Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. gryf80

    Barf

    betty może jakas kostka jej zalega na żołądku,bo żle pogryzła-trawy by pojadła pewnie(mój kolega po fachu mówi na to"że psa muli")to by ją oddała tascha-dzięki ale daleko-jaw leclercu kupuje po 2,49 a w tesco bardziej obrane takie same szyjki z kawałkiem żeber o 1 zł droższe
  2. może być do końca cieczki-postaraj się odseparować samca,bo ta rana może się zainfekować,skoro piszesz że cały czas podkrwawia
  3. xxx52,tez się zastanowiłam jak wlazłam na 11 stronę,ale cóz....
  4. spoko,spoko-jeśli gotujemy te buraki to ok
  5. pies na zwapnienie nie umiera-przewaznie to własciciele decyduja czy uspic zwierzaka bo sobie nie radza(dotyczy to przewaznie duzych ras psów)czy dalej będa próbowac leczenia.niestety ten stan jest nieuleczalny-a zabieg nie zagwarantuje sprawności w 100%-zabieg musi przeprowadzać doswiadczony neurochirurg-jeśli żle zoperuje pies będzie jak foka.jest to także zabieg dośc kosztowny.masz racje-po schodach lepiej żeby nie schodziła ani nie wchodziła-co najwyżej pływanie jest zalecane.
  6. gryf80

    Barf

    :lol:,ale to zabrzmialo.ok.dzięki juz wiem gdzie kurde taschsza gdzie takie promocje daja jeszcze?
  7. iwon o cao zapomnialaś-generalnie-ruski (o moskiewskim strózujacym zapmniałam)to super stróz,ale nie jako pierwszy pies,absolutnie odradzam-trudne psy,bardzo inteligentne nie poddaja się tak łatwo człowiekowi jak np.owczarek niem.nie wykonuja slepo poleceń,nie mozna zmusić ich do czegoś co "nie jest po ich myśli",no i-cao nie kopiowane wygladaja jak "olbrxzymie kundelki",co nie każdemu w smak
  8. jak na 36 kg to potrzeba 1500mg.generalnie jest tak -żejeśli pies waży powyżej 25kg powinien otrzymywać 1500,i nie wazne czy on ma 60 kg czy 30
  9. oki czaję,powodzenia dla psa
  10. żeby tego nie ruszał-bo pewnie tez chciałby zarobic a tak ten drugi zgarnie za zęby i oko,skaling(usuwanie kamienia)także robi się w znieczuleniu-pies ma się nie ruszać.
  11. gryf80

    Barf

    evel-na którym targu kupujesz korpusy kurze za 1,9zł?
  12. u moich po kalafiorach czy też brokułach no i oczywiście straczkowych.....strasznie bączą...
  13. nie moga zrobic w jednym znieczuleniu oka i zebów?
  14. majkali-a miała robiona morfologię?to bardzo wazne-szczególnie z rozmazem-jest teraz sezon kleszczowy,kleszcze przenosza pierwotniaka babesia canis-nie leczona jest smiertelna.jak bedziesz u weta to go popros o morfologie.(kleszcza mogła nie zobaczyc,bo np.pies mógł wydrapac go).babeszioza daje podobne objawy
  15. co do tłuszczu-nie chodzi o to aby pies jadł tłusto-ale myślę że to co w produktach,czy na kurczaku+oliwa bedzie ok,alenic więcej możesz czasem zamisat oliwy dac łyzkę masła extra(ale zamiast nie dodatkowo),26 kg to duży pies-pół dużej ćwiartki bez gnatów powinno byc ok. zapomniałam wcześniej dopisać-suche bułki jeśli lubi można podawać,jeszcze co mozna potas,wit z gr.b,c i k,mleko i produkty zawierające białak z mleka(serek naturalny bieluch to ma),
  16. trzymaj się.masz jeszcze stafika-mam nadzieje że młody w "depresję"nie wpadanie-moja sucz,gdy odszedł 15-sto letni kundelek mojej mamy strasznie to przeżyła-odeszła jej cała ochota na życie
  17. co do zachowania higieny przy zwierzakach domowych to się zgodzę.
  18. w mieście,co do zdjęc-przejżyj działy- tam gdzieś jest napisane jak dodawać
  19. burak czerwny-gotowany myślę że 2 dziennie nie zaszkodzą,ryż gotowany prwie rozgotowany z odrobiną(szczypta soli),gotowane ciepłe ziemniaki,kubeczek serka wiejskigo /dziennie,półtłusty biały ser ale nie wiecej niż 150g,unikanie straczkowych,kapusty,brukselki pora,czosnku,co do mięsa -może z kuraka?:pierś lub obrane udko.unikaj tego co zawiera w wsym składzie miedż,ale takie potrawy co zawieraja duzo cynku(obniżony poziom cu przy podwyzszonej zn,zmniejsza akumulację cu w kom.wątroby),dorzuć jeszcze l-karnitynę(może być dla ludzi).tłuszcz nie powinien być całkiem wyeliminowany z diety ps-zapobiegnie to nadmiernej degradacji białek własnych co ograniczy ryzyko rozwoju encefalopatii watrobowej
  20. to czy zniesie narkozę-mozna odpowiedzieć dopiero po zbadaniu nerek i watroby(biochemia z krwi),osłuchaniu serca i morfologii(z krwi),jak rozumiesz-to troszke podwyzszy koszty ale masz pewnosc w jakim stanie jest pies.można krwi nie badać i zrobic zabieg,ale wtedy nie masz pewnosć że bedzie ok. "u nas'kosztuje taka operacja ok200 zł
  21. może byc to forma naciekowa,ale skoro odrosło to pewnie bedzie tez dalej rosło-więc chcąc nie chcać trzeba podjac próbe zabiegu
  22. dodam tylko-jeśli pies nie widzi od dłuzszego czasu to przywracanie wzroku może byc lekkim szokiem dla niego.leki na zaćme sa na receptę
  23. coś ten wet ściemniał-rotawirusy-rodzina reoviride-co najwyżej -do tej rodziny zaliczmy ze zwierzęcych chorobe niebieskiego języka owiec i bydła oraz afrykański pomór koni.twój pies prawdopodobnie chorował na parainfluenzę-rodzina pneumowirusy.na pewno nie zaraził się od ciebie
  24. martens chodziło o to,że im szybciej tym lepiej,jesteście już umówieni na zabieg?faktycznie jak pisały dziewczyny-nie goli się okolicy oka,kołnierz jak martens pisała-jak nie możesz psa upilnować(praca,szkoła,noc)to weż,nie będzie przeciez w tym chodził cały czas,tylko pod twoja czy kogokolwiek nieobecnośc w domu.na 3 dzień po zabiegu rana zaczyna się goić,więc swedzi,jak swędzi to drapie,jak drapie to bedzie się lała krew z oka. po zabiegu zaraz a takze 2 najbliższe doby spojówki sa troche czerwone i spuchniete-=dostaniesz prawdopodobnie leki do zakraplania do oka. sam zabieg polega na usunięci/wycięciu chrzastki prawdopodobnie z gruczołem(gruczoł lezy na chrzastce,która ulega zwichnieciu stąd ten gruczoł-wisienka-jest na wierzchu).szyje się nicmi rozpuszczalnymi od strony gałki ocznej więc nić nie widac.
  25. gryf80

    Barf

    wyobrażacie sobie,że w esco kości cielece sa po 9 zł/kg?
×
×
  • Create New...