zdaniem -z perspektywy lat po studiach -gdybym tylko wiedziała że nie ma pracy w zawodzie do którego mnie przygotowano -poszłabym na biologię(łatwiej o prace ,zeby to potwierdzic mozna wejsc na jakikolwiek portal o pracy)
  23. pamietaj odstaw pluszowe czytez włochate zabawki.jeśłi lubi się bawic kup mu gumową zabawke dla psów. jeśli zmiana karmy była w obrebie jednej firmy to ok.
  24. może poszukaj w dziale weterynarze,albo w dziale o pasożytach tam jest o babesziozie-zapytaj.a moim zdaniem trzeba dzialac szybko-niech leci do pierwszego lepszego póki co potem najwyżej psa przeniesie do tańszego jeśli znajdzie.
  25. przepraszam za to co napisze-ale czasem rady psów chorujacych na kuszinga od dłuzszegop czasu moga zdziałac więcej niz rady wetów.
×
×
  • Create New...