Jump to content
Dogomania

Maciejj

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Maciejj

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

353 profile views
 1. Maciejj

  Przynoszenie aportu

  Sowa, dziękuje ci bardzo, teraz już wszystko zrozumiałem. A miałbym do ciebie jeszcze jedną prośbę. Czy mogłabyś mi pomóc w jeszcze jednej komendzie a mianowicie "do mnie"? Problem jest taki że pies nie zbyt chętnie do mnie przybiega i przede mną siada. Gdy mu uciekam i stanie z jedzeniem w ręku to czasami usiądzie przede mną a czasami odbiegnie w lewo nie chce za bardzo tej komendy wykonywać, a gdy nie mam jedzenia to to nie ma szans aby przybiegł i usiadł przede mną. Jak nie raz na internecie widzę że psy tak strasznie chętnie przybiegają i siadają. Nwm dlaczego tak jest?
 2. Maciejj

  Przynoszenie aportu

  Piłkę na sznurku kupię. A sowa powiedz mi czy ten gryzak to może być baśka? Jest to taki gryzak z dingo gear niebieski z dwoma rączkami po obu stronach z materiału francuskiego. To jest dokładnie on dam link https://www.dingogear.com/sklep/gryzak-szarpak-z-materialu-francuskiego-z-dwiema-raczkami-8-x-45cm-czerwony/ A mogłabyś mi trochę bardziej wytłumaczyć bo nie zrozumiałem tego. "Ale tak ustaw zabawę, byś w chwili, gdy pies ujmie zabawkę i odwróci się od ściany, sam mógł ująć zabawkę" Bo trochę tego nie zrozumiałem? Ale dziękuje ci za rady od jutra zaczynam z nich korzystać. Bardzo ci dziękuje :)
 3. Maciejj

  Przynoszenie aportu

  Ogrodzie. Lecz z wchodzeniem do domu nie ma problemu.
 4. Maciejj

  Książki o tropieniu.

  Chodzi o to. Czy w tym zbiorze jest faktycznie ta książka. Mój pies. Poradnik praca zbiorowa Wydawnictwo: Multico Rok wydania: 2013 A jeśli chodzi o porównanie nie che porównywać chce jakiś tytuł książki którą można kupić i jest ona tylko o tropieniu, chodzi szczególnie o tropienie. Mam upatrzoną fajną książkę tylko niestety jest ona tylko na amazonie a jakoś nigdy tam nie kupowałem i nie za bardzo chce zaczynać, wolę gdy jest coś dostępne w Polsce. Znasz może Uxmal jakąś książkę która jest o tropieniu?
 5. Maciejj

  Selim film dokumentalny

  Witam !
 6. Maciejj

  DO USUNIĘCIA!!

  Sowa, na prawdę tak było w Psie cywilu? Cały czas myślałem że to prawdziwie wyszkolony pies ehh schodzi wszystko na psy, nie no żartuje. A jak wytłumaczysz że w niektórych odcinkach tropił np. te małe dzieci? Ale mi nie chodzi o to jak w filmie robili wiem fajnie to wygląda ale ja bym chciał umieć psa wyszkolić na posłuszeństwo że powiem mu siad usiądzie. Mam duże doświadczenie bo kilka lat już interesuję się szkoleniem psów ale bez żadnych powodzeń jak na razie w szkoleniu, kiedyś testowałem na owczarku niemieckim suczce techniki Pana Antoniego Brzezichy i muszę przyznać że one działały, lecz nie wiem czemu ale albo suka była jakaś dziwna albo te metody na nią zle wpłynęły, nie zachowywała się normalnie. chyba że za normalne uznamy to że cały czas wyła jak mnie nie było, albo gdy szedłem z nią na spacer a zaraz koło domu mam pole mieszkam w mieście ale na uboczu i mam od razu pole przy mnie na przeciwko samochodów nie ma to spuszczam ją 10 metrów dalej a ta leci do furtki nie kumam tego za bardzo. A z metodami Pani Zofii Mrzewińskiej nie udało mi się wyszkolić ani jednego psa ponieważ nwm czy mam takie szcześćie czy nie szczeście ale wszystkie moje psy są strasznie nie dzikie ale energiczne cały czas potrafią latać za piłką szaleć a gdy na smycz go założę to jeszcze bardziej się emocjonuje, a gdy prubuję dać jedzonko nad głowę żeby usiadł to tylko jedzonko i gdy usiądzie to nie zdołam mu dać a on już wstanie bo jedzonko oddaliło się z nad szyi.
 7. Maciejj

  DO USUNIĘCIA!!

  Cześć Bou. Mianowicie książki Zofii Mrzewińskiej znam, znam też książki innych autorów których nie za bardzo popieram np. Antoni Brzezicha ponieważ niektóre metody omawiane w filmie czy książce nie są dla mnie nie mógłbym tak z psem pracować. A jeśli o Pani Zofii to jest problem z jej książkami ponieważ, są one mało wskazówkowe, są strasznie krótkie, i nie opisują różnych typów szkolenia psów tylko jest jeden schemat, dasz mięsko nad głowę i usiądzie, czy to będzie strasznie żywy charakter czy nie nie wiadomo już co robić . Więc mi chodzi czy zna ktoś jakąś książkę która opisuje temperament psa i pod względem temperamentu dopiero zaczyna się z ćwiczeniami psa. A odnośnie drugiego postu do którego mi opisałaś na temat Pana Franciszka Szydełki orientujesz się może jak właśnie on szkoli?
×