Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. 17 lat to bardzo dużo jak na psa, ja mam 14-latkę i też starczo chudnie i coraz gorzej chodzi ale jeszcze się jakoś rusza i je. Ale poprzednie umierały mi dużo wcześniej więc cieszę się, że ta tak długo żyje. Twój pies po prostu się starzeje i oczywiście dopoki nie cierpi pomagaj ale jeśli całkiem przestanie jeść i się podda nie męcz go, daj mu spokojnie odejść. Wiem, że dla nas jest to ciężka decyzja ale ważnioejsze jest, żeby pies nie cierpiał.
  2. Nie mam ale ta moda na strzyżenie szpicow przyszla z durnej Ameryki, dawniej szpice się czesało ale nie strzygło bo to nie pudle ani bichony.
  3. A po kiego grzyba strzyc szpica? To nie jest zabawka, żeby robić z niego lalkę.
  4. Moje psy od szczeniaka byly przyzwyczajane do kontaktów z innymi psami, mieszkałam w osiedlu i musiały być bezpieczne dla innych, bardzoi rzadko dochodziło do awantur - tylko wtedy, kiedy durny właściciel szczuł swojego psa na moje bo jego pies każdemu da radę. Ale nad swoimi panowałam i nie dopuszczalam do walki. Tylko raz, wiedząc że moj pies pacyfikuje agresowów bezkrwawo pozwoliłam udowodnić takiemu wlaścicielowi, że jego pies nie każdemu da radę. I efekty były - facet przestał szczuć swojego na inne a wcześniej jego pies o mało nie zabił miniaturowego sznaucerka. Moje obecne psy są przyjazne do otoczenia, albo się witają ze znajomymi albo obojętnie mijają obce psy.
  5. Ja też swoich psów nie kąpałam i nigdy nie śmierdziały i nie były brudne, nawet jak umierały to do końca lśniły jak jedwab. One kąpały się w rzekach, zalewie itp.
  6. Cudna relacja, masz takie saamo podejście do psów jak ja t.zn. trzeba je poznać, zrozumieć i umieć się z nimi dogadać nie stosując siły tylko mózgu.
  7. Rozumiem cię bo ja też już wiele swoich przyjaciół pochowałam bo mam je od 1967 roku i do dzisiaj wszystkie je pamiętam.
  8. ja karmię swoje psy a mam je ponad 50 lat naturalnie czyli mięsem - przede wszystkim wołowiną ale daję rowniez drób, z tym ze drób gotuję a wołowinę daję surową. oczywiście dodaję warzywa i albo ryż, albo makaron drobny albo parzone rózne płatki błyskawiczne i jak dotąd nie wiem co to alergie, klopoty jelitowe i inne dolegliwości a psy sa zadowolone i zdrowe. Oczywiście wymaga to poświęcenia trochę więcej czasu ale jakoś dawałam radę karmić tak nawet 4 duże psy nawet jak pracowalam więc jak się chce to można.
  9. Mój adoptowany pinczer średni nauczył się otwierać kosz na śmieci, który ma pokrywę otwieraną pedałem i wyciąga wszystko co pachnie jadalnie. Muszę wychodząc z domu zastawiać kosz krzesłem.
  10. Ja duże Foresto dla trzech psów kupuję tutaj BAYER Foresto Obroża dla psów powyżej 8kg | Sklep internetowy ZooArt
  11. Wydaje mi się, że foresto nie szkodzi jak czasem zwierzak złapie obroże pyskiem ale co do kotów to sie nie wypowiadam, mam doświadczenie z psami - mam trzy i jak dotąd nic złego się nie stało a używam Foresto od lat.
  12. A czy Foresto jest też dla kotów to nie wiem, trzeba by zapytać dobrego weta, ja zapytam swojego bo on miał koty to może wie. Ale dla psów to uważam, że Foresto jest bardzo dobre.
  13. Biedny Fado, tyle nieszczęść zwaliło się na niego ale musimy mu pomóc uwierzyć w życie. Ja mam ten stojak chyba większy ale mam rottweilerkę i średnie pinczery - najmniejsza ma 48 cm w kłębie i doskonale sięga do misek. Policzę swoje finanse i może dam radę jeszcze coś dołożyć w tym miesiącu bo serce mi pęka jak czytam o tym biedaku.
  14. Biedny Fado, aż się nie chce nyśleć co ten psiak przeszedł w życiu. Cieszę się, że jest przynajmniej bezpieczny ale długa droga przed nim w dojściu do przede wszystkim psychicznego zdrowia. Jestem pełna podziwu dla was za ciężką pracę przy nim. W tym miesiącu mogłam podesłać tylko to co podesłałam, w przyszłym postaram się znowu go wspomóc chociaż trochę. Trzymam kciuki za biedaka.
  15. Moje wszystkie psy noszą Foresto od lat, bawią się i nigdy nic się nie stało. Z jedną śpię i mnie też się nic nie dzieje. A krople dla trzech psów co 28 dni doprowadziłyby mnie do bankructwa, obroże drogie ale wystarczają na 7-8 m-cy i wychodzi dużo taniej i bezpieczniej. Od lat nie wiem jak wyglada kleszcz na psie. Ja bym bardziej bała się reklamowanego ostatnio leku do wewnątrz bo to dopiero truje psa.
  16. Moja jeszcze wychodzi ale też tylko na załatwienie swoich potrzeb i wraca do domu. I coraz częściej mi się przewraca na schodach ale jeszcze daje radę się pozbierać. Niedobra ta starość i dla psów i dla ludzi niestety.
  17. Ja przez ponad 50 lat pożegnałam już wiele swoich psiaków, pamiętam je wszystkie ale też wszystkie następne kocham tak samo choć każdy pies jest inny ale każdy zasługuje na miłość i każdy kocha mnie tak samo. Wiem, że strata boli, mnie też nie raz zakręci się łezka w oku jak wspominam te, ktore odeszły ale mimo wszystko kocham te, które są ze mną. I mam nadzxieję, że wkrótce ta nowa sunia też skradnie twoje serce a tamta będzie w nim na zawsze.
  18. Nie dziwię się, że nie chce suchej bo to nie jest właściwa karma dla psa. Albo mieso we właścviwej ilości z niewielkim dodatjiem warzyw i ew. ryżu albo puszka bo to już lepsze od suchych bobków. Ja całe życie karmię swoje psy naturalnie i przez ponad 50 lat żaden moj pies nie był otyły i nie chodził głodny.
  19. Polecam bichony, urocze pieski.
  20. A gdzie pozostałe?
  21. Jeżeli rodzice nie lubią psów to zostań tylko domem tymczasowym a nie bierz na stale bo tylko zrobisz mu krzywdę. On potrzebuje człowieka na stałe i blisko a w behawiorystów tak bardzo nie wierz, jeden na tysiąc jest nim naprawdę, większośc to przemądrzale osoby z wiedzą z internetu. To jest psie dziecko i tak jak ludzkie potrzebuje bliskości, czulości wlasciwego wychowania więc poszukaj mu domu, ltory lubi i zna się na psach.
  22. A jak jesteś w domu to czy bierzesz go do domu? On potrzebuje kontaktu z człowiekiem dlatego tak za tobą płacze, potrzebuje pieszczoty, smakołyka a nie izolowania w garażu. Czy ktoś zostaje w domu jak wychodzisz? Ignorowanie, spacer i kong to za mało dla psa, który nie zaznał dotąd ciepła ludzkiej ręki.
×
×
  • Create New...